rezi pe gineco?

schimbarea schimbarii...
piedone
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Tue Nov 18, 2008 10:34 pm

rezi pe gineco?

Postby piedone » Tue Nov 18, 2008 11:25 pm

dragi colegi,
as avea nevoie de niste pareri referitor la rezi pe gineco;care credeti ca ar fi spitalele unde poti sa inveti si sa te lase sa faci ceva?

jacobs
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Wed Oct 08, 2008 9:46 pm

Re: rezi pe gineco?

Postby jacobs » Wed Nov 19, 2008 12:09 am

subscriu-stanca(gine2) cluj. acolo am facut si eu in anu 6 si chiar se ocupa

piedone
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Tue Nov 18, 2008 10:34 pm

Re: rezi pe gineco?

Postby piedone » Wed Nov 19, 2008 2:50 pm

merci mult. dar m-ar interesa mai mult in Bucuresti.

User avatar
lanaiba
senior
senior
Posts: 195
Joined: Fri Oct 03, 2008 10:53 am

Re: rezi pe gineco?

Postby lanaiba » Thu Nov 20, 2008 6:53 pm

si eu as vrea og, dar la iasi. cine mai vrea k sa stiu pe unde ma situez si daca prind. eu sunt 194.
Muntele formeaza omul si marea formeaza sufletul

User avatar
mica23
senior
senior
Posts: 127
Joined: Tue Jan 09, 2007 8:30 pm
Location: hildesheim

Re: rezi pe gineco?

Postby mica23 » Thu Nov 20, 2008 7:53 pm

lanaiba wrote:si eu as vrea og, dar la iasi. cine mai vrea k sa stiu pe unde ma situez si daca prind. eu sunt 194.

Anul trecut s-a luat cu 780 gine la Iasi, iar anul asta notele sunt mai mici. Eu zic sa stai linistita. Vrei la Cuza, nu?

User avatar
lanaiba
senior
senior
Posts: 195
Joined: Fri Oct 03, 2008 10:53 am

Re: rezi pe gineco?

Postby lanaiba » Fri Nov 21, 2008 12:10 pm

mica23 wrote:
lanaiba wrote:si eu as vrea og, dar la iasi. cine mai vrea k sa stiu pe unde ma situez si daca prind. eu sunt 194.

Anul trecut s-a luat cu 780 gine la Iasi, iar anul asta notele sunt mai mici. Eu zic sa stai linistita. Vrei la Cuza, nu?


da bineinteles. adik acolo mi am peterecut muuult timp, si mi a placut.
Muntele formeaza omul si marea formeaza sufletul

img
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Fri Nov 21, 2008 1:27 pm

Re: rezi pe gineco?

Postby img » Fri Nov 21, 2008 1:29 pm

credeti sa am sanse la gineco pe la pozitia 500?

User avatar
tibheadmachine
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Wed Mar 12, 2008 9:05 pm

Re: rezi pe gineco?

Postby tibheadmachine » Fri Nov 21, 2008 8:42 pm

Salutare tuturor. Ajutati ma si pe mine! Unde o fi mai bine la Cluj la Stanca sau La Iasi la Cuza? Acu va rog frumos sa nu ma trimiteti aia ce vor Iasi la Cluj si invers. Dintre cei care au facut stagii pe acolo. Eu am terminat la Tg. Mures si nu stiu. Multumesc.
Once a Blue always a Blue

md_md
junior
junior
Posts: 77
Joined: Mon Oct 06, 2008 10:05 pm

Re: rezi pe gineco?

Postby md_md » Sat Nov 22, 2008 12:56 am

tibheadmachine wrote:Salutare tuturor. Ajutati ma si pe mine! Unde o fi mai bine la Cluj la Stanca sau La Iasi la Cuza? Acu va rog frumos sa nu ma trimiteti aia ce vor Iasi la Cluj si invers. Dintre cei care au facut stagii pe acolo. Eu am terminat la Tg. Mures si nu stiu. Multumesc.


Eu doresc radio deci sunt din exterior si te poti baza pe sfatul meu... deci: Cluj Stanca. Se face treaba buna (am prieteni rezidenti acolo), orasul e ok, oamenii ok. Mai cere pareri de la Iasi ca sa te poti decide. Dar Cluj rules :-P Glumesc

didiland11
senior
senior
Posts: 256
Joined: Wed Apr 09, 2008 12:02 am

Re: rezi pe gineco?

Postby didiland11 » Sat Nov 22, 2008 11:03 am

Am facut stagiul de gineco an 6 la Cuza-Iasi. Prof Pricop cu greu poate fi numit om!!! pana si asistentii lui sunt terorizati,imagineaza-ti un rezi. Se invata, dar in conditii de stres permanent! daca vrei Iasi cere o parere si de la un rezi de la sp.Elena Doamna, stiu ca aia-s oameni dar nush cat de disponibili sunt dpdv didactic...

User avatar
blackdeceneu
junior
junior
Posts: 53
Joined: Sun Jan 21, 2007 1:51 pm

Re: rezi pe gineco?

Postby blackdeceneu » Sat Nov 22, 2008 11:29 am

hai la sibiu... :devil:
daca e necesar, pentru a supravietui va iau si zilele din calendar.

User avatar
lanaiba
senior
senior
Posts: 195
Joined: Fri Oct 03, 2008 10:53 am

Re: rezi pe gineco?

Postby lanaiba » Sat Nov 22, 2008 12:14 pm

didiland11 wrote:Am facut stagiul de gineco an 6 la Cuza-Iasi. Prof Pricop cu greu poate fi numit om!!! pana si asistentii lui sunt terorizati,imagineaza-ti un rezi. Se invata, dar in conditii de stres permanent! daca vrei Iasi cere o parere si de la un rezi de la sp.Elena Doamna, stiu ca aia-s oameni dar nush cat de disponibili sunt dpdv didactic...


pacat ca ai facut la pricop.
Muntele formeaza omul si marea formeaza sufletul

User avatar
tibheadmachine
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Wed Mar 12, 2008 9:05 pm

Re: rezi pe gineco?

Postby tibheadmachine » Sat Nov 22, 2008 1:37 pm

Ms mult de pareri, in special lui md_md, ca acolo inclin si eu. Mai am cateva zile sa ma hotarasc. Multumesc.
Once a Blue always a Blue

dr_arm
senior
senior
Posts: 425
Joined: Fri Oct 03, 2008 11:56 am

Re: rezi pe gineco?

Postby dr_arm » Sun Nov 23, 2008 1:13 pm

piedone wrote:dragi colegi,
as avea nevoie de niste pareri referitor la rezi pe gineco;care credeti ca ar fi spitalele unde poti sa inveti si sa te lase sa faci ceva?



acum ceva ani (6 mai exact) doream si eu gineco. am facut 3 ani gineco (in timpul facultatii, dar cu tacam complt- asistat nasteri, epiziotomii, epiziorafii,etc...) la cuza- iasi. stiu cate ceva din fiecare clinica. probabil am ramas cu asa trauma incat nu vreau sa mai aud de gineco. nu ai de unde afla in ce clinica vei fi distribuit/a asa ca te duci cam la ghici. daca nimeresti la Cl. a IV-a ai cam incurcat-o: Dl. Prof.Pricop opereaza chiar si in carje si in fata lui tremura toti, iar in celelalte clinici exista atata nepotism incat cu greu patrunzi (desi anul trecut a reusit o dr. sa "penetreze" in sistem in urma unui examen ). la Elena-Doamna nu stiu cat inveti...


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests