REZIDENTIATUL, CEL MAI CORECT CONCURS MEDICAL ?

schimbarea schimbarii...

Se fac aranjamente la REZIDENTIAT?

Poll ended at Sat Nov 22, 2008 10:25 pm

DA, CU FOARTE MULTI BANI
7
6%
DA, CU FOARTE MULTE CUNOSTINTE SUS-PUSE
21
18%
DA, CU MULTI BANI + CUNOSTINTE
52
45%
NU CRED CA SE POATE, DAR NU SUNT CONVINS 100%
33
29%
SUNT CONVINS CA NU SE POATE FACE CEVA ILEGAL
2
2%
 
Total votes: 115

ceacky2
senior
senior
Posts: 223
Joined: Sun Sep 28, 2008 12:16 am

REZIDENTIATUL, CEL MAI CORECT CONCURS MEDICAL ?

Postby ceacky2 » Thu Oct 23, 2008 10:25 pm

Unii spun ca acest concurs e curat ca apa sfintita, ca e cel mai corect concurs din medicina si ca nu prea poate fii trisat sau cumparat...
Altii vorbesc pe forumuri (softpedia) ca se cumpara cu bani grei de catre oricine are 10.000 de dolari/euro ...
Altii ar baga mana in foc cum ca trebuie sa ai doar pile mari sa poti "fenta" acest concurs...
In orice caz, e interesant de aflat opinia candidatilor in legatura cu corectitudinea unui CONCURS pe care toti il vor sustine si daca se poate, sa si argumenteze concret posibilele modalitati de "frauda" caci acelea sunt de interes
APA TRECE, BIVOLII RAMAN!

CristiCiju
junior
junior
Posts: 81
Joined: Mon Nov 19, 2007 5:20 pm
Location: Arad
Contact:

Re: REZIDENTIATUL, CEL MAI CORECT CONCURS MEDICAL ?

Postby CristiCiju » Thu Oct 23, 2008 10:31 pm

A dat strechea in voi cu poll-uri si petitii!... :D

crazy_doc
senior
senior
Posts: 303
Joined: Fri Mar 14, 2008 2:44 pm

Re: REZIDENTIATUL, CEL MAI CORECT CONCURS MEDICAL ?

Postby crazy_doc » Thu Oct 23, 2008 10:48 pm

Ceva trebuie sa aveti clar in minte oriunde ati traii in lumea asta....daca ai bani poti sa faci orice si sa cumperi orice...cu mici exceptii ..foarte mici exceptii ca se mai gaseste cate un teribilist sau vreun dereglat , dar e repede suntat de sistem.
A young doctor has to do what a young doctor has to do.

dr_mish
junior
junior
Posts: 90
Joined: Thu Oct 09, 2008 4:47 pm

Re: REZIDENTIATUL, CEL MAI CORECT CONCURS MEDICAL ?

Postby dr_mish » Thu Oct 23, 2008 10:50 pm

10.000euroi :peace: , am tot auzit zvonuri :peace:

ceacky2
senior
senior
Posts: 223
Joined: Sun Sep 28, 2008 12:16 am

Re: REZIDENTIATUL, CEL MAI CORECT CONCURS MEDICAL ?

Postby ceacky2 » Thu Oct 23, 2008 11:07 pm

NU VREAU SA VORBESC PROSTII CA NU AM MAI DAT REZI, DAR DIN CEEA CE AM AUZIT CA VORBESTE GURA TARGULUI, anumite persoane (care ma gandesc ca au mai dat rezi) spuneau ca la terminarea celor 4 ore, candidatii parasesc sala si lucrarile raman singurele cu cei ce supravegheasera; si spuneau ei ca atunci se pot face masluieli (suna destul de penibil STIU, dar este ceea ce am auzit)... e paranoia asta sau ...?
APA TRECE, BIVOLII RAMAN!

User avatar
nancy
junior
junior
Posts: 39
Joined: Thu Jul 31, 2008 9:29 pm

Re: REZIDENTIATUL, CEL MAI CORECT CONCURS MEDICAL ?

Postby nancy » Thu Oct 23, 2008 11:19 pm

ceacky1 wrote:NU VREAU SA VORBESC PROSTII CA NU AM MAI DAT REZI, DAR DIN CEEA CE AM AUZIT CA VORBESTE GURA TARGULUI, anumite persoane (care ma gandesc ca au mai dat rezi) spuneau ca la terminarea celor 4 ore, candidatii parasesc sala si lucrarile raman singurele cu cei ce supravegheasera; si spuneau ei ca atunci se pot face masluieli (suna destul de penibil STIU, dar este ceea ce am auzit)... e paranoia asta sau ...?

este real dupa cele 4 ore cadidatii incredinteaza lucrarea supraveghtorilor pt ca acestia sa le "puna in ordine alfabetica"

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: REZIDENTIATUL, CEL MAI CORECT CONCURS MEDICAL ?

Postby AvLee » Thu Oct 23, 2008 11:51 pm

Trebuie sa ai mare noroc si foarte multa pregatire ca sa-ti iasa aranjamentele in timpul examenului. In primul rand trebuie sa nu nimeresti in sala cu cineva care te cunoaste sau sa speri ca esti destul de "sters" incat nimeni sa nu te remarce. In plus daca imi aduc aminte corect( va rog sa ma corectati daca gresesc) rezultatul tau este semnat de inca 2 studenti.

Deci foarte complicat.........................Mult mai simplu la repartitie, akolo se pot face eventual miscari.
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: REZIDENTIATUL, CEL MAI CORECT CONCURS MEDICAL ?

Postby Chingachgook » Thu Oct 23, 2008 11:55 pm

ceacky1 wrote:NU VREAU SA VORBESC PROSTII CA NU AM MAI DAT REZI, DAR DIN CEEA CE AM AUZIT CA VORBESTE GURA TARGULUI, anumite persoane (care ma gandesc ca au mai dat rezi) spuneau ca la terminarea celor 4 ore, candidatii parasesc sala si lucrarile raman singurele cu cei ce supravegheasera; si spuneau ei ca atunci se pot face masluieli (suna destul de penibil STIU, dar este ceea ce am auzit)... e paranoia asta sau ...?




vorbesti prostii.

toata lumea e cu nervii la maximum, nimeni nu ramane singur cu lucrarile nici macar o secunda.
in mod cert la corectura nu se face nimic. sunt unii ep aici pe forum care au fost supraveghetori la rezi si ar putea sa va mai explice.
cred ca 0.001% sanse ar fi sa stie careva subiectele. dar avand in vedere ca respectica comisie e izolata de parca e carantina nu cred. si apoi cam toti din comisie sunt profi uuniv bazati care daca sunt chirurgi castiga 10k in 2 saptamani.

intr-un cuvant rezi nu se aranjeaza.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: REZIDENTIATUL, CEL MAI CORECT CONCURS MEDICAL ?

Postby Chingachgook » Thu Oct 23, 2008 11:59 pm

AvLee wrote:Deci foarte complicat.........................Mult mai simplu la repartitie, akolo se pot face eventual miscari.


cu atat mai putin.
locurile se proiecteaza pe perete + 2000 de oameni ( s anu mai zic de insotitori ca unii vin sa aleaga cu familia de parca au 18 ani) care care bifeaza intr-o disperare ce s-a luat.
e un haos total, nu se aud centrele intre ele, baiatul care e responsabil cu bifatul ep retroproiector e cu un rand in urma dar all in all e imposibil sa treaca vreun loc neobservat. ar trebui vorbit cu prea multe persoane din toate centrele, e imposibil
ma repet dupa ce o sa mergeti al examen si al repartitie o sa intelegeti si nu o sa mai faceti topicuri cretine.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

ceacky2
senior
senior
Posts: 223
Joined: Sun Sep 28, 2008 12:16 am

Re: REZIDENTIATUL, CEL MAI CORECT CONCURS MEDICAL ?

Postby ceacky2 » Fri Oct 24, 2008 12:01 am

kooksee wrote:vorbesti prostii.

toata lumea e cu nervii la maximum, nimeni nu ramane singur cu lucrarile nici macar o secunda.
in mod cert la corectura nu se face nimic. sunt unii ep aici pe forum care au fost supraveghetori la rezi si ar putea sa va mai explice.
cred ca 0.001% sanse ar fi sa stie careva subiectele. dar avand in vedere ca respectica comisie e izolata de parca e carantina nu cred. si apoi cam toti din comisie sunt profi uuniv bazati care daca sunt chirurgi castiga 10k in 2 saptamani.

intr-un cuvant rezi nu se aranjeaza.

ACESTE CUVINTE NU POT DECAT SA MA LINISTEASCA, dar din ce rezultate sunt pana acum, nu toata lumea e la fel de sigura, poate sa fie doar mentalitatea mioritica si anume: orice are o portita de scapare, oricine si orice are un pret, orice se poate rezolva "romaneste" sau ...poate nu... eu numai incercam sa aflu cat de VALABILE sunt spusele acelor persoane
APA TRECE, BIVOLII RAMAN!

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: REZIDENTIATUL, CEL MAI CORECT CONCURS MEDICAL ?

Postby AvLee » Fri Oct 24, 2008 12:04 am

kooksee wrote:
AvLee wrote:Deci foarte complicat.........................Mult mai simplu la repartitie, akolo se pot face eventual miscari.


cu atat mai putin.
locurile se proiecteaza pe perete + 2000 de oameni ( s anu mai zic de insotitori ca unii vin sa aleaga cu familia de parca au 18 ani) care care bifeaza intr-o disperare ce s-a luat.
e un haos total, nu se aud centrele intre ele, baiatul care e responsabil cu bifatul ep retroproiector e cu un rand in urma dar all in all e imposibil sa treaca vreun loc neobservat. ar trebui vorbit cu prea multe persoane din toate centrele, e imposibil
ma repet dupa ce o sa mergeti al examen si al repartitie o sa intelegeti si nu o sa mai faceti topicuri cretine.



kooksee am fost la ultima repartitie in Craiova( aveam stagiu acolo) si sa mor nebun daca am vazut vreun proiector. Ba mai mult ca au intarziat repartitia cu vre 3-4 ore ca nu le mergeau boxele. De se ofereau uni: haide domne ca aduc eu boxele mele de acasa numai sa-i dam drumu.
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

ceacky2
senior
senior
Posts: 223
Joined: Sun Sep 28, 2008 12:16 am

Re: REZIDENTIATUL, CEL MAI CORECT CONCURS MEDICAL ?

Postby ceacky2 » Fri Oct 24, 2008 12:07 am

kooksee wrote:ma repet dupa ce o sa mergeti al examen si al repartitie o sa intelegeti si nu o sa mai faceti topicuri cretine.
[/quote]
e bine ca te repeti, ca poate inveti mai bine ce ai de spus...
interesant e ca tu raspunzi la topicuri CRETINE, asta cam unde te'ar incadra pe tine?
poate nu stiai, dar FORUMUL e deschis la discutii si Romania, e o tara libera chiar si pt initiatorii de "topicuri cretine" (inca o data scuze ca nu stiam CUM O SA FIE LA REZI si ca NU SUNT FANATIC DE SIGUR PE CORECTITUDINEA UNOR OAMENI) ma bucur ca tu esti foarte convins de cele ce le spui si imi cer scuze ca in necunostinta de cauza, nu te'am cautat PERSONAL ca sa nu mai ocup spatiul forumului care probabil te polueaza vizual....dar poti face ceva f simplu EXIT si nani nani daca esti prea obosit...la retina
APA TRECE, BIVOLII RAMAN!

yra
newbie
newbie
Posts: 17
Joined: Fri Sep 12, 2008 6:31 pm

Re: REZIDENTIATUL, CEL MAI CORECT CONCURS MEDICAL ?

Postby yra » Fri Oct 24, 2008 12:23 am

e clar ca se fac misculatii odata ce in timpul teleconferintei tot "cade" sistemul si dispar locuri. Cei care fac aceste manevre cred ca se prezinta la exam dar nu-si fac griji de punctaj ca au c... asigurat. Sunt destule exemple de copii de prof. care au luat ceva sau chiar s-au dus in alte orase si au avut parintii grija de ei :hate:

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: REZIDENTIATUL, CEL MAI CORECT CONCURS MEDICAL ?

Postby Chingachgook » Fri Oct 24, 2008 12:26 am

incetati mai cu aiurelile ca ii speriati pe aia mai slabi de ingeri.
nu intelegeti ca trebuie sincronizate toate centrele, sub ochii alora care urmaresc fiecare loc?
ciaki de unde le scoti ma tata?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

markus33
junior
junior
Posts: 85
Joined: Wed Apr 16, 2008 2:33 pm

Re: REZIDENTIATUL, CEL MAI CORECT CONCURS MEDICAL ?

Postby markus33 » Fri Oct 24, 2008 12:31 am

cat se da? 10 000?
ofer 15 000 :D cine da mai mult? :D

ceacky2
senior
senior
Posts: 223
Joined: Sun Sep 28, 2008 12:16 am

Re: REZIDENTIATUL, CEL MAI CORECT CONCURS MEDICAL ?

Postby ceacky2 » Fri Oct 24, 2008 12:33 am

kooksee wrote:incetati mai cu aiurelile ca ii speriati pe aia mai slabi de ingeri.
nu intelegeti ca trebuie sincronizate toate centrele, sub ochii alora care urmaresc fiecare loc?
ciaki de unde le scoti ma tata?

daca esti atat de prost de'ti curg mucii din nas si nu faci diferenta intre A LAMURII ANUMITE LUCRURI (ceea ce am incercat eu) SI A AFIRMA ANUMITE LUCRURI (ceea ce crezi tu ca fac), mai bine dormi, ca pari mai inteligent cand sforai
APA TRECE, BIVOLII RAMAN!

didiland11
senior
senior
Posts: 256
Joined: Wed Apr 09, 2008 12:02 am

Re: REZIDENTIATUL, CEL MAI CORECT CONCURS MEDICAL ?

Postby didiland11 » Fri Oct 24, 2008 12:42 am

Am auzit ca "treaba mare" se face la contestatii. Era un tip pe forum care a dat rezi anul trecut si spunea despre un candidat, coleg cu el de sala in ziua de rezi, care dupa contestatii a avut in plus 99 puncte; in conditiile in care dupa contestatii au fost modificate 1 sau max 2 grile. Aceeasi idee am auzit-o si din alta sursa, cu un alt caz. Deci...nu zic ca asa este...dar...poate se poate.

User avatar
helios
senior
senior
Posts: 418
Joined: Mon Mar 24, 2008 6:05 pm

Re: REZIDENTIATUL, CEL MAI CORECT CONCURS MEDICAL ?

Postby helios » Fri Oct 24, 2008 12:43 am

Mi se pare absurd sa zici ca rezidentiatul nu se poate cumpara. Aaaa, ca nu ai auzit de cazuri este una, dar sa admiti cu inversunare ca este 100% corect ,ori esti cretin, ori esti naiv. Se falsifica trageri loto sub nasul nostru, alegeri prezidentiale...si o banalitate ca rezi nu. Insa nu vad care e smecheria sa dai 10 mii sau cat ziceti voi, de euro,ca sa-l cumperi. Nu se merita Iar subiectele se pot afla, ca doar nu le face Dumnezeu Oricum cu ceva relatii ajungi in ce clinica vrei, mai devreme sau mai tarziu, chit ca faci specializarea pe bani dupa ce stai 3 ani pe MF.De ce sa mai cumperi si examenul? Doar ca sa scapi de rusinea unui punctaj modest? Sa fim seriosi
"E nevoie de 46 de muşchi ca să te încrunţi la cineva, insa doar de 4 pentru a-i trage un pumn în faţă. Hai sa nu-i deranjam pe aia 46 pentru un fleac"

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: REZIDENTIATUL, CEL MAI CORECT CONCURS MEDICAL ?

Postby Chingachgook » Fri Oct 24, 2008 12:46 am

nu ma tu nu ai incercat sa lamuresti nimic. ai ridicat o falsa problema, persisti in aiureli, concluzionezi tampenii.
e curios cu va dati cu parerea despre locuriel alea in conditiile in care nu ai nici cea mai vaga idee despre cum e acolo
macar avlee a fost si a inteles cum e cu haosul si nesincronizarile
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: REZIDENTIATUL, CEL MAI CORECT CONCURS MEDICAL ?

Postby Chingachgook » Fri Oct 24, 2008 12:48 am

helios wrote:Mi se pare absurd sa zici ca rezidentiatul nu se poate cumpara. Aaaa, ca nu ai auzit de cazuri este una, dar sa admiti cu inversunare ca este 100% corect ,ori esti cretin, ori esti naiv. Se falsifica trageri loto sub nasul nostru, alegeri prezidentiale...si o banalitate ca rezi nu. Insa nu vad care e smecheria sa dai 10 mii sau cat ziceti voi, de euro,ca sa-l cumperi. Nu se merita Iar subiectele se pot afla, ca doar nu le face Dumnezeu Oricum cu ceva relatii ajungi in ce clinica vrei, mai devreme sau mai tarziu, chit ca faci specializarea pe bani dupa ce stai 3 ani pe MF.De ce sa mai cumperi si examenul? Doar ca sa scapi de rusinea unui punctaj modest? Sa fim seriosi



se putea sa lipseasca martie din post?
deci helios, tu ai vrut sa zici ca asa in absolut se poate cumpara dar de fapt nu se merita.
DECI NU SE CUMPARA.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

ceacky2
senior
senior
Posts: 223
Joined: Sun Sep 28, 2008 12:16 am

Re: REZIDENTIATUL, CEL MAI CORECT CONCURS MEDICAL ?

Postby ceacky2 » Fri Oct 24, 2008 12:49 am

helios wrote:Mi se pare absurd sa zici ca rezidentiatul nu se poate cumpara. Aaaa, ca nu ai auzit de cazuri este una, dar sa admiti cu inversunare ca este 100% corect ,ori esti cretin, ori esti naiv. Se falsifica trageri loto sub nasul nostru, alegeri prezidentiale...si o banalitate ca rezi nu. Insa nu vad care e smecheria sa dai 10 mii sau cat ziceti voi, de euro,ca sa-l cumperi. Nu se merita Iar subiectele se pot afla, ca doar nu le face Dumnezeu Oricum cu ceva relatii ajungi in ce clinica vrei, mai devreme sau mai tarziu, chit ca faci specializarea pe bani dupa ce stai 3 ani pe MF.De ce sa mai cumperi si examenul? Doar ca sa scapi de rusinea unui punctaj modest? Sa fim seriosi

Bun. sper ca kooksee-sialoreicul sa ma amendeze tot pe mine pt ca mai sunt oameni care se indoiesc de rezidentiat, CONCURSUL MAI IMACULAT CA SF FECIOARA MARIA. cat de tampit sa fii si sa crezi in onestitatea totala A UNOR OAMENI, pana la urma... poate daca te cheama kooksee si ai creierul cat vaginul de colibrii crezi din astea si te iei de lumea "necredincioasa"
APA TRECE, BIVOLII RAMAN!

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: REZIDENTIATUL, CEL MAI CORECT CONCURS MEDICAL ?

Postby Chingachgook » Fri Oct 24, 2008 12:50 am

foarte buna logica
mie daca mi-ar da dreptate oameni de genul lui helios m-as intreba ce am gresit in rationament
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
helios
senior
senior
Posts: 418
Joined: Mon Mar 24, 2008 6:05 pm

Re: REZIDENTIATUL, CEL MAI CORECT CONCURS MEDICAL ?

Postby helios » Fri Oct 24, 2008 12:55 am

kooksee wrote:
helios wrote:Mi se pare absurd sa zici ca rezidentiatul nu se poate cumpara. Aaaa, ca nu ai auzit de cazuri este una, dar sa admiti cu inversunare ca este 100% corect ,ori esti cretin, ori esti naiv. Se falsifica trageri loto sub nasul nostru, alegeri prezidentiale...si o banalitate ca rezi nu. Insa nu vad care e smecheria sa dai 10 mii sau cat ziceti voi, de euro,ca sa-l cumperi. Nu se merita Iar subiectele se pot afla, ca doar nu le face Dumnezeu Oricum cu ceva relatii ajungi in ce clinica vrei, mai devreme sau mai tarziu, chit ca faci specializarea pe bani dupa ce stai 3 ani pe MF.De ce sa mai cumperi si examenul? Doar ca sa scapi de rusinea unui punctaj modest? Sa fim seriosi



se putea sa lipseasca martie din post?
deci helios, tu ai vrut sa zici ca asa in absolut se poate cumpara dar de fapt nu se merita.
DECI NU SE CUMPARA.



Bine mai kuxi, daca zice Demiurgul Imed-ului asta, sa fie ca tine. :allright:
"E nevoie de 46 de muşchi ca să te încrunţi la cineva, insa doar de 4 pentru a-i trage un pumn în faţă. Hai sa nu-i deranjam pe aia 46 pentru un fleac"

ceacky2
senior
senior
Posts: 223
Joined: Sun Sep 28, 2008 12:16 am

Re: REZIDENTIATUL, CEL MAI CORECT CONCURS MEDICAL ?

Postby ceacky2 » Fri Oct 24, 2008 12:56 am

kooksee wrote:foarte buna logica
mie daca mi-ar da dreptate oameni de genul lui helios m-as intreba ce am gresit in rationament

poate in iluziile tale optico-olfactivo-auditive te vezi la masa cu apostolii, cu iisus si cu mari carturari ai lumii, pt ca vad ca tu te indoiesti de calitatea unor oameni, numai pt ca nu iti dau tie dreptate...
faptul ca tu esti un naiv penibil, care crede si ca laura andresan e virgina, e o treaba, asta nu inseamna ca cei care sunt de alta parere, sunt caraghiosi sau oameni de mana a doua, tu ori ai venit din patagonia , ori traiesti intr'o sfera de cristal daca ai impresia ca totul e IMPECABIL DE CINSTIT in rezidentiat... sunt socat de naivitatea jenibila a unora...
APA TRECE, BIVOLII RAMAN!

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: REZIDENTIATUL, CEL MAI CORECT CONCURS MEDICAL ?

Postby Chingachgook » Fri Oct 24, 2008 12:58 am

prietene eu vb pt ca am fost acolo in sala aia
si stiu cum decurg lucrurile
tu habar nu ai, iti dai asa cu parerea.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
helios
senior
senior
Posts: 418
Joined: Mon Mar 24, 2008 6:05 pm

Re: REZIDENTIATUL, CEL MAI CORECT CONCURS MEDICAL ?

Postby helios » Fri Oct 24, 2008 12:59 am

Kooksie, acuma vorbim pe bune, tu cat ai luat la rezi?
"E nevoie de 46 de muşchi ca să te încrunţi la cineva, insa doar de 4 pentru a-i trage un pumn în faţă. Hai sa nu-i deranjam pe aia 46 pentru un fleac"

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: REZIDENTIATUL, CEL MAI CORECT CONCURS MEDICAL ?

Postby Chingachgook » Fri Oct 24, 2008 1:01 am

in care an?
ma bucur ca deviezi dicutia.
:D
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
helios
senior
senior
Posts: 418
Joined: Mon Mar 24, 2008 6:05 pm

Re: REZIDENTIATUL, CEL MAI CORECT CONCURS MEDICAL ?

Postby helios » Fri Oct 24, 2008 1:02 am

ZI-mi punctajul tau cel mai mare. In anul in care te-ai strofocat cel mai mult. Un personal-best,asa,in termeni sportivi.
"E nevoie de 46 de muşchi ca să te încrunţi la cineva, insa doar de 4 pentru a-i trage un pumn în faţă. Hai sa nu-i deranjam pe aia 46 pentru un fleac"

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: REZIDENTIATUL, CEL MAI CORECT CONCURS MEDICAL ?

Postby Chingachgook » Fri Oct 24, 2008 1:03 am

626
ia cauta mai sus unde demonstrai tu ca rezi nu e un examen de inteligenta si ca orice tocilar de la filologie ia 900
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

ceacky2
senior
senior
Posts: 223
Joined: Sun Sep 28, 2008 12:16 am

Re: REZIDENTIATUL, CEL MAI CORECT CONCURS MEDICAL ?

Postby ceacky2 » Fri Oct 24, 2008 1:04 am

kooksee wrote:prietene eu vb pt ca am fost acolo in sala aia
si stiu cum decurg lucrurile
tu habar nu ai, iti dai asa cu parerea.

uite cat esti de naiv iar...
ai stat cumva si la masa cu aia de faceau subiectele, sau poate le dictai paginile care is mai "incitante" pt avc si hernii? ...
faptul ca ai fost in sala si ca nu se FACE NIMIC ACOLO e una, dar ca nu se rezolva nimic LA MODUL TOTAL, e alta...sau poate tu ai fost in mai multe sali simultan , ai fost cu cei ce faceau intrebari in permanenta la tabinet si intre 2 grile le faceai un masaj...
OK! AM INTELES ! NU SE FACE NIUMIC IN SALA!
Dar rezidentiatul e mai mult decat ce e in sala...poate ca se afla intrebarile dinainte, poate se schimba lucrari, NU STIU! dar nici tu nu poti zice ca daca nu ai vazut tu NU EXISTA! nimeni nu vorbea de certitudini de frauda, dar ca sa zici ca ASTIA SUNT 100% CORECTI, inseamna ca ai halit cam mult pamant reavan...
APA TRECE, BIVOLII RAMAN!

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: REZIDENTIATUL, CEL MAI CORECT CONCURS MEDICAL ?

Postby Chingachgook » Fri Oct 24, 2008 1:07 am

scuza-ma ca te intrerup.
ai cea mai mica idee cine face subiectele?
unde, si cum?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

ceacky2
senior
senior
Posts: 223
Joined: Sun Sep 28, 2008 12:16 am

Re: REZIDENTIATUL, CEL MAI CORECT CONCURS MEDICAL ?

Postby ceacky2 » Fri Oct 24, 2008 1:09 am

kooksee wrote:scuza-ma ca te intrerup.
ai cea mai mica idee cine face subiectele?
unde, si cum?

auzi...DACA LE'AR FACE SFANTA TREIME...m'as inchina in fata corectitudinii secretului lor ...
dar cand le fac OAMENI, scuza'ma, ca mai am anumite rezerve....NU ZIC ca aia is niste ticalosi care numai cu asta s'ar ocupa, pur si simplu NU POT SA AM INCREDERE OARBA in nimeni, cu atat mai mult in niste necunoscuti fie ei si academicienii si doctorii lu' peste
APA TRECE, BIVOLII RAMAN!

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: REZIDENTIATUL, CEL MAI CORECT CONCURS MEDICAL ?

Postby Chingachgook » Fri Oct 24, 2008 1:12 am

ma e grea viata cu atata paranoia?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

ceacky2
senior
senior
Posts: 223
Joined: Sun Sep 28, 2008 12:16 am

Re: REZIDENTIATUL, CEL MAI CORECT CONCURS MEDICAL ?

Postby ceacky2 » Fri Oct 24, 2008 1:13 am

kooksee wrote:ma e grea viata cu atata paranoia?

tu ar trebui sa stii cel mai bine :))
APA TRECE, BIVOLII RAMAN!

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: REZIDENTIATUL, CEL MAI CORECT CONCURS MEDICAL ?

Postby Chingachgook » Fri Oct 24, 2008 1:15 am

:shock:
pune mana si citeste ce e aia paranoia.
maine poimaine o sa fii coleg cu mine coleg pe mefe si ne faci de ras.

ca s arevenim la topic, rezi e unul dintre cele mai corecte concursuri medicale.
nu stiu daca cek mai dar printre cele mai e sigur.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
helios
senior
senior
Posts: 418
Joined: Mon Mar 24, 2008 6:05 pm

Re: REZIDENTIATUL, CEL MAI CORECT CONCURS MEDICAL ?

Postby helios » Fri Oct 24, 2008 1:17 am

kooksee wrote:626
ia cauta mai sus unde demonstrai tu ca rezi nu e un examen de inteligenta si ca orice tocilar de la filologie ia 900


626? Cam modest prietene, la valoarea ta...eu cred ca ai mazgalit la misto vreo cateva, ca sa nu starnesti invidie. Sau te-au furat cu vreo 100 de pct. Ti-am zis eu ca nu e corect. :D
"E nevoie de 46 de muşchi ca să te încrunţi la cineva, insa doar de 4 pentru a-i trage un pumn în faţă. Hai sa nu-i deranjam pe aia 46 pentru un fleac"

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: REZIDENTIATUL, CEL MAI CORECT CONCURS MEDICAL ?

Postby Chingachgook » Fri Oct 24, 2008 1:22 am

nu o sa vezi ca scuza in voga din ziua examenului e " vaaai, am decalat un rand si nu m-au mai lasat sa schimb grila"
nu prietene, atat am invatat. si daca te uiti tu in arhiva din 2005 nu am acuzat pe nimeni ca au fost subiecte grele sau ca au fost locuri putine si nu au ajuns specializarile pana la mine.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

ceacky2
senior
senior
Posts: 223
Joined: Sun Sep 28, 2008 12:16 am

Re: REZIDENTIATUL, CEL MAI CORECT CONCURS MEDICAL ?

Postby ceacky2 » Fri Oct 24, 2008 1:22 am

kooksee wrote::shock:
pune mana si citeste ce e aia paranoia.
maine poimaine o sa fii coleg cu mine coleg pe mefe si ne faci de ras.

ca s arevenim la topic, rezi e unul dintre cele mai corecte concursuri medicale.
nu stiu daca cek mai dar printre cele mai e sigur.

1.in visele tale erotico-horror o sa fiu eu cu tine coleg pe MF
2.tu esti cumva ferit de paranoia de ma trimiti la DEX cand iti zic ca o cunosti (personal) cel mai bine? de fapt am uitat ca astia cu probleme psihice nu le constientizeaza 8-|
3.ma bucur ca prin spusele tale lasi o minima umbra de indoiala asupra corectitudinii sale
kooksee wrote:nu stiu daca cek mai dar printre cele mai e sigur.
, probabil ti'ai dat pana si tu seama ca fanatismul asta referitor la sfantul rezidentiat, era cel putin jenant
APA TRECE, BIVOLII RAMAN!

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: REZIDENTIATUL, CEL MAI CORECT CONCURS MEDICAL ?

Postby Chingachgook » Fri Oct 24, 2008 1:27 am

ceacky1 wrote:1.in visele tale erotico-horror o sa fiu eu cu tine coleg pe MF


cred ca am vazut cel putin 50 cu aceeasi replica din 2005 incoace.
cu vreo 40 ma intalnesc constant pe la dsp cand ne luam stagiile.
ghicesti pe ce sunt rezidenti?
:P

eu astept cu maxim interes sf lui noiembrie cand o sa justifici pe aici ca nici mefe nu e chiar asa rau, de fapt e mult mai bine decat alte specialitati.

ma paranoia e cand banuiesti chestii care nu sunt. si cand crezi ca toti aia din jur vor sa te fure, in ciuda tuturor evidentelor.
ciaki e caz scoala.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
helios
senior
senior
Posts: 418
Joined: Mon Mar 24, 2008 6:05 pm

Re: REZIDENTIATUL, CEL MAI CORECT CONCURS MEDICAL ?

Postby helios » Fri Oct 24, 2008 1:32 am

kooksee wrote:nu o sa vezi ca scuza in voga din ziua examenului e " vaaai, am decalat un rand si nu m-au mai lasat sa schimb grila"
nu prietene, atat am invatat. si daca te uiti tu in arhiva din 2005 nu am acuzat pe nimeni ca au fost subiecte grele sau ca au fost locuri putine si nu au ajuns specializarile pana la mine.


Apreciez sinceritatea. Apropo, din 54 de voturi, doar 1 vot la varianta ca e imposibil. Ma intreb cine oare o fi...? :lol:
"E nevoie de 46 de muşchi ca să te încrunţi la cineva, insa doar de 4 pentru a-i trage un pumn în faţă. Hai sa nu-i deranjam pe aia 46 pentru un fleac"


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests