SISTEM DE CORECTARE DEFICITAR

schimbarea schimbarii...
User avatar
mihai82
junior
junior
Posts: 75
Joined: Fri Oct 10, 2008 4:26 pm

SISTEM DE CORECTARE DEFICITAR

Postby mihai82 » Wed Nov 19, 2008 1:35 am

Sunt diferente mari intre rezultatul lor shi cel real
sa cerem corectare manuala pt cei ce solicita si argumenteaza
acest examen e de medicina nu de desen artistic
PERVERSI CARE INVATA LUCRURI RELE DE MICI HARRISON ANGELESCU SHI ALTE PERVERSIUNI

User avatar
mihai82
junior
junior
Posts: 75
Joined: Fri Oct 10, 2008 4:26 pm

Re: SISTEM DE CORECTARE DEFICITAR

Postby mihai82 » Wed Nov 19, 2008 1:42 am

4600 candidati inmultit cu 300 RON=13 800 000 ron
DE CE LA CONTESTATIE NIMENI NU VREA SA CORECTEZE MANUAL??
PERVERSI CARE INVATA LUCRURI RELE DE MICI HARRISON ANGELESCU SHI ALTE PERVERSIUNI

User avatar
mihai82
junior
junior
Posts: 75
Joined: Fri Oct 10, 2008 4:26 pm

Re: SISTEM DE CORECTARE DEFICITAR

Postby mihai82 » Wed Nov 19, 2008 1:51 am

DACA FACEM OVALE MAI MICI DECAT OVALELE LOR CALCULATORUL NU LE CITESTE..........CHIAR GRILELE SUNT REZOLVATE BINE DOMNILOR NU CRED CA,CINEVA VINE LA MEDIC SA II TATUEZE GUGULOAIE SAU SA II DESENEZE CEVA OVALE CEL MAI CORECT ESTE SA SE DEA 3 COLI ALBE PE LANGA CAIETUL CU GRILE SI LA SFARSITUL EXAMENULUI SA SE IA CAIETELE CU GRILE
NU INCERCATI SA FACETI DIN MEDICINA DESEN TEHNIC SAU ARTISTIC 3 ORE =200 INTREBARI 1 ORA DESEN ARTISTIC
PERVERSI CARE INVATA LUCRURI RELE DE MICI HARRISON ANGELESCU SHI ALTE PERVERSIUNI

burlacelul
elder
elder
Posts: 658
Joined: Tue Nov 18, 2008 1:40 am

Re: SISTEM DE CORECTARE DEFICITAR

Postby burlacelul » Wed Nov 19, 2008 2:02 am

Sunt deacord cu tine
Si mie imi lipsesc 10 pct dar mai suspect e ca lucrarile noastre au ramas nesupravegheate cu atatea comisii diferite pana a inceput corectura

litle_pocahontas
junior
junior
Posts: 68
Joined: Fri Oct 03, 2008 7:38 pm

Re: SISTEM DE CORECTARE DEFICITAR

Postby litle_pocahontas » Wed Nov 19, 2008 2:44 am

Si mie mi-au anulat 2 grile complement multiplu (10 puncte) pt ca am pus din greseala un punct cu markerul intr-o casuta goala, iar celelalte 4 casute erau deja colorate. Una dintre supraveghetoare a zis ca e ok, calc nu va citi punctul ca fiind o bulina completa...

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: SISTEM DE CORECTARE DEFICITAR

Postby 187.92a » Wed Nov 19, 2008 2:51 am

sigur ca un milimetru mai incolo sau mai incoace poate echivala cu viata unui pacient.
la banii aia ar trebui un sitem care sa simta cum ar fi dorit fiecare sa fie raspunsul exact, chiar si fara sa se mai scrie pe foaie.
uneori ma gandesc ca cineva vrea raul absolventilor de medicina.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: SISTEM DE CORECTARE DEFICITAR

Postby Chingachgook » Wed Nov 19, 2008 4:32 am

da, e o conspiratie.
ma si daca nu ar fi circulat aici scanata foaia aia cu cerculete sa exerseze tot rezidentul.....
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
mirelasf
newbie
newbie
Posts: 17
Joined: Fri Jan 19, 2007 12:37 am

Re: SISTEM DE CORECTARE DEFICITAR

Postby mirelasf » Wed Nov 19, 2008 8:43 am

litle_pocahontas wrote:Si mie mi-au anulat 2 grile complement multiplu (10 puncte) pt ca am pus din greseala un punct cu markerul intr-o casuta goala, iar celelalte 4 casute erau deja colorate. Una dintre supraveghetoare a zis ca e ok, calc nu va citi punctul ca fiind o bulina completa...

