lista detaliata loc/post

schimbarea schimbarii...
User avatar
cristianlica
senior
senior
Posts: 175
Joined: Wed Oct 12, 2005 2:21 pm

Re: lista detaliata loc/post

Postby cristianlica » Fri Nov 21, 2008 4:17 pm

Asta e tipic romanesc....pe un site SPECIAL pentru rezidentiat nu gasesti o centralizare completa a locurilor si a posturilor de la rezidentiat. Trebuie facute n-spe mii de calcule ca incapabilii astia nu sunt in stare sa posteze pe site :cry:
Decat mult si fara rost, mai bine putin si prost

clara_luna
senior
senior
Posts: 152
Joined: Tue Nov 18, 2008 12:04 pm

Re: lista detaliata loc/post

Postby clara_luna » Fri Nov 21, 2008 4:19 pm

lion wrote:ai un tabel pe perfmed cu nr total locuri+posturi.scade la fiecare specialitate nr de posturi care pe unde sunt si gata.chiar nu e greu numai nu e "mura in gura",e o chestie de jumatate de ora.
Nu e si gata,,scazi numarul de posturi si-ti da numarul total pe tara al locurilor,dar pe oras le stii?numarul de locuri pe centre?

User avatar
cristianlica
senior
senior
Posts: 175
Joined: Wed Oct 12, 2005 2:21 pm

Re: lista detaliata loc/post

Postby cristianlica » Fri Nov 21, 2008 4:22 pm

Exact...cum faceti sa aflati numarul de locuri in fiecare oras? De exemplu daca stiu ca pe ATI sunt 30 de locuri pe tara cum aflu cate sunt in B?
Decat mult si fara rost, mai bine putin si prost

User avatar
Dr.Angel
senior
senior
Posts: 209
Joined: Sat Oct 18, 2008 11:22 am

Re: lista detaliata loc/post

Postby Dr.Angel » Fri Nov 21, 2008 4:23 pm

pb o intrebare stupida: nu vrea nimeni sa posteze persoane ce clar nu o sa vina la repartitie (numar, nu ma refer la nume) desi se incadreaza in primii 2327 si NU apartin de diverse ministere? sa se stie cam cat se lungeste lista - o data pt cei care aspira la un loc si sunt la limita si a 2-a oara pt cei ce viseza un post indiferent unde
Savantii au ajuns la concluzia ca cele mai multe vitamine se gasesc in farmacie

User avatar
sandman
senior
senior
Posts: 296
Joined: Wed Apr 19, 2006 5:31 pm
Location: Cluj-Napoca

Re: lista detaliata loc/post

Postby sandman » Fri Nov 21, 2008 4:23 pm

Va fi o harababura totala pentru ca nu sunt defalcate locurile si posturile pe orase si judete. Recesiunea e de vina :lol:
Life is good

clara_luna
senior
senior
Posts: 152
Joined: Tue Nov 18, 2008 12:04 pm

Re: lista detaliata loc/post

Postby clara_luna » Fri Nov 21, 2008 4:26 pm

cristianlica wrote:Exact...cum faceti sa aflati numarul de locuri in fiecare oras? De exemplu daca stiu ca pe ATI sunt 30 de locuri pe tara cum aflu cate sunt in B?
Din cate vad eu nu,nu se poate sti cate locuri sunt,ceea ce mi se pare super grav!!!
Sa pot face magarii mari la repartitie...va bulverseaza pe toti handicapatii astia de la minister :?

User avatar
andrita
elder
elder
Posts: 1006
Joined: Tue Feb 13, 2007 4:26 pm
Location: mi
Contact:

Re: lista detaliata loc/post

Postby andrita » Fri Nov 21, 2008 4:27 pm

poate vor publica ceva astia pe rezi.info.ma gandesc ca din cei care si au pus aceasta intrebare cu defalcatul pe locuri si posturi,o fi dat vreunul telef la centru sa intrebe.
eu inca mai sper la ceva mai detaliat.
daca nu e asa,as insemna ca buc tgm si cj sa se ia printre primele iar cei de la 1800 incolo vor prinde centre mai mici .(c ta iasi cv sb...).nu e corect.
zic rau?
Tot ce-i trebuie raului ca sa reuseasca este ca oamenii buni sa nu faca nimic.

User avatar
cristianlica
senior
senior
Posts: 175
Joined: Wed Oct 12, 2005 2:21 pm

Re: lista detaliata loc/post

Postby cristianlica » Fri Nov 21, 2008 4:28 pm

Deci sa inteleg ca nu se poate afla decat numarul de locuri si de posturi pe fiecare specialitate...si asta dupa calcule. Numarul se parat de locuri pe un centru universitar tine de secretul absolut al Creatiei... :evil:
Decat mult si fara rost, mai bine putin si prost

User avatar
blackdeceneu
junior
junior
Posts: 53
Joined: Sun Jan 21, 2007 1:51 pm

Re: lista detaliata loc/post

Postby blackdeceneu » Fri Nov 21, 2008 4:29 pm

DECI

initial au fost 1902 L+P - a rezultat un total de 732 locuri, 670 posturi si 500 de MF (din care 15 post si 485 loc)

apoi au urmat inca 146 L+P ( din care 24 posturi, 122 locuri)

si ultima data s-au mai dat doar 279 de locuri.

astfel, avem 1133 de locuri si 694 de posturi ( plus 500 MF - 15 posturi + 485 locuri)

pregatirea de rezidentiat se face DOAR in centrele universitare. Pe ei nu ii intereseaza ca tu ai loc sau post, ei pot pregati un numar de X rezidenti. Miercuri se va alege din orice (loc sau post) si se va opta pt un centru universitar. Cei ce doresc post si-l vor alege probabil dupa ce vor alege centrul universitar. Vedeti ca e pe undeva pe aici viata medicala scanata, cu locurile si posturile initiale (1902). A mai fost un pdf pe rezidentiat.info cu posturile din a 2-a suplimentare.

Strategia lui Lion e cea mai corecta, un tabel cu nr de locuri pe centre universitare si un tabel cu numarul de posturi. Astfel iti poti da seama cate locuri/posturi s-au ocupat. Nu e obligatoriu sa se ocupe intai locurile si apoi posturile, si astfel nu vor exista confuzii, in care unii vor alege posturi crezand ca s-au ocupat locurile.


ATENTIE !!! nu EXISTA UN NUMAR DE LOCURI PE CENTRE !!!! doar un numar maxim de oameni care poate fi pregatit in centrul universitar respectiv.!!!
daca e necesar, pentru a supravietui va iau si zilele din calendar.

clara_luna
senior
senior
Posts: 152
Joined: Tue Nov 18, 2008 12:04 pm

Re: lista detaliata loc/post

Postby clara_luna » Fri Nov 21, 2008 4:32 pm

Eu va sugerez sa faceti repede ceva,adica ar fi trebuit deja sa dati telefoane sau personal pe la Bucuresti sa va agitati mai multi pe la Asp unde sa puneti intrebari,sau direct la Minister,pe bune!
Pur si simplu nu exista transparenta,in anii trecuti n-au existat astfel de nelamuriri si incurcaturi...

clara_luna
senior
senior
Posts: 152
Joined: Tue Nov 18, 2008 12:04 pm

Re: lista detaliata loc/post

Postby clara_luna » Fri Nov 21, 2008 4:34 pm

blackdeceneu wrote:

ATENTIE !!! nu EXISTA UN NUMAR DE LOCURI PE CENTRE !!!! doar un numar maxim de oameni care poate fi pregatit in centrul universitar respectiv.!!!
Ceea ce este o mare aberatie :hate:

User avatar
cristianlica
senior
senior
Posts: 175
Joined: Wed Oct 12, 2005 2:21 pm

Re: lista detaliata loc/post

Postby cristianlica » Fri Nov 21, 2008 4:40 pm

Prima data spui ca

Strategia lui Lion e cea mai corecta, un tabel cu nr de locuri pe centre universitare si un tabel cu numarul de posturi.

Si apoi spui ca

ATENTIE !!! nu EXISTA UN NUMAR DE LOCURI PE CENTRE !!!! doar un numar maxim de oameni care poate fi pregatit in centrul universitar respectiv.!!!


Care e cea adevarata...ca amandoua nu prea pot fi?! :help:
Decat mult si fara rost, mai bine putin si prost

User avatar
sandman
senior
senior
Posts: 296
Joined: Wed Apr 19, 2006 5:31 pm
Location: Cluj-Napoca

Re: lista detaliata loc/post

Postby sandman » Fri Nov 21, 2008 4:45 pm

Aici aveti toate pdf-urile. Exista doar o lista a posturilor suplimentate, in rest toate la gramada. Spor la descurcat listele.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Life is good

User avatar
blackdeceneu
junior
junior
Posts: 53
Joined: Sun Jan 21, 2007 1:51 pm

Re: lista detaliata loc/post

Postby blackdeceneu » Fri Nov 21, 2008 4:48 pm

Pai a doua nu e o strategie. E doar o atentionare.
o sa incerc un ex
Luam ALergologie cu un total de 15 L+P
initial au fost 3 posturi, 7 locuri, ulterior s-au mai adaugat 5 locuri.

boon, deci avem 12 locuri si 3 posturi (in bacau, botosani si braila). ne uitam pe lista, vedem ca Iasiul poate pregati 7 rezidenti la alergologie. eu de exemplu sunt din galati sau braila, si vreau alergologie. Iau printre primii si aleg alergologie la Iasi pe postul din Braila. Am ocupat 1 POZITIE la iasi, au mai ramas 6. acestia nu doresc post si aleg loc in acelasi centru universitar (Iasi). Astfel vom avea in centrul universitar IASI 7 rezidenti, dintre care 1 pe post (adica eu) si 6 pe loc. dupa ce ne pregateste iasu-ul 5 ani, toti 7 plecam. eu in braila sa lucrez pe post ceilalti 6 unde stiu mai bine.

ati inteles??
daca e necesar, pentru a supravietui va iau si zilele din calendar.

User avatar
cristianlica
senior
senior
Posts: 175
Joined: Wed Oct 12, 2005 2:21 pm

Re: lista detaliata loc/post

Postby cristianlica » Fri Nov 21, 2008 4:50 pm

Man...respect... :peace:
Decat mult si fara rost, mai bine putin si prost

User avatar
sandman
senior
senior
Posts: 296
Joined: Wed Apr 19, 2006 5:31 pm
Location: Cluj-Napoca

Re: lista detaliata loc/post

Postby sandman » Fri Nov 21, 2008 4:53 pm

Mai sunt listele initiale.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Life is good

User avatar
Zyplex
junior
junior
Posts: 30
Joined: Tue Nov 21, 2006 5:26 pm

Re: lista detaliata loc/post

Postby Zyplex » Fri Nov 21, 2008 4:58 pm

Alegerea se va face asa: de exemplu vrei specialitatea x in B... pe specialitatea x sunt 10 locuri pe tara, din care 5 cu post atasat..., din cei care au medie mai mare decat tine si au vrut specialitatea x, 4 au luat locuri, 5 au luat loc cu post, a mai ramas 1 singur loc, si ala in B - deci esti norocos, ai prins x, in B, fara post...
daca cei dinaintea ta, indiferent in ce centru au ales , au luat 5 locuri la liber si 4 pe post, inseamna ca ti-a ramas doar 1 loc dar e cu post la Baicoi.. ori il iei asa, ori iei alta specialitate, la care au mai ramas locuri fara post.. nu mi se pare chiar asa greu numai ca trebuie sa fii cu urechile si ochii in 4 pe tabelele alea sa stii daca se mai pot lua locuri fara post...

cine are medie mai mare bravo lui, daca vede vreun post care ii convine il ia pe ala, deci nu ia din locurile alea la liber, daca vrea sa ia un loc obisnuit fara post, ii sufla locul altuia cu punctaj mic.. sper ca m-am facut inteles..

dr_arm
senior
senior
Posts: 425
Joined: Fri Oct 03, 2008 11:56 am

Re: lista detaliata loc/post

Postby dr_arm » Fri Nov 21, 2008 6:41 pm

poate ma lamuriti si pe mine... un ex: recuperare- initial au fost 30 locuri+posturi (20 Bucuresti,2 Cluj, 2 Craiova, 6 Timisoara, fara nici un loc in IS), cu posturi in SV, IS, etc.. ulterior s-au suplimentat 2 locuri in IS si 2 Targu Mures. Bun... Eu daca imi aleg un post in SV unde voi face rezidentiatul???


blackdeceneu wrote:Pai a doua nu e o strategie. E doar o atentionare.
o sa incerc un ex
Luam ALergologie cu un total de 15 L+P
initial au fost 3 posturi, 7 locuri, ulterior s-au mai adaugat 5 locuri.

boon, deci avem 12 locuri si 3 posturi (in bacau, botosani si braila). ne uitam pe lista, vedem ca Iasiul poate pregati 7 rezidenti la alergologie. eu de exemplu sunt din galati sau braila, si vreau alergologie. Iau printre primii si aleg alergologie la Iasi pe postul din Braila. Am ocupat 1 POZITIE la iasi, au mai ramas 6. acestia nu doresc post si aleg loc in acelasi centru universitar (Iasi). Astfel vom avea in centrul universitar IASI 7 rezidenti, dintre care 1 pe post (adica eu) si 6 pe loc. dupa ce ne pregateste iasu-ul 5 ani, toti 7 plecam. eu in braila sa lucrez pe post ceilalti 6 unde stiu mai bine.

ati inteles??

User avatar
Insomnia
senior
senior
Posts: 311
Joined: Wed Oct 01, 2008 11:20 am

Re: lista detaliata loc/post

Postby Insomnia » Fri Nov 21, 2008 6:53 pm

unde mai raman centre de preg libere pt specialitatea respectiva...
What Goes Around...Comes Around

dr_arm
senior
senior
Posts: 425
Joined: Fri Oct 03, 2008 11:56 am

Re: lista detaliata loc/post

Postby dr_arm » Fri Nov 21, 2008 6:57 pm

pai daca imi aleg post in SV si locurile de pe IS nu au fost ocupate pot face rezi in IS? nu prea cred... :?:

Insomnia wrote:unde mai raman centre de preg libere pt specialitatea respectiva...

User avatar
Insomnia
senior
senior
Posts: 311
Joined: Wed Oct 01, 2008 11:20 am

Re: lista detaliata loc/post

Postby Insomnia » Fri Nov 21, 2008 7:00 pm

dr_arm wrote:pai daca imi aleg post in SV si locurile de pe IS nu au fost ocupate pot face rezi in IS? nu prea cred... :?:

Insomnia wrote:unde mai raman centre de preg libere pt specialitatea respectiva...


poti face si pe bucuresti :D ...oriunde mai ramane ceva liber post/loc pana la poz ta
What Goes Around...Comes Around

User avatar
ioana_medline
junior
junior
Posts: 93
Joined: Tue Apr 08, 2008 1:19 am

Re: lista detaliata loc/post

Postby ioana_medline » Fri Nov 21, 2008 7:41 pm

Maine cred ca o sa incep sa-i stresez pe aia de la Bucuresti si o sa le trimit si un e-mail ca vad ca la fiecare ii iese total diferit nr loc/posturi sa le separe ei.

User avatar
Zyplex
junior
junior
Posts: 30
Joined: Tue Nov 21, 2006 5:26 pm

Re: lista detaliata loc/post

Postby Zyplex » Fri Nov 21, 2008 7:47 pm

dr_arm wrote:poate ma lamuriti si pe mine... un ex: recuperare- initial au fost 30 locuri+posturi (20 Bucuresti,2 Cluj, 2 Craiova, 6 Timisoara, fara nici un loc in IS), cu posturi in SV, IS, etc.. ulterior s-au suplimentat 2 locuri in IS si 2 Targu Mures. Bun... Eu daca imi aleg un post in SV unde voi face rezidentiatul???


de exemplu..
sa inteleg ca vrei 1 post in SV, pe recuperare
in total, pe tara, sunt 34 de locuri si posturi, astfel: 25 pe post (din care 2 in jud SV), 9 la liber ... in IS sunt 2 locuri (L/P)
depinde f mult de pozitia pe care o ocupi in clasament..
sa zicem ca tu esti al 3 -lea in ordinea mediilor din cei ce vor recuperare..
un ex.
primul alege recuperare la IS, fara post (au mai ramas 33 de locuri, din care 25 pe post si 8 la liber), in IS mai e un loc;
al doilea alege recuperare la B, fara post (au mai ramas 32 de locuri, din care 25 pe post si 7 la liber), in IS mai e un loc, in B 18 locuri;
al treilea - tu - alegi recuperare la IS, cu post in SV (au mai ramas 31 de locuri, din care 24 pe post si 7 la liber), in IS nu mai sunt locuri, in B mai sunt 18, in celelalte centre situatia e neschimbata..

si tot asa..

daca urmatorii 7, indiferent de centru, aleg fara post, rezidentiat normal, cei cu medii mai mici care doresc recuperare vor fi obligati, indiferent de centru (in limita locurilor - L/P- scoase in fiecare centru de pregatire), sa aleaga si un post...

deci alegi ca si pana acum, specialitatea si centrul de pregatire, dar trebuie sa mentionezi si daca vrei post sau nu - daca nu vrei, si acest lucru e posibil alegi asa, daca vrei post spui unde!!

am folosit datele postate pe rezidentiat.info, cu nr. de L si P...

asa ca succes si alegeri inspirate.. pana la urma decat un post de care nu ai nevoie mai bine mf...
Last edited by Zyplex on Fri Nov 21, 2008 7:52 pm, edited 1 time in total.

lore_ioneta
junior
junior
Posts: 32
Joined: Wed Nov 19, 2008 1:15 am

Re: lista detaliata loc/post

Postby lore_ioneta » Fri Nov 21, 2008 7:50 pm

hello!
sunt 1614 locuri din care 485 mf
si 713 posturi din care 15 pe mf

am facut eu un calcul!

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: lista detaliata loc/post

Postby AvLee » Fri Nov 21, 2008 7:53 pm

lore_ioneta wrote:hello!
sunt 1614 locuri din care 485 mf
si 713 posturi din care 15 pe mf

am facut eu un calcul!



cele 15 mf post sunt akum locuri
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

dr_arm
senior
senior
Posts: 425
Joined: Fri Oct 03, 2008 11:56 am

Re: lista detaliata loc/post

Postby dr_arm » Fri Nov 21, 2008 7:59 pm

eu am terminat mf si imi doresc f mult un post asa ca.... na sunt in primul sfert asa ca voi avea de unde alege-zic eu!


Zyplex wrote:
dr_arm wrote:poate ma lamuriti si pe mine... un ex: recuperare- initial au fost 30 locuri+posturi (20 Bucuresti,2 Cluj, 2 Craiova, 6 Timisoara, fara nici un loc in IS), cu posturi in SV, IS, etc.. ulterior s-au suplimentat 2 locuri in IS si 2 Targu Mures. Bun... Eu daca imi aleg un post in SV unde voi face rezidentiatul???


de exemplu..
sa inteleg ca vrei 1 post in SV, pe recuperare
in total, pe tara, sunt 34 de locuri si posturi, astfel: 25 pe post (din care 2 in jud SV), 9 la liber ... in IS sunt 2 locuri (L/P)
depinde f mult de pozitia pe care o ocupi in clasament..
sa zicem ca tu esti al 3 -lea in ordinea mediilor din cei ce vor recuperare..
un ex.
primul alege recuperare la IS, fara post (au mai ramas 33 de locuri, din care 25 pe post si 8 la liber), in IS mai e un loc;
al doilea alege recuperare la B, fara post (au mai ramas 32 de locuri, din care 25 pe post si 7 la liber), in IS mai e un loc, in B 18 locuri;
al treilea - tu - alegi recuperare la IS, cu post in SV (au mai ramas 31 de locuri, din care 24 pe post si 7 la liber), in IS nu mai sunt locuri, in B mai sunt 18, in celelalte centre situatia e neschimbata..

si tot asa..

daca urmatorii 7, indiferent de centru, aleg fara post, rezidentiat normal, cei cu medii mai mici care doresc recuperare vor fi obligati, indiferent de centru (in limita locurilor - L/P- scoase in fiecare centru de pregatire), sa aleaga si un post...

deci alegi ca si pana acum, specialitatea si centrul de pregatire, dar trebuie sa mentionezi si daca vrei post sau nu - daca nu vrei, si acest lucru e posibil alegi asa, daca vrei post spui unde!!

am folosit datele postate pe rezidentiat.info, cu nr. de L si P...

asa ca succes si alegeri inspirate.. pana la urma decat un post de care nu ai nevoie mai bine mf...

User avatar
Zyplex
junior
junior
Posts: 30
Joined: Tue Nov 21, 2006 5:26 pm

Re: lista detaliata loc/post

Postby Zyplex » Fri Nov 21, 2008 8:03 pm

AvLee wrote:
lore_ioneta wrote:hello!
sunt 1614 locuri din care 485 mf
si 713 posturi din care 15 pe mf

am facut eu un calcul!



cele 15 mf post sunt akum locuri


adica nu mai sunt valabile posturile alea de la ambulanta si ce mai era?
esti sigur? unde ai gasit informatia asta?

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: lista detaliata loc/post

Postby AvLee » Fri Nov 21, 2008 8:06 pm

De cand s-a negociat, a fost singura conversie post loc facuta. Dar ma rog sunati pe la ASP.
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

biu46
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Fri Nov 24, 2006 11:59 am

Re: lista detaliata loc/post

Postby biu46 » Fri Nov 21, 2008 8:09 pm

eu nu inteleg urmatorul lucru:

au fost la inceput 1902 l+p

apoi a urmat suplimentarea cu 149 l+p..am tabrlul ala cu locuri si posturi de pe rezidentiat.info, dar nu inteleg unde sunt afisate posturile, cate posturi sunt?

User avatar
Zyplex
junior
junior
Posts: 30
Joined: Tue Nov 21, 2006 5:26 pm

Re: lista detaliata loc/post

Postby Zyplex » Fri Nov 21, 2008 8:13 pm

biu46 wrote:eu nu inteleg urmatorul lucru:

au fost la inceput 1902 l+p

apoi a urmat suplimentarea cu 149 l+p..am tabrlul ala cu locuri si posturi de pe rezidentiat.info, dar nu inteleg unde sunt afisate posturile, cate posturi sunt?



http://www.rezidentiat2008.info/downloa ... 112008.pdf

uite aici, sunt posturi in maramures si alba

la a doua suplimentare au dat numai locuri, nu si posturi

dr_arm
senior
senior
Posts: 425
Joined: Fri Oct 03, 2008 11:56 am

Re: lista detaliata loc/post

Postby dr_arm » Fri Nov 21, 2008 8:30 pm

si unde e publicata???

AvLee wrote:De cand s-a negociat, a fost singura conversie post loc facuta. Dar ma rog sunati pe la ASP.

flavv30
junior
junior
Posts: 78
Joined: Wed Nov 19, 2008 12:04 am

Re: lista detaliata loc/post

Postby flavv30 » Fri Nov 21, 2008 8:55 pm

clara_luna wrote:
blackdeceneu wrote:

ATENTIE !!! nu EXISTA UN NUMAR DE LOCURI PE CENTRE !!!! doar un numar maxim de oameni care poate fi pregatit in centrul universitar respectiv.!!!
Ceea ce este o mare aberatie :hate:



este o foarte mare aberatie...asta inseamna ca un candidat care alege un post...ocupa si unul din 'locurile' din centrele universitare?!!
daca e asa...inseamna ca numarul locurilor se reduce ffff mult...

User avatar
ioana_medline
junior
junior
Posts: 93
Joined: Tue Apr 08, 2008 1:19 am

Re: lista detaliata loc/post

Postby ioana_medline » Fri Nov 21, 2008 9:02 pm

flavv30 wrote:
clara_luna wrote:
blackdeceneu wrote:

ATENTIE !!! nu EXISTA UN NUMAR DE LOCURI PE CENTRE !!!! doar un numar maxim de oameni care poate fi pregatit in centrul universitar respectiv.!!!
Ceea ce este o mare aberatie :hate:



este o foarte mare aberatie...asta inseamna ca un candidat care alege un post...ocupa si unul din 'locurile' din centrele universitare?!!
daca e asa...inseamna ca numarul locurilor se reduce ffff mult...


refuz sa cred asa ceva pai pana cel mult 700 de puncte se va ocupa tot eu zic sa sunam pe la bucuresti si sa mergem pe la asp-uri ca daca e asa atunci nu cred ca se va incepe repartitia......

flavv30
junior
junior
Posts: 78
Joined: Wed Nov 19, 2008 12:04 am

Re: lista detaliata loc/post

Postby flavv30 » Fri Nov 21, 2008 9:09 pm

sunam luni la bucuresti la CNPDS...sper sa ne lumineze ei...cu adevarul...

User avatar
herbsman
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Sun Aug 31, 2008 1:40 pm
Location: holy mount zion

Re: lista detaliata loc/post

Postby herbsman » Fri Nov 21, 2008 9:12 pm

Am si eu o nelamurire, unii dintre voi citesc si ce se mai publica OFICIAL pe rezidentiat.info?
De exemplu "bucata" asta:

Se adevereste prin prezenta ca doamna/
domnul…………………………………………………….….., pe baza rezultatului obtinut la
concursul de rezidentiat din 16 nov. 2008, a ales:*
1.post de rezident specialitatea………………………………………………….… la
Spitalul……………………………………………, judetul…………………, cu pregatire in centrul
universitar………………………………;
2.loc de rezident în specialitatea…………………………………cu pregatire în centrul
universitar……………………


* se va completa pct.1 sau pct. 2 în functie de optiunea candidatului, spatiile libere se vor anula


Deci da, toata lumea alege un centru de pregatire, numai ca unii iau si posturi.

flavv30
junior
junior
Posts: 78
Joined: Wed Nov 19, 2008 12:04 am

Re: lista detaliata loc/post

Postby flavv30 » Fri Nov 21, 2008 9:17 pm

herbsman wrote:Am si eu o nelamurire, unii dintre voi citesc si ce se mai publica OFICIAL pe rezidentiat.info?
De exemplu "bucata" asta:

Se adevereste prin prezenta ca doamna/
domnul…………………………………………………….….., pe baza rezultatului obtinut la
concursul de rezidentiat din 16 nov. 2008, a ales:*
1.post de rezident specialitatea………………………………………………….… la
Spitalul……………………………………………, judetul…………………, cu pregatire in centrul
universitar………………………………;
2.loc de rezident în specialitatea…………………………………cu pregatire în centrul
universitar……………………


* se va completa pct.1 sau pct. 2 în functie de optiunea candidatului, spatiile libere se vor anula


Deci da, toata lumea alege un centru de pregatire, numai ca unii iau si posturi.



Am inteles asta...e normal sa aleaga un centru de pregatire...numai ca...altcineva de aici a spus ca acel loc de pregatire pentru un post se scade din locurile efective ale noastre...aici e nelamurirea...

User avatar
Insomnia
senior
senior
Posts: 311
Joined: Wed Oct 01, 2008 11:20 am

Re: lista detaliata loc/post

Postby Insomnia » Fri Nov 21, 2008 9:21 pm

se scade din nr "locurilor de pregatire" de pe centrul respectiv...
X+Y=Z
X=nr de locuri
Y=nr de posturi
Z=nr total "locuri de pregatire" per centru
What Goes Around...Comes Around

ame2
junior
junior
Posts: 31
Joined: Wed Sep 17, 2008 2:58 pm

Re: lista detaliata loc/post

Postby ame2 » Fri Nov 21, 2008 9:24 pm

Fratilor linistiti-va:d .Sa luam un ex simplu...alergologie...sunt 12 locuri si 3 posturi deci in total 15 unitati......si sunt afisate 15 locuri in centre de pregatire. Deci in astea 15 locuri in centrele de pregatire intra si cele 3 posturi :D .Ca pe centraizator nu sunt afisate si posturile efectiv...doar unitatile distribuite in centerele de pregatire:D.Se intelege?

flavv30
junior
junior
Posts: 78
Joined: Wed Nov 19, 2008 12:04 am

Re: lista detaliata loc/post

Postby flavv30 » Fri Nov 21, 2008 9:29 pm

Insomnia wrote:se scade din nr "locurilor de pregatire" de pe centrul respectiv...
X+Y=Z
X=nr de locuri
Y=nr de posturi
Z=nr total "locuri de pregatire" per centru



nu prea inteleg...poate sunt eu mai grea de cap...spre exemplu pentru bucuresti...care este nr de posturi?...din cele 664...cate sunt locuri si cate posturi?

User avatar
Insomnia
senior
senior
Posts: 311
Joined: Wed Oct 01, 2008 11:20 am

Re: lista detaliata loc/post

Postby Insomnia » Fri Nov 21, 2008 9:51 pm

sincer,nu am calculat exact...inca :D
am calculat, deocamdata numai pt psihi unde erau parca 114 in total din care 40 sunt locuri,iar 74 sunt posturi,par example
What Goes Around...Comes Around


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests