cine a pus splina nu pierde nimic????????

schimbarea schimbarii...
alinaOK
junior
junior
Posts: 68
Joined: Tue Oct 21, 2008 12:31 pm

Re: cine a pus splina nu pierde nimic????????

Postby alinaOK » Thu Nov 20, 2008 12:25 pm

mai oameni buni bucurati-va ca nu s-au scos si celelalte grile care au fost contestate. ca era jale. fara suparare si fara sa imi sara kooks in cap si jerome da cred ca nu eu sunt aia prosta care nu trebuie sa ajunga medic, sunt altii mai rau decat mine. sa va zic eu ce grile au fost contstate si semnate de colegii nostrii(am auzit fara sa vreau si fara sa ma intereseze in drumul de intoarcere de la rezidentiat). s-a contestat grila cu stimulii farmacologici care pot produce criza de astm. cica dioxidul de sulf ar fi si el stimul farmacologic (sunt eu proasta sau ala numa stimul farmacologic nu e. poate e gaz, noxa.....altceva, asa dupa logica mea proasta).a doua grila a fost aia cu vaccinul antihepatitic cu virus b, cica nu au inteles cerinta ( ma rog, iar sunt proasta , ca eu am inteles). au fost si grilele alea care s-au anulat si de care mi-e ciuda ca la aia CM aveam 4 puncte care le pierd acu, nu ca as avea asa multe. a mai fost intrebarea aia cu cancerul de col la femeia gravida. cred ca daca se anulau toate care au fost contestate iesea al 3lea razboi mondial, nu?precizez ca am auzit fara sa vreau in drum spre casa de la niste colegi/colege care chiar statea cu caietele de grile in mana si sunau la un coleg care presupun ca punea contestatie pe grile, am ciulit si eu urechea sa aud despre ce se vb. deci si prosta si indiscreta sunt.


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 47 guests