GREVA pt.MF peste 65%

schimbarea schimbarii...
mrs.doktor
junior
junior
Posts: 25
Joined: Tue Nov 18, 2008 10:01 am

GREVA pt.MF peste 65%

Postby mrs.doktor » Tue Nov 18, 2008 10:29 am

de ce nu se gandeste nimeni sa mai iesim in strada pentru MF peste 65%???Anul asta au fost si locuri putine,pe care a avut bunavointa dl. nicolaescu sa le suplimenteze cu un numar extraordinar de" mare "de locuri si nici nu mai este valabila faza cu MF-ul.DE CE? De ce sa fim noi o generatie de sacrificiu fata de cei de anul trecut?
Plus k si-au batut pe fata joc de noi cu grilele..."Vreti locuri mai multe?...Las' ca va arat eu locuri mai multe....va dau niste grile sa nu le puteti duce...asa ca sa nu aveti impresia ca sunteti destepti,ca toti sunteti prosti...Pai imi faceti mie probleme si scandaluri d'astea,veniti cu pretentii, inainte de alegeri....ia sa va ia dracu pe toti!!!"
chiar nu s-s gandit nimeni la varianta asta???
si noi stam ca prostii sa ne dea ei ce au chef?
HAI SA FACEM CEVA,K ALTFEL NI SE URCA TOTI PORCII IN CAP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

simion777
junior
junior
Posts: 73
Joined: Mon Nov 17, 2008 11:30 am

Re: GREVA pt.MF peste 65%

Postby simion777 » Tue Nov 18, 2008 11:01 am

si eu sunt de acord.asa gandesc si eu ca si-au batut joc de noi cu grilele astea ptr ca au fost mult mai grele decat anul trecut.GREVA!!!!!!!!!!!

iulisa_
newbie
newbie
Posts: 16
Joined: Thu Oct 16, 2008 12:22 am

Re: GREVA pt.MF peste 65%

Postby iulisa_ » Tue Nov 18, 2008 1:46 pm

este an electoral trebuie sa facem ceva ESTE F IMPORTANT macar pt 65% sa ne dea dreptul la MF . :peace:

User avatar
Dr.Angel
senior
senior
Posts: 209
Joined: Sat Oct 18, 2008 11:22 am

Re: GREVA pt.MF peste 65%

Postby Dr.Angel » Tue Nov 18, 2008 1:53 pm

eu zic ori sa va calmati ori sa o ganditi fff bine "greva" pt k s-a vazut anu ' asta "promisiunea" ministrului minune referitoare la " sa luati intai rezi si dupa sa va plangeti k nu aveti locuri" :hate: .........k urmare multi o sa ramana cu buza umflata k nu au 65% si multe locuri si posturi o sa ramana libere :allright: k nu o sa fie lume sa le vrea: fie k nu au puctaj suficient, fie k erau deja rezidenti si au dat pt ceva m bun, dar au luat prea putin si isi pastreaza ce au :devil:
Savantii au ajuns la concluzia ca cele mai multe vitamine se gasesc in farmacie

User avatar
lanaiba
senior
senior
Posts: 195
Joined: Fri Oct 03, 2008 10:53 am

Re: GREVA pt.MF peste 65%

Postby lanaiba » Tue Nov 18, 2008 1:59 pm

parerea mea e k nu va mai da mf pt ca a introdus stagiatura.
Muntele formeaza omul si marea formeaza sufletul

simion777
junior
junior
Posts: 73
Joined: Mon Nov 17, 2008 11:30 am

Re: GREVA pt.MF peste 65%

Postby simion777 » Tue Nov 18, 2008 2:08 pm

si cum e treaba cu stagiatura asta ca nu prea am inteles.inainte te trimeteau ei undeva daca luat mf dar acum daca nu te primeste nici un medic de familie cum poti sa faci stagiatura?crezi ca o sa se omoare mf sa te ia sub aripa lor?

silvia_flore
junior
junior
Posts: 31
Joined: Tue Nov 18, 2008 11:53 am

Re: GREVA pt.MF peste 65%

Postby silvia_flore » Tue Nov 18, 2008 2:18 pm

lanaiba wrote:parerea mea e k nu va mai da mf pt ca a introdus stagiatura.

Scuze,ca intreb dar care stagiatura?Eu am intrebat la ASP ce alternative exista pt cei ce nu isi iau rezi si mi s-a spus foarte clar ca nu mai exista stagiatura,doar practica asistata care insa nu se poate efectua in spitale sau unitati sanitare care au rezidenti.Deci raman doar cabinete de medicina de familie,cabinete scolare... oricum putine alternative.Termenul de stagiatura de 1 an dupa care iti puteai lua dreptul de libera practica s-a scos inca din 2005...Asa ca ar fi bine sa existe totusi macar ceva pt cei ramasi pe dinafara,fiindca sunt totusi in jur de 2000 de oameni care au o diploma pe care scrie DOCTOR degeaba...

User avatar
lanaiba
senior
senior
Posts: 195
Joined: Fri Oct 03, 2008 10:53 am

Re: GREVA pt.MF peste 65%

Postby lanaiba » Tue Nov 18, 2008 2:28 pm

practica asistata sau cum draq se cheama.
Muntele formeaza omul si marea formeaza sufletul

User avatar
gaurav_singh_md
elder
elder
Posts: 862
Joined: Wed Sep 03, 2008 2:58 pm
Location: Timisoara

Re: GREVA pt.MF peste 65%

Postby gaurav_singh_md » Tue Nov 18, 2008 2:33 pm

silvia_flore wrote:
lanaiba wrote:parerea mea e k nu va mai da mf pt ca a introdus stagiatura.

Scuze,ca intreb dar care stagiatura?Eu am intrebat la ASP ce alternative exista pt cei ce nu isi iau rezi si mi s-a spus foarte clar ca nu mai exista stagiatura,doar practica asistata care insa nu se poate efectua in spitale sau unitati sanitare care au rezidenti.Deci raman doar cabinete de medicina de familie,cabinete scolare... oricum putine alternative.Termenul de stagiatura de 1 an dupa care iti puteai lua dreptul de libera practica s-a scos inca din 2005...Asa ca ar fi bine sa existe totusi macar ceva pt cei ramasi pe dinafara,fiindca sunt totusi in jur de 2000 de oameni care au o diploma pe care scrie DOCTOR degeaba...

stagiatura=practica asistata.... si sunt 12 centre de pregatire..... so u can do the stagiatura anywhere except the hospitals affiliated to these centre....all u need (and this is a little tricky) is aprobare from the hospital director and then aprobare from min. sanatatii...

User avatar
paulstraistaru
senior
senior
Posts: 100
Joined: Mon Oct 13, 2008 6:43 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: GREVA pt.MF peste 65%

Postby paulstraistaru » Tue Nov 18, 2008 2:41 pm

Era si de asteptat sa fie grilele foarte grele, era firesc sa se intample asa.
Acum va gasirati voi sa faceti greva? Va dorim multa bafta. La modul "aha, deci n-ati invatat, n-ati fost in stare, si acu' dati din coltz in coltz". Cand a fost faimoasa greva ne-am pomenit 25 de oameni... si am stat acolo ca prostii o ora de ne venea si noua sa radem. Si bineinteles comentariile malitioase curgeau garla.
Acuma, sa avem pardon, da' mi se pare cel putin jenanta orice manifestare d-asta. Parca vad si titlurile "studentii de la medicina au fost varza la rezidentiat desi li s-au suplimentat locurile, si acum vor si mai multe".

User avatar
lanaiba
senior
senior
Posts: 195
Joined: Fri Oct 03, 2008 10:53 am

Re: GREVA pt.MF peste 65%

Postby lanaiba » Tue Nov 18, 2008 2:45 pm

paulstraistaru wrote:Era si de asteptat sa fie grilele foarte grele, era firesc sa se intample asa.
Acum va gasirati voi sa faceti greva? Va dorim multa bafta. La modul "aha, deci n-ati invatat, n-ati fost in stare, si acu' dati din coltz in coltz". Cand a fost faimoasa greva ne-am pomenit 25 de oameni... si am stat acolo ca prostii o ora de ne venea si noua sa radem. Si bineinteles comentariile malitioase curgeau garla.
Acuma, sa avem pardon, da' mi se pare cel putin jenanta orice manifestare d-asta. Parca vad si titlurile "studentii de la medicina au fost varza la rezidentiat desi li s-au suplimentat locurile, si acum vor si mai multe".



da, bravo! acum iesiti la greva...ha ha ha! rusine! scuze dar e prea de tot, cel putin daca sunteti din Bucuresti!

paul, nu te cunosc personal dar sper ka ai facut ceva, si daca n ai dat spor la plecat de aici!
Muntele formeaza omul si marea formeaza sufletul

mrs.doktor
junior
junior
Posts: 25
Joined: Tue Nov 18, 2008 10:01 am

Re: GREVA pt.MF peste 65%

Postby mrs.doktor » Tue Nov 18, 2008 3:18 pm

E VORBA DESPRE CEI CARE AU PESTE 65%
sau ce promovati fara loc...adica,stii,"eu am luat rezi,da' n'am unde sa ma duc"
si de ce rusine sa faci greva?atunci stai acasa si asteapta sa-ti cada para malaiata.....stii continuarea...
pe asta conteaza si ei,ca noi oameni educati si cu facultate nu o sa stam in ploaie si frig,k e sub "rangul",nostru sa facem greva pentru drepturile noastre,nu ca altii,vezi ceferisti,ratbisti,politisti,mame(asta poate fi considerata si profesie?),care obtin ce cer ....NU...NOI SUNTEM DOCTORI...E RUSINE....E PATETIC....cum sa facem greva...pai ne facem dreaqu de ras...
poate nu stiti dar in anii electorali sunt singurii ani in care se schimba ceva....
si de ce era de asteptat sa fie grilele foarte grele?anul trecut au fost rezonabile...binenteles,in toti anii exista varfuri,dar asta nu inseamna ca cei care au invatat un an intreg sau mai mult,sa ramana fara nimik
"unii nu merita sa-l ia"...........de ce? cine hotaraste?tu?sa stii ca nu toate somitatile tarii,sau aia la care se trateaza foarte multa lume nu au luat rezi din prima sau cu 950 pct....
dar astia suntem noi si dupa avem pretentii....
STREINU-CERCEL la absolvire a zis:DUMNEZEU A LASAT PE PAMANT DOCTORUL,IAR DIAVOLUL I-A LASAT,COLEGUL...
poate cineva sa spuna ca nu are dreptate?????????????????

User avatar
razvan.f
senior
senior
Posts: 462
Joined: Wed Mar 16, 2005 12:13 pm

Re: GREVA pt.MF peste 65%

Postby razvan.f » Tue Nov 18, 2008 3:23 pm

Aloo!
Stati linistiti la locurili voastre!
Voi stiti ce e aia greva? Voi nu cumva sunteti acum "between jobs"?
Aveti dreptate. Faceti greva. Nu va mai duceti la servici, sau nu ridicati ajutorul de somaj.

mrs.doktor
junior
junior
Posts: 25
Joined: Tue Nov 18, 2008 10:01 am

Re: GREVA pt.MF peste 65%

Postby mrs.doktor » Tue Nov 18, 2008 3:38 pm

tine-te bine de scaun,poate-ti scapa....
daca ai servici normal ca nu-ti pasa de altii care au facut sacrificii si acum sunt in aer....si daca faci greva,nu-ti da ajutorul de somaj....de unde pana unde...

User avatar
paulstraistaru
senior
senior
Posts: 100
Joined: Mon Oct 13, 2008 6:43 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: GREVA pt.MF peste 65%

Postby paulstraistaru » Tue Nov 18, 2008 3:52 pm

tu chiar crezi ca intereseaza pe cineva cat a invatat unu' sau altu'? eu iti spun ce o sa spuna media, ce-o sa spuna si ministrul, ce-or sa spuna toti: "voi n-ati invatat, si d-aia ati vrut si locuri mai multe, si amanari si mai stiu eu ce".

plus de asta, voi n-ati venit nici atunci cand privea pe toata lumea, pasa-mi-te o sa veniti acum? cand or incepe iar cu "pe mine nu ma intereseaza aia si cealalta, eu nu". sa zic "i told you so"? fiecare dintre nemultumiti ar trebui sa stea acum si sa se gandeasca foarte bine unde era cand vuia forumu' de chemari la proteste. sa reflecteze la chestia asta.

eu am facut 620, si imi asum raspunderea pentru prostia/non-prostia mea. nici n-am invatat foarte mult, nici nu m-a interesat foarte mult, si nici n-am avut vreodata pretentia sa fiu "varful de lance". in nici un caz n-o sa ma duc acuma sa urlu "stiti, io n-am stiut suficient, da' totusi nu-mi convine sa stau un an acasa". de urlat urlam inainte, cand nu putea nimeni sa-mi spune "uite don doctor ce facusi dumneatale". probabil ca la vremea respectiva prea putini s-au gandit ca s-ar putea chiar ei sa ramana pe dinafara, sau sa fie 'promovati fara loc'.

pe principiul 'cum iti asterni, asa dormi', voila' de vezi. imi pare rau ca printre cei dezavantajati sunt si oameni care merita mai mult. oricum ei or sa reuseasca intr-un fel sau altul.

woody
senior
senior
Posts: 399
Joined: Fri Feb 23, 2007 10:02 am

Re: GREVA pt.MF peste 65%

Postby woody » Tue Nov 18, 2008 3:57 pm

oameni dc va bate gandu sa faceti greva sua ceva mai bien mergeti si vb cu ministru organizati si nu cereti doar mf cereti chiar med muncii , sau med de laborator ca sa fie paleta mai larga dc vreti sa faceti ceva apucativa organziat de treaba ca sapt viitoar enu va mai baga nimeni in seama ca s alegerile bafta :allright:

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: GREVA pt.MF peste 65%

Postby Chingachgook » Tue Nov 18, 2008 5:27 pm

cereti si cardio si gineco daca tot e sa largim paleta
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
lanaiba
senior
senior
Posts: 195
Joined: Fri Oct 03, 2008 10:53 am

Re: GREVA pt.MF peste 65%

Postby lanaiba » Tue Nov 18, 2008 5:35 pm

kooksee wrote:cereti si cardio si gineco daca tot e sa largim paleta



muahahahahaha :lilangel:
Muntele formeaza omul si marea formeaza sufletul

User avatar
razvan.f
senior
senior
Posts: 462
Joined: Wed Mar 16, 2005 12:13 pm

Re: GREVA pt.MF peste 65%

Postby razvan.f » Tue Nov 18, 2008 5:39 pm

D-soara doctor (ca toti sunteti doctori pe aici si nu va dati seama ca sunteti doar absolventi de medicina momentan)
1. Eu iti spuneam ca nu ai cum sa faci greva pentru ca nu esti angajata. Poate sa faci greva foamei.
2. Apropos de sacrificii... si eu am trecut acelasi examen pe care se pare ca tu nu esti in stare sa il treci, asa ca lasa-ma pe mine cu sacrificiile.
3. "si daca faci greva,nu-ti da ajutorul de somaj....de unde pana unde..." Doamne nu ai inteles nimic... Faceam misto ca este singurul lucru pe care il puteti face intr-un protest stupid. Daca tot faceti "greva" sa cereti sa se dea si masina de serviciu (de serviciul ala pe care nu il ai).

