amanarea rezidentiatului!

schimbarea schimbarii...

amanare 16 noiembrie vs 7 decembrie

16 noiembrie
87
40%
7 decembrie
130
60%
 
Total votes: 217

amrita_anca
Posts: 1
Joined: Sat Oct 18, 2008 10:45 pm

Re: amanarea rezidentiatului!

Postby amrita_anca » Mon Oct 20, 2008 6:37 pm

Nu sunt deacord cu amanarea rezidentiatului!!!!!!!!!!
Se stie de mult timp ca rezul trebuia sa fie pe 9 noiembrie, a fost timp suficient sa invatati asa cum au facut unii in timp ce unii au pierdut timpul si acum vor si ei o "sansa", oricum cine a avut de invatat a invatat, cat credeti ca o sa mai invatati daca se amana cu ina 3 saptamani, cei care au invatat repeta de 3 ori in 3 saptamani.
Singurii care au dreptul sa ceara amanrea rez sunt cei care au fost la negocieri, pentru ca ei au pierdut timpul pt noi, restul........treceti si invatati

pa1nk111er
newbie
newbie
Posts: 13
Joined: Tue Jul 08, 2008 9:40 pm

Re: amanarea rezidentiatului!

Postby pa1nk111er » Mon Oct 20, 2008 8:00 pm

dr moga ,lasa ne te rog cu importanta problemei in care ma introduc si vezi ti tu de treaba ta,nu te forteaza nimeni sa semnezi nimic,so?ce i asa greu frate?vedem cate semnaturi vor fi si daca s destule se va negocia amanarea,care i problema ta?
http://www.petitieonline.ro/petitie/dor ... 02046.html
http://www.petitieonline.ro/petitie/dor ... 02046.html
http://www.petitieonline.ro/petitie/dor ... 02046.html
http://www.petitieonline.ro/petitie/dor ... 02046.html
http://www.petitieonline.ro/petitie/dor ... 02046.html
http://www.petitieonline.ro/petitie/dor ... 02046.html

pa1nk111er
newbie
newbie
Posts: 13
Joined: Tue Jul 08, 2008 9:40 pm

Re: amanarea rezidentiatului!

Postby pa1nk111er » Mon Oct 20, 2008 8:06 pm

nu esti singurul negociator asa ca -jet,poti sa nu te mai prezinti nicaieri,nici la rezi,cel putin reprezentantii iasi ului si cluj ului vor cere amanarea..hai gata,treci la culcare!bafta

User avatar
cog1983
elder
elder
Posts: 1015
Joined: Fri Sep 05, 2008 12:37 am

Re: amanarea rezidentiatului!

Postby cog1983 » Mon Oct 20, 2008 8:10 pm

pa1nk111er wrote:nu esti singurul negociator asa ca -jet,poti sa nu te mai prezinti nicaieri,nici la rezi,cel putin reprezentantii iasi ului si cluj ului vor cere amanarea..hai gata,treci la culcare!bafta

Esti total pe dinafara! El e reprezentantul Clujului si parca si reprezentanta Iasului a scris pe aici pe undeva ca nu se va mai amana...
Simtul umorului e o dovada de inteligenta

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: amanarea rezidentiatului!

Postby swiss » Mon Oct 20, 2008 8:37 pm

pa1nk111er wrote:nu esti singurul negociator asa ca -jet,poti sa nu te mai prezinti nicaieri,nici la rezi,cel putin reprezentantii iasi ului si cluj ului vor cere amanarea..hai gata,treci la culcare!bafta

ba fratilor, nu vedeti ce ne face ma cretinu ?
ne face sa ne certam intre noi pentru o amarata de data!
tu vorbesti sa nu adormi!
habar nu ai cine a deschis subiectul cu amanarea!
nu o sa intelegeti ever nimic pentru ca voi in loc sa invatati stati si butonati!
eu am inceput asta ma , du-te tu si culca-te...
ca tu dormeai cand eu faceam proteste in cluj!
am facut poll pe grupul de la cluj, 70% vor in 16 e batut in cuie
iasiul la fel
bucurestiul la fel
acu v-ati trezit voi viteji?
ok, faceti poll da nu d-asta unde poti vota de 10 ori daca ai 10 adrese...cu nume, cnp si in ce centru a terminat
si cand o sa aveti 2600 de semnaturi atunci sa vi tu cu ele sa i le bagi lu Nicolaescu sub nas, Ok?

DESI NU STIU CINE AR FI SUFICENT DE PROST SA-SI POSTEZE DATELE PERSONALE PE UN SITE DE INTERNET!!!

imi pare rau ca nicolaescu a reusit ce a vrut!
in loc sa umblati pe la dsp-uri si decanate sa cereti locuri si necesarul de medici, voi acuma ne puneti sa mergem la culcare!

ok, si eu daca o sa merg la ministru joi , si o sa zic, nu ne mai dati nimic ca ne ajung locurile, crezi ca va trebui sa mai semnez ceva?

damn ne abatem de la problema existentiala...LOCURILE!!!

User avatar
nejla_dr
junior
junior
Posts: 61
Joined: Sun Dec 02, 2007 1:45 am

Re: amanarea rezidentiatului!

Postby nejla_dr » Mon Oct 20, 2008 8:42 pm

dr.moga ai dreptate...nu iti mai bate capul cu toti.te admir pt tot ce ai reusit sa faci pt noi si sper sa iasa bine joi.in rest...multa rabdare!

dr.danna
junior
junior
Posts: 50
Joined: Fri Oct 03, 2008 11:48 am

Re: amanarea rezidentiatului!

Postby dr.danna » Mon Oct 20, 2008 8:46 pm

dr.moga wrote:
pa1nk111er wrote:nu esti singurul negociator asa ca -jet,poti sa nu te mai prezinti nicaieri,nici la rezi,cel putin reprezentantii iasi ului si cluj ului vor cere amanarea..hai gata,treci la culcare!bafta

ba fratilor, nu vedeti ce ne face ma cretinu ?
ne face sa ne certam intre noi pentru o amarata de data!
tu vorbesti sa nu adormi!
habar nu ai cine a deschis subiectul cu amanarea!
nu o sa intelegeti ever nimic pentru ca voi in loc sa invatati stati si butonati!
eu am inceput asta ma , du-te tu si culca-te...
ca tu dormeai cand eu faceam proteste in cluj!
am facut poll pe grupul de la cluj, 70% vor in 16 e batut in cuie
iasiul la fel
bucurestiul la fel
acu v-ati trezit voi viteji?
ok, faceti poll da nu d-asta unde poti vota de 10 ori daca ai 10 adrese...cu nume, cnp si in ce centru a terminat
si cand o sa aveti 2600 de semnaturi atunci sa vi tu cu ele sa i le bagi lu Nicolaescu sub nas, Ok?

DESI NU STIU CINE AR FI SUFICENT DE PROST SA-SI POSTEZE DATELE PERSONALE PE UN SITE DE INTERNET!!!

imi pare rau ca nicolaescu a reusit ce a vrut!
in loc sa umblati pe la dsp-uri si decanate sa cereti locuri si necesarul de medici, voi acuma ne puneti sa mergem la culcare!

ok, si eu daca o sa merg la ministru joi , si o sa zic, nu ne mai dati nimic ca ne ajung locurile, crezi ca va trebui sa mai semnez ceva?

damn ne abatem de la problema existentiala...LOCURILE!!!

Si dc nu primim joi locurile ce faci? Tu ai initiat ideea de amanare a rezidentiatului cand ai inceput protestele! Du-te pana la capat si nu te tot enerva pe cineva care incearca sa isi spuna parerea! Suplimentarea initiala tot dupa o petitie aiurita pe net a venit! Acum zici ca 16 nov e batut in cuie? Te contrazici! Si crezi ca astia care ne mai dorim amanare chiar nu am invatat nimic? Astept ca si toti ceilalti ziua de joi.

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: amanarea rezidentiatului!

Postby swiss » Mon Oct 20, 2008 8:56 pm

pai ce s-a zis si la conferinta de presa se va face protestul in bucuresti!
daca am fi copii destepti, nu ne-am certa pe un site public, pe care si eugenio ne poate vedea si recunoaste punctele slabe!
ma aprind...cand vad ca m-ati inteles de ce s-a stabilit data pe 16 nov...
vreti sa o punem iarasi pe 9 noiembrie?
amanam amanam...dar uitam deja si nici nu ne mai intereseaza numarul 1 al nostru!
LOCURILE
eu nu mai scriu din momentul asta pe site!
gata merg sa dorm...
de unde stiti ca durerea aia in cur nu e chiar nico deghizat, sa ne racaie pe noi sa ne certam ca fraierii...
ca de asta nu obinem nimic!!!
ca ne certam intre noi!
nu mai am pretentii la tara asta! m-am lamurit!

dr.danna wrote:

Si dc nu primim joi locurile ce faci? Tu ai initiat ideea de amanare a rezidentiatului cand ai inceput protestele! Du-te pana la capat si nu te tot enerva pe cineva care incearca sa isi spuna parerea! Suplimentarea initiala tot dupa o petitie aiurita pe net a venit! Acum zici ca 16 nov e batut in cuie? Te contrazici! Si crezi ca astia care ne mai dorim amanare chiar nu am invatat nimic? Astept ca si toti ceilalti ziua de joi.[/quote]

User avatar
icerose
senior
senior
Posts: 119
Joined: Tue Sep 02, 2008 7:25 pm
Location: cluj

Re: amanarea rezidentiatului!

Postby icerose » Mon Oct 20, 2008 8:56 pm

voi va dati seama ca mesajele astea pot fi citite de ORICINE... nu ca vreau sa fiu eu paranoica, dar poate ca fiecare parte implicata incearca sa afle cum poate exploata mai bine slabiciunile celuilalt. mai ales ca de partea cealalta ii un MINISTER
si apropo, in loc de cearta asta fara sens, mai bine am incerca sa aflam ce verdict dau umf-urile, eventual sa aflam cate locuri trimit fiecare, astfel incat sa nu ne traga in piept astia din minister joi, reluand cantecul cu "umf-urile n-au trimis mai multe". :hate: nu vi s-ar parea mai important?
even if we can't afford, the sky is over...

User avatar
icerose
senior
senior
Posts: 119
Joined: Tue Sep 02, 2008 7:25 pm
Location: cluj

Re: amanarea rezidentiatului!

Postby icerose » Mon Oct 20, 2008 8:57 pm

Dani am postat deodata :)
even if we can't afford, the sky is over...

User avatar
helios
senior
senior
Posts: 418
Joined: Mon Mar 24, 2008 6:05 pm

Re: amanarea rezidentiatului!

Postby helios » Mon Oct 20, 2008 8:59 pm

:shock:
"E nevoie de 46 de muşchi ca să te încrunţi la cineva, insa doar de 4 pentru a-i trage un pumn în faţă. Hai sa nu-i deranjam pe aia 46 pentru un fleac"

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: amanarea rezidentiatului!

Postby swiss » Mon Oct 20, 2008 9:00 pm

mda...vad...
zi-le si tu rezultatul poll=ulul din cluj, ca poate ei zic ca mint...
macar sa vada si nico...ca doar e site public...
ne omoram cu propriile arme :peace: :peace: :peace:
rusine voua
icerose wrote:Dani am postat deodata :)

User avatar
icerose
senior
senior
Posts: 119
Joined: Tue Sep 02, 2008 7:25 pm
Location: cluj

Re: amanarea rezidentiatului!

Postby icerose » Mon Oct 20, 2008 9:06 pm

da, poll-ul de la cj arata ca majoritatea vor in 16 noiembrie.
revin totusi la ideea principala. abia am reusit sa ne organizam si noi, sa facem ceva impotriva mai marilor care ne calca in picioare, iar acum cand suntem destul de aproape de a obtine ceva semnificativ ne dam in cap reciproc.
eu inteleg stressul, inteleg nervii (oho si inca cum)
dar fac un apel catre voi toti, haideti sa ne concentram pe cel mai important lucru: SA RAMANEM UNITI, SA PRIMIM MAI MULTE LOCURI. e adevarat ca suntem multi si e tensiune mare, dar avem un adversar puternic si daca tragem fiecare in alta directie ne va trimite ... unde va vrea el (nico) fara probleme.
calm si ratiune. e greu, dar n-a zis nimeni ca va fi usor :peace:
even if we can't afford, the sky is over...

User avatar
helios
senior
senior
Posts: 418
Joined: Mon Mar 24, 2008 6:05 pm

Re: amanarea rezidentiatului!

Postby helios » Mon Oct 20, 2008 9:08 pm

Daca am fi putin inteligenti, nu am mai tulbura apele. Deh, unii s-au visat peste noapte Che Guevara si vor sa darame sistemul. Dr Moga, lasa-i in pace pe disperatii astia care posteaza sa se afle in treaba, si nu le mai raspunde, ca le inflamezi si mai rau amigdalele. Mai exista si pm-uri. Cei care sunt din Buc si au gura mare pe forum, sa vina joi la prostest, pana atunci rabdare.
"E nevoie de 46 de muşchi ca să te încrunţi la cineva, insa doar de 4 pentru a-i trage un pumn în faţă. Hai sa nu-i deranjam pe aia 46 pentru un fleac"

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: amanarea rezidentiatului!

Postby AvLee » Mon Oct 20, 2008 9:09 pm

Toata chestia asta cu poate ca se uita ministrul imi aduce aminte de o poveste. Pe blogul lui Ciutacu erau niste persoane foarte virulente care se tot luau de el cand il critica pe Basescu. Azi asa maine asa tot aia, pana se apuca Ciutacu sa verifice ip acelor useri(era domeniul lui deci avea voie) si acele ip duceau direct la Cotroceni. A iesit ceva de rasul curcilor, ca vorba lor nu puteau dracu si ei macar sa posteze de acasa? Probabil ca erau in timpul serviciului sau de fapt asta le era serviciu :P
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

User avatar
mokus
junior
junior
Posts: 28
Joined: Fri Oct 10, 2008 8:38 pm
Location: Brasov

Re: amanarea rezidentiatului!

Postby mokus » Mon Oct 20, 2008 9:14 pm

Nu are rost sa mai insistati cu amnarea! E batut in cuie!!!
Stati toata ziua si postati si va doare in basca, sau nici acolo....si urlati de amanare!

In loc sa faceti ceva util....
Ia astia mare viteji care aveti timp sa ne blamati, Maine mergeti fiecare la DSP -ul local si cereti evidenta necesarului de locuri. Asa ca idee sa vedeti ce implica acest lucru si ce greu pot fi mobilizati (tocmai ca cerem de la ei in prea scurt timp, mult prea mult)!!! Spun asta si celor care nu sunt din centre universitare ex Tg Jiu si alte orasele care au sedii DSP....Sa vedem cati o sa fiti bagati in seama si cati trimisi la plimbare....
Ia sa vedem de ce sunteti in stare?! Joi o sa fim acolo si o sa vedem ce orase au trimis la minister necesarul de medici ;)....
Va zic eu ca nici unul nu se va mobiliza.... si daca o face.... dupa primul obstacol (nu ca nu ar fi 100) de care se loveste....va fugi mancand pamantul acasa sa invete, disperat cat timp a pierdut fara sa rezolve ceva....

Si revenind la AMANARE....Cum v-am mai zis :cand treceti pe la DSP-uri (cu ocazia cererii evidentei DIN FIECARE ORASEL IN CARE EXISTA SEDIU DSP...)cereti nume, prenume , adreasa de la toti care s-au inscris...Dati o fuga pe la ei acasa si cereti-le semnaturile si un numar de contact + CNP..... :D

Sau nu stiu.... Poate deja v-ati mobilizat si Pana acum ati adunat cel putin 900 de semnaturi .... ca mai aveti la dispozitie inca 2 zile.... sa adunati minim 2600 semnaturi care sunt de acord cu amanarea....
Poate sunt eu dezinformata.... Nu vreau sa jignesc pe nici unul care acum alearga din casa in casa.... Dar daca ati adunat va asteptam la Minister joi sa ni le inmanati... :wink:

Si terminati cu petitiile online!!! NU AU NICI O VALOARE dpdv LEGAL!!! Nu ma credeti?? Intrebati un jurist .... Poate va rade in fata si va calmati....
Noi vrem sa fim doctori!!!! Ei nu ne lasa!

User avatar
dr_dr
elder
elder
Posts: 869
Joined: Thu Oct 02, 2008 11:04 am

Re: amanarea rezidentiatului!

Postby dr_dr » Mon Oct 20, 2008 9:17 pm

icerose wrote:voi va dati seama ca mesajele astea pot fi citite de ORICINE... nu ca vreau sa fiu eu paranoica, dar poate ca fiecare parte implicata incearca sa afle cum poate exploata mai bine slabiciunile celuilalt. mai ales ca de partea cealalta ii un MINISTER
si apropo, in loc de cearta asta fara sens, mai bine am incerca sa aflam ce verdict dau umf-urile, eventual sa aflam cate locuri trimit fiecare, astfel incat sa nu ne traga in piept astia din minister joi, reluand cantecul cu "umf-urile n-au trimis mai multe". :hate: nu vi s-ar parea mai important?


Mare dreptate ai......
Oricum pe petitia vietii au semnat doar 120 de oameni.....care sunt doar niste nickuri..si atat... :devil: :devil: :devil:
In ceea ce priveste problema locurilor mare dreptate ai trebuie musai sa stim exact ce transmit umf-urile sa nu tot arunce pisica moarta de la unii la altii :hate: :hate: :hate: :devil: :devil: :devil:
Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e prost :)

User avatar
mokus
junior
junior
Posts: 28
Joined: Fri Oct 10, 2008 8:38 pm
Location: Brasov

Re: amanarea rezidentiatului!

Postby mokus » Mon Oct 20, 2008 9:23 pm

icerose

da, poll-ul de la cj arata ca majoritatea vor in 16 noiembrie.

No fugi repede acasa la toti aia de pe poll-ul de la cluj care sunt de acord... si aduna semnaturile lor pe hartie .
Mergi tu ca esti de prin zona si ii cunosti pe toti se pare!!!
Si anunta vitejii din celelalta centre sa faca si ei la fel.... Sa nu fi TU exemplarul unic care aduna 300 de semnaturi ...cu care nu rezolvi nik!!! :lol:
Noi vrem sa fim doctori!!!! Ei nu ne lasa!

User avatar
mokus
junior
junior
Posts: 28
Joined: Fri Oct 10, 2008 8:38 pm
Location: Brasov

Re: amanarea rezidentiatului!

Postby mokus » Mon Oct 20, 2008 9:24 pm

imi cer scuze la icerose.................. nu am fost atenta ca la data... credeam invers
Noi vrem sa fim doctori!!!! Ei nu ne lasa!

User avatar
icerose
senior
senior
Posts: 119
Joined: Tue Sep 02, 2008 7:25 pm
Location: cluj

Re: amanarea rezidentiatului!

Postby icerose » Mon Oct 20, 2008 9:26 pm

tocmai voiam sa-ti raspund, ca ma pierdusesi... ma bucur ca te-ai lamurit :D
even if we can't afford, the sky is over...

User avatar
mokus
junior
junior
Posts: 28
Joined: Fri Oct 10, 2008 8:38 pm
Location: Brasov

Re: amanarea rezidentiatului!

Postby mokus » Mon Oct 20, 2008 9:26 pm

intelegeti.... alergam de zile intregi...

scuze inca odata icerose

Deja ma iau si de cel care tine cu mine :lol:
Bine am ajuns .... :lol:
Noi vrem sa fim doctori!!!! Ei nu ne lasa!

User avatar
icerose
senior
senior
Posts: 119
Joined: Tue Sep 02, 2008 7:25 pm
Location: cluj

Re: amanarea rezidentiatului!

Postby icerose » Mon Oct 20, 2008 9:30 pm

no, prob. :wink: hai mai bine sa ne gandim ce facem joi, si dupa. sa vedem cum ii putem impiedica pe aia mari sa ne traga in piept... daca putem :!:
s-o lasam drak pe asta cu amanatu ca deja mie cel putin mi s-a acrit.
even if we can't afford, the sky is over...

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: amanarea rezidentiatului!

Postby AvLee » Mon Oct 20, 2008 9:32 pm

O mica intrebare daca se poate:

Daca noile listele ale UMF vor fi doar cu sa zicem +50 locuri la nivel national. Vom zice probabil asta e , atat se poate?. Deci chiar nu incerc sa fiu ironic cand intreb asta.
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: amanarea rezidentiatului!

Postby AvLee » Mon Oct 20, 2008 9:38 pm

Sau stai asta ar insemna dezvaluirea tacticii de negocieri pe un mediu public. Retrag intrebarea
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

User avatar
icerose
senior
senior
Posts: 119
Joined: Tue Sep 02, 2008 7:25 pm
Location: cluj

Re: amanarea rezidentiatului!

Postby icerose » Mon Oct 20, 2008 9:40 pm

AvLee wrote:Sau stai asta ar insemna dezvaluirea tacticii de negocieri pe un mediu public. Retrag intrebarea

e si un lucru bun. daca vor citi aici ca cei din bucuresti sunt gata sa le sara la beregata in momentul in care nu ne dau ce vrem, io zic ca e de bine :D le mai scade din entuziasm :lol: visez si io...
even if we can't afford, the sky is over...

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: amanarea rezidentiatului!

Postby AvLee » Mon Oct 20, 2008 9:46 pm

icerose wrote:
AvLee wrote:Sau stai asta ar insemna dezvaluirea tacticii de negocieri pe un mediu public. Retrag intrebarea

e si un lucru bun. daca vor citi aici ca cei din bucuresti sunt gata sa le sara la beregata in momentul in care nu ne dau ce vrem, io zic ca e de bine :D le mai scade din entuziasm :lol: visez si io...



Icerose tocmai dadusi de gol ca toata puterea efectiva sta in mainile celor de la Bucuresti, restu find cantitate neglijabila sau mai bine zis incapabili sa fie eficienti fara sprijinul Bucurestiului(busteanul hotarator).


Incerc sa sper ca silenzio stampa al Bucurestiului e semn bun:D
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: amanarea rezidentiatului!

Postby Riley » Mon Oct 20, 2008 10:07 pm

Mai oameni buni, sa nu ne inecam la mal, ar fi si pacat. Amanare, neamanare, pana la urma nu amanarea este importanta, oricum ex era pe 9 noiembrie initial stabilit, intr-adevar mai devreme datorita alegerilor. Dar nu asta este important acum. Importante sunt locurile asa cum se zicea dinainte si de fapt si mai important este sa ramanem uniti, fie ca suntem absolventi, studenti, rezidenti, medici deja. Prin unitate putem izbandi, prin unitate ne putem impune punctul de vedere. Asa ca spor la citit la toata lumea, sa ne respectam toti intre noi nu numai acum dar si cand vom deveni dr cu parafa si sa ramanem uniti si atunci. Mult succes! :allright:
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness


Traian1308
Posts: 4
Joined: Sun Oct 19, 2008 2:33 pm

Re: amanarea rezidentiatului!

Postby Traian1308 » Mon Oct 20, 2008 10:53 pm

ATENTIE!!! SINGURUL POLL OFICIAL PENTRU AMANARE!

PENTRU AMANARE, VOTATI AICI! ACEST POLL intruneste toate cerintele pentru validare, si poate certifica autenticitatea celor inscrise. Intrati si semnati!!!!! DOAR ACEST POLL VA FI LUAT IN CONSIDERARE!!!! Trimiteti mai departe!!!!!

http://www.polldaddy.com/s/736901E15485F087/

Traian1308
Posts: 4
Joined: Sun Oct 19, 2008 2:33 pm

Re: amanarea rezidentiatului!

Postby Traian1308 » Mon Oct 20, 2008 11:03 pm

ATENTIE!!! SINGURUL POLL OFICIAL PENTRU AMANARE!
PENTRU AMANARE, VOTATI AICI! ACEST POLL intruneste toate cerintele pentru validare, si poate certifica autenticitatea celor inscrise. Intrati si semnati!!!!! DOAR ACEST POLL VA FI LUAT IN CONSIDERARE!!!! Trimiteti mai departe!

http://www.polldaddy.com/s/736901E15485F087/

tufish
junior
junior
Posts: 56
Joined: Thu Jun 12, 2008 9:11 pm

Re: amanarea rezidentiatului!

Postby tufish » Mon Oct 20, 2008 11:36 pm

dar de ce pelea mea vreti sa amanati reziu?
va credeti la faculta cu hai domn prof ca eu mis prost mai lasa-ma o sapt in plus
o fost afisat din martie data ...cine nu e gata v-am luat cu lopata.. ce tot atata mai citesti 3 subiecte si uiti 4 :evil:

colta_raul
Posts: 1
Joined: Mon Oct 20, 2008 11:19 pm

Re: amanarea rezidentiatului!

Postby colta_raul » Mon Oct 20, 2008 11:50 pm

pt toti loserii din medicina care nu au ce face decat sa comenteze pe forum habar nu aveti cate implica amanarea rezidentiatului .voi sunteti cei care in fiecare sesiune va gaseati sa va amanati cel putin un examen cu speranta ca veti stii mai multe si tot degeaba ca de multe ori tot ati picat. eu am reperezentat TIMISOARA sambata si vestu tarii este pentru 16 noiembrie(cel putin 50% + 1). pt cei care isi doresc amanarea va urez multa bafta anul viitor.

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: amanarea rezidentiatului!

Postby AvLee » Tue Oct 21, 2008 12:04 am

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Poate sa-mi explice si mie cineva un lucru simplu?

De ce toti care nu doresc amanarea si sunt asa bine pregatiti si mai ales jignitor de superiori se tem de aceasta amanare?

Si de ce se asteapta ei ca cei care sunt jigniti de ei cu remarcii de genul prostovan si loser sa le pese lor de vacantele lor in Tenerife. Poate sunt eu doar un oltean nemernic dar eu numai de al dracu pentru toate calificativele lor as vrea sa nu aiba parte de acele vacante.Chit ca eu nu castig nimic. Olteanu are si un cantecel:

Cine se ia cu mine bine
I dau haina de pe mine
Cine se ia cu mine rau
Sa-l fereasca Dzeu
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: amanarea rezidentiatului!

Postby swiss » Tue Oct 21, 2008 12:04 am

oameni buni!
sa nu uitam ce vrem de fapt!
locuri nu amanarea reamanarii!
nu vreau sa dezamagesc pe cei care au facut polul...dar se poate vota
de 10000000 de ori pe el:)
simplu dai clear private data si pui orice cnp vrei tu
cei de la minister au fost foarte clari si specifici in asta
nu se joaca
au zis ca nu e valabil un vot pe internet(am avut avocat cu noi)
trebuie semnatura pentru cnp-ul ala???
daca eu am bonuri de masa cu numele lu unchiumeu...cine-l poate
verifica cnp-ul?
fiti seriosi, puneti mana pe carte, s-a facut poll pe fiecare centru,
clujul nu vrea pe 7 , timisoara nu vrea , bucurestiul nu vrea
data e anuntata oficial si e batuta in cuie!
mai bine ati alerga la rector dupa locuri in plus!
serios!
hai sa fim seriosi ca nu se poate asa!!!
vrem locuri nu posturi!
hai sa nu-l lasam pe Nico sa-si bata joc de ceea ce am facut pana acum
dezbinandu-ne si facandu=ne sa ne certam intre noi!
Ne luptam intre noi?
atunci gasiti-va altcineva pe altcineva pentru ca eu clar nu mai ridic
problema!
Traian1308 wrote:ATENTIE!!! SINGURUL POLL OFICIAL PENTRU AMANARE!
PENTRU AMANARE, VOTATI AICI! ACEST POLL intruneste toate cerintele pentru validare, si poate certifica autenticitatea celor inscrise. Intrati si semnati!!!!! DOAR ACEST POLL VA FI LUAT IN CONSIDERARE!!!! Trimiteti mai departe!

http://www.polldaddy.com/s/736901E15485F087/

User avatar
cristina83
junior
junior
Posts: 37
Joined: Sat Jul 05, 2008 6:32 pm
Location: Somewhere....

Re: amanarea rezidentiatului!

Postby cristina83 » Tue Oct 21, 2008 12:13 am

Se pare ca s-a uitat ca adevarata problema sunt locurile si nu data examenului!Felicitari reprezentantilor nostri pentru ce au obtinut pana acum si hai sa fim si noi uniti si sa luptam pentru acelasi lucru!

User avatar
herbsman
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Sun Aug 31, 2008 1:40 pm
Location: holy mount zion

Re: amanarea rezidentiatului!

Postby herbsman » Tue Oct 21, 2008 1:27 am

Cand esti student, te uiti la House MD si Grey's anatomy, te visezi cardiolog si mare chirurg neaparat in clinica universitara, neaparat unde ai facut tu facultatea, unde stii si tu pe cineva, etc. Esti prea bun pentru Cucuietii.
Pana pe 7 decembrie, aia care au invatat deja, mai trec de 3 ori prin materie. Aia care nu, mai trec o data. De asemenea, rezidentii de an mai mare, care cam stiu cu ce se mananca viata prin spital, care-si doresc posturi, chiar si la "Cucuietii", vor avea suficient timp sa invete, si sa vi le ia. Si o sa va cam para rau.
Cereti locuri/posturi, cereti salarii. Amanarea nu va va tine de foame la anul.

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: amanarea rezidentiatului!

Postby alina_ok » Tue Oct 21, 2008 11:22 am

am si eu o intrebare...ca tot va certati aici.......de-aiurea......care e faza cu posturile?unde se face pana la urma rezidentiatul?acolo unde ai post, adica la cucuietii din deal, sau in centrul universitar pe care era postul respectiv?ca io nu am priceput, fiecare zice in felul lui....si poate imi raspunde cineva serios, fara sa ma ia de la 11 metrii, cu o "inteligenta debordanta" care ar fii mai bine sa si-o foloseasca la tocit decat pe forumurile de pe net.
khabi kushi khabie gham...

User avatar
dr_dr
elder
elder
Posts: 869
Joined: Thu Oct 02, 2008 11:04 am

Re: amanarea rezidentiatului!

Postby dr_dr » Tue Oct 21, 2008 11:46 am

alina_ok wrote:am si eu o intrebare...ca tot va certati aici.......de-aiurea......care e faza cu posturile?unde se face pana la urma rezidentiatul?acolo unde ai post, adica la cucuietii din deal, sau in centrul universitar pe care era postul respectiv?ca io nu am priceput, fiecare zice in felul lui....si poate imi raspunde cineva serios, fara sa ma ia de la 11 metrii, cu o "inteligenta debordanta" care ar fii mai bine sa si-o foloseasca la tocit decat pe forumurile de pe net.


Sincer nu prea pot sa nu te iau la 11 metri ..........dar o sa ma stradui.
Rezidentiatul se face in centru universitar.....LOGIC.
LA STIRI A ZIS....NU AVEM LOCURI PT CA NU EXISTA SUFICIENTE CADRE.....
Mai e luna pana la rez si ma distreaza extraordinar ca unii oameni habar nu au cu ce sa mananca si mai ales de ce unii fraieri dintre noi am iesit in strada.........
ASA CA SPOR LA INVATAT...O SA VEZI LA REPARTITIE UNDE O SA FACI REZIDENTIATUL............
Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e prost :)

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: amanarea rezidentiatului!

Postby Chingachgook » Tue Oct 21, 2008 11:55 am

poate trebuia sa o luati mai de la baza.
ca e grila, trebuie imbulinat etc. pune cineva si un link catre bibliografie?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

alinaOK
junior
junior
Posts: 68
Joined: Tue Oct 21, 2008 12:31 pm

Re: amanarea rezidentiatului!

Postby alinaOK » Tue Oct 21, 2008 1:10 pm

dr_dr wrote:
alina_ok wrote:am si eu o intrebare...ca tot va certati aici.......de-aiurea......care e faza cu posturile?unde se face pana la urma rezidentiatul?acolo unde ai post, adica la cucuietii din deal, sau in centrul universitar pe care era postul respectiv?ca io nu am priceput, fiecare zice in felul lui....si poate imi raspunde cineva serios, fara sa ma ia de la 11 metrii, cu o "inteligenta debordanta" care ar fii mai bine sa si-o foloseasca la tocit decat pe forumurile de pe net.


Sincer nu prea pot sa nu te iau la 11 metri ..........dar o sa ma stradui.
Rezidentiatul se face in centru universitar.....LOGIC.
LA STIRI A ZIS....NU AVEM LOCURI PT CA NU EXISTA SUFICIENTE CADRE.....
Mai e luna pana la rez si ma distreaza extraordinar ca unii oameni habar nu au cu ce sa mananca si mai ales de ce unii fraieri dintre noi am iesit in strada.........
ASA CA SPOR LA INVATAT...O SA VEZI LA REPARTITIE UNDE O SA FACI REZIDENTIATUL............

deci si ziceam sa nu e osteneasca nimeni cu luatul la 11 metrii.............nu sunt singura care habar nu are cume cu posturile astea, am intrebat cam pe toti colegii mei care i-am putut accesa , si sunt vreo cativa, si nimeni nu stie clar care e povestea posturilor.aici in creierul muntilor la asp-ul nostru drag mi s-a raspuns ca inca stiu cum o sa fie, deci dca ei nu stiu eu de unde sa stiu?am zis ca sa intreb minti mai luminate de la bucuresti, dar daca ti se pare amuzant, nu ai decat sa te amuzi in continure ca asta nu te face mai superior.eu am intrebat totusi de posturi nu de locuri, si am auzit 2 variante , una ca se face direct la pocreaca in deal acolo unde este postul, si nu pleci de acolo pana nu iti creste par in palma, si a doua ca se face rezidentiatul in centrul universitar de care partine pocreaca din deal si dupa ce termini te da pe post, pana la sfantul asteapta,deci care e varinta aia buna?ca sa nu murim de curiozitate si noi ai mai redusi la intelect. ca nu vreau sa ajung la repartizari si sa fac stop cardiac...........cand o sa vad ca mi-am facut-o cu propria mea manutza. deci astept un raspuns concret, asta daca se poate , si fara afirmatii de genul ca fraierii se zbat sa obtina sau nu mi stiu ce, pentu ca ati avut toata sustinerea din partea noastra.


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest