Cat ati luat la rezi?

schimbarea schimbarii...
User avatar
Aurora boreala
senior
senior
Posts: 223
Joined: Wed Aug 06, 2008 10:46 am

Re: Cat ati luat la rezi?

Postby Aurora boreala » Wed Nov 19, 2008 12:22 pm

lion wrote:
colega ma bucur ca te-am cunoscut! :D capul sus nu e sfarsitul lumii crede-ma!bine ca aveti si varianta cu stagiatura aia tot e ceva.
si da mai fratilor a avuta saraca de ea un ghinion cu un vecin de banca. :evil: ..nu va suparati dar examenul psihiatric ar trebui facut ca lumea ,nu asa doar semnatura,aviz celor ce iau psihiatrie :mrgreen: .tipul cica era racit,statea cu ditamai fashul si se foia mereu,mai sugea si dintr-o sticla fff zgomotos ceva.tot examenul s-a batait mereu in banca,si-a dres vocea,a mai tusit,mai se foia in fine nu aveai cum sa nu-l remarci....inainte de examen se baga in seama ca el e doctor de 8 ani si la tusnad il stie toata lumea si primaru' nu stiu ce dracu ii mai face.in fine eu si colega numai de aberatiile cu tusnadul lui nu aveam chef...la sfarsit cand sa vina nota gata el pleaca,are treaba nu mai poate sta...pai stai frate "mare doctor" sa vad si eu ce punctaj ai daca esti asa rotund...in fine ne-a zis o colega ca da a7-8 oara si ca e dus...
deci draga mea aurora boreala marita-te pana la anu' cum esti tu mai emotiva cazi iar cu cretinu' in banca ,oricum se pare ca are abonament la rezi....
mare e gradina ta Doamne....


Multumesc pentru incurajari! Chiar era nevoie de o persoana ca tine pe langa mine! :allright:
Nu e sfarsitul lumii intradevar, insa dezamagirea e mare! M-am dezamagit pe mine si probabil familia :hate:

Mi-am recalculat punctajul si-mi iese 612 :shock: , cu 22 de puncte mai mult!
Am pierdut la scanat pentru ca am imbulinat nasol! My mistake! Prostia se plateste! :roll:

Poate la anu' o sa fie mai bine! Dar nicio sansa de maritis :devil: , asa ca daca colegu va veni si la urmatorul rezi voi fi tot acolo pe langa el (asta in cazul in care din promotia ce vine nu se gaseste careva sa-mi ia locul! :mrgreen: )!!
:peace:
Nu-i suficient sa faci tot ce-i mai bun. Intai trebuie sa stii ce sa faci, APOI sa faci ce-i mai bun!

http://www.youtube.com/watch?v=a4eav7dF ... re=related

User avatar
Aurora boreala
senior
senior
Posts: 223
Joined: Wed Aug 06, 2008 10:46 am

Re: Cat ati luat la rezi?

Postby Aurora boreala » Wed Nov 19, 2008 12:25 pm

@lion...punctajul colegului a fost de 698! :allright:
Nu-i suficient sa faci tot ce-i mai bun. Intai trebuie sa stii ce sa faci, APOI sa faci ce-i mai bun!

http://www.youtube.com/watch?v=a4eav7dF ... re=related

User avatar
lion
senior
senior
Posts: 101
Joined: Sun Mar 18, 2007 8:14 pm

Re: Cat ati luat la rezi?

Postby lion » Wed Nov 19, 2008 12:28 pm

daca as da a 8-a oara rezi cred ca as scoate mai bine....pt marele dr de la tusnad slabutz,slabutz,slabutz....sa fim serioase ai vazut si tu cate figuri....

oligodendroglia
junior
junior
Posts: 99
Joined: Wed Sep 20, 2006 4:13 am

Re: Cat ati luat la rezi?

Postby oligodendroglia » Wed Nov 19, 2008 12:42 pm

lion wrote:colega ma bucur ca te-am cunoscut! :D capul sus nu e sfarsitul lumii crede-ma!bine ca aveti si varianta cu stagiatura aia tot e ceva.
si da mai fratilor a avuta saraca de ea un ghinion cu un vecin de banca. :evil: ..nu va suparati dar examenul psihiatric ar trebui facut ca lumea ,nu asa doar semnatura,aviz celor ce iau psihiatrie :mrgreen: .tipul cica era racit,statea cu ditamai fashul si se foia mereu,mai sugea si dintr-o sticla fff zgomotos ceva.tot examenul s-a batait mereu in banca,si-a dres vocea,a mai tusit,mai se foia in fine nu aveai cum sa nu-l remarci....inainte de examen se baga in seama ca el e doctor de 8 ani si la tusnad il stie toata lumea si primaru' nu stiu ce dracu ii mai face.in fine eu si colega numai de aberatiile cu tusnadul lui nu aveam chef...la sfarsit cand sa vina nota gata el pleaca,are treaba nu mai poate sta...pai stai frate "mare doctor" sa vad si eu ce punctaj ai daca esti asa rotund...in fine ne-a zis o colega ca da a7-8 oara si ca e dus...
deci draga mea aurora boreala marita-te pana la anu' cum esti tu mai emotiva cazi iar cu cretinu' in banca ,oricum se pare ca are abonament la rezi....
mare e gradina ta Doamne....


de acord, e si un examen al nervilor. eu am avut in fata un "coleg" care PUTEA ingrozitor a transpiratie amestecata cu aftershave ieftin!!! :x :x :x
si pe diagonala stanga spate un "flacau" care a venit cu doua pungi imense de covrigei vanilati pe care a reusit sa le termine in 4 ore, scotand covrigel dupa covrigel, unul cate unul... :hate: :hate: :hate: si mai si plescaia in timp ce manca... :cry: :cry: :cry:
Nu strica sa-ti amintesti ca universul, cu o exceptie nesemnificativa, este alcatuit din altii.

User avatar
Dr.Angel
senior
senior
Posts: 209
Joined: Sat Oct 18, 2008 11:22 am

Re: Cat ati luat la rezi?

Postby Dr.Angel » Wed Nov 19, 2008 12:54 pm

cum ti-e "norocu". :allright: ...eu tocmai k sa nu pierd am imbulinat perfect.......si am pierdut timp pretios k nu am ajuns sa termin ....vreo 30 de grile =blank si mi-am facut si eu k tot omu acasa corectra si mi-a iesit la fix puctaju dar cu ce m ajut k am piert din start 150 de pct. si am m vb cu colegi/e care au patit la fel.....macar nu-s sg :devil:

Aurora boreala wrote:
lion wrote:
mare e gradina ta Doamne....


Nu e sfarsitul lumii intradevar, insa dezamagirea e mare! M-am dezamagit pe mine si probabil familia :hate:

Am pierdut la scanat pentru ca am imbulinat nasol! My mistake! Prostia se plateste! :roll:

Poate la anu' o sa fie mai bine! Dar nicio sansa de maritis :devil: , asa ca daca colegu va veni si la urmatorul rezi voi fi tot acolo pe langa el (asta in cazul in care din promotia ce vine nu se gaseste careva sa-mi ia locul! :mrgreen: )!!
:peace:
Savantii au ajuns la concluzia ca cele mai multe vitamine se gasesc in farmacie

User avatar
snowtrekker
senior
senior
Posts: 121
Joined: Wed Feb 18, 2004 12:19 am
Location: sala de disectie

Re: Cat ati luat la rezi?

Postby snowtrekker » Wed Nov 19, 2008 1:03 pm

o sa fac eu update la metoda lui trident
Shut up & drive

User avatar
Aurora boreala
senior
senior
Posts: 223
Joined: Wed Aug 06, 2008 10:46 am

Re: Cat ati luat la rezi?

Postby Aurora boreala » Wed Nov 19, 2008 1:07 pm

Dr.Angel wrote:cum ti-e "norocu". :allright: ...eu tocmai k sa nu pierd am imbulinat perfect.......si am pierdut timp pretios k nu am ajuns sa termin ....vreo 30 de grile =blank si mi-am facut si eu k tot omu acasa corectra si mi-a iesit la fix puctaju dar cu ce m ajut k am piert din start 150 de pct. si am m vb cu colegi/e care au patit la fel.....macar nu-s sg :devil:


Eu am terminat de imbulinat...nu aici era problema! :roll:
Problema era ca am mai avut timp sa ma uit pe niste grile si le-am modificat raspunsul inainte sa imbulinez si bineinteles ca a 2-a oara am judecat gresit!
Concluzie: primul instinct e cel mai bun! :mrgreen:
Iar la imbulinat, am dat pe langa din dorinta de a colora cat mai bine elipsa aia! Tot greseala mea!
:peace:
Nu-i suficient sa faci tot ce-i mai bun. Intai trebuie sa stii ce sa faci, APOI sa faci ce-i mai bun!

http://www.youtube.com/watch?v=a4eav7dF ... re=related

User avatar
dr_dr
elder
elder
Posts: 869
Joined: Thu Oct 02, 2008 11:04 am

Re: Cat ati luat la rezi?

Postby dr_dr » Wed Nov 19, 2008 1:14 pm

Aurora boreala wrote:
Dr.Angel wrote:cum ti-e "norocu". :allright: ...eu tocmai k sa nu pierd am imbulinat perfect.......si am pierdut timp pretios k nu am ajuns sa termin ....vreo 30 de grile =blank si mi-am facut si eu k tot omu acasa corectra si mi-a iesit la fix puctaju dar cu ce m ajut k am piert din start 150 de pct. si am m vb cu colegi/e care au patit la fel.....macar nu-s sg :devil:


Eu am terminat de imbulinat...nu aici era problema! :roll:
Problema era ca am mai avut timp sa ma uit pe niste grile si le-am modificat raspunsul inainte sa imbulinez si bineinteles ca a 2-a oara am judecat gresit!
Concluzie: primul instinct e cel mai bun! :mrgreen:
Iar la imbulinat, am dat pe langa din dorinta de a colora cat mai bine elipsa aia! Tot greseala mea!
:peace:


Si mie mi-au rams 6 pe care nu eram sigur.......si mi s-a zis mai aveti un minut.....asta e..am colorat ce pusem........ :( :( :(

Cat despre colorat...mare laba....la noi in sala s-a anuntat sa nu punem puncte ca scanerul e performant si le vede....din start a crescut sansa sa gresesti...In alte sali s-a zis ca trebuie sa fie 85% ca sa o vada... :roll: :roll: :roll:
Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e prost :)

alinascridon
Posts: 1
Joined: Tue Nov 18, 2008 6:16 am

Re: Cat ati luat la rezi?

Postby alinascridon » Thu Nov 20, 2008 8:31 am

Sunt nou venita printre voi. In primul rand va felicit pe toti cei care sunteti multumiti cu ce ati facut. Pentru ceilalti, nu e sfarsitul lumii. Examenul se repeta in fiecare an. Oricare dintre noi puteam fi in situatia asta. Eu sunt printre cei norocosi. Chiar foarte norocosi. Am facut 912 (dupa recorectare 905) puncte. Asa ca o sa-mi cam iau ce vreau.

User avatar
floare_albastra
junior
junior
Posts: 41
Joined: Sun Oct 19, 2008 12:20 am

Re: Cat ati luat la rezi?

Postby floare_albastra » Thu Nov 20, 2008 8:58 am

alinascridon wrote:Sunt nou venita printre voi. In primul rand va felicit pe toti cei care sunteti multumiti cu ce ati facut. Pentru ceilalti, nu e sfarsitul lumii. Examenul se repeta in fiecare an. Oricare dintre noi puteam fi in situatia asta. Eu sunt printre cei norocosi. Chiar foarte norocosi. Am facut 912 (dupa recorectare 905) puncte. Asa ca o sa-mi cam iau ce vreau.


Oho! Felicitari! :peace:

De unde esti?Dai prima oara?

cloramina
junior
junior
Posts: 60
Joined: Mon Nov 20, 2006 2:10 pm

Re: Cat ati luat la rezi?

Postby cloramina » Thu Nov 20, 2008 11:20 am

e din ms. si da prima oara. si a terminat facultatea cu aproape 10.
felicitari alina!!!

User avatar
Insomnia
senior
senior
Posts: 311
Joined: Wed Oct 01, 2008 11:20 am

Re: Cat ati luat la rezi?

Postby Insomnia » Thu Nov 20, 2008 12:03 pm

alinascridon wrote:Sunt nou venita printre voi. In primul rand va felicit pe toti cei care sunteti multumiti cu ce ati facut. Pentru ceilalti, nu e sfarsitul lumii. Examenul se repeta in fiecare an. Oricare dintre noi puteam fi in situatia asta. Eu sunt printre cei norocosi. Chiar foarte norocosi. Am facut 912 (dupa recorectare 905) puncte. Asa ca o sa-mi cam iau ce vreau.


felicitari!!!
vei lua ce iti doresti chiar fara "cam" :wink:
:allright:
What Goes Around...Comes Around

dr.mirabela
junior
junior
Posts: 78
Joined: Thu Oct 23, 2008 12:55 pm

Re: Cat ati luat la rezi?

Postby dr.mirabela » Thu Nov 20, 2008 12:48 pm

879, nu stiu dupa contestatii cat va fi....pot sa iau ce vreau, cred ca absolut orice dar in principiu pediatrie.
If you are first you are first. If you are second you are nothing.

User avatar
nancy
junior
junior
Posts: 39
Joined: Thu Jul 31, 2008 9:29 pm

Re: Cat ati luat la rezi?

Postby nancy » Thu Nov 20, 2008 12:52 pm

uun punctaj de 607 pe ce pozitie s-ar situa va rog ,multumesc

User avatar
snowtrekker
senior
senior
Posts: 121
Joined: Wed Feb 18, 2004 12:19 am
Location: sala de disectie

Re: Cat ati luat la rezi?

Postby snowtrekker » Fri Nov 21, 2008 1:59 am

mirabela, alina..congrats:)..femeile sunt intotdeauna deasupra baietilor :mrgreen:
Shut up & drive

aspirina
senior
senior
Posts: 214
Joined: Fri Nov 21, 2008 2:43 am

Re: Cat ati luat la rezi?

Postby aspirina » Fri Nov 21, 2008 3:03 am

Bunaaa....Sunt noua pe aici ,va urmaresc de luni dar nu am putut sa ma inregistrez nicicum.Felicitari tuturor! Vin si eu slabutz cu un 603 mai nou...anyway i am hopeless :( :( :(

PS ce m-a distrat faza cu burlacelul :lol:

medicbft
junior
junior
Posts: 53
Joined: Thu Sep 04, 2008 5:02 pm

Re: Cat ati luat la rezi?

Postby medicbft » Fri Nov 21, 2008 3:36 am

este incredibil.. dupa contestatii mi-au scazut 8 puncte si m-au "aruncat" cam 250 de pozitii :(

molnaradinalaura
Posts: 3
Joined: Fri Nov 21, 2008 12:47 pm

Re: Cat ati luat la rezi?

Postby molnaradinalaura » Fri Nov 21, 2008 1:10 pm

706....as fi vrut imagistica....pe loc daca se poate....slabe sanse.....;(

molnaradinalaura
Posts: 3
Joined: Fri Nov 21, 2008 12:47 pm

Re: Cat ati luat la rezi?

Postby molnaradinalaura » Fri Nov 21, 2008 1:13 pm

dupa ce am scazut MA,ME...sunt pe pozitia 998...oare vor multi imagistica?se va inghesui lumea pe posturi?ma gandesc ca sigur mai sunt si cei care sunt din zona si care-si doresc asta....eu asa sper....;(

User avatar
zambilica
junior
junior
Posts: 58
Joined: Wed May 14, 2008 9:55 pm

Re: Cat ati luat la rezi?

Postby zambilica » Fri Nov 21, 2008 2:42 pm

765 si as fi vrut endocrine, dar nu cred ca am nici o sansa in Bucuresti, asa ca acum sunt total debusolata :?
Felicitari tuturor!
Yesterday is history.
Tomorrow a mystery.
Today is a gift.
That's why it's called the present!

Daiza
elder
elder
Posts: 591
Joined: Tue Dec 27, 2005 11:58 am

Re: Cat ati luat la rezi?

Postby Daiza » Fri Nov 21, 2008 4:21 pm

silvia_flore wrote:
Daiza wrote:aurora capul sus! nu-ti mai gasi justificari pt ca ai picat. se intampla. vei lua la anul.
intr-o vreme, se pica rezi cu 791 de puncte pe chirurgie...si nu se mai sinucidea nimeni...sa se zica merci acum ca se ia rezi si cu punctaje de 600 ca tot e mare lucru!
ba intr-un an s-a luat rezi doar cu punctaj maxim..si cei cu 1-2 puncte sub, picau la greu...

pe masura ce trec anii, punctajul de admitere scade...succes la anul!

Scuze ca intervin.Am vazut diverse postari ale tale si sincera sa fiu nu stiu cine te crezi ca sa te dai cu parerea despre rezultatele altora,oricat ar fi ele de slabe.Daca tu crezi ca un concurs de rezidentiat penibil,incorect si ambiguu din multe puncte de vedere,reflecta cata medicina stim sau cat de inteligenti suntem,atunci imi pare rau de tine...Daca chiar te intereseaza,pe vremuri si facultatea de medicina se facea altfel,pe vremuri era alta concurenta,pe vremuri nu se faceau aranjamente la Bucuresti etc...Hai sa nu ne mai comparam si sa nu mai compatimim fals.Un esec nu e un capat de drum si daca intamplator,tu nu ai avut unul ,in toata viata ta,nu iseamna ca esti mai buna decat altiii...


frustrata de ceva?
oricat de aberant e acest examen, el nu se pica pt ca era frig in sala si vecinul de masa stranuta si vecinul de apartament a facut chef cu o seara inainte..etc. cel mult se pierd 10pcte pe considerente de genul si dc pici inseamna ca oricum erai mai pe la coada.

acest examen,om mai putin dotat intelectual cum e, se pica strict cand cineva nu invata cine stie ce. si avand in vdere cu cat se intra, punctaje de 600, 590 dovedesc ca persoana nici n-a deschis cartea cu adevarat.

User avatar
d'Arc
elder
elder
Posts: 1377
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:18 am

Re: Cat ati luat la rezi?

Postby d'Arc » Fri Nov 21, 2008 4:24 pm

.

acest examen,om mai putin dotat intelectual cum e, se pica strict cand cineva nu invata cine stie ce. si avand in vdere cu cat se intra, punctaje de 600, 590 dovedesc ca persoana nici n-a deschis cartea cu adevarat.[/quote]

serios???? interesant. ca eu facusem 592 pe o luna de stat cu botu pe carte. noa o sa ma mai intreb...

User avatar
d'Arc
elder
elder
Posts: 1377
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:18 am

Re: Cat ati luat la rezi?

Postby d'Arc » Fri Nov 21, 2008 4:26 pm

nu de alta da am pierdut 4 salarii: doua rezu cu drumu cu tot, unul pe luna de invatat si unul pe noiembrie, ca e cam gata luna. deci 1/3 din venitul anual. aaaaaiai

User avatar
BBUBU
junior
junior
Posts: 85
Joined: Wed Nov 19, 2008 10:20 am

Re: Cat ati luat la rezi?

Postby BBUBU » Fri Nov 21, 2008 4:28 pm

dr_bang wrote:.

acest examen,om mai putin dotat intelectual cum e, se pica strict cand cineva nu invata cine stie ce. si avand in vdere cu cat se intra, punctaje de 600, 590 dovedesc ca persoana nici n-a deschis cartea cu adevarat.


serios???? interesant. ca eu facusem 592 pe o luna de stat cu botu pe carte. noa o sa ma mai intreb...[/quote]am facut
eu am facut 599 si chiar am inv 2 luni ....chiar asa oligofren oi fi?? pricep eu asa mai greu ...chiar stapanesc bine 30 de sub pacat ca nu am mai avut timp si ce celelalte...sa fiu si eu in rand cu lumea "buna" ...hai mai lasati-ma!!!
[b][b]" cine are noroc are, cine n-are, n-are!!"[/b][/b]

User avatar
d'Arc
elder
elder
Posts: 1377
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:18 am

Re: Cat ati luat la rezi?

Postby d'Arc » Fri Nov 21, 2008 4:30 pm

BBUBU wrote:
dr_bang wrote:.

acest examen,om mai putin dotat intelectual cum e, se pica strict cand cineva nu invata cine stie ce. si avand in vdere cu cat se intra, punctaje de 600, 590 dovedesc ca persoana nici n-a deschis cartea cu adevarat.


serios???? interesant. ca eu facusem 592 pe o luna de stat cu botu pe carte. noa o sa ma mai intreb...
am facut
eu am facut 599 si chiar am inv 2 luni ....chiar asa oligofren oi fi?? pricep eu asa mai greu ...chiar stapanesc bine 30 de sub pacat ca nu am mai avut timp si ce celelalte...sa fiu si eu in rand cu lumea "buna" ...hai mai lasati-ma!!![/quote]

mah nu pune semnatura mea peste textu' ala

User avatar
d'Arc
elder
elder
Posts: 1377
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:18 am

Re: Cat ati luat la rezi?

Postby d'Arc » Fri Nov 21, 2008 4:33 pm

ce le mai zapacisi :lol: :lol: :lol:

Daiza
elder
elder
Posts: 591
Joined: Tue Dec 27, 2005 11:58 am

Re: Cat ati luat la rezi?

Postby Daiza » Fri Nov 21, 2008 4:34 pm

pai dc ai invatat o luna e chiar bine.:)))) lol

dar sa nu aud ca cineva a stat un an cu burta pe carte si a scos 590 ca a stranutat vecinu de masa si cain sala era frig si ca seful de sala vorbea incet si nu se auzea ce zice etc...

o luna de toceala pt rezi e ca si cum n-ar fi.:))) dar dc scoti 590 e bine..560 scoate si un student de anul 4, pt ca dc se foloseste metoda lui trident ABCD cand nu stii,scoti oricum 500 si ceva de pcte.

User avatar
BBUBU
junior
junior
Posts: 85
Joined: Wed Nov 19, 2008 10:20 am

Re: Cat ati luat la rezi?

Postby BBUBU » Fri Nov 21, 2008 4:37 pm

ma scuzi ... :o nu fuse cu intentie :peace:
[b][b]" cine are noroc are, cine n-are, n-are!!"[/b][/b]

User avatar
d'Arc
elder
elder
Posts: 1377
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:18 am

Re: Cat ati luat la rezi?

Postby d'Arc » Fri Nov 21, 2008 4:45 pm

Daiza wrote:pai dc ai invatat o luna e chiar bine.:)))) lol

dar sa nu aud ca cineva a stat un an cu burta pe carte si a scos 590 ca a stranutat vecinu de masa si cain sala era frig si ca seful de sala vorbea incet si nu se auzea ce zice etc...

o luna de toceala pt rezi e ca si cum n-ar fi.:))) dar dc scoti 590 e bine..560 scoate si un student de anul 4, pt ca dc se foloseste metoda lui trident ABCD cand nu stii,scoti oricum 500 si ceva de pcte.



de-te mah... oare de ce n-ai luat tu 905??? :susel: :multi:

Daiza
elder
elder
Posts: 591
Joined: Tue Dec 27, 2005 11:58 am

Re: Cat ati luat la rezi?

Postby Daiza » Fri Nov 21, 2008 5:21 pm

dr_bang wrote:
Daiza wrote:pai dc ai invatat o luna e chiar bine.:)))) lol

dar sa nu aud ca cineva a stat un an cu burta pe carte si a scos 590 ca a stranutat vecinu de masa si cain sala era frig si ca seful de sala vorbea incet si nu se auzea ce zice etc...

o luna de toceala pt rezi e ca si cum n-ar fi.:))) dar dc scoti 590 e bine..560 scoate si un student de anul 4, pt ca dc se foloseste metoda lui trident ABCD cand nu stii,scoti oricum 500 si ceva de pcte.



de-te mah... oare de ce n-ai luat tu 905??? :susel: :multi:


eu n-am treaba cu rezi vostru.

User avatar
cog1983
elder
elder
Posts: 1015
Joined: Fri Sep 05, 2008 12:37 am

Re: Cat ati luat la rezi?

Postby cog1983 » Fri Nov 21, 2008 6:39 pm

dr_bang wrote:
BBUBU wrote:
dr_bang wrote:.

acest examen,om mai putin dotat intelectual cum e, se pica strict cand cineva nu invata cine stie ce. si avand in vdere cu cat se intra, punctaje de 600, 590 dovedesc ca persoana nici n-a deschis cartea cu adevarat.


serios???? interesant. ca eu facusem 592 pe o luna de stat cu botu pe carte. noa o sa ma mai intreb...
am facut
eu am facut 599 si chiar am inv 2 luni ....chiar asa oligofren oi fi?? pricep eu asa mai greu ...chiar stapanesc bine 30 de sub pacat ca nu am mai avut timp si ce celelalte...sa fiu si eu in rand cu lumea "buna" ...hai mai lasati-ma!!!


mah nu pune semnatura mea peste textu' ala[/quote]
Scuza-ma, dar ti se pare normal sa iei cu o luna-doua de invatat cand altii invata din ianuarie?
Simtul umorului e o dovada de inteligenta

User avatar
d'Arc
elder
elder
Posts: 1377
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:18 am

Re: Cat ati luat la rezi?

Postby d'Arc » Fri Nov 21, 2008 8:15 pm

Scuza-ma, dar ti se pare normal sa iei cu o luna-doua de invatat cand altii invata din ianuarie?[/quote]

Concursul nu e pe cata vreme ai invatat. sunt in cei 65%? sunt.ca e bine, ca e rau, iaca. Da, mi se pare normal sa iau. Inseamna ca ori mai stiam ceva de prin faculta, ori am invatat eficient in luna respectiva. Sau amandoua.

User avatar
d'Arc
elder
elder
Posts: 1377
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:18 am

Re: Cat ati luat la rezi?

Postby d'Arc » Fri Nov 21, 2008 8:16 pm

poate daca aveam sansa sa ma apuc de invatat pentru rez in ianuarie, luam legala din prima si scapam de 2-3 griji. :peace:

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: Cat ati luat la rezi?

Postby marmotul » Fri Nov 21, 2008 9:02 pm

Aurora boreala wrote:Eu am facut 590!!! :( Probabil cel mai mic punctaj de pe aici :( :( :(

Nici nu stiu ce sa mai zic....am avut niste dureri ingrozitoare de dinti de vineri de cand am ajuns in Bucuresti, dar cu multe pastilute s-au mai ameliorat!!!
Si la noi a fost frig in sala (Amf II Subsol) sau cel putin mie mi-a fost frig, plus ca am tremurat de emotii rau (imi tremura carioca aia de nu mai stiam ce-i cu mine :hate: ).

Cand am iesit de acolo nu mai stiam care-i drumul pana la hotel de atata plans, dar nu se sfarseste totul aici, nu-i asa? Probabil a 2-a oara o sa fie mai bine, mult mai bine...eu cel putin asa sper!

Si in plus am avut un coleg de rand, tare ciudat, a tremurat de banca aia de m-au gasit damblalele (alti colegi de sala au zis ca dadea a 6-a oara si ca nu pare a fi la mansarda prea bine :roll: ). Eu stiu doar ca m-a disperat cu tusea lui...cand iti era mai drag, el tusea cu o tuse din aia tunatoare de te speriai in linistea aia!!

In fine, astea sunt peripetii din casa groazei...la anu o sa fiu calita si probabil ca n-o sa ma sperii asa usor! Felicitari tuturor celor care au reusit un punctaj bun!!! Eu sper sa prindeti ce ati vrea voi ca sa nu mai trebuiasca sa dati inca o data!!! :allright:


salut.stii cumva cum il chema pe tipu ala ce a dat a 6-a oara? sau mavar pe la ce litera era?
qpepsi.gif

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: Cat ati luat la rezi?

Postby marmotul » Fri Nov 21, 2008 9:30 pm

si inca ceva, stie careva eugenius ce facu?
qpepsi.gif

User avatar
BBUBU
junior
junior
Posts: 85
Joined: Wed Nov 19, 2008 10:20 am

Re: Cat ati luat la rezi?

Postby BBUBU » Fri Nov 21, 2008 9:50 pm

ce naiba, chiar se poate da de 6 ori ...eu stiam ca ai voie de 5 ori nu ca as mai face vre-o data greseala asta ...daca nu va convine nu pierdeti timpul mai bine dati 3 stepuri pe salar normal la meseria voastra ....ce chiar asa patrioti sunteti ??? va pierdeti tineretea pentru numele de dr la romani??? e aberant!!!
[b][b]" cine are noroc are, cine n-are, n-are!!"[/b][/b]

User avatar
BBUBU
junior
junior
Posts: 85
Joined: Wed Nov 19, 2008 10:20 am

Re: Cat ati luat la rezi?

Postby BBUBU » Fri Nov 21, 2008 9:59 pm

dr_bang wrote:Scuza-ma, dar ti se pare normal sa iei cu o luna-doua de invatat cand altii invata din ianuarie?


Concursul nu e pe cata vreme ai invatat. sunt in cei 65%? sunt.ca e bine, ca e rau, iaca. Da, mi se pare normal sa iau. Inseamna ca ori mai stiam ceva de prin faculta, ori am invatat eficient in luna respectiva. Sau amandoua.[/quote]


nu dar altii poate chiar considera viata mai importanta decat concursul asta si medicina....apropo ai prietena???si cred ca ar fi normal sa sti de prin fuckultate ceva ca nu degeaba am luat o gramada de examene ...practic rezi vede ce ne-au invatat astia la fuckultate ...dar se pare ca si :peace: daca ai note bune treb sa o iei ca tine din ianuarie si sa-ti pierzi jumate de an din viata pt 88o de roni /....n-ai sa vezi!!! mai bine ma las de glie si las eminentii la noi in tara sa-mi trateze neamurile///
[b][b]" cine are noroc are, cine n-are, n-are!!"[/b][/b]

veveritza
newbie
newbie
Posts: 10
Joined: Fri Nov 21, 2008 10:19 am

Re: Cat ati luat la rezi?

Postby veveritza » Fri Nov 21, 2008 10:03 pm

Credeti ca pot prinde radiologie cu 719 puncte?

User avatar
Insomnia
senior
senior
Posts: 311
Joined: Wed Oct 01, 2008 11:20 am

Re: Cat ati luat la rezi?

Postby Insomnia » Fri Nov 21, 2008 10:04 pm

[/quote]fuckultate [/quote]
:lol:
suntem toti fuckultatzi :lol:
What Goes Around...Comes Around

User avatar
Insomnia
senior
senior
Posts: 311
Joined: Wed Oct 01, 2008 11:20 am

Re: Cat ati luat la rezi?

Postby Insomnia » Fri Nov 21, 2008 10:05 pm

da' credeti ca maine va ploua??? :roll:
What Goes Around...Comes Around


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 57 guests