Mie imi ies cu 30 de puncte mai mult!!!!de la 607 la 637 e ceva.Ce ma sfatuiti sa fac? :help: :help: :help:

User avatar
dr_
elder
elder
Posts: 511
Joined: Sat Dec 02, 2006 4:48 am

Re: SISTEM DE CORECTARE DEFICITAR

Postby dr_ » Wed Nov 19, 2008 8:51 am

mirelasf wrote:Mie imi ies cu 30 de puncte mai mult!!!!de la 607 la 637 e ceva.Ce ma sfatuiti sa fac? :help: :help: :help:


Te sfatuiesc sa dai o betie.

User avatar
mirelasf
newbie
newbie
Posts: 17
Joined: Fri Jan 19, 2007 12:37 am

Re: SISTEM DE CORECTARE DEFICITAR

Postby mirelasf » Wed Nov 19, 2008 9:15 am

dr_ wrote:
mirelasf wrote:Mie imi ies cu 30 de puncte mai mult!!!!de la 607 la 637 e ceva.Ce ma sfatuiti sa fac? :help: :help: :help:


Te sfatuiesc sa dai o betie.

As da dar am un bebelus de 10 luni si inca il alaptez. La starea pe care o am ...
Am depus contestatie si astept sa vad rezultatul.Daca nu e bine trebuie sa merg la bucuresti sa cer recorectarea manual?
Are cineva idee ?

ginaenache02
newbie
newbie
Posts: 19
Joined: Thu Sep 15, 2005 10:23 pm

Re: SISTEM DE CORECTARE DEFICITAR

Postby ginaenache02 » Wed Nov 19, 2008 9:44 am

Am intrat pe id-ul prietenei mele care a dat si ea rezi acum (...cateva zile) si din ce mi-a spus programul care corecteaza e de-a dreptul aiurea..nu are nici o masura de control. Ar fi trebuit sa iti arate grila si unde a vazut bifat sau si mai putin macar un numar de cate raspunsuri (buline) a gasit. Macar stiai si tu ca ai pus 500 buline si ala a gasit 469 deci erai sigur ca undeva era o gresala. Dar de, trebuie facut ceva pentru a mai lasa loc de specula si alte "artificii".
Si rusine celor care i-au bagat pe unii dintre voi in sala de sport, ANEFS de au inghetat ca ra**. Pai in loc sa te gandesti la grila stai sa te misti sa faci ceva sa nu ingheti.
Oricum succes in continuare.

crazy_doc
senior
senior
Posts: 303
Joined: Fri Mar 14, 2008 2:44 pm

Re: SISTEM DE CORECTARE DEFICITAR

Postby crazy_doc » Wed Nov 19, 2008 10:44 am

Nu cred k acel program vede chiar orice punctulet sau ca daca nu ai innegrit fiecare punct din cerc nu ti citeste raspunsul, si in fond e acelasi program l toti sunt 100 de moduri de a pacalii examenul atata timp cat poate fi utilizat de toti nu i nici o problema...hai acu sa i linsam si pe aia de au citit numai subiectele mici. Si noi care am citit AVC, Arsuri ,sepisiri si alte alea si am gresit grila din ele. Nu i corect nu i asa???? :help: :)))).

A si pentru cei care au diferente intre grila si puncataj poate k ati facut si voi vreo gresala l imbulinat, poate din neatentie poate din repezeala cine stie, eu cel putin stiu ca am facut una.
A young doctor has to do what a young doctor has to do.

Lizz22
elder
elder
Posts: 552
Joined: Thu Aug 09, 2007 11:55 am
Contact:

Re: SISTEM DE CORECTARE DEFICITAR

Postby Lizz22 » Wed Nov 19, 2008 11:28 am

crazy_doc wrote:Nu cred k acel program vede chiar orice punctulet sau ca daca nu ai innegrit fiecare punct din cerc nu ti citeste raspunsul, si in fond e acelasi program l toti sunt 100 de moduri de a pacalii examenul atata timp cat poate fi utilizat de toti nu i nici o problema...hai acu sa i linsam si pe aia de au citit numai subiectele mici. Si noi care am citit AVC, Arsuri ,sepisiri si alte alea si am gresit grila din ele. Nu i corect nu i asa???? :help: :)))).

A si pentru cei care au diferente intre grila si puncataj poate k ati facut si voi vreo gresala l imbulinat, poate din neatentie poate din repezeala cine stie, eu cel putin stiu ca am facut una.

eu zic ca sigur scanerul e d vina pt ca unii dintre noi n-am invatzat.

dr_arm
senior
senior
Posts: 425
Joined: Fri Oct 03, 2008 11:56 am

Re: SISTEM DE CORECTARE DEFICITAR

Postby dr_arm » Wed Nov 19, 2008 11:35 am

personal am imbulinat toate casutele in mod identic. problema e ca adunand punctajele de la fiecare intrebare am cu 30 de puncte mai mult decat a scanat calculatorul. tot incerc sa sun la bucuresti sa vad ce se poate face...

crazy_doc wrote:Nu cred k acel program vede chiar orice punctulet sau ca daca nu ai innegrit fiecare punct din cerc nu ti citeste raspunsul, si in fond e acelasi program l toti sunt 100 de moduri de a pacalii examenul atata timp cat poate fi utilizat de toti nu i nici o problema...hai acu sa i linsam si pe aia de au citit numai subiectele mici. Si noi care am citit AVC, Arsuri ,sepisiri si alte alea si am gresit grila din ele. Nu i corect nu i asa???? :help: :)))).

A si pentru cei care au diferente intre grila si puncataj poate k ati facut si voi vreo gresala l imbulinat, poate din neatentie poate din repezeala cine stie, eu cel putin stiu ca am facut una.

User avatar
mihai82
junior
junior
Posts: 75
Joined: Fri Oct 10, 2008 4:26 pm

Re: SISTEM DE CORECTARE DEFICITAR

Postby mihai82 » Wed Nov 19, 2008 11:42 am

Nu cred k acel program vede chiar orice punctulet sau ca daca nu ai innegrit fiecare punct din cerc nu ti citeste raspunsul, si in fond e acelasi program l toti sunt 100 de moduri de a pacalii examenul atata timp cat poate fi utilizat de toti nu i nici o problema...hai acu sa i linsam si pe aia de au citit numai subiectele mici. Si noi care am citit AVC, Arsuri ,sepisiri si alte alea si am gresit grila din ele. Nu i corect nu i asa???? ))).

A si pentru cei care au diferente intre grila si puncataj poate k ati facut si voi vreo gresala l imbulinat, poate din neatentie poate din repezeala cine stie, eu cel putin stiu ca am facut una.

[color=#0000FFLizz22 daca ceri corectare manuala e ceva rau hay mai da ne draq de destepti ca ,chipurile am evoluat,apropos cine draq a facut scanerrul ala .....cine a facut OCR cine a inventat calculatorul :( :( OMUL A FACUT TOATE ASTEA][/color]Intrebare DACA OMUL A FACUT TOATE ASTEA OARE O FI ASA DE PROST INCAT SA NU POATA CORECTA MANUAL AKM [color=#0000FF]OLD SCHOOL sau poate unii oameni nu vor sa se streseze
[/color]
PERVERSI CARE INVATA LUCRURI RELE DE MICI HARRISON ANGELESCU SHI ALTE PERVERSIUNI

User avatar
lucaibar
junior
junior
Posts: 87
Joined: Thu Mar 15, 2007 7:24 pm

Re: SISTEM DE CORECTARE DEFICITAR

Postby lucaibar » Wed Nov 19, 2008 11:45 am

40 de puncte minus dupa calculele mele! Sala de Marmura ANEFS....mai este cineva? Am sunat la Centru si cica se vor rescana si nicicum nu vor corecta de mana! E cea mai mare dobitocenieeeee!!!!!!!!!
Trebuie sa vrei, sa poti, sa faci, ceeace uneori pare a fi imposibil !

User avatar
mihai82
junior
junior
Posts: 75
Joined: Fri Oct 10, 2008 4:26 pm

Re: SISTEM DE CORECTARE DEFICITAR

Postby mihai82 » Wed Nov 19, 2008 11:49 am

daca raspunsurile sunt corecte dpdv medical in ovalele alea amarate pot sa introduc orice
cruciulite ,x-uri,beri,stripteuse.....orice bulina respectiva a fost marcata deci raspunsul respectiv este corect
PERVERSI CARE INVATA LUCRURI RELE DE MICI HARRISON ANGELESCU SHI ALTE PERVERSIUNI

User avatar
mirelasf
newbie
newbie
Posts: 17
Joined: Fri Jan 19, 2007 12:37 am

Re: SISTEM DE CORECTARE DEFICITAR

Postby mirelasf » Wed Nov 19, 2008 11:52 am

lucaibar wrote:40 de puncte minus dupa calculele mele! Sala de Marmura ANEFS....mai este cineva? Am sunat la Centru si cica se vor rescana si nicicum nu vor corecta de mana! E cea mai mare dobitocenieeeee!!!!!!!!!

30 de puncte minus!!! :help: :help: :help:

User avatar
mihai82
junior
junior
Posts: 75
Joined: Fri Oct 10, 2008 4:26 pm

Re: SISTEM DE CORECTARE DEFICITAR

Postby mihai82 » Wed Nov 19, 2008 11:56 am

cine se crede nedreptatit de sistemul de scanare sa intre pe adresa de mess


right_star2008 shi va explik eu kum facem
PERVERSI CARE INVATA LUCRURI RELE DE MICI HARRISON ANGELESCU SHI ALTE PERVERSIUNI

User avatar
cog1983
elder
elder
Posts: 1015
Joined: Fri Sep 05, 2008 12:37 am

Re: SISTEM DE CORECTARE DEFICITAR

Postby cog1983 » Wed Nov 19, 2008 1:04 pm

Eu n-am imbulinat foarte corect: au fost intrebari la care am depasit conturul ovalelor sau nu le-am colorat complet (din cauza emotiilor si pt ca imi tremura mana) si la una am pus din greseala un punct cu carioca intr-o bulina. Apoi a mai fost stampila care s-a imprimat pe partea cealalta. Si totusi mi le-a citit scannerul corect. Deci nu cred ca sistemul e de vina :mrgreen:
Simtul umorului e o dovada de inteligenta

User avatar
firehand
junior
junior
Posts: 57
Joined: Wed Feb 13, 2008 1:03 pm

Re: SISTEM DE CORECTARE DEFICITAR

Postby firehand » Wed Nov 19, 2008 1:14 pm

Va agitati aiurea! Pe prima pagina arata CLAR si CONCRET cum trebuiau umplute cerculetele alea... daca tu pui un punct sau stiu eu ce alte prostii, este greseala ta si numai a ta. Oricum, imbulinatul ala este o prostie - pot face cum se face la politie cu examen pe calculator sau alte modalitati ca nu mai suntem in epoca lui ceasca sa ne chinuim aiurea.

User avatar
cog1983
elder
elder
Posts: 1015
Joined: Fri Sep 05, 2008 12:37 am

Re: SISTEM DE CORECTARE DEFICITAR

Postby cog1983 » Wed Nov 19, 2008 1:26 pm

Poate ca si imbulinatul ala are rolul lui. Ca unu' care vrea sa se faca neurochirurg va trebui sa aiba mana ferma si sa poata face niste miscari de finete. Daca iti da sa dai click pe un mouse, iei punctaj mare, iti alegi cine stie ce chirurgie si apoi intri in sala si iti tremura mana de numa' ce faci? Si sunt mult mai multe exemple. Chiar si la un acces intravenos trebuie sa ai manualitate si sa nimeresti in punct fix.
Simtul umorului e o dovada de inteligenta

User avatar
mihai82
junior
junior
Posts: 75
Joined: Fri Oct 10, 2008 4:26 pm

Re: SISTEM DE CORECTARE DEFICITAR

Postby mihai82 » Wed Nov 19, 2008 2:01 pm

ok dar de ce nu se accepta fara bataie de cp corectarea manuala....sa verificam draq calculatorul ala ca shi el graseste de ex ...Optical character recognition shi iti garantez eu ca programele astea gresesc
PERVERSI CARE INVATA LUCRURI RELE DE MICI HARRISON ANGELESCU SHI ALTE PERVERSIUNI

User avatar
mihai82
junior
junior
Posts: 75
Joined: Fri Oct 10, 2008 4:26 pm

Re: SISTEM DE CORECTARE DEFICITAR

Postby mihai82 » Wed Nov 19, 2008 2:05 pm

cog1983 wrote:Eu n-am imbulinat foarte corect: au fost intrebari la care am depasit conturul ovalelor sau nu le-am colorat complet (din cauza emotiilor si pt ca imi tremura mana) si la una am pus din greseala un punct cu carioca intr-o bulina. Apoi a mai fost stampila care s-a imprimat pe partea cealalta. Si totusi mi le-a citit scannerul corect. Deci nu cred ca sistemul e de vina :mrgreen:
:peace:
vai oi fi desenat sticle de bere in oval :peace:
PERVERSI CARE INVATA LUCRURI RELE DE MICI HARRISON ANGELESCU SHI ALTE PERVERSIUNI

User avatar
gaurav_singh_md
elder
elder
Posts: 862
Joined: Wed Sep 03, 2008 2:58 pm
Location: Timisoara

Re: SISTEM DE CORECTARE DEFICITAR

Postby gaurav_singh_md » Wed Nov 19, 2008 2:14 pm

de aia examen este 4 ore.... sa imbulinezi corect...... sistemul nu este perfect (era mai bine cu toate intrebari "single best answer").... la PLAB sunt tot 200 de intrebari si ai 3 ore (si acolo tre sa desenezi buline, dar intrebari sunt SBA sau EMQ, o singura bulina pentru fiecare intrebare).

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: SISTEM DE CORECTARE DEFICITAR

Postby Chingachgook » Wed Nov 19, 2008 2:22 pm

nu se pot corecta manual 4000 de lucrari ca ar dura 2 saptamani.
+ ca e mai probabil sa greseasca un om care numara decat un calculator.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

litle_pocahontas
junior
junior
Posts: 68
Joined: Fri Oct 03, 2008 7:38 pm

Re: SISTEM DE CORECTARE DEFICITAR

Postby litle_pocahontas » Wed Nov 19, 2008 2:40 pm

Dar oare cati elevi dau anual bacalaureatul? Tezele lor nu sunt grila si se corecteaza manual... Nu dureaza 2 sapt ci 2,max 3 zile corectatul... Cred ca din cei 300 ron taxa de inscriere pot plati niste oameni (nici macar nu tre sa fi facut medicina ca sa poti numara niste casute colrate) care sa corecteze manual.
Lasand asta, ar trebui macar ca cei care fac contestatie si cer recalcularea manuala (pe motiv ca punctajul din caietul de ex nu corespunde cu cel obtinut), sa fie luati in seama...

User avatar
mihai82
junior
junior
Posts: 75
Joined: Fri Oct 10, 2008 4:26 pm

Re: SISTEM DE CORECTARE DEFICITAR

Postby mihai82 » Wed Nov 19, 2008 3:22 pm

litle_pocahontas wrote:Dar oare cati elevi dau anual bacalaureatul? Tezele lor nu sunt grila si se corecteaza manual... Nu dureaza 2 sapt ci 2,max 3 zile corectatul... Cred ca din cei 300 ron taxa de inscriere pot plati niste oameni (nici macar nu tre sa fi facut medicina ca sa poti numara niste casute colrate) care sa corecteze manual.
Lasand asta, ar trebui macar ca cei care fac contestatie si cer recalcularea manuala (pe motiv ca punctajul din caietul de ex nu corespunde cu cel obtinut), sa fie luati in seama...


:allright: ai perfecta dreptate
PERVERSI CARE INVATA LUCRURI RELE DE MICI HARRISON ANGELESCU SHI ALTE PERVERSIUNI

User avatar
mihai82
junior
junior
Posts: 75
Joined: Fri Oct 10, 2008 4:26 pm

Re: SISTEM DE CORECTARE DEFICITAR

Postby mihai82 » Wed Nov 19, 2008 3:28 pm

si mai ales pt cei care si au batut capul cu invatatul .....adica daca grilele cu dificultatea cea mai mare au fost completate perfect ....Care din urmatoarele anomalii citogenetice se asociaza invariabil cu LAM3:translocatie(15;17)(q22;q11-12)
PERVERSI CARE INVATA LUCRURI RELE DE MICI HARRISON ANGELESCU SHI ALTE PERVERSIUNI

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: SISTEM DE CORECTARE DEFICITAR

Postby Chingachgook » Wed Nov 19, 2008 3:30 pm

difererenta dintre cele 2 examene e imensa. in cel mai rau caz, daca la bac iei o nota mai mica nu te mai inscrii la ase ci la romano-americana.
la rezi diferenta de puncte inseamna ce vei face tu tot restul vietii.
nici nu ma gandesc ca paranoia ar fi daca ar sta lucrarile necorectate 3 zile.
sunt unii pe aici care nu au incredere in scaner
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
antalgic
elder
elder
Posts: 775
Joined: Fri Oct 17, 2008 11:42 pm

Re: SISTEM DE CORECTARE DEFICITAR

Postby antalgic » Wed Nov 19, 2008 3:43 pm

si mie mi-au iesit puncte vreo 10 in plus, stiu bine ca nu am imbulinat pe langa- stiu ce precizie am ca sunt pictoritza :P dar nu stiu cat mai conteaza. mi-e una asa mi s-a acrit de toate, nici nu ma bucur nici nu ma intristez de ele. bine ca am inceput iar stagiul in spital si unde sunt acum, cel putin 5 ore pe zi ma rup de tot stressul si alerta care m-a cucerit de ceva luni incoace. acum ma simt utila, e ceva..

mai alde 3d si kooksee, unul si celalalt pe rand si din experiente diferite, stiti bine ca multi au invatat si n-au facut fata din diverse motive. e al naibii de greu exam si fiecare are dreptul la opinie. parerea mea...adica nu va iau locul astia mici care se agita p-acia. :idea:
Last edited by antalgic on Wed Nov 19, 2008 3:44 pm, edited 1 time in total.
tzara de la pagina 5, here we are!

User avatar
jeromeKjerome
elder
elder
Posts: 1031
Joined: Tue Jul 04, 2006 1:03 pm
Location: Bucuresti

Re: SISTEM DE CORECTARE DEFICITAR

Postby jeromeKjerome » Wed Nov 19, 2008 3:44 pm

kooksee wrote:d
sunt unii pe aici care nu au incredere in scaner


Eu is una dintre aia unii si mi-am corectat grile MANUAL si am 30 de puncte in plus !!! Cum ziceai..., nu e chiar un examen de bac...
He aprendido que la vida es dura. Pero yo lo soy más !

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: SISTEM DE CORECTARE DEFICITAR

Postby Chingachgook » Wed Nov 19, 2008 3:49 pm

ce sunt eu curios e daca exista o persoana (1) careia sa-i fi dat scanerul un punct in plus.


jerome 30 de puncte cred ca e prea mult. poate nu ai umplut cerculetele alea complet.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
gaurav_singh_md
elder
elder
Posts: 862
Joined: Wed Sep 03, 2008 2:58 pm
Location: Timisoara

Re: SISTEM DE CORECTARE DEFICITAR

Postby gaurav_singh_md » Wed Nov 19, 2008 3:51 pm

jeromeKjerome wrote:
kooksee wrote:d
sunt unii pe aici care nu au incredere in scaner


Eu is una dintre aia unii si mi-am corectat grile MANUAL si am 30 de puncte in plus !!! Cum ziceai..., nu e chiar un examen de bac...

eu am corectat manual si era exact cat am avut.... nimic in plus..... in 99,99% de cazuri greseala este "human" , masinile de obicei nu gresesc.... following somewhat the GIGO principle.... garbage in garbage out.....

User avatar
jeromeKjerome
elder
elder
Posts: 1031
Joined: Tue Jul 04, 2006 1:03 pm
Location: Bucuresti

Re: SISTEM DE CORECTARE DEFICITAR

Postby jeromeKjerome » Wed Nov 19, 2008 3:54 pm

kooksee wrote:ce sunt eu curios e daca exista o persoana (1) careia sa-i fi dat scanerul un punct in plus.


jerome 30 de puncte cred ca e prea mult. poate nu ai umplut cerculetele alea complet.


Stiu ca e prea mult, tocmai de aceea am cerut recorectarea.
Paradoxul e ca anul asta am stat si am bibilit bulinele alea vreo 2 ore...
Dar sunt 3 persoane si un excel care au calculat ce am facut in examen si la toti ne-a dat fix acelasi rezultat. Tu, in locul meu, nu ai lupta sa vezi ce se petrece, asa, macar de curiozitate?
He aprendido que la vida es dura. Pero yo lo soy más !

User avatar
jeromeKjerome
elder
elder
Posts: 1031
Joined: Tue Jul 04, 2006 1:03 pm
Location: Bucuresti

Re: SISTEM DE CORECTARE DEFICITAR

Postby jeromeKjerome » Wed Nov 19, 2008 3:56 pm

kooksee wrote:nu se pot corecta manual 4000 de lucrari ca ar dura 2 saptamani.


Am timp sa astept.
La mine diferenta ma poate face sa nu prind ce vreau.
He aprendido que la vida es dura. Pero yo lo soy más !

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: SISTEM DE CORECTARE DEFICITAR

Postby Chingachgook » Wed Nov 19, 2008 3:57 pm

ba da de curiozitate poate.
pe de alta paret are dreptate si indianul cu principiul gigo de mai sus. e electronica treaba. ori e ori nu e.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
mihai82
junior
junior
Posts: 75
Joined: Fri Oct 10, 2008 4:26 pm

Re: SISTEM DE CORECTARE DEFICITAR

Postby mihai82 » Wed Nov 19, 2008 4:08 pm

articolul 29
n) citirea grilelor prin scanare - responsabil este presedintele comisiei
comune centrale CONF.DR.MIRCEA MANUC-MEDIC GASTROENTEROLOG LA FUNDENI CA FUNCTIE ESTE IMEDIAT DUPA MINISTRUL SANATATII
PERVERSI CARE INVATA LUCRURI RELE DE MICI HARRISON ANGELESCU SHI ALTE PERVERSIUNI

User avatar
mihai82
junior
junior
Posts: 75
Joined: Fri Oct 10, 2008 4:26 pm

Re: SISTEM DE CORECTARE DEFICITAR

Postby mihai82 » Wed Nov 19, 2008 4:19 pm

kooksee wrote:ba da de curiozitate poate.
pe de alta paret are dreptate si indianul cu principiul gigo de mai sus. e electronica treaba. ori e ori nu e.




hello "principiul gigo " NU POT SA CED CA NU AI FOLOSIT IN VIATA TA UN PROGRAM DE "Optical character recognition"
PERVERSI CARE INVATA LUCRURI RELE DE MICI HARRISON ANGELESCU SHI ALTE PERVERSIUNI

User avatar
jeromeKjerome
elder
elder
Posts: 1031
Joined: Tue Jul 04, 2006 1:03 pm
Location: Bucuresti

Re: SISTEM DE CORECTARE DEFICITAR

Postby jeromeKjerome » Wed Nov 19, 2008 4:26 pm

kooksee wrote:ba da de curiozitate poate.
pe de alta paret are dreptate si indianul cu principiul gigo de mai sus. e electronica treaba. ori e ori nu e.


Varul meu (programator in State) are o vorba : "Calculatorul nu e prietenul omului" :D
Si eu mi-s curioasa din fire. :)
He aprendido que la vida es dura. Pero yo lo soy más !


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 67 guests