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: GREVA pt.MF peste 65%

Postby 187.92a » Tue Nov 18, 2008 8:06 pm

a---hahahaha :D
:allright: greva. neaparat.
greva de la ce, de la statul acasa inca un an? :allright: :D :D

mrs.doktor
junior
junior
Posts: 25
Joined: Tue Nov 18, 2008 10:01 am

Re: GREVA pt.MF peste 65%

Postby mrs.doktor » Tue Nov 18, 2008 8:29 pm

D'onsorule "absolvent de medicina momentan",nu ai de unde sa stii ce am facut eu la acest examen...pentru curiozitatea ta,uite ca l-am luat,cu 680....problema nu e cine l-a promovat,daca nu ai inteles pana acum,ci faptul ca poate nu prinzi loc.....si tu ,care esti asa sigur pe tine si l-ai si luat de ce mai scrii pentru topicuri care nu te privesc?.mai bine ti-ai face griji ce poti sa prinzi:legala,cardio sau chirurgie plastica?
si,stai linistit,k nu vine nimeni sa te ia cu forta la greva daca nu vrei......
da asa suntem noi:nu aia , nu aia,da cand se reuseste ceva .....sigur,noi am vrut de la inceput da' n-ati inteles voi bine.....
cum a fost si cu suplimentarea de locuri...s-au zbatut cativa pentru binele tuturor si nici merci nu au primit...si ce i-ati mai injurat pe forum:"stati ma acasa si invatati,nu mai stati pe strazi".Uite acum : mai iau 2 sute si ceva rezi-ul.

User avatar
Im
elite
elite
Posts: 3643
Joined: Fri Nov 28, 2003 3:42 pm

Postby Im » Tue Nov 18, 2008 9:49 pm

Clar, greva. Amenintati ca nu mai veniti la servici pâna la pensie, sa faca ei munca voastra. :D
Singura durere suportabilă e durerea altora.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: GREVA pt.MF peste 65%

Postby Chingachgook » Tue Nov 18, 2008 10:21 pm

mrs.doktor wrote:cum a fost si cu suplimentarea de locuri...s-au zbatut cativa pentru binele tuturor si nici merci nu au primit...si ce i-ati mai injurat pe forum:"stati ma acasa si invatati,nu mai stati pe strazi".Uite acum : mai iau 2 sute si ceva rezi-ul.


colega (pot sa iti spun asa?)
aia care s-au zbatut sa ma lase cu binele comun; stiau foarte bine cum stau cu invatatul. ia uita-te cate puncte au luat liderii respectivi care au fost la negocieri si erau cei mai agresivi pe aici.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

goldfrapp
junior
junior
Posts: 44
Joined: Fri Mar 16, 2007 10:56 pm

Re: GREVA pt.MF peste 65%

Postby goldfrapp » Tue Nov 18, 2008 10:29 pm

De acord, vreau si eu un MF. Nimic altceva. MF simplu, nu pe post. (da, am peste 65%)

iulisa_
newbie
newbie
Posts: 16
Joined: Thu Oct 16, 2008 12:22 am

Re: GREVA pt.MF peste 65%

Postby iulisa_ » Tue Nov 18, 2008 11:16 pm

NU E NORMAL SA FIE DISCRIMINARI INTRE GENERATII .....MF PT 65 % TREBUIE SA DEA ......SA VEDEM JOI ACUM REZULTATELE FINALE .......sa speram ca vor lua toti pana in 65% asa ar fi normal

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: GREVA pt.MF peste 65%

Postby Chingachgook » Tue Nov 18, 2008 11:21 pm

absolut nu e normal. da mai incet ca poate aude generatie 1988 care nici macar nu a avut dreptul sa dea rezi si vor si ei. sau 1998 care a dat tip A si B . sau 2003 unde s-au dat numai grile dinainte stiute.
terminati ma cu aiurelile cu discriminarea.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
razvan.f
senior
senior
Posts: 462
Joined: Wed Mar 16, 2005 12:13 pm

Re: GREVA pt.MF peste 65%

Postby razvan.f » Tue Nov 18, 2008 11:25 pm

"si tu ,care esti asa sigur pe tine si l-ai si luat de ce mai scrii pentru topicuri care nu te privesc?."

Pentru ca mi-e rusine cu astia ca voi care habar nu aveti pe ce lume sunteti. Sunt cel putin trei useri care iti spun ca spui prostii si tu continui sa sustii tampenia.
NU ESTI ANGAJATA rezulta NU POTI SA FACI GREVA.
Daca tot nu pricepi iti fac o schema mai tarziu.

User avatar
Insomnia
senior
senior
Posts: 311
Joined: Wed Oct 01, 2008 11:20 am

Re: GREVA pt.MF peste 65%

Postby Insomnia » Tue Nov 18, 2008 11:32 pm

schimbati ma titlu' topicului in "protest pt mf....."
si gata...fara scheme/desene
What Goes Around...Comes Around

mrs.doktor
junior
junior
Posts: 25
Joined: Tue Nov 18, 2008 10:01 am

Re: GREVA pt.MF peste 65%

Postby mrs.doktor » Tue Nov 18, 2008 11:42 pm

scuza-ma !!!!! sa inteleg ca tu nu esti de fapt de acord cu terminologia folosita?????????
atunci k sa te simti tu mai bine,RECTIFIC: PROTEST,DEMONSTRATIE,MITING,etc,...imi pare rau k nu am un dictionar de sinonime sa-ti mai adaug cateva....cel mai important e sa facem ceva,sau macar sa ne dorim...si tampenii cred k sustin altii de fapt,.....dar e o tara libera(numai atunci cand vrem si prost inteles) si fiecare e liber sa creada si sa faca ce vrea....nu te simti obligat sa participi....

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: GREVA pt.MF peste 65%

Postby Chingachgook » Tue Nov 18, 2008 11:44 pm

blocam strazi?
dam foc la cauciucuri?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: GREVA pt.MF peste 65%

Postby AvLee » Tue Nov 18, 2008 11:50 pm

Nu o sa dea dom ministru MF la liber nici mort. Ca altfel il lasam fara 500 de posturi neocupate.
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

User avatar
elena6200
junior
junior
Posts: 34
Joined: Sun Nov 19, 2006 9:00 pm
Location: Targu Mures
Contact:

Re: GREVA pt.MF peste 65%

Postby elena6200 » Tue Nov 18, 2008 11:52 pm

DRAGILOR,
in afara de faptul ca facand greva nu faceti altceva decat sa faceti de rusine medicina din romania ( ce slabi am ajuns!!) sa nu uitati ca puctajele sunt destul de mici si de aceea am impresia ca de va lua MF la un procent de 60% din prima medie poate si sub....asa ca relax si asteptati rezultatele....

HAve a nice night !!
Just...me...

burlacelul
elder
elder
Posts: 658
Joined: Tue Nov 18, 2008 1:40 am

Re: GREVA pt.MF peste 65%

Postby burlacelul » Tue Nov 18, 2008 11:57 pm

Insistenta unora de asi bate joc de necazul altora e cel putin marlanie.
Domnisorul slabut cred ca da rezi cel putin a doua oara si nu ii inteleg atitudinea pompieristica.
Eu am luat suficient cat sa nu raman somer pt ca oricum plec in Franta sau Suedia;
Dar asta nu ma impiedica sa inteleg durerea celor care nu prind nimic. Nu toti isi permit sa stea acasa si sa se prezinte la anul rotunzi si grasi pini de virtuti.
Oricum, ar fi fain sa privim problema in ansamblu. Sa facem un protest in interesul tuturor. Si acela e sa dispara rezi pe post si sa se scoata locuri suficiente.
O solutie ar fi sa nu ne prezentam la repartitie. Dar nu cred ca suntem in stare.
Asa ca strigam fiecare dupa cornul nostru de miere si ne uitam cu dispret la cei care au o miere mai amara.

