Hoteluri/pensiuni Iasi

schimbarea schimbarii...
alexa_doc
junior
junior
Posts: 40
Joined: Sat Apr 05, 2008 5:02 pm

Hoteluri/pensiuni Iasi

Postby alexa_doc » Mon Nov 24, 2008 12:10 pm

Buna. As vrea sa stiu ce hoteluri sau pensiuni ok sunt in apropierea Universit. de Med. si Farm. Iasi, pentru ca probabil in Aula universitatii va fi repartitia. Nu vreau sa fie lux, dar totusi curat si fara alte probleme. Daca si pretul e rezonabil..atunci e perfect :D . Multumesc.

User avatar
mica23
senior
senior
Posts: 127
Joined: Tue Jan 09, 2007 8:30 pm
Location: hildesheim

Re: Hoteluri/pensiuni Iasi

Postby mica23 » Mon Nov 24, 2008 1:12 pm

Hoteluri sunt vre-o 3-4 in zona, dar preturile sunt pe masura ( cred ca min 2-3 mil pe noapte). Eu stiu o epnsiune unde mai statea sora mea cand venea in Iasi, e in Tatarasi, era transport cu tramvaiul direct din zona pana aproape de UMF, dar cu reabilitarile strazilor nu mai stiu cum e cu traseele. Pretul in vara era de 120-150 lei camera dubla

didiland11
senior
senior
Posts: 256
Joined: Wed Apr 09, 2008 12:02 am

Re: Hoteluri/pensiuni Iasi

Postby didiland11 » Mon Nov 24, 2008 3:47 pm

Draguta, de ce in Aula?ai vreo sursa? anul trecut a fost la Sf Maria, adik in tatarasi.
Daca totusi este in aula, ai H Astoria,la 3 min, acum 3 luni era 30 eu noapte.

User avatar
mica23
senior
senior
Posts: 127
Joined: Tue Jan 09, 2007 8:30 pm
Location: hildesheim

Re: Hoteluri/pensiuni Iasi

Postby mica23 » Mon Nov 24, 2008 3:56 pm

Pai pe rezidentat. info scrie Aula Magna...si aia nu e la Sf. Maria :allright:

didiland11
senior
senior
Posts: 256
Joined: Wed Apr 09, 2008 12:02 am

Re: Hoteluri/pensiuni Iasi

Postby didiland11 » Mon Nov 24, 2008 4:09 pm

:D :allright: nu cercetasem site ul

User avatar
One Elder God
junior
junior
Posts: 49
Joined: Sat May 24, 2008 7:26 pm

Re: Hoteluri/pensiuni Iasi

Postby One Elder God » Mon Nov 24, 2008 6:34 pm

pai ai 2 hoteluri la preturi rezonabile in zona! Primul este Hotel Municipal...care este pe Bulevardul Independentei cam la 3 min de UMF iasi. Al doilea este Hotel Continental care se afla cam la 2 minute si camerele sunt mai ieftine, strd Cuza Voda!
succes miercuri la alegeri si sa alegi ce iti place!! :roll:
Lenea nu e nimic altceva decat o obisnuinta de a te odihni inainte de a obosi.

User avatar
mica23
senior
senior
Posts: 127
Joined: Tue Jan 09, 2007 8:30 pm
Location: hildesheim

Re: Hoteluri/pensiuni Iasi

Postby mica23 » Mon Nov 24, 2008 7:23 pm

Pe strada Cuza Voda mai este si un hostel, Casa Bucovineana se numeste ( parca). E la colt cu Filarmonica, cam la 5-7 min de UMF

dr_arm
senior
senior
Posts: 425
Joined: Fri Oct 03, 2008 11:56 am

Re: Hoteluri/pensiuni Iasi

Postby dr_arm » Mon Nov 24, 2008 8:08 pm

exista si in Tudor (campus) un hotel. poti lua un taxi si pentru 5 ron te lasa in fata facultatii. nu cred ca trebuie sa te cazezi neaparat langa facultate. hai sa fim seriosi Iasi-ul e destul de mic, asa ca nu-ti face probleme ca nu vei ajunge la repartitie. parerea mea e ca te poti caza si la 10 minute de mers cu taxi-ul... oricum, pentru mai multe informatii -http://www.laiasi.ro/c/hoteluri.htm

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Hoteluri/pensiuni Iasi

Postby 187.92a » Mon Nov 24, 2008 8:11 pm

Cand te vede provincial/aude accentul taximetristul evident ca te va plimba prin tot orasul, nu merita cu taxiul.

dr_arm
senior
senior
Posts: 425
Joined: Fri Oct 03, 2008 11:56 am

Re: Hoteluri/pensiuni Iasi

Postby dr_arm » Mon Nov 24, 2008 8:14 pm

o plimbarica in Copou nu strica, mai ales inainte de repartitie (bine, sa nu fie prea aglomerat, ca in rest chiar e frumos sa te plimbi prin Iasi... :wink: )


trident wrote:Cand te vede provincial/aude accentul taximetristul evident ca te va plimba prin tot orasul, nu merita cu taxiul.

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: Hoteluri/pensiuni Iasi

Postby marmotul » Mon Nov 24, 2008 8:39 pm

trident wrote:Cand te vede provincial/aude accentul taximetristul evident ca te va plimba prin tot orasul, nu merita cu taxiul.

aici nu sunt taximetristi fomisti ca la becheresti, si provinciali suntem cu toti. in ceea ce priveste accentul sint o groaza ce nu vorbesc moldoveneste si nu prea isi da nimeni seama ca nu esti din zona, asta spun din experienta. de cind am aparut pe aici in anul 1 nici un taximetrist nu comenta nimic, daca ii dai adresa corecta te duce unde vrei si pretul e destul de ieftin.
numai un sfat- incearca sa iei un taxi pe care scrie o firma, nu un privat. mai sunt si 'uscaciuni'
qpepsi.gif

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: Hoteluri/pensiuni Iasi

Postby marmotul » Mon Nov 24, 2008 8:43 pm

alexa_doc wrote:Buna. As vrea sa stiu ce hoteluri sau pensiuni ok sunt in apropierea Universit. de Med. si Farm. Iasi, pentru ca probabil in Aula universitatii va fi repartitia. Nu vreau sa fie lux, dar totusi curat si fara alte probleme. Daca si pretul e rezonabil..atunci e perfect :D . Multumesc.


iti recomand hotelul municipal. pretul e in jur de 130 lei si este la 10 minute de gara(pe jos) si la 3 de facultate. cauta nr de tel pe net si suna pentru o rezervare ca sa fi sigura ca prinzi o camera
qpepsi.gif

alexa_doc
junior
junior
Posts: 40
Joined: Sat Apr 05, 2008 5:02 pm

Re: Hoteluri/pensiuni Iasi

Postby alexa_doc » Mon Nov 24, 2008 9:42 pm

Multumesc pentru raspunsuri :) Mult succes la repartitie !

Mr. Smurf
Posts: 2
Joined: Fri Nov 21, 2008 10:22 am

Re: Hoteluri/pensiuni Iasi

Postby Mr. Smurf » Tue Nov 25, 2008 8:28 am

alexa_doc wrote:Buna. As vrea sa stiu ce hoteluri sau pensiuni ok sunt in apropierea Universit. de Med. si Farm. Iasi, pentru ca probabil in Aula universitatii va fi repartitia. Nu vreau sa fie lux, dar totusi curat si fara alte probleme. Daca si pretul e rezonabil..atunci e perfect :D . Multumesc.

Mai e varianta de a cumpara un evenimentul de Iasi cand ajungeti in oras si la rubrica "inchirieri" gasiti o gramada de apartamente si garsoniere in regim hotelier. Preturile sunt in jur de 100-150 ron/noapte. In complexul studentesc din Tudor sunt 2 hoteluri: fosta Ceramica si un hotel nou situat in spatele caminului T18. La acestea nu stiu exact tariful pe noapte. La 15 min de mers cu masina de UMF, pe dumul spre Ciric, exista o alta pensiune, Little Texas, care iarasi e o varianta cu mult mai buna decat hotelurile din centru.


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests