nelamuriri locuri-posturi

schimbarea schimbarii...
g_a_l_u_s_c_a
Posts: 4
Joined: Sat Nov 22, 2008 2:37 pm

nelamuriri locuri-posturi

Postby g_a_l_u_s_c_a » Sat Nov 22, 2008 2:56 pm

Salutare!

Probabil ca s-a mai discutat acest subiect, dar nu am timpul necesar sa caut pe forum, asa ca as vrea sa ma lamureasca si pe mine cineva: CARE SUNT LOCURI si CARE SUNT POSTURI (locuri exclusiv pt. posturi)? :roll:

Sa dau un exemplu:
initial, pt. Timisoara nu a aparut nici un post/loc pt. psihiatrie; dupa suplimentari, au aparut 9; din astea 9 eu cum imi dau seama care sunt locuri si care posturi?

Cel care isi alege post (oriunde in tara asta), isi alege locul unde va face pregatirea (rezi-ul) in oricare centru universitar?

Daca 9 persoane inaintea mea vor psihiatrie pe post, ele pot ocupa toate cele 9 locuri din Timisoara (daca isi doresc)?

Oare n-ar fi eficient ca cei ce se ocupa de organizarea rezidentiatului sa posteze o lista finala si mai ales EXPLICITA a locurilor si posturilor disponibile (dupa toate suplimentarile facute)? ..adica nu doar tabelul acela sintetizat...

multumesc.

User avatar
dr_dr
elder
elder
Posts: 869
Joined: Thu Oct 02, 2008 11:04 am

Re: nelamuriri locuri-posturi

Postby dr_dr » Sat Nov 22, 2008 3:10 pm

Asa ar fi fost normal sa afiseze ei listele separat...Dar cred ca asta isi doresc sa creeze confuzie...poate se mai scoate vreo pila.Trebuie sa fim cu ochii in 4..
In rest eu am inteles ca se alege in fct de punctaj...postul si centrul...Cine stie cu ce ne mai trezim miercuri... :roll:

Si eu sunt in mare dubiu...sa iau un loc oarecare...sau un post pe o specialitate dorita.... :?:
Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e prost :)

User avatar
andrita
elder
elder
Posts: 1006
Joined: Tue Feb 13, 2007 4:26 pm
Location: mi
Contact:

Re: nelamuriri locuri-posturi

Postby andrita » Sat Nov 22, 2008 3:13 pm

forumistii au ajuns la concluzia ca se iau in ordine.deci tu daca esti a zecea care vrea psihi la tm,ai ghinion,iti mai ramane sa iei in alta parte.
desi ar fi fost mai bine sa fie defalcare.din 9 locuri pe psihi la tm sa fie 5 pt loc-loc si 4 pt cei care sunt pe post si fac pregartirea in tm.nu e corect dar asa reiese din discutiile de pe aici.
poate aflam mai multe luni marti.inca speram sa fie defalcate intr un fel.
bafta!
Tot ce-i trebuie raului ca sa reuseasca este ca oamenii buni sa nu faca nimic.


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 63 guests