CE INSEAMNA CA S-AU ANULAT 2 INTREBARI?

schimbarea schimbarii...
User avatar
d'Arc
elder
elder
Posts: 1377
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:18 am

Re: CE INSEAMNA CA S-AU ANULAT 2 INTREBARI?

Postby d'Arc » Wed Nov 19, 2008 10:21 pm

pai multumesc tare frumos. ma gandisem ca n-or sa mai corecteze toate cele n lucrari ca sa vada care cat a facut. oricum om vedea maine.

User avatar
shmer
junior
junior
Posts: 66
Joined: Wed Aug 31, 2005 3:05 pm
Location: bm <---> cj
Contact:

Re: CE INSEAMNA CA S-AU ANULAT 2 INTREBARI?

Postby shmer » Wed Nov 19, 2008 10:24 pm

ref wrote:cum naiba la aia ce au facut contestatii [color=#BF0080][color=#BF0080][/color][/color]nu s-a modificat punctajul??? e ceva tare ciudat, pe bune


nu imi aduc aminte ca in ultimii ani sa se fi modificat la careva punctajul dupa contestatii pt recorectare. probabil sunt colorate prost bulinele respective,ori tinand cont de stresul examenului poti gresi in orice fel si sa fii convins ca ai facut bine.
... muncim ca sa avem timp liber ...

ovidiuco
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Fri Nov 10, 2006 8:53 am

Revoltator!!!

Postby ovidiuco » Wed Nov 19, 2008 10:27 pm

Lumea se aduna maine dimineata pe la 9:30 in fata la Centrul National de Perfectionare in Domeniul Sanitar Bucuresti pentru a protesta impotriva modificarii punctajelor. Nu e corect ca cei care au invatat si au raspuns corect la acele intrebari sa fie depunctati acum, in timp ce aceia care au raspuns gresit punanad un raspuns la intamplare, nu pierd nimic. Cei care se simt nedreptatiti de "furtul" acestor puncte castigate pe drept, sunt asteptati maine la protest (sau macar negocieri).

User avatar
One Elder God
junior
junior
Posts: 49
Joined: Sat May 24, 2008 7:26 pm

Re: CE INSEAMNA CA S-AU ANULAT 2 INTREBARI?

Postby One Elder God » Wed Nov 19, 2008 10:39 pm

acest examen de Rezidentiat a fost un balci de la inceput!!De ce nu s-ar termina in acelasi stil!!Si presimt ca asta nu este tot!sa vedeti la repartitii cum vor disparea si aparea posturile ptr "baietzii destepti"!!
Vb lui Decimus Juvenalis panem et circenses
Lenea nu e nimic altceva decat o obisnuinta de a te odihni inainte de a obosi.

20adnas
Posts: 3
Joined: Sun Nov 16, 2008 2:25 pm

Re: CE INSEAMNA CA S-AU ANULAT 2 INTREBARI?

Postby 20adnas » Wed Nov 19, 2008 10:46 pm

In urma anularii celor 2 intrebari s-a facut recorectarea tuturor lucrarilor. Are cineva idee cine a supravegheat sau a fost martor la aceasta recorectare? Cine garanteaza corectitudinea recorectarii?

User avatar
BBUBU
junior
junior
Posts: 85
Joined: Wed Nov 19, 2008 10:20 am

Re: CE INSEAMNA CA S-AU ANULAT 2 INTREBARI?

Postby BBUBU » Wed Nov 19, 2008 10:52 pm

20adnas wrote:In urma anularii celor 2 intrebari s-a facut recorectarea tuturor lucrarilor. Are cineva idee cine a supravegheat sau a fost martor la aceasta recorectare? Cine garanteaza corectitudinea recorectarii?

da tu de unde esti asa sigur ca sunt recorectate toate lucrarile??? eu zic ca mai degraba scad punctajul celor doua intrebari si cu asta basta ...i-si mai bat ei capu cu cine a raspuns corect sau cine a gresit!!! :peace: da ce mai dam noi cu presupusu??vedem maine ce si cum/// :mrgreen:
[b][b]" cine are noroc are, cine n-are, n-are!!"[/b][/b]

User avatar
BBUBU
junior
junior
Posts: 85
Joined: Wed Nov 19, 2008 10:20 am

Re: Revoltator!!!

Postby BBUBU » Wed Nov 19, 2008 10:58 pm

ovidiuco wrote:Lumea se aduna maine dimineata pe la 9:30 in fata la Centrul National de Perfectionare in Domeniul Sanitar Bucuresti pentru a protesta impotriva modificarii punctajelor. Nu e corect ca cei care au invatat si au raspuns corect la acele intrebari sa fie depunctati acum, in timp ce aceia care au raspuns gresit punanad un raspuns la intamplare, nu pierd nimic. Cei care se simt nedreptatiti de "furtul" acestor puncte castigate pe drept, sunt asteptati maine la protest (sau macar negocieri).

am zis eu ca sunt la moda protesturile..... nu te supara da chiar nu cred ca e cazu sa facem atata valva pt ca de drept....e drept!! ca poti sa te gandesti ca ai dat rezi cu 198 de intrebari in loc de 200 asta e!! ca sunt sigur ca sti mai multe grile decat alea 200 !!! :allright:
[b][b]" cine are noroc are, cine n-are, n-are!!"[/b][/b]

20adnas
Posts: 3
Joined: Sun Nov 16, 2008 2:25 pm

Re: CE INSEAMNA CA S-AU ANULAT 2 INTREBARI?

Postby 20adnas » Wed Nov 19, 2008 11:00 pm

da tu de unde esti asa sigur ca sunt recorectate toate lucrarile??? eu zic ca mai degraba scad punctajul celor doua intrebari si cu asta basta ...i-si mai bat ei capu cu cine a raspuns corect sau cine a gresit!!! :peace: da ce mai dam noi cu presupusu??vedem maine ce si cum/// :mrgreen:


In mod sigur s-au recorectat toate lucrarile. Problema ridicata de mine era una de etica. Cat de corect s-a facut recorectarea?

mdhritcu
Posts: 3
Joined: Mon Oct 20, 2008 1:08 pm

Re: CE INSEAMNA CA S-AU ANULAT 2 INTREBARI?

Postby mdhritcu » Wed Nov 19, 2008 11:00 pm

nu se scad toate punctele de la fiecare, ci doar de la cei care raspunsesera "corect"... acum ce sa va fac daca nu ati citit cum trebuie enuntul. e normal ca o grila gresita sa fie anulata, iar punctajul obtinut de pe urma raspunsului sa fie scazut. cat despre protest... si eu as protesta ca am cerut corectarea manuala a grilei, deoarece prin scanare am fost "furat" de 2 puncte :(

User avatar
Insomnia
senior
senior
Posts: 311
Joined: Wed Oct 01, 2008 11:20 am

Re: CE INSEAMNA CA S-AU ANULAT 2 INTREBARI?

Postby Insomnia » Wed Nov 19, 2008 11:05 pm

maaaaaaaaaaaaaaaiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
punctajul definitiv se va stabili pt fiecare in fctie de grila master definitiva-publicata pe site-ul oficial.
nu scade la toata lumea 9 puncte...ii scade fiecaruia cat a pus la intreb alea,wtf...ca fac tic,deja
va puteti recorecta in functie de grila master definitiva...dc aveti dubii
What Goes Around...Comes Around

scipio
junior
junior
Posts: 28
Joined: Mon Feb 11, 2008 11:45 pm

Re: CE INSEAMNA CA S-AU ANULAT 2 INTREBARI?

Postby scipio » Wed Nov 19, 2008 11:10 pm

Ma astia "desteptii" cum va autoconsiderati, care ati raspuns splina....

1. rinichiul apare primul in text, deci rinichiul se ia
2. daca e sa se puna problema ca grila e gresita atunci s-ar lua in considerare ficatul si nu splina, pt ca scrie clar:
"cel mai frecvent lezat in plagile abd e ficatul"
"cel mai frecvent lezata in traum abd e splina"

Iar intrebarea suna astfel " In plagile abd organul parenchimatos cel mai frecvent lezat este"

Asa ca va bateti degeaba cu pumnul in piept ca pana una alta erati departe de adevar.

User avatar
BBUBU
junior
junior
Posts: 85
Joined: Wed Nov 19, 2008 10:20 am

Re: CE INSEAMNA CA S-AU ANULAT 2 INTREBARI?

Postby BBUBU » Wed Nov 19, 2008 11:13 pm

ma refeream la punctele pierdute ....nu dresite :wink:
[b][b]" cine are noroc are, cine n-are, n-are!!"[/b][/b]

User avatar
snowtrekker
senior
senior
Posts: 121
Joined: Wed Feb 18, 2004 12:19 am
Location: sala de disectie

Re: CE INSEAMNA CA S-AU ANULAT 2 INTREBARI?

Postby snowtrekker » Thu Nov 20, 2008 1:38 am

sa vedeti maine ce blocat o sa fie site ul rezidentiat.info :allright:
Shut up & drive

User avatar
jeromeKjerome
elder
elder
Posts: 1031
Joined: Tue Jul 04, 2006 1:03 pm
Location: Bucuresti

Re: CE INSEAMNA CA S-AU ANULAT 2 INTREBARI?

Postby jeromeKjerome » Thu Nov 20, 2008 1:41 am

20adnas wrote:
da tu de unde esti asa sigur ca sunt recorectate toate lucrarile??? eu zic ca mai degraba scad punctajul celor doua intrebari si cu asta basta ...i-si mai bat ei capu cu cine a raspuns corect sau cine a gresit!!! :peace: da ce mai dam noi cu presupusu??vedem maine ce si cum/// :mrgreen:


In mod sigur s-au recorectat toate lucrarile. Problema ridicata de mine era una de etica. Cat de corect s-a facut recorectarea?


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Multzam ! M-am mai destins acum !
He aprendido que la vida es dura. Pero yo lo soy más !

User avatar
snowtrekker
senior
senior
Posts: 121
Joined: Wed Feb 18, 2004 12:19 am
Location: sala de disectie

Re: CE INSEAMNA CA S-AU ANULAT 2 INTREBARI?

Postby snowtrekker » Thu Nov 20, 2008 1:53 am

jerome cat ai luat pana la urma?
Shut up & drive

User avatar
jeromeKjerome
elder
elder
Posts: 1031
Joined: Tue Jul 04, 2006 1:03 pm
Location: Bucuresti

Re: CE INSEAMNA CA S-AU ANULAT 2 INTREBARI?

Postby jeromeKjerome » Thu Nov 20, 2008 1:55 am

snowtrekker wrote:jerome cat ai luat pana la urma?


700
He aprendido que la vida es dura. Pero yo lo soy más !

anap
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Wed Nov 19, 2008 9:29 pm

Re: CE INSEAMNA CA S-AU ANULAT 2 INTREBARI?

Postby anap » Thu Nov 20, 2008 1:03 pm

buna
oricat as incerca nu mi se pare corect sa ni se scada 8-9 puncte care vorba cuiva de pe aici inseamna cam 100 de pozitii doar pt ca cei "luminati" din UMF responsabili de subiecte nu sunt in stare nici 200 de grile sa le faca corect.eu pierd 8 puncte dintr-un punctaj nici ala f mare (da stiu vina mea ca n-am citit bla bla bla) iar altii pierd 1-2 puncte. am plecat de la premiza toti ca acele grile sunt corecte, nu am stat sa caut greseala si sa raspund gresit ca dupa aceia sa....eram prea stresata de bulinele cu noroc, ca parca nu se mai terminau.
stiu sunt frustrari tarzii si fara rezolvare, la cum merge tara asta nu e de mirare. ipocrizia lor, a celor "mari" e mare, ca totul e corect si in vazul lumii.....ma indoiesc strasnic.
imi cer scuze, micul moment moment de refulare.

User avatar
dr_dr
elder
elder
Posts: 869
Joined: Thu Oct 02, 2008 11:04 am

Re: CE INSEAMNA CA S-AU ANULAT 2 INTREBARI?

Postby dr_dr » Thu Nov 20, 2008 1:08 pm

scipio wrote:Ma astia "desteptii" cum va autoconsiderati, care ati raspuns splina....

1. rinichiul apare primul in text, deci rinichiul se ia
2. daca e sa se puna problema ca grila e gresita atunci s-ar lua in considerare ficatul si nu splina, pt ca scrie clar:
"cel mai frecvent lezat in plagile abd e ficatul"
"cel mai frecvent lezata in traum abd e splina"

Iar intrebarea suna astfel " In plagile abd organul parenchimatos cel mai frecvent lezat este"

Asa ca va bateti degeaba cu pumnul in piept ca pana una alta erati departe de adevar.



Daca in asta sta desteptaciunea........eu zic sa mai citesti frazelele alea de vreo 5 ,6 ori..si apoi mai vorbim care este raspunsul.
Nu este normal sa se dea grile in asemenea hal de interpretabile..... :roll: :roll: :roll:
Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e prost :)

User avatar
dr_dr
elder
elder
Posts: 869
Joined: Thu Oct 02, 2008 11:04 am

Re: Revoltator!!!

Postby dr_dr » Thu Nov 20, 2008 1:12 pm

ovidiuco wrote:Lumea se aduna maine dimineata pe la 9:30 in fata la Centrul National de Perfectionare in Domeniul Sanitar Bucuresti pentru a protesta impotriva modificarii punctajelor. Nu e corect ca cei care au invatat si au raspuns corect la acele intrebari sa fie depunctati acum, in timp ce aceia care au raspuns gresit punanad un raspuns la intamplare, nu pierd nimic. Cei care se simt nedreptatiti de "furtul" acestor puncte castigate pe drept, sunt asteptati maine la protest (sau macar negocieri).


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ....deci numa cei care au raspuns corect la intrebarile alea 2 au invatat restul sunt cam prosti...au pus la intamplare....... :lol: :lol: :lol:

Eu zic sa facem greva si sa cerem..inca un ex de rezidentiat...nu de alta dar acum ne-am odihnit suntem cu mintea limpede..cine stie.... :roll: :roll: :roll:
Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e prost :)

oligodendroglia
junior
junior
Posts: 99
Joined: Wed Sep 20, 2006 4:13 am

Re: CE INSEAMNA CA S-AU ANULAT 2 INTREBARI?

Postby oligodendroglia » Thu Nov 20, 2008 7:50 pm

dr_dr wrote:Eu zic sa facem greva si sa cerem..inca un ex de rezidentiat...nu de alta dar acum ne-am odihnit suntem cu mintea limpede..cine stie.... :roll: :roll: :roll:


Nu mai spune chestii d-astea ca oamenii chiar le iau in serios... uite, a si aparut un topic cu "protest pt anularea rezi" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nu strica sa-ti amintesti ca universul, cu o exceptie nesemnificativa, este alcatuit din altii.

User avatar
antalgic
elder
elder
Posts: 775
Joined: Fri Oct 17, 2008 11:42 pm

Re: CE INSEAMNA CA S-AU ANULAT 2 INTREBARI?

Postby antalgic » Thu Nov 20, 2008 8:04 pm

pe mine m-au "aruncat" cu vreo 70 de locuri punctele pierdute. deci inainte cu contestatia pt contestatie!
tzara de la pagina 5, here we are!

dr.florinel
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Thu Nov 20, 2008 3:45 pm

Re: CE INSEAMNA CA S-AU ANULAT 2 INTREBARI?

Postby dr.florinel » Thu Nov 20, 2008 8:20 pm

eu ziceam sa fi gresit ei 100 de intrebari ca cel care a luat 905 sa ia 500. ca asa se face in Romania.eu nu am pierdut decat 70 locuri ptr ca mi-au luat 4 pct de la o intrebarea pe care initial au considerat-o corecta. corect mi se parea sa scada la toti la fel , dar ma rog....


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 95 guests