Rezi pe post

schimbarea schimbarii...
User avatar
Insomnia
senior
senior
Posts: 311
Joined: Wed Oct 01, 2008 11:20 am

Re: Rezi pe post

Postby Insomnia » Tue Nov 18, 2008 3:19 am

burlacelul wrote:Poate sunt mai idealis!
oricum, nu am spus asta in interes personal pentru ca punctajul pe care l-am luat imi ajunge pentru cele 3 luni cat cred ca mai stau in tara
sunt din sibiu


si iar fara mishto-de ce te mai stresezi asa tare pt cele 3 luni cat mai ai de stat in tara?
poate esti obosit+idealist....no offence...
What Goes Around...Comes Around

burlacelul
elder
elder
Posts: 658
Joined: Tue Nov 18, 2008 1:40 am

Re: Rezi pe post

Postby burlacelul » Tue Nov 18, 2008 3:34 am

Ma simt umilit de stat si e un motiv suficient
Si ma simt umilit de colegi ca accepta cu seninatate ideea de rezi pe post

User avatar
Insomnia
senior
senior
Posts: 311
Joined: Wed Oct 01, 2008 11:20 am

Re: Rezi pe post

Postby Insomnia » Tue Nov 18, 2008 3:46 am

burlacelul wrote:Ma simt umilit de stat si e un motiv suficient
Si ma simt umilit de colegi ca accepta cu seninatate ideea de rezi pe post


tocmai-te simti umilit de stat,sistem,bla-bla...ai ales sa pleci,asta e pt tine c.m important acum...nu de ce posturi,cate,cum....proteste inutile deja in acest moment...etc
nu inteleg insa de ce simti umilit de colegii care,senini ei de felul lor-zdup vor la post!e dreptul lor,e alegerea lor...nu ai nici un motiv sa te revolti pt asta,zau
oamenii aleg ce cred ca e bine pt ei...daca ei sunt dispusi sa faca pasul asta...unde umilirea ta,ca io n-o dibuiesc :?
What Goes Around...Comes Around

burlacelul
elder
elder
Posts: 658
Joined: Tue Nov 18, 2008 1:40 am

Re: Rezi pe post

Postby burlacelul » Tue Nov 18, 2008 3:51 am

Pai tocmai mentalitatile noastre ma umilesc si ma fac sa plec
Prefer sa stau alaturi de oameni mai evoluati, nu neaparat mai destepti

burlacelul
elder
elder
Posts: 658
Joined: Tue Nov 18, 2008 1:40 am

Re: Rezi pe post

Postby burlacelul » Tue Nov 18, 2008 3:54 am

si majoritatea nu aleg postul de placere ci pentru ca sunt santajati
tocmai de aia propuneam sa nu ne prezentam in masa la repartitie
ce poate face ministerul?
vor discuta cu noi mai serios

burlacelul
elder
elder
Posts: 658
Joined: Tue Nov 18, 2008 1:40 am

Re: Rezi pe post

Postby burlacelul » Tue Nov 18, 2008 3:56 am

Si vor scoate locuri la capacitatea maxima de pregatire a centrelor de pregatire
iar santajul cu postul va pica

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Rezi pe post

Postby Chingachgook » Tue Nov 18, 2008 3:58 am

bai simpaticule tu pleci peste 3 luni dar propui sa nu va prezentati la repartitie?
adica pe tine te doare oricum in coccis, dar astia prostii care raman aicea?
daca ai sange de revolutionar stai si lupta-te cu sistemul, nu protestam 3 luni si dupa aia mergem unde avem treaba.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Insomnia
senior
senior
Posts: 311
Joined: Wed Oct 01, 2008 11:20 am

Re: Rezi pe post

Postby Insomnia » Tue Nov 18, 2008 3:59 am

burlacelul wrote:Pai tocmai mentalitatile noastre ma umilesc si ma fac sa plec
Prefer sa stau alaturi de oameni mai evoluati, nu neaparat mai destepti


si p-acolo crezi tu ca or sa umble catzei cu covrigi in coada....crezi tu ca acolo nu vei intalni si oameni d-astia???ce naibii?

si in al 2 lea rand,nu cred sub nici o forma,ca poate fi blamat cineva care isi alege post...tre sa fie doar f rational,logic si atent cand va lua aceasta decizie...
ce puii mei...ca nu aleg posturi numa agaricii
What Goes Around...Comes Around

burlacelul
elder
elder
Posts: 658
Joined: Tue Nov 18, 2008 1:40 am

Re: Rezi pe post

Postby burlacelul » Tue Nov 18, 2008 4:04 am

Crezi ca agarici sunt cei ce aleg post?
Dar ideea de santaj din treaba cu postul e asa greu de inteles?
Adevarul e ca luam atitudine numai cand ne sunt interesele in joc
in rest ne e greu si sa intelegem prolemele celorlalti

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Rezi pe post

Postby Chingachgook » Tue Nov 18, 2008 4:08 am

hai ca mai scriu o data ca te vad mai nou inscris.
daca o firma iti plateste un training te leaga de obicei cu un contract. pentru ca practic investeste in tine. si iti pune o clauza de reziliere.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

burlacelul
elder
elder
Posts: 658
Joined: Tue Nov 18, 2008 1:40 am

Re: Rezi pe post

Postby burlacelul » Tue Nov 18, 2008 4:13 am

kooksee wrote:bai simpaticule tu pleci peste 3 luni dar propui sa nu va prezentati la repartitie?
adica pe tine te doare oricum in coccis, dar astia prostii care raman aicea?
daca ai sange de revolutionar stai si lupta-te cu sistemul, nu protestam 3 luni si dupa aia mergem unde avem treaba.

EU ma lupt mereu cu sistemul. in facultate am avut tupeul sa spun mereu ceea ce am crezut si sa lupt pt ideile mele
uneori s-a rezolvat cate ceva iar alte ori nu
nu as pleca daca asiavea speranta ca simpatici sau parasimpatici, colegii mei ar avea atitudine si consecventa

User avatar
Insomnia
senior
senior
Posts: 311
Joined: Wed Oct 01, 2008 11:20 am

Re: Rezi pe post

Postby Insomnia » Tue Nov 18, 2008 4:14 am

burlacelul wrote:Crezi ca agarici sunt cei ce aleg post?
Dar ideea de santaj din treaba cu postul e asa greu de inteles?
Adevarul e ca luam atitudine numai cand ne sunt interesele in joc
in rest ne e greu si sa intelegem prolemele celorlalti


mai,fazele astea au fost discutate si rasdiscutate de la publicare locurilor si posturilor...
atat s-a putut obtine cu proteste,cu intalniri cu ministerul,cu tot tacamul...
nu le-ai urmarit si te-ai trezit taman acum???
e tardiv...
What Goes Around...Comes Around

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Rezi pe post

Postby Chingachgook » Tue Nov 18, 2008 4:16 am

el se lupta cu sistemul la el in sibiu.
ca daca era pe faza.....
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

burlacelul
elder
elder
Posts: 658
Joined: Tue Nov 18, 2008 1:40 am

Re: Rezi pe post

Postby burlacelul » Tue Nov 18, 2008 4:17 am

kooksee wrote:hai ca mai scriu o data ca te vad mai nou inscris.
daca o firma iti plateste un training te leaga de obicei cu un contract. pentru ca practic investeste in tine. si iti pune o clauza de reziliere.

daca o firma la care esti deja angajat si care investeste in tine ceva ce nu e obligata sa inesteasca si fara de care investitie poti sa profesezi iar daca refuzi traidingul nu esti dat afara si proscris
iar perioada de contract nu e mai mare de 1-2 ani.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Rezi pe post

Postby Chingachgook » Tue Nov 18, 2008 4:21 am

burlacelul wrote:
kooksee wrote:hai ca mai scriu o data ca te vad mai nou inscris.
daca o firma iti plateste un training te leaga de obicei cu un contract. pentru ca practic investeste in tine. si iti pune o clauza de reziliere.

daca o firma la care esti deja angajat si care investeste in tine ceva ce nu e obligata sa inesteasca si fara de care investitie poti sa profesezi iar daca refuzi traidingul nu esti dat afara si proscris
iar perioada de contract nu e mai mare de 1-2 ani.


:O
fraaaaate cum pleci tu ma din tara manifestand atata ignoranta?
o sa ajungi sclavul alora pe acolo.
firmele astea multinationale crezi ca sunt niste societati de binefacere?
macar din rezidentiat e aproape imposibil sa fi dat afara.

daca o firma iti plateste mba de 15000 euro /an crezi ca prelungesti ca la vodafone contractul cu 2 ani?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

burlacelul
elder
elder
Posts: 658
Joined: Tue Nov 18, 2008 1:40 am

Re: Rezi pe post

Postby burlacelul » Tue Nov 18, 2008 4:31 am

Ignoranta nu manifest ci poate idealism la care nu vreau sa renunt
Si totusi e un mare santaj sa fii acceptat ca medic daca iti tintuiesti 5-6 ani din viata intr-un spital pe care nu il vezi si care cel mai probabil nu are sectia respectiva. doar un ambulatoriu

User avatar
Insomnia
senior
senior
Posts: 311
Joined: Wed Oct 01, 2008 11:20 am

Re: Rezi pe post

Postby Insomnia » Tue Nov 18, 2008 4:41 am

burlacelul wrote:Ignoranta nu manifest ci poate idealism la care nu vreau sa renunt
Si totusi e un mare santaj sa fii acceptat ca medic daca iti tintuiesti 5-6 ani din viata intr-un spital pe care nu il vezi si care cel mai probabil nu are sectia respectiva. doar un ambulatoriu


pt binele tau...renunta la idealism-vei ajunge sa obosesti vesnic nemultumit...idealismul e doar teoretic...practic,ne-o trage realitatea mai devreme/sau mai tarziu..c'est la vie tojour "parshive"
What Goes Around...Comes Around

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Rezi pe post

Postby Chingachgook » Tue Nov 18, 2008 4:44 am

Insomnia wrote:.c'est la vie tojour "parshive"

vlaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaad
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

burlacelul
elder
elder
Posts: 658
Joined: Tue Nov 18, 2008 1:40 am

Re: Rezi pe post

Postby burlacelul » Tue Nov 18, 2008 4:52 am

Insomnia wrote:
burlacelul wrote:Ignoranta nu manifest ci poate idealism la care nu vreau sa renunt
Si totusi e un mare santaj sa fii acceptat ca medic daca iti tintuiesti 5-6 ani din viata intr-un spital pe care nu il vezi si care cel mai probabil nu are sectia respectiva. doar un ambulatoriu


pt binele tau...renunta la idealism-vei ajunge sa obosesti vesnic nemultumit...idealismul e doar teoretic...practic,ne-o trage realitatea mai devreme/sau mai tarziu..c'est la vie tojour "parshive"

Totusi, nu am 23-24 ani ca majoritatea care au terminat anul asta ci 30.
Stiu ce sacrificii tre sa faci sa iti poti respecta principiile. Tocmai de asta plec. Sa duc o viata demna si sa nu stau sclav la la sistemul romanesc.
Realtatea din europa o stiu f bine si pe cea din state. Acolo devii sclav doar daca te bagi ca nebunul in banci pt credite de consum
Aici esti sclav prin facere

User avatar
Insomnia
senior
senior
Posts: 311
Joined: Wed Oct 01, 2008 11:20 am

Re: Rezi pe post

Postby Insomnia » Tue Nov 18, 2008 4:53 am

kooksee wrote:
Insomnia wrote:.c'est la vie tojour "parshive"

vlaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaad



????vlad stroescu sau?
sau incepi si tu cu agramaticalitatzile?ca nu s-a batut s si u la toujours???
sau???
hai ca ma facusi curioasa :lol:
What Goes Around...Comes Around

burlacelul
elder
elder
Posts: 658
Joined: Tue Nov 18, 2008 1:40 am

Re: Rezi pe post

Postby burlacelul » Tue Nov 18, 2008 4:54 am

Ma culc ca s-a facut maine.
noapte buna

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Rezi pe post

Postby Chingachgook » Tue Nov 18, 2008 4:55 am

burlacelul wrote:Totusi, nu am 23-24 ani ca majoritatea care au terminat anul asta ci 30.


cu atat mai trist...

cat ai stat in usa de stii asa de bine realitatea?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Insomnia
senior
senior
Posts: 311
Joined: Wed Oct 01, 2008 11:20 am

Re: Rezi pe post

Postby Insomnia » Tue Nov 18, 2008 5:03 am

zi cuchi...astept lamurirea...ce rol are vlad?care vlad?
What Goes Around...Comes Around

User avatar
dr_
elder
elder
Posts: 511
Joined: Sat Dec 02, 2006 4:48 am

Re: Rezi pe post

Postby dr_ » Tue Nov 18, 2008 10:23 am

Are cineva idee pe intreaga tara care este numarul total de LOCURI? (fara posturi ca nu vreau iobagie).

karma_112
junior
junior
Posts: 51
Joined: Mon Apr 28, 2008 5:46 pm

Re: Rezi pe post

Postby karma_112 » Tue Nov 18, 2008 10:26 am

dr_ wrote:Are cineva idee pe intreaga tara care este numarul total de LOCURI? (fara posturi ca nu vreau iobagie).


1642 locuri, dintre care 485 MF

mc00000
junior
junior
Posts: 74
Joined: Fri Sep 12, 2008 3:05 pm

Re: Rezi pe post

Postby mc00000 » Tue Nov 18, 2008 10:27 am

pai numara si tu posturile si apoi scadele din 2327
as calcula eu pt tine dar mie lene
cand imi trece iti promit ca calculez :mrgreen:

mc00000
junior
junior
Posts: 74
Joined: Fri Sep 12, 2008 3:05 pm

Re: Rezi pe post

Postby mc00000 » Tue Nov 18, 2008 10:30 am

karma_112 wrote:
1642 locuri, dintre care 485 MF

uite ca a fost cineva mai harnic :D

User avatar
dr_
elder
elder
Posts: 511
Joined: Sat Dec 02, 2006 4:48 am

Re: Rezi pe post

Postby dr_ » Tue Nov 18, 2008 10:30 am

karma_112 wrote:
dr_ wrote:Are cineva idee pe intreaga tara care este numarul total de LOCURI? (fara posturi ca nu vreau iobagie).


1642 locuri, dintre care 485 MF


In 2007 au fost 2327 dintre care 150 MF. Poate putem face niste paralele ca sa vedem estimativ la ce punctaje se pot lua specialitatile pe Bucale sau ultimul loc pe tara.

User avatar
dr_
elder
elder
Posts: 511
Joined: Sat Dec 02, 2006 4:48 am

Re: Rezi pe post

Postby dr_ » Tue Nov 18, 2008 10:34 am

In 2007 cu punctajul meu luam Bucurestiul cu specialitatea visata. Acum se pare ca nu o sa o mai prind niciunde in tara.
Vorba mamei... m-a nascut intr-un an nepotrivit. :cry:

User avatar
lanaiba
senior
senior
Posts: 195
Joined: Fri Oct 03, 2008 10:53 am

Re: Rezi pe post

Postby lanaiba » Tue Nov 18, 2008 10:43 am

dr_ ce spec? cum ai calc? k si eu is cam la limita pt ce vreau.
Muntele formeaza omul si marea formeaza sufletul

simion777
junior
junior
Posts: 73
Joined: Mon Nov 17, 2008 11:30 am

Re: Rezi pe post

Postby simion777 » Tue Nov 18, 2008 11:08 am

am o nelamurire.pana la urma daca anul asta luam rezi pe post si dam iar la anul si reusim sa luam loc chiar trebuie sa platim ptr anul asta?????????si cam cat ar fi??are cineva vreo idee????

User avatar
raluca_doc
senior
senior
Posts: 162
Joined: Tue Nov 18, 2003 11:16 am
Location: franta
Contact:

Re: Rezi pe post

Postby raluca_doc » Tue Nov 18, 2008 11:38 am

simion777 wrote:am o nelamurire.pana la urma daca anul asta luam rezi pe post si dam iar la anul si reusim sa luam loc chiar trebuie sa platim ptr anul asta?????????si cam cat ar fi??are cineva vreo idee????

nu stiu exact, dar pot sa iti dau exemplul sotului meu care si-a dat demisia de la medicina militara acu cativa ani. ne-au pus sa platim si sosetele pe care le-a primit, sa dam inapoi toate salariile si sa dam si o suma de "penalizare" pentru ca nu si-a respectat contractul. la vremea aceea erau vreo 100 de milioane (bani MULTI ca era euro 26.000). am ales sa platim in rate si ne-au pus dobanzi si penalitati la rate. in final eram datori vanduti si DISPERATI. am plecat din taara in franta ca sa strangem bani. acum suntem bine, dar au fost vremuri tare grele. va sfatuiesc pe toti din experienta mea sa va ganditi nu de 2, ci de 3 ori inainte sa semnati un contract cu statul roman, ca nu-i de gluma!

simion777
junior
junior
Posts: 73
Joined: Mon Nov 17, 2008 11:30 am

Re: Rezi pe post

Postby simion777 » Tue Nov 18, 2008 12:12 pm

sunt de acord cu tine dar eu stiu ca totusi e alt regim in cadrul MI ptr ca si eu am frate care lucreaza in sistem si au alte venituri...primesc chiar si tinuta si alte alea c are trebuie platite daca demisionezi.ar fi bine daca ne+ar da cineva avizat o lamurire in aceasta situatie ptr ca multi sunt in ceata.multumesc oricum ptr informatie.

ref
newbie
newbie
Posts: 20
Joined: Tue Nov 18, 2008 12:34 pm

Re: Rezi pe post

Postby ref » Tue Nov 18, 2008 12:43 pm

chestia asta cu rezi pe post e buna totusi pt ca ai o specialitate si chiar daca esti legat 5 ani de un post, dupa aia poti veni oriunde altundeva, daca gesesti post.Legat de rezi pe loc e bun si asta dar ai sanse ca dupa rezi ca sa prinzi post sa trebuiasca sa plci pe nu stiu unde.
si nici un post din tara asta nu e de lepadat, pt ca avem o tara mica si se ajunge relativ repede dintr-un loc in altul.ps eu am 641 si iau orice, vreau sa fiu doctor.

User avatar
rontzy
senior
senior
Posts: 270
Joined: Sat Apr 02, 2005 7:22 pm
Location: Printre tone de materie!!!
Contact:

Re: Rezi pe post

Postby rontzy » Tue Nov 18, 2008 12:46 pm

Cam cati din cei care au punctaje peste 724 (asta e al meu) vor posturi????
Este pacat ca singurul lucru pe care un om il poate face opt ore este sa munceasca. Nu poate sa manance opt ore; nu poate sa bea opt ore; nu poate sa faca dragoste opt ore.

User avatar
gaurav_singh_md
elder
elder
Posts: 862
Joined: Wed Sep 03, 2008 2:58 pm
Location: Timisoara

Re: Rezi pe post

Postby gaurav_singh_md » Tue Nov 18, 2008 1:31 pm

daca prind post in specialitatea pe care vreau iau cu amandoua maini....(dar nu prea cred cu punctajul meu de kk).....

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Rezi pe post

Postby Chingachgook » Wed Nov 19, 2008 4:47 am

raluca_doc wrote:
simion777 wrote:am o nelamurire.pana la urma daca anul asta luam rezi pe post si dam iar la anul si reusim sa luam loc chiar trebuie sa platim ptr anul asta?????????si cam cat ar fi??are cineva vreo idee????

nu stiu exact, dar pot sa iti dau exemplul sotului meu care si-a dat demisia de la medicina militara acu cativa ani. ne-au pus sa platim si sosetele pe care le-a primit, sa dam inapoi toate salariile si sa dam si o suma de "penalizare" pentru ca nu si-a respectat contractul. la vremea aceea erau vreo 100 de milioane (bani MULTI ca era euro 26.000). am ales sa platim in rate si ne-au pus dobanzi si penalitati la rate. in final eram datori vanduti si DISPERATI. am plecat din taara in franta ca sa strangem bani. acum suntem bine, dar au fost vremuri tare grele. va sfatuiesc pe toti din experienta mea sa va ganditi nu de 2, ci de 3 ori inainte sa semnati un contract cu statul roman, ca nu-i de gluma!


:D :D :D

da cat era student si apoi medic militar si le dadea bani de sosetele alea era bine?
bai cat pot fi unii de ipocriti
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
raluca_doc
senior
senior
Posts: 162
Joined: Tue Nov 18, 2003 11:16 am
Location: franta
Contact:

Re: Rezi pe post

Postby raluca_doc » Wed Nov 19, 2008 7:36 am

kooksee wrote:
raluca_doc wrote:
simion777 wrote:am o nelamurire.pana la urma daca anul asta luam rezi pe post si dam iar la anul si reusim sa luam loc chiar trebuie sa platim ptr anul asta?????????si cam cat ar fi??are cineva vreo idee????

nu stiu exact, dar pot sa iti dau exemplul sotului meu care si-a dat demisia de la medicina militara acu cativa ani. ne-au pus sa platim si sosetele pe care le-a primit, sa dam inapoi toate salariile si sa dam si o suma de "penalizare" pentru ca nu si-a respectat contractul. la vremea aceea erau vreo 100 de milioane (bani MULTI ca era euro 26.000). am ales sa platim in rate si ne-au pus dobanzi si penalitati la rate. in final eram datori vanduti si DISPERATI. am plecat din taara in franta ca sa strangem bani. acum suntem bine, dar au fost vremuri tare grele. va sfatuiesc pe toti din experienta mea sa va ganditi nu de 2, ci de 3 ori inainte sa semnati un contract cu statul roman, ca nu-i de gluma!


:D :D :D

da cat era student si apoi medic militar si le dadea bani de sosetele alea era bine?
bai cat pot fi unii de ipocriti

in vacanta de vara tu ca student stateai cu burta la soare...el se tara prin noroaie, cica "instructie". si dimineata tu dormeai, ca n-aveai chef sa te scoli sa mergi la cursuri, el era OBLIGAT sa mearga la raport. si o groaza de alte chestii. stai linistit ca nu au luat bani degeaba! ce usor e sa-i judeci pe altii!

User avatar
wally
junior
junior
Posts: 36
Joined: Fri Oct 10, 2008 3:57 pm

Re: Rezi pe post

Postby wally » Wed Nov 19, 2008 10:20 am

sal. am si eu o nelamurire-daca iau anul asta rezi pe post si mai dau o data la anul, ce suma trebuie sa restitui- toti cei 5 ani sau doar un an cat am facut rezidentiatul pe respectiva specialitate?

crazy_doc
senior
senior
Posts: 303
Joined: Fri Mar 14, 2008 2:44 pm

Re: Rezi pe post

Postby crazy_doc » Wed Nov 19, 2008 10:49 am

vai vai hai sa i plangem p astia de l MI..ce greu e de ei saraciii pentru 6 ani de tarat prin noroaie de 1-2 ori pe luna au salarii si beneficii de catev ori mai mari ca ale noastre....unde draq s noroaile alea sa m tarasca si eu????
A young doctor has to do what a young doctor has to do.


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 77 guests