Rezi pe post

schimbarea schimbarii...
User avatar
corymp
junior
junior
Posts: 86
Joined: Fri Jul 18, 2008 1:23 pm

Re: Rezi pe post

Postby corymp » Wed Nov 19, 2008 11:00 am

va rog eu nu mai fiti rautaciosi. :help: stiu ca sunt momente grele si stres dar haideti sa nu ajungem sa ne mancam intre noi. :help:

clara_luna
senior
senior
Posts: 152
Joined: Tue Nov 18, 2008 12:04 pm

Re: Rezi pe post

Postby clara_luna » Wed Nov 19, 2008 11:06 am

Uita unii ca cei din MI sunt cei mai pregatiti la rezidentiat...invidia!

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Rezi pe post

Postby Chingachgook » Thu Nov 20, 2008 12:12 am

raluca_doc wrote:in vacanta de vara tu ca student stateai cu burta la soare...el se tara prin noroaie, cica "instructie". si dimineata tu dormeai, ca n-aveai chef sa te scoli sa mergi la cursuri, el era OBLIGAT sa mearga la raport. si o groaza de alte chestii. stai linistit ca nu au luat bani degeaba! ce usor e sa-i judeci pe altii!



da da
vara 3 saptamani mai ales in anii mici ca dupa aia erau mai ofiteri.
si raportul era initial de 2 ori pe saptamana, dupa aia s-a rarefiat si ala.
poate asa iti spunea tie, da pe noi lasa-ne cu astea. nu zic, alegerea lor dar cum am spus mai sus, mi se pare ipocrizie sa vii sa te plangi ca ti-au cerut aia banii inapoi
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

tomytheboy
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Sun Sep 07, 2008 10:47 pm

Re: Rezi pe post

Postby tomytheboy » Thu Nov 20, 2008 8:15 pm

are careva un contract scanat sa il puna sa il vedem cu totii.10x

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: Rezi pe post

Postby marmotul » Thu Nov 20, 2008 8:25 pm

wally wrote:sal. am si eu o nelamurire-daca iau anul asta rezi pe post si mai dau o data la anul, ce suma trebuie sa restitui- toti cei 5 ani sau doar un an cat am facut rezidentiatul pe respectiva specialitate?

tre sa dai inapoi salariile pe care le-ai luat. atit.totusi sper sa nu bage astia si vreo penalizare
qpepsi.gif

burlacelul
elder
elder
Posts: 658
Joined: Tue Nov 18, 2008 1:40 am

Re: Rezi pe post

Postby burlacelul » Thu Nov 20, 2008 8:53 pm

Taxa pt rezi cu taxa e de 1500-2000 eur/an functie de specializare.Pt noi probabil e mai mare. Totusi, cum justifica statul o asa suma enorma. E mai ieftin un an de facultate decat un an de rezi. Si in facultate sunt cheltuieli incomparabil mai mari per cursant comparativ cu rezi. (Multe cadre didactice, laboratoare, cladiri, cheltuieli administrative, burse).
Rezi asta pe post nu e santaj, e prosteala pe fata!

User avatar
raluca_doc
senior
senior
Posts: 162
Joined: Tue Nov 18, 2003 11:16 am
Location: franta
Contact:

Re: Rezi pe post

Postby raluca_doc » Fri Nov 21, 2008 12:44 pm

da da
vara 3 saptamani mai ales in anii mici ca dupa aia erau mai ofiteri.
si raportul era initial de 2 ori pe saptamana, dupa aia s-a rarefiat si ala.
poate asa iti spunea tie, da pe noi lasa-ne cu astea. nu zic, alegerea lor dar cum am spus mai sus, mi se pare ipocrizie sa vii sa te plangi ca ti-au cerut aia banii inapoi[/quote]
nu m-am plans ca mi-au cerut banii inapoi! am spus ca ne-au pus DOBANZI lA DOBANDA si PENALITATI desi semnasem un acord pentru plata esalonata in care nu se spunea nimic despre asta! deci, data viitoare cand iti dai cu parerea incearca sa intelegi mai intai ce a spus celalalt!

burlacelul
elder
elder
Posts: 658
Joined: Tue Nov 18, 2008 1:40 am

Re: Rezi pe post

Postby burlacelul » Fri Nov 21, 2008 1:58 pm

raluca_doc wrote:da da
vara 3 saptamani mai ales in anii mici ca dupa aia erau mai ofiteri.
si raportul era initial de 2 ori pe saptamana, dupa aia s-a rarefiat si ala.
poate asa iti spunea tie, da pe noi lasa-ne cu astea. nu zic, alegerea lor dar cum am spus mai sus, mi se pare ipocrizie sa vii sa te plangi ca ti-au cerut aia banii inapoi

nu m-am plans ca mi-au cerut banii inapoi! am spus ca ne-au pus DOBANZI lA DOBANDA si PENALITATI desi semnasem un acord pentru plata esalonata in care nu se spunea nimic despre asta! deci, data viitoare cand iti dai cu parerea incearca sa intelegi mai intai ce a spus celalalt![/quote]
Intradevar Raluca, majoritatea comentariilor sunt facute dupa ce se citeste printre randuri. Probabil de persoane care citesc mai mult tabloide.

User avatar
lion
senior
senior
Posts: 101
Joined: Sun Mar 18, 2007 8:14 pm

Re: Rezi pe post

Postby lion » Sat Nov 22, 2008 6:17 pm

acum ca se apropie momentul :mrgreen: mi-am facut o lista cu posturile pe o raza de 100 km in jurul orasului meu...si la prima cautare am avut o surpriza tare placuta,va dau linkul unui orasel care cel putin virtual stie sa se "vanda".
http://www.detatm.ro/home.htm


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 70 guests