User avatar
Dr.Angel
senior
senior
Posts: 209
Joined: Sat Oct 18, 2008 11:22 am

Re: GREVA pt.MF peste 65%

Postby Dr.Angel » Tue Nov 18, 2008 11:59 pm

draga colega agresiva....chiar tu zici zikala cu colegu' dar nu te lasi m prejos cu intzepatu' :devil:
cat de partea cu electoratu...dak chiar se speriau astia de noi nu ne "faceau la test" :allright: ...dar ne-au facut....ia sa vedem care student m schimba ceva ...k taman ce s-a scos dreptul studentului/rezidentului sa m voteze unde flotant...si uite asa.....se spala de razbunarea "noastra"
asta dak nu cumva fiecare ce intra pe forumu asta isi va convinge toate rudele si prietenii sa voteze total aiurea c m neinsemnat partid.....orice numai astia de acum sa nu iasa......... :devil:

mrs.doktor wrote:E VORBA DESPRE CEI CARE AU PESTE 65%
poate nu stiti dar in anii electorali sunt singurii ani in care se schimba ceva....
STREINU-CERCEL la absolvire a zis:DUMNEZEU A LASAT PE PAMANT DOCTORUL,IAR DIAVOLUL I-A LASAT,COLEGUL...
poate cineva sa spuna ca nu are dreptate?????????????????
Savantii au ajuns la concluzia ca cele mai multe vitamine se gasesc in farmacie

burlacelul
elder
elder
Posts: 658
Joined: Tue Nov 18, 2008 1:40 am

Re: GREVA pt.MF peste 65%

Postby burlacelul » Wed Nov 19, 2008 12:05 am

Sa nu uitam ca rezi e un ex comunist cu care nu faci nimic oriunde in lume. Medicina faci in Facultate nu la ex de rezi.
Tot tovarasul slabut imi aduce aminte de colegii care se mandreau cu ex luate cu note mari in toamna. Pai se compara cineva care are la dispozitie 2 luni pt a lua o nota de trecere cu unul care are o sapt pt a nu ramane restantier?
Dintre colegele mele care nu au luat sunt cateva care cunosc ce e aia medicina dar au facut pacatul sa se marite si cam greu sa iti vezi de tocit.

User avatar
Insomnia
senior
senior
Posts: 311
Joined: Wed Oct 01, 2008 11:20 am

Re: GREVA pt.MF peste 65%

Postby Insomnia » Wed Nov 19, 2008 12:10 am

burlacelul wrote:Sa nu uitam ca rezi e un ex comunist cu care nu faci nimic oriunde in lume. Medicina faci in Facultate nu la ex de rezi.
Tot tovarasul slabut imi aduce aminte de colegii care se mandreau cu ex luate cu note mari in toamna. Pai se compara cineva care are la dispozitie 2 luni pt a lua o nota de trecere cu unul care are o sapt pt a nu ramane restantier?
Dintre colegele mele care nu au luat sunt cateva care cunosc ce e aia medicina dar au facut pacatul sa se marite si cam greu sa iti vezi de tocit.


cine-i tovarasul slabutz?
p.s.tu esti obsedat de maritish?de tot dai casatoritu' drept exemplu? :roll:
nu au putut sa invete ca erau maritate?ptiu,ai naibii masculii astia!!! :devil:
What Goes Around...Comes Around

User avatar
razvan.f
senior
senior
Posts: 462
Joined: Wed Mar 16, 2005 12:13 pm

Re: GREVA pt.MF peste 65%

Postby razvan.f » Wed Nov 19, 2008 12:15 am

Nu sunt de acord cu terminologia nici cu mitingul, demonstratia, protestul, taiatul cu lama in baia ministerului sanatatii, dat foc in fata ministerului sanatatii, bla bla bla.
Lasati discriminarea ca nici aia nu stiti ce este. Ce discriminare? E vreun drept sa iti dea locuri la un examen care se da anual? Nu se poate face discriminare intre candidatii unui examen (adica din anul respectiv). Dar anul viitor este alt examen cu alte conditii, probabil si alta materie si alte grile.
Ia un dictionar ca iti trebuie. Cauta DISCRIMINARE, GREVA...

PS: "Insistenta unora de asi bate joc de necazul altora e cel putin marlanie.
Domnisorul slabut cred ca da rezi cel putin a doua oara si nu ii inteleg atitudinea pompieristica."
Tov. fara gagica tu auzi voci care iti aduc aminte de multe chestii?
Esti pe langa rau. Sa faceti si un protest pentru pace mondiala si pentru curmarea foametei din Somalia.
Si marlanie este sa ceri cu mare aplomb chestii la care nu ai dreptul.

burlacelul
elder
elder
Posts: 658
Joined: Tue Nov 18, 2008 1:40 am

Re: GREVA pt.MF peste 65%

Postby burlacelul » Wed Nov 19, 2008 12:16 am

Insomnia wrote:
burlacelul wrote:Sa nu uitam ca rezi e un ex comunist cu care nu faci nimic oriunde in lume. Medicina faci in Facultate nu la ex de rezi.
Tot tovarasul slabut imi aduce aminte de colegii care se mandreau cu ex luate cu note mari in toamna. Pai se compara cineva care are la dispozitie 2 luni pt a lua o nota de trecere cu unul care are o sapt pt a nu ramane restantier?
Dintre colegele mele care nu au luat sunt cateva care cunosc ce e aia medicina dar au facut pacatul sa se marite si cam greu sa iti vezi de tocit.


cine-i tovarasul slabutz?
p.s.tu esti obsedat de maritish?de tot dai casatoritu' drept exemplu? :roll:
nu au putut sa invete ca erau maritate?ptiu,ai naibii masculii astia!!! :devil:

tovarasul slabut e cel care se lauda cu punctajul de cincisute si ceva.
Si chiar a fost o problema pt cei care s-au casatorit vara asta. Am dat ex colegelor pt ca cunosc doua situatii, intamplator nu au fost baieti.

User avatar
Dr.Angel
senior
senior
Posts: 209
Joined: Sat Oct 18, 2008 11:22 am

Re: GREVA pt.MF peste 65%

Postby Dr.Angel » Wed Nov 19, 2008 12:24 am

Gresesti aici dak afirmi k medicina se invata in facultate:
1- in facultate se invata notiuni teoretice, practica se face in spital :hate:
2- in facultate inveti o gramade despre de toate, in specializare te axezi pe ceva si aprofundezi sa si stii :allright:
3- uneori aia care nu invatau cine stie ce in fackulta ajung odihniti la rezi, il iau si dupa invata doar specialitatea si ajung mari dr. ( tu nu stii probabil k Arafat a repetat un an de fac. si uite totusi unde a ajuns pe propriile forte)
:allright: 4- de ce "greseala"? tu nu o sa te insori niciodata? si dak m citesti postarile anterioare o sa vezi k exista cazuri de d-ne maritate cu familie si copil si 2joburi care au reusit sa ia puctaje mari anu' asta....... :devil:
5- cat despre "comunist" iti dau dreptate ...dar totusi e nevoie de ceva sa trieze k prea au facultatile "verde" sa scoata medici pe banda rulanta ....desi nedrept pt multi care au ghinion sa "pice".....ceva acolo tb
:devil:
burlacelul wrote:Sa nu uitam ca rezi e un ex comunist cu care nu faci nimic oriunde in lume. Medicina faci in Facultate nu la ex de rezi.
Tot tovarasul slabut imi aduce aminte de colegii care se mandreau cu ex luate cu note mari in toamna. Pai se compara cineva care are la dispozitie 2 luni pt a lua o nota de trecere cu unul care are o sapt pt a nu ramane restantier?
Dintre colegele mele care nu au luat sunt cateva care cunosc ce e aia medicina dar au facut pacatul sa se marite si cam greu sa iti vezi de tocit.
Savantii au ajuns la concluzia ca cele mai multe vitamine se gasesc in farmacie

burlacelul
elder
elder
Posts: 658
Joined: Tue Nov 18, 2008 1:40 am

Re: GREVA pt.MF peste 65%

Postby burlacelul » Wed Nov 19, 2008 12:27 am

Totusi e o marlanie sa te lauzi cu realizarile de anul asta cand anul trecut ai fost zero
Si mai e o marlanie sa te bagi peste topicul celor de care vrei doar sa faci mishto.
Pe mine ma intereseaza subiectul si nu anumiti subiecti refulati
M-am bucurat ca am gasit un forum fara injuraturi dar vad ca totul tinde spre ridiculizare.


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests