despre procesul de angajare-va rog detalii

schimbarea schimbarii...
med_cj
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Thu Nov 20, 2008 6:12 pm

despre procesul de angajare-va rog detalii

Postby med_cj » Thu Nov 20, 2008 6:25 pm

va rog mult cei care ati trecut prin procesul de angajare sa-mi spuneti cam despre ce acte si demersuri e vorba.as dori sa stiu pt ca le va face altcineva pt mine ( cu imputernicire).orice sfat e apreciat. multumesc!

User avatar
mica23
senior
senior
Posts: 127
Joined: Tue Jan 09, 2007 8:30 pm
Location: hildesheim

Re: despre procesul de angajare-va rog detalii

Postby mica23 » Thu Nov 20, 2008 7:44 pm

Am si eu o intrebare: scrie in comunicat ca angajarea de face intre 5 si 12 decembrie, asta inseamna ca ma pot duce in oricare in zilele astea? Sau trebuie sa merg intr-o anumita zi( inafara de 15 dec, care e alta treaba)? Mie imi busesc astia planurile de plaja...trebuia sa plec pe 4 dec si sa stiu daca ot sau sunt legata.

med_cj
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Thu Nov 20, 2008 6:12 pm

Re: despre procesul de angajare-va rog detalii

Postby med_cj » Thu Nov 20, 2008 7:55 pm

eu stiu ca se poate merge in orice zi din intervalul respectiv .si apoi mai este o etapa , alegerea clinicii.dar toate astea se pot face de o persoana imputernicita prin act notarial.asa ca nu trebuie sa-ti strici planurile de plaja :D

User avatar
adybubu
junior
junior
Posts: 53
Joined: Wed Sep 27, 2006 6:30 pm
Location: Bucales
Contact:

Re: despre procesul de angajare-va rog detalii

Postby adybubu » Thu Nov 20, 2008 7:58 pm

"Formele de încadrare se vor efectua în perioada 5 decembrie 2008 - 12 decembrie 2008, inclusiv." Ce inseamna asta? Ca in perioada asta se aleg spitalele platitoare.... presupun? Ca nu ai cum sa mergi sa te angajezi la spitalul platitor din moment ce repartitia pe clinici si coordonatori se face abia pe 15 dec... :idea:

med_cj
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Thu Nov 20, 2008 6:12 pm

Re: despre procesul de angajare-va rog detalii

Postby med_cj » Thu Nov 20, 2008 8:16 pm

incadrarea inseamna angajarea in cadrul unui spital ( aici vorbesc de provincie,la buc probabil este alta treaba),de ex spitalul jud cluj.asta o fac in per 5-12 dec la ASP,apoi in 15 aleg una din clinicile spitalului sus amintit in cazul in care exista optiuni pt specialitatea mea.


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 72 guests