TELECONFERINTA.......

schimbarea schimbarii...
dr_alexis_84
junior
junior
Posts: 29
Joined: Fri Oct 17, 2008 11:50 am

TELECONFERINTA.......

Postby dr_alexis_84 » Mon Nov 17, 2008 12:57 pm

Salutare! Am auzit si eu recent ca teleconferinta ce va avea loc este de o "transparenta" uimitoare!!!! Din cate am inteles eu fiecare este chemat in fata si i se spune ce locuri mai sunt libere. Pai am si eu o intrebare....daca mie imi spune ala ca pe bucuresti, pe chirurgie, nu mai sunt locuri...eu de ce ar trebui sa il cred pe cuvant?? Cine ma asigura pe mine ca locurile acelea s-au luat "pe bune"?
Daca tot platim o gramada de bani pe teleconferinta asta, e asa de greu sa se instaleze un videoproiector si sa se afiseze locurile ramase....fiecare sa se pronunte la un microfon....sau cel putin sa se retraga locurile pe masura ce sunt alese (ca sa stim si noi ce locuri s-au luat)? S-au asta nu convine la unii.....!!!!!

User avatar
nicoletaghe
senior
senior
Posts: 493
Joined: Fri Feb 17, 2006 7:02 pm
Location: Bucuresti

Re: TELECONFERINTA.......

Postby nicoletaghe » Mon Nov 17, 2008 1:02 pm

pai in buc asa e!!!
asa a fost anul trecut: un proiector si vezi tot timpu ce se ia si ce-a mai ramas!!!
in acelasi timp auzi in boze ce-si alege fiecare si se scade si vezi ce-a mai ramas!
nu stiu cum e in alta parte! :?:
si la sfarsit, mamotaaa....

User avatar
wally
junior
junior
Posts: 36
Joined: Fri Oct 10, 2008 3:57 pm

Re: TELECONFERINTA.......

Postby wally » Mon Nov 17, 2008 1:19 pm

am si eu o intrebare legat de repartitie si anume cand se tine -duminica acum sau e pe dupa alegeri? merci

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: TELECONFERINTA.......

Postby Chingachgook » Mon Nov 17, 2008 1:31 pm

dr_alexis_84 wrote:Salutare! Am auzit si eu recent ca teleconferinta ce va avea loc este de o "transparenta" uimitoare!!!! Din cate am inteles eu fiecare este chemat in fata si i se spune ce locuri mai sunt libere. Pai am si eu o intrebare....daca mie imi spune ala ca pe bucuresti, pe chirurgie, nu mai sunt locuri...eu de ce ar trebui sa il cred pe cuvant?? Cine ma asigura pe mine ca locurile acelea s-au luat "pe bune"?
Daca tot platim o gramada de bani pe teleconferinta asta, e asa de greu sa se instaleze un videoproiector si sa se afiseze locurile ramase....fiecare sa se pronunte la un microfon....sau cel putin sa se retraga locurile pe masura ce sunt alese (ca sa stim si noi ce locuri s-au luat)? S-au asta nu convine la unii.....!!!!!




nu mai fiti ma paranoici.
poti sa stai cu urechile ciulite si iti notezi locurile pe masura ce se iau. (o gramada de lume face asa).
nu baga nimeni locuri in buzunar. sunt mai multe centre in tara cu care se face teleconferinta si e practic imposibil sa ascunzi un loc.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

crazy_doc
senior
senior
Posts: 303
Joined: Fri Mar 14, 2008 2:44 pm

Re: TELECONFERINTA.......

Postby crazy_doc » Mon Nov 17, 2008 2:11 pm

Or sa fie pe aici oameni care fac niste tabele cu casute cu locuri,posturi si alt alea..sau faci chiar tu unul, si apoi l teleconferinta iei frumusel un pix si bifezi, astfel prin metoda asta foarte simpla poti sa vezi in timp real cate locuri mai ai l dispozitie, dar sa fi foarte atent pentru ca exista aoameni care sisi schimba optiunea si se ocupa locuri si se elibereaza locuri
A young doctor has to do what a young doctor has to do.

User avatar
nancy
junior
junior
Posts: 39
Joined: Thu Jul 31, 2008 9:29 pm

Re: TELECONFERINTA.......

Postby nancy » Mon Nov 17, 2008 8:49 pm

cand este teleconferinta va rog..........

User avatar
mica23
senior
senior
Posts: 127
Joined: Tue Jan 09, 2007 8:30 pm
Location: hildesheim

Re: TELECONFERINTA.......

Postby mica23 » Mon Nov 17, 2008 9:19 pm

Sunt zvonuri ca ar fi duminica, ca sa nu se incurce cu alegerile. Anul trecut fost miercuri, la 1 saptamana si 3 zile dupa rezi

User avatar
vampyblue
senior
senior
Posts: 117
Joined: Sat Feb 16, 2008 12:39 am

Re: TELECONFERINTA.......

Postby vampyblue » Mon Nov 17, 2008 9:51 pm

poate de la bucuresti s-a vazut transparenta totala...dar anul trecut la ct noi nu am auzit jumate din alegeri
am avut toti tabele sa imbulinam dar degeaba..daca se pierdea legatura constant..
pe de alta parte..daca vrea careva sa "fure" un loc..nu e mai simplu sa i se modifice punctajul acum "cu ajutorul" contestatiilor cand nimeni nu sta sa verifice decat nota lui?pana joi se pot face multe...nu la teleconferinta cand te aude toata tara...teoretic cel putin.. :green:

crazy_doc
senior
senior
Posts: 303
Joined: Fri Mar 14, 2008 2:44 pm

Re: TELECONFERINTA.......

Postby crazy_doc » Mon Nov 17, 2008 10:13 pm

Asta pentru ca anul trecut a fost o tiganie totala.
A young doctor has to do what a young doctor has to do.

ceacky2
senior
senior
Posts: 223
Joined: Sun Sep 28, 2008 12:16 am

Re: TELECONFERINTA.......

Postby ceacky2 » Mon Nov 17, 2008 11:31 pm

cand ar trebui sa se tina teleconferinta...si de la ce ora? sa vad daca ma pot trezi :D :))
APA TRECE, BIVOLII RAMAN!

goldfrapp
junior
junior
Posts: 44
Joined: Fri Mar 16, 2007 10:56 pm

Re: TELECONFERINTA.......

Postby goldfrapp » Tue Nov 18, 2008 12:13 am

anul trecut cand s-a anuntat data teleconferintei??

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: TELECONFERINTA.......

Postby Chingachgook » Tue Nov 18, 2008 12:28 am

ceacky1 wrote:cand ar trebui sa se tina teleconferinta...si de la ce ora? sa vad daca ma pot trezi :D :))


daca ai in jur de 650-700 nici nu e nevoie s ate trezesti devreme.
pana isi seteaza aia legaturile dureaza o gramada.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Scrintina
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Fri Oct 17, 2008 12:28 pm

Re: TELECONFERINTA.......

Postby Scrintina » Tue Nov 18, 2008 3:28 am

TELECONFERINTA anul acesta va avea loc in data de 26 noiembrie. E intr-o miercuri.Am intrebat personal comisia din sala unde am dat.
Simtul umorului e un bun "medicament".

User avatar
Scrintina
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Fri Oct 17, 2008 12:28 pm

Re: TELECONFERINTA.......

Postby Scrintina » Tue Nov 18, 2008 3:32 am

Intrebarea mea este urmatoarea: daca de exemplu am terminat in Iasi, pot participa la teleconferintza in Bucuresti ?sau e musai in centrul univ. in care ai absolvit?daca da , exista ceva formalitati sau ..?
Simtul umorului e un bun "medicament".

User avatar
Insomnia
senior
senior
Posts: 311
Joined: Wed Oct 01, 2008 11:20 am

Re: TELECONFERINTA.......

Postby Insomnia » Tue Nov 18, 2008 3:34 am

Scrintina wrote:TELECONFERINTA anul acesta va avea loc in data de 26 noiembrie. E intr-o miercuri.Am intrebat personal comisia din sala unde am dat.


deci...cam peste o saptamana...bleah...inca o saptamana de scenarite :crazy: :crazy:
What Goes Around...Comes Around

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: TELECONFERINTA.......

Postby Chingachgook » Tue Nov 18, 2008 3:35 am

Scrintina wrote:Intrebarea mea este urmatoarea: daca de exemplu am terminat in Iasi, pot participa la teleconferintza in Bucuresti ?sau e musai in centrul univ. in care ai absolvit?daca da , exista ceva formalitati sau ..?



nu, poti sa mergi in ce centru vrei tu
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Insomnia
senior
senior
Posts: 311
Joined: Wed Oct 01, 2008 11:20 am

Re: TELECONFERINTA.......

Postby Insomnia » Tue Nov 18, 2008 3:37 am

Scrintina wrote:Intrebarea mea este urmatoarea: daca de exemplu am terminat in Iasi, pot participa la teleconferintza in Bucuresti ?sau e musai in centrul univ. in care ai absolvit?daca da , exista ceva formalitati sau ..?


din ce stiu eu da,poti participa la bucuresti...sau oriunde ai vrea tu in alt centru...
ca balamuc va fi peste tot :)
What Goes Around...Comes Around

User avatar
jeromeKjerome
elder
elder
Posts: 1031
Joined: Tue Jul 04, 2006 1:03 pm
Location: Bucuresti

Re: TELECONFERINTA.......

Postby jeromeKjerome » Tue Nov 18, 2008 3:38 am

Insomnia wrote:
Scrintina wrote:Intrebarea mea este urmatoarea: daca de exemplu am terminat in Iasi, pot participa la teleconferintza in Bucuresti ?sau e musai in centrul univ. in care ai absolvit?daca da , exista ceva formalitati sau ..?


din ce stiu eu da,poti participa la bucuresti...sau oriunde ai vrea tu in alt centru...
ca balamuc va fi peste tot :)


Eu as vrea sa merg la Paris, stiti cumva daca e teleconferinta si acolo ?
He aprendido que la vida es dura. Pero yo lo soy más !

User avatar
Insomnia
senior
senior
Posts: 311
Joined: Wed Oct 01, 2008 11:20 am

Re: TELECONFERINTA.......

Postby Insomnia » Tue Nov 18, 2008 3:52 am

jeromeKjerome wrote:
Insomnia wrote:
Scrintina wrote:Intrebarea mea este urmatoarea: daca de exemplu am terminat in Iasi, pot participa la teleconferintza in Bucuresti ?sau e musai in centrul univ. in care ai absolvit?daca da , exista ceva formalitati sau ..?


din ce stiu eu da,poti participa la bucuresti...sau oriunde ai vrea tu in alt centru...
ca balamuc va fi peste tot :)


Eu as vrea sa merg la Paris, stiti cumva daca e teleconferinta si acolo ?


:lol: :lol: :lol:
io vreau in hawaii...teleconferinta + teambuilding,asa...pe plaja si seara de dupe -petrecere pe plaja...insa teambuildingul e esential pt refacerea sistemului medical romanesc
nu suna interesant,a????
What Goes Around...Comes Around

User avatar
jeromeKjerome
elder
elder
Posts: 1031
Joined: Tue Jul 04, 2006 1:03 pm
Location: Bucuresti

Re: TELECONFERINTA.......

Postby jeromeKjerome » Tue Nov 18, 2008 3:58 am

Insomnia wrote:
jeromeKjerome wrote:
:lol: :lol: :lol:
io vreau in hawaii...teleconferinta + teambuilding,asa...pe plaja si seara de dupe -petrecere pe plaja...insa teambuildingul e esential pt refacerea sistemului medical romanesc
nu suna interesant,a????


Is pentru ! :allright:
He aprendido que la vida es dura. Pero yo lo soy más !

User avatar
Insomnia
senior
senior
Posts: 311
Joined: Wed Oct 01, 2008 11:20 am

Re: TELECONFERINTA.......

Postby Insomnia » Tue Nov 18, 2008 4:07 am

jeromeKjerome wrote:
Insomnia wrote:
jeromeKjerome wrote:
:lol: :lol: :lol:
io vreau in hawaii...teleconferinta + teambuilding,asa...pe plaja si seara de dupe -petrecere pe plaja...insa teambuildingul e esential pt refacerea sistemului medical romanesc
nu suna interesant,a????


Is pentru ! :allright:

deci merem in hawaii!!!uraaaa...poate imi aleg post de salvamara :lol: ca tot le am io cu inotul :rightblinky:
cine mai vine in hawaii la repartitie?
ca la intoarcere,trecem si prin paris pt jerome :wink: ,poate ne alegem ceva si de acolo,in ordineea mediilor sigur :allright:

e clar-mi s-a defectat "mansarda" si mai tare :multi: :multi:
What Goes Around...Comes Around

sabouf
junior
junior
Posts: 38
Joined: Wed Feb 13, 2008 11:59 am

TELECONFERINTA.......

Postby sabouf » Tue Nov 18, 2008 3:01 pm

IN CE DATA VA FI TELECONFERINTA, SE STIE EXACT, CA IN 23 NOV?

User avatar
casandra13
senior
senior
Posts: 405
Joined: Tue May 08, 2007 2:27 pm
Location: undeva in vest
Contact:

Re: TELECONFERINTA.......

Postby casandra13 » Tue Nov 18, 2008 3:14 pm

pe site-ul oficial nu scrie inca nimic despre data teleconferintei, dar ma indoiesc ca va fi in aceeasi zi cu alegerile din cel putin 2 motive:

cine mai merge la votat daca are de stat la teleconferinta? :D nu cred ca risca ei sa piarda niste potentiali alegatori...

in general in ziua de alegeri se suspenda orice alta chestie de anvergura nationala, mai ales ca de exemplu la spitalul judetean Arad cred ca sectia de votare din spital se amenajeaza exact in sala unde este de obicei teleconferinta... nu inseamna ca nu mai are Aradul si alte sali disponibile, dar tot nu cred ca va fi odata cu alegerile
Primum non nocere

User avatar
rontzy
senior
senior
Posts: 270
Joined: Sat Apr 02, 2005 7:22 pm
Location: Printre tone de materie!!!
Contact:

Re: TELECONFERINTA.......

Postby rontzy » Tue Nov 18, 2008 4:12 pm

Alegerile sunt in 30
Este pacat ca singurul lucru pe care un om il poate face opt ore este sa munceasca. Nu poate sa manance opt ore; nu poate sa bea opt ore; nu poate sa faca dragoste opt ore.


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 92 guests