vreau post

schimbarea schimbarii...
am_2_lei
Posts: 4
Joined: Thu Nov 20, 2008 3:36 pm

vreau post

Postby am_2_lei » Thu Nov 20, 2008 3:39 pm

salut! eu sunt nou pe aici.... am tot citit pe aceste forumuri si nu am gasit un raspuns....unde trebuie sa merg sau ce sa fac ca sa obtin un post de rezident la un spital oarecare?

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: vreau post

Postby Chingachgook » Thu Nov 20, 2008 3:41 pm

daca tu esti real te invit la prajitura.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

bounty
junior
junior
Posts: 92
Joined: Sat Apr 14, 2007 10:48 am

Re: vreau post

Postby bounty » Thu Nov 20, 2008 6:02 pm

iamwithstupid.gif iamwithstupid.gif pai simplu: la ASP/ DSP sau cum ii mai spune; Dar numai anul viitor :help: :help: :help: :devil:

am_2_lei wrote:salut! eu sunt nou pe aici.... am tot citit pe aceste forumuri si nu am gasit un raspuns....unde trebuie sa merg sau ce sa fac ca sa obtin un post de rezident la un spital oarecare?

User avatar
mad_maddie
senior
senior
Posts: 145
Joined: Fri Oct 03, 2008 4:39 pm
Location: IASI

Re: vreau post

Postby mad_maddie » Thu Nov 20, 2008 7:27 pm

am_2_lei wrote:salut! eu sunt nou pe aici.... am tot citit pe aceste forumuri si nu am gasit un raspuns....unde trebuie sa merg sau ce sa fac ca sa obtin un post de rezident la un spital oarecare?



Maine dimineata -21.11.2008- la ora 7:30 te prezinti la spital la Floreasca sau Colentina cu buletinul si o cerere de mana prin care soliciti incadrarea ca rezident in ce specialitate vrei tu, in afara de Epidemiologie, SPM si Igiena, unde se da examen. Daca ai pe cineva in Bucuresti, roaga-l sa-ti tina loc de dimineata, pt ca va fi nebunie, daca esti tu de acolo, mergi cat mai dimineata. Mare noroc ai avut ca ai intrebat azi, pt ca pierdeai sansa. Bafta!

User avatar
d'Arc
elder
elder
Posts: 1377
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:18 am

Re: vreau post

Postby d'Arc » Thu Nov 20, 2008 7:28 pm

crezi ca mai prinde la dimineata? :?

User avatar
Insomnia
senior
senior
Posts: 311
Joined: Wed Oct 01, 2008 11:20 am

Re: vreau post

Postby Insomnia » Thu Nov 20, 2008 7:30 pm

si io vreau muuulte chestii...
pot sa deschid si io un topic pt fiecare din ele?? :roll:
What Goes Around...Comes Around

voicutu
senior
senior
Posts: 185
Joined: Wed Nov 22, 2006 10:57 pm
Location: Arad
Contact:

Re: vreau post

Postby voicutu » Thu Nov 20, 2008 8:09 pm

mad_maddie wrote:
am_2_lei wrote:salut! eu sunt nou pe aici.... am tot citit pe aceste forumuri si nu am gasit un raspuns....unde trebuie sa merg sau ce sa fac ca sa obtin un post de rezident la un spital oarecare?



Maine dimineata -21.11.2008- la ora 7:30 te prezinti la spital la Floreasca sau Colentina cu buletinul si o cerere de mana prin care soliciti incadrarea ca rezident in ce specialitate vrei tu, in afara de Epidemiologie, SPM si Igiena, unde se da examen. Daca ai pe cineva in Bucuresti, roaga-l sa-ti tina loc de dimineata, pt ca va fi nebunie, daca esti tu de acolo, mergi cat mai dimineata. Mare noroc ai avut ca ai intrebat azi, pt ca pierdeai sansa. Bafta!

Alea bune s-au dat deja. Au ramas cele cu termen expirat sau ambalaj deteriorat. Da' am vazut pe ebay un loc la chirurgie cardiovasculara ($24,999.99 + $30 shipping and packing).

User avatar
zana_ale
senior
senior
Posts: 362
Joined: Thu Oct 30, 2008 7:49 pm
Location: cu zana

Re: vreau post

Postby zana_ale » Thu Nov 20, 2008 8:12 pm

ma, dar rai mai sunteti!!!!!!!!!!!!!!
mamica unei zane!

am_2_lei
Posts: 4
Joined: Thu Nov 20, 2008 3:36 pm

Re: vreau post

Postby am_2_lei » Thu Nov 20, 2008 9:13 pm

sa-i dea dumnezeu sanatate lu` mama si lu tata sa ma mai tina un an acasa :peace:

User avatar
antalgic
elder
elder
Posts: 775
Joined: Fri Oct 17, 2008 11:42 pm

Re: vreau post

Postby antalgic » Thu Nov 20, 2008 9:16 pm

postul de pe ebay e rasuflat. se gasesc unele mai bune la aprozar particular.
tzara de la pagina 5, here we are!

User avatar
Insomnia
senior
senior
Posts: 311
Joined: Wed Oct 01, 2008 11:20 am

Re: vreau post

Postby Insomnia » Thu Nov 20, 2008 9:17 pm

am_2_lei wrote:sa-i dea dumnezeu sanatate lu` mama si lu tata sa ma mai tina un an acasa :peace:


Doamne ajuta sa le dea! :peace:
What Goes Around...Comes Around

monn
newbie
newbie
Posts: 17
Joined: Fri Oct 17, 2008 7:56 am

Re: vreau post

Postby monn » Thu Nov 20, 2008 9:24 pm

am_2_lei wrote:salut! eu sunt nou pe aici.... am tot citit pe aceste forumuri si nu am gasit un raspuns....unde trebuie sa merg sau ce sa fac ca sa obtin un post de rezident la un spital oarecare?


vino la teleconfeinta si striga cat poti tu de tare ca vrei post!!!
te asteptam

ame2
junior
junior
Posts: 31
Joined: Wed Sep 17, 2008 2:58 pm

Re: vreau post

Postby ame2 » Thu Nov 20, 2008 9:37 pm

am_2_lei wrote:salut! eu sunt nou pe aici.... am tot citit pe aceste forumuri si nu am gasit un raspuns....unde trebuie sa merg sau ce sa fac ca sa obtin un post de rezident la un spital oarecare?

esti om mai putin dotat intelectual?:D

User avatar
Insomnia
senior
senior
Posts: 311
Joined: Wed Oct 01, 2008 11:20 am

Re: vreau post

Postby Insomnia » Thu Nov 20, 2008 9:40 pm

ame2 wrote:
am_2_lei wrote:salut! eu sunt nou pe aici.... am tot citit pe aceste forumuri si nu am gasit un raspuns....unde trebuie sa merg sau ce sa fac ca sa obtin un post de rezident la un spital oarecare?

esti om mai putin dotat intelectual?:D


auchhhhh...e dezorientat nenea cu 2 lei..
What Goes Around...Comes Around

User avatar
d'Arc
elder
elder
Posts: 1377
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:18 am

Re: vreau post

Postby d'Arc » Thu Nov 20, 2008 10:45 pm

eu zic ca are glume in program. pica bine dupa rez. cel putin eu am ras de m-am prapadit :peace:

User avatar
Mariusik
junior
junior
Posts: 56
Joined: Mon Nov 17, 2008 3:49 am
Location: Brasov
Contact:

Re: vreau post

Postby Mariusik » Thu Nov 20, 2008 11:10 pm

Imi poate da si mie cineva vreun link cu locurile scoase la concursul de rezidentiat pe post (spitalele unde urmeaza sa lucreze rezidentii ce opteaza pentru aceasta forma de rezidentiat) si spitalele afiliate (centrele de pregatire). Multumesc.

User avatar
paulstraistaru
senior
senior
Posts: 100
Joined: Mon Oct 13, 2008 6:43 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: vreau post

Postby paulstraistaru » Thu Nov 20, 2008 11:32 pm

vreaun si eu un cocktail... cu cine tre' sa vorbesc?

User avatar
Insomnia
senior
senior
Posts: 311
Joined: Wed Oct 01, 2008 11:20 am

Re: vreau post

Postby Insomnia » Thu Nov 20, 2008 11:56 pm

suna si tu la 112
What Goes Around...Comes Around

User avatar
mad_maddie
senior
senior
Posts: 145
Joined: Fri Oct 03, 2008 4:39 pm
Location: IASI

Re: vreau post

Postby mad_maddie » Fri Nov 21, 2008 1:37 am

thank you all...cei care ati postat aici intrebari...u made my day :)) rad copios de la pranz...fara nici o rautate..nu credeam ca exista oameni atat de aerieni intre noi...pai bine...metodologia, precum si posturile scoase la concurs se stiu de vreo luna jumatate, poate mai mult. numeri posturi scoase, scazi din nr total de L+P si voila...alea sunt la liber. imi imaginez ca va sta un nene cu ochi de vultur pe undeva la rez care va zice halt...ati ales locuri...de aici incolo care vreti cutare sau cutare...pe post,tata! ca doar nu-s prosti sa lase la liber mai mult decat pot da...eu abia astept...o sa fie un deliciu...
si eu mai vreau inca un Ballentines! on the rocks!

User avatar
cog1983
elder
elder
Posts: 1015
Joined: Fri Sep 05, 2008 12:37 am

Re: vreau post

Postby cog1983 » Fri Nov 21, 2008 11:20 am

mad_maddie wrote:thank you all...cei care ati postat aici intrebari...u made my day :)) rad copios de la pranz...fara nici o rautate..nu credeam ca exista oameni atat de aerieni intre noi...pai bine...metodologia, precum si posturile scoase la concurs se stiu de vreo luna jumatate, poate mai mult. numeri posturi scoase, scazi din nr total de L+P si voila...alea sunt la liber. imi imaginez ca va sta un nene cu ochi de vultur pe undeva la rez care va zice halt...ati ales locuri...de aici incolo care vreti cutare sau cutare...pe post,tata! ca doar nu-s prosti sa lase la liber mai mult decat pot da...eu abia astept...o sa fie un deliciu...
si eu mai vreau inca un Ballentines! on the rocks!

Crede-ma ca exista! Dupa examen i-am auzit pe unii comentand: "Oare cum corecteaza astia intrebarile? Totul sau nimic? Ne scade punctul daca am gresit o varianta? etc."
Simtul umorului e o dovada de inteligenta

User avatar
raluca_doc
senior
senior
Posts: 162
Joined: Tue Nov 18, 2003 11:16 am
Location: franta
Contact:

Re: vreau post

Postby raluca_doc » Fri Nov 21, 2008 11:53 am

deja ma simt mai bine! macar io am iesit cu capul intreg din toata povestea asta cu rezu'! god!!!!!!!!!!


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 60 guests