Rezi pentru Doctoranzi...

schimbarea schimbarii...
madd
Posts: 3
Joined: Tue Nov 18, 2008 11:42 am

Rezi pentru Doctoranzi...

Postby madd » Mon Nov 24, 2008 12:23 pm

Sal..ar putea sa ma lamureasca si pe mine cineva mai bine informat,in ceea ce priveste faza cu doctoranzii care au promovat examenul de rezidentiat? eu sunt doctorand pe fizio si am promovat examenul de rezidentiat...pot sa imi aleg la rezi o specializare dintr-o anumita curicula? care e procedura...care sunt pasii de urmat...exista undeva vreo precizzare cu privire la doctoranzi ? mersi...

User avatar
rontzy
senior
senior
Posts: 270
Joined: Sat Apr 02, 2005 7:22 pm
Location: Printre tone de materie!!!
Contact:

Re: Rezi pentru Doctoranzi...

Postby rontzy » Mon Nov 24, 2008 12:29 pm

Din cate stiu eu (asa era acu cativa ani), dc esti drd cu frecventa, puteai sa iti alegi specialitatea in care erai drd, asta dc aveai minim punctajul ultimului intrat in spec respectiva si treceai la drd FF.
dc esti la FF, nu te ajuta cu absolut nimic (poate doar la transfer si asta doar dc esti in anul de scoala doctorala, la care se face prezenta). In rest, nu.
Cel mai bine ar fi sa suni la MS, la resurse umane si sa intrebi exact, desi uneori nici doamnele alea nu stiu exact.
Sper sa te fi luminat macar un pic.
Este pacat ca singurul lucru pe care un om il poate face opt ore este sa munceasca. Nu poate sa manance opt ore; nu poate sa bea opt ore; nu poate sa faca dragoste opt ore.

s_madalin
junior
junior
Posts: 37
Joined: Wed Sep 21, 2005 11:31 pm

Re: Rezi pentru Doctoranzi...

Postby s_madalin » Mon Nov 24, 2008 7:58 pm

madd wrote:Sal..ar putea sa ma lamureasca si pe mine cineva mai bine informat,in ceea ce priveste faza cu doctoranzii care au promovat examenul de rezidentiat? eu sunt doctorand pe fizio si am promovat examenul de rezidentiat...pot sa imi aleg la rezi o specializare dintr-o anumita curicula? care e procedura...care sunt pasii de urmat...exista undeva vreo precizzare cu privire la doctoranzi ? mersi...


nu te ajuta cu nimic :( chestia asta este si a fost doar pentru preparatori.

ma interesase si pe mine mai demult chestia asta :devil: da am aflat apoi ca nu merge asa... si la faza cu prepii... mai greu... poate ca tu fiind deja in sistem ai alta sansa. BAFTA!
i-m eu

User avatar
raluca_doc
senior
senior
Posts: 162
Joined: Tue Nov 18, 2003 11:16 am
Location: franta
Contact:

Re: Rezi pentru Doctoranzi...

Postby raluca_doc » Tue Nov 25, 2008 11:14 am

eu sunt in aceeasi situatie cu madd, dar am hotarat sa o las balta si sa imi aleg o alta specialitate....imi dau doctoratul in martie, am pierdut 4 ani din viata si sunt gata sa o iau de la capat...in tarile calde (bilet de avion deja cumparat). m-am saturat de toata mizeria de aici! multa bafta si respect celor care raman!

User avatar
missy_
newbie
newbie
Posts: 16
Joined: Mon Mar 26, 2007 2:14 pm
Location: oradea
Contact:

Re: Rezi pentru Doctoranzi...

Postby missy_ » Tue Nov 25, 2008 7:28 pm

madd wrote:Sal..ar putea sa ma lamureasca si pe mine cineva mai bine informat,in ceea ce priveste faza cu doctoranzii care au promovat examenul de rezidentiat? eu sunt doctorand pe fizio si am promovat examenul de rezidentiat...pot sa imi aleg la rezi o specializare dintr-o anumita curicula? care e procedura...care sunt pasii de urmat...exista undeva vreo precizzare cu privire la doctoranzi ? mersi...

Din pacate,nu avem nici o facilitate ca suntem doctoranzi...am precizat pe alt topic...si eu la fel,nu stiam exact,.si m-am interesat la ASP...in 2004,era valabil si pt doctoranzi,adica puteai alege locul pe care te afli deja,avand nota minima de promovare in rezidentiat,dar acolo se PRECIZA clar ca e vorba despre doctoranzi,anul acesta,se refera doar la preparatori si asistenti universitari...oricum,si daca puteai,nu erai salarizat ca rezident,ci doar ca si doctorand,asta daca esti cu frecventa...dar ce mai conteaza,nu?Bafta in continuare.
mda...


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests