16 noiembrie vs. 7 decembrie

schimbarea schimbarii...

Cand doresti sa dai examenul de rezidentiat?

Poll ended at Sat Oct 25, 2008 9:07 pm

1. 16 noiembrie
115
40%
2. 7 decembrie
174
60%
 
Total votes: 289

User avatar
dbc
newbie
newbie
Posts: 22
Joined: Wed Oct 15, 2008 1:11 pm

16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby dbc » Sat Oct 18, 2008 9:07 pm

Stiu ca mai exista un topic, dar mi se pare ca nu este destul de clar.

Stim foarte bine ca parerile sunt impartite, fiecare parte cu motivele ei, mai mult sau mai putin intemeiate, de aceea v-as ruga doar sa votati, cat mai multi, si sa nu va certati prin intermediul topicului. Rostul lui este acela de a oferi un sondaj, cat mai fidel, celor care ne vor reprezenta la intalnirea cu ministrul.

Va multumesc!

User avatar
corymp
junior
junior
Posts: 86
Joined: Fri Jul 18, 2008 1:23 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby corymp » Sat Oct 18, 2008 9:10 pm

daca o sa se reuseasca suplimentarea locurilor nu o sa mai fie nevoie de nicio amanare. :peace:

User avatar
dbc
newbie
newbie
Posts: 22
Joined: Wed Oct 15, 2008 1:11 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby dbc » Sat Oct 18, 2008 9:19 pm

Daca se poate, dati linkul si colegilor din lista de mess, cu cat mai multe voturi cu atat rezultatele vor fi mai fidele. :)

pingus
newbie
newbie
Posts: 20
Joined: Sat Jul 19, 2008 10:45 am

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby pingus » Sat Oct 18, 2008 9:41 pm

De ce tot bateti apa in piua cu amanarea? Vreti sa nu luati salariu in ianuarie? Vreti ca de Craciun sa umblati prin nameti dupa spitalul platitor si alte formalitati?
Oricum toti invatam mai mult si nu se mai schimba nimic! Ori avem locuri ori nu...
Am amanat o data datorita protestelor si negocierilor, e suficient!

User avatar
antalgic
elder
elder
Posts: 775
Joined: Fri Oct 17, 2008 11:42 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby antalgic » Sat Oct 18, 2008 9:54 pm

Eu tin cu boboceii. Sac! AMANARE 7 decembrie!!
tzara de la pagina 5, here we are!

ficus
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Thu Oct 16, 2008 5:59 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby ficus » Sat Oct 18, 2008 10:00 pm

sa fim seriosi o luna in plus nu face rau nimanui si nici nu i defavorizeaza pe cei ce au invatat mult. deci 7 sa fie:)

georgian
junior
junior
Posts: 70
Joined: Thu Oct 16, 2008 10:51 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby georgian » Sat Oct 18, 2008 10:09 pm

aminare pe dracu..nu incetati cu tampenia asta?SA NU SE MAI AMINE DELOC!!!!!!!!!!!!!!!!FITI SERIOSI..PARCA SUNTETI LA PIATA...

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby AvLee » Sat Oct 18, 2008 10:12 pm

georgian wrote:aminare pe dracu..nu incetati cu tampenia asta?SA NU SE MAI AMINE DELOC!!!!!!!!!!!!!!!!FITI SERIOSI..PARCA SUNTETI LA PIATA...



Ce sa-i faci domne....Aia prosti e multi rau............................Capul lui Motoc vrem :mrgreen:
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

User avatar
antalgic
elder
elder
Posts: 775
Joined: Fri Oct 17, 2008 11:42 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby antalgic » Sat Oct 18, 2008 10:13 pm

georgian wrote:aminare pe dracu..nu incetati cu tampenia asta?SA NU SE MAI AMINE DELOC!!!!!!!!!!!!!!!!FITI SERIOSI..PARCA SUNTETI LA PIATA...

Hai, pe bune ca vreau sa mai invat de-o ceapa ca sa prin MM-ul mult visat. Ce ai tu cu soarta mea?! :roll:
tzara de la pagina 5, here we are!

User avatar
dbc
newbie
newbie
Posts: 22
Joined: Wed Oct 15, 2008 1:11 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby dbc » Sat Oct 18, 2008 10:14 pm

Nu este un topic PRO sau CONTRA amanare. Inca o data, am rugamintea doar sa votati!!!

Deke
newbie
newbie
Posts: 24
Joined: Fri Oct 03, 2008 7:07 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby Deke » Sat Oct 18, 2008 10:36 pm

7 decembrie!

User avatar
Cireshika
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Thu Jan 27, 2005 6:00 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby Cireshika » Sat Oct 18, 2008 10:36 pm

salutare! vreau sa va zic ca initial nu eram de acord cu nici o amanare...si nu, nu am trecut prin materie de ţ ori, nu sunt super-bazata, sunt un om normal care se straduieste cat poate si parca tot nu e destul....ideea e ca mi se parea ca o prelungire a agoniei...dar....cu cat ma gandesc mai mult...parca luna aia in plus nu strica nimanui...nici celor care se simt pregatiti sa dea acum examenul, nici celor mai ...putin siguri pe ei....intr-adevar se amana incadrarea ...tot cu o luna...o solutie la aceasta problema ar fi sa va inscrieti la somaj...veti fi platiti din decembrie, (daca duceti dosarul in termen de 60 de zile de la absolvire....stiu ca nu e mult, dar macar sunt bani luati, la care avem dreptu...). sa ne vedem cu bine, cand o fi...

User avatar
optimus
senior
senior
Posts: 251
Joined: Sat Apr 09, 2005 11:51 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby optimus » Sat Oct 18, 2008 10:50 pm

16 Noiembrie.Daca tot vroiati pe 7 Dec de ce dreaq n-ati cerut din start?
REST IN PEACE!

User avatar
antalgic
elder
elder
Posts: 775
Joined: Fri Oct 17, 2008 11:42 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby antalgic » Sat Oct 18, 2008 10:51 pm

Ba s-a cerut, ficior frumos ce esti! Dar Ministru a fost mai smecher...
tzara de la pagina 5, here we are!

User avatar
helios
senior
senior
Posts: 418
Joined: Mon Mar 24, 2008 6:05 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby helios » Sat Oct 18, 2008 10:52 pm

optimus wrote:16 Noiembrie.Daca tot vroiati pe 7 Dec de ce dreaq n-ati cerut din start?


Stii de ce? Pentru ca inca nu am obtinut locuri suficiente. Daca obtineam azi 600, ramanea 16 noiembrie. Tutto chiaro?
"E nevoie de 46 de muşchi ca să te încrunţi la cineva, insa doar de 4 pentru a-i trage un pumn în faţă. Hai sa nu-i deranjam pe aia 46 pentru un fleac"

rezid
junior
junior
Posts: 85
Joined: Sat Oct 18, 2008 4:38 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby rezid » Sat Oct 18, 2008 10:58 pm

tz tz tz pingus ! ............. si cati sunt cei care gandesc la fel.. :lam: :help:

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby AvLee » Sat Oct 18, 2008 10:59 pm

Ce e cu adevarat tragicomic in toata aceasta polemica ca cei pro amanare incearca sa argumenteze logic pe contra care vin cu argumente de genul "lipsa de respect la adresa noastra care am invata".

In continuare astept un motiv personal si de bun simt pentru neamanarea rezidentiatului.
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

User avatar
optimus
senior
senior
Posts: 251
Joined: Sat Apr 09, 2005 11:51 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby optimus » Sat Oct 18, 2008 11:00 pm

Si ce veti zice Joi?Stati ca de fapt nu vrem pe 16,vrem pe 7 Decembrie.Deja nu mai prezentati credibilitate si integritate in cerinte daca o suciti pe alte feţe.Din moment ce s-a difuzat si la TV azi ca data oficiala a rezidentiatului 2008 va fi pe 16 noiembrie ...credeti ca o vor schimba inca odata?E in joc si imaginea lor (si asa destul de sifonata).
Mai bine rugati-va sa va dea locuri in plus.

Da helios pentru mine e foarte clar.Se pare ca la voi e problema ..de o suciti cu datele.
REST IN PEACE!

rezid
junior
junior
Posts: 85
Joined: Sat Oct 18, 2008 4:38 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby rezid » Sat Oct 18, 2008 11:01 pm

sunt pt amanare clar! sper sa se alature cat mai multi! cred k este miscarea de cea mai mare anvergura care se face pe chestia asta! e posibil sa ma insel, dar chiar si asa se merita sa mergem pana la capat! asa ceva nu se mai poate! protest.gif protest.gif protest.gif protest.gif protest.gif

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby AvLee » Sat Oct 18, 2008 11:04 pm

Optimus nu te mai baza pe ce zice presa si tv ca aia nu inteleg mare lucru din ce se intampla. Realitatea din cauza titlului de 3 schioape ma facu sa cred ca chiar a zis ministru ca s-a anulat definitiv protestul, pana ma uitai din nou la inregistrare si realizai ca nu avu nico curaj sa zica asa ceva.

Asta dupa ce la stiri mai inainte reporterita a zis ca s-a inregistrat deja in tara prima persoana infectata cu virus anti gripal.
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

User avatar
optimus
senior
senior
Posts: 251
Joined: Sat Apr 09, 2005 11:51 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby optimus » Sat Oct 18, 2008 11:05 pm

REST IN PEACE!

User avatar
helios
senior
senior
Posts: 418
Joined: Mon Mar 24, 2008 6:05 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby helios » Sat Oct 18, 2008 11:06 pm

optimus wrote:Si ce veti zice Joi?Stati ca de fapt nu vrem pe 16,vrem pe 7 Decembrie.Deja nu mai prezentati credibilitate si integritate in cerinte daca o suciti pe alte feţe.Din moment ce s-a difuzat si la TV azi ca data oficiala a rezidentiatului 2008 va fi pe 16 noiembrie ...credeti ca o vor schimba inca odata?E in joc si imaginea lor (si asa destul de sifonata).
Mai bine rugati-va sa va dea locuri in plus.

Da helios pentru mine e foarte clar.Se pare ca la voi e problema ..de o suciti cu datele.


Joi nu vom aduce in detaliu data examenului, vom sublinia numarul de locuri. Daca ni se va raspunde ca universitatile sunt de acord (si am primit confirmarea ca se poate suplimenta pt 600 de locuri) si ministerul va semna pt adaos, atunci ramane 16 nov. Daca vor spune ca nu au timp, vom amana pt 7 dec. Daca nu se poate suplimenta, vom iesi la protest in fata MS, joi,cum am stabilit. Din nou, e clar?
"E nevoie de 46 de muşchi ca să te încrunţi la cineva, insa doar de 4 pentru a-i trage un pumn în faţă. Hai sa nu-i deranjam pe aia 46 pentru un fleac"

User avatar
dr_dr
elder
elder
Posts: 869
Joined: Thu Oct 02, 2008 11:04 am

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby dr_dr » Sat Oct 18, 2008 11:06 pm

optimus wrote:Si ce veti zice Joi?Stati ca de fapt nu vrem pe 16,vrem pe 7 Decembrie.Deja nu mai prezentati credibilitate si integritate in cerinte daca o suciti pe alte feţe.Din moment ce s-a difuzat si la TV azi ca data oficiala a rezidentiatului 2008 va fi pe 16 noiembrie ...credeti ca o vor schimba inca odata?E in joc si imaginea lor (si asa destul de sifonata).
Mai bine rugati-va sa va dea locuri in plus.

Da helios pentru mine e foarte clar.Se pare ca la voi e problema ..de o suciti cu datele.


La tv sa anuntat DEVANSAREA..........vad ca nu s-au prins prea multi
Daca ministru a putut sa zica asa ceva......... :devil: sincer ce imagine se mai poate strica....... :?:
Eu vreau ce vrea majoritatea....NA............ :devil:
Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e prost :)

User avatar
cog1983
elder
elder
Posts: 1015
Joined: Fri Sep 05, 2008 12:37 am

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby cog1983 » Sat Oct 18, 2008 11:09 pm

helios wrote:
Joi nu vom aduce in detaliu data examenului, vom sublinia numarul de locuri. Daca ni se va raspunde ca universitatile sunt de acord (si am primit confirmarea ca se poate suplimenta pt 600 de locuri) si ministerul va semna pt adaos, atunci ramane 16 nov. Daca vor spune ca nu au timp, vom amana pt 7 dec. Daca nu se poate suplimenta, vom iesi la protest in fata MS, joi,cum am stabilit. Din nou, e clar?

:allright: :allright: :allright: :allright: :allright: :allright: :allright:
Simtul umorului e o dovada de inteligenta

andriusa
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Fri Oct 17, 2008 2:31 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby andriusa » Sun Oct 19, 2008 12:23 am

16 noiembrie!!!
Am amanat destul!

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby AvLee » Sun Oct 19, 2008 12:25 am

In continuare astept un motiv personal si de bun simt pentru neamanarea rezidentiatului.
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

User avatar
helios
senior
senior
Posts: 418
Joined: Mon Mar 24, 2008 6:05 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby helios » Sun Oct 19, 2008 12:55 am

andriusa wrote:16 noiembrie!!!
Am amanat destul!


O daaaa....iti dai seama, o saptamana din viata ta ruinata din cauza unor oameni care luptau in numele nostru. Sa va fie rusine tuturor celor care au tupeul sa comenteze referitor la aceasta amanare. Cel putin 200 de oameni vor fi mai fericiti dupa rezi tocmai datorita reprezentantilor nostri, studenti, absolventi sau rezidenti. In loc sa le multumim si sa-i sustinem pana la capat, se trezesc cativa loseri cu ciocu mare, care si-au facut cont doar ca sa tipe ca disperatii ca nu mai au rabdare. Se vede ca in afara de examenu asta, universul vostru se limiteaza pe 2 metri patrati. Cititi mama o carte, iesiti cu partenerul (daca aveti asa ceva, in cazul multora ma indoiesc) in oras, nu va leaga nimeni de harri. Saptamana viitoare va fi protest,fie ca va place sau ca nu. Daca o sa ne ceara sa dam examenu in ianuarie, in ianuarie il dam. Intrebari?
"E nevoie de 46 de muşchi ca să te încrunţi la cineva, insa doar de 4 pentru a-i trage un pumn în faţă. Hai sa nu-i deranjam pe aia 46 pentru un fleac"

didiland11
senior
senior
Posts: 256
Joined: Wed Apr 09, 2008 12:02 am

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby didiland11 » Sun Oct 19, 2008 1:38 am

Ce sens mai are sa votam? doar unul statistic. Oricum ar iesi, planul de negociere e bun si nu ar trebui modificat in vreun fel. Sau, cei care voteaza pentru 16 nov sa vina si cu o tactica de negociere mai buna astfel incat sa nu mai fie nevoie de o eventuala prelungire pana pe 7dec. Eu unul mi-am reconsiderat opiniile si sunt dispus sa-l dau si pe 31dec, numai sa nu o mai iau de la capat cu invatatul. Si DA, am repetat materia de muuute ori.

didiland11
senior
senior
Posts: 256
Joined: Wed Apr 09, 2008 12:02 am

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby didiland11 » Sun Oct 19, 2008 1:39 am

didiland11 wrote:Ce sens mai are sa votam? doar unul statistic. Oricum ar iesi, planul de negociere e bun si nu ar trebui modificat in vreun fel. Sau, cei care voteaza pentru 16 nov sa vina si cu o tactica de negociere mai buna astfel incat sa nu mai fie nevoie de o eventuala prelungire pana pe 7dec. Eu unul mi-am reconsiderat opiniile si sunt dispus sa-l dau si pe 31dec, numai sa nu o mai iau de la capat cu invatatul. Si DA, am repetat materia de muuute ori.

+ L :D

diabolique
newbie
newbie
Posts: 23
Joined: Fri Oct 17, 2008 6:26 am

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby diabolique » Sun Oct 19, 2008 3:46 am

dr_dr wrote:
optimus wrote:Si ce veti zice Joi?Stati ca de fapt nu vrem pe 16,vrem pe 7 Decembrie.Deja nu mai prezentati credibilitate si integritate in cerinte daca o suciti pe alte feţe.Din moment ce s-a difuzat si la TV azi ca data oficiala a rezidentiatului 2008 va fi pe 16 noiembrie ...credeti ca o vor schimba inca odata?E in joc si imaginea lor (si asa destul de sifonata).
Mai bine rugati-va sa va dea locuri in plus.

Da helios pentru mine e foarte clar.Se pare ca la voi e problema ..de o suciti cu datele.


nu suceste nimeni datele!! asta a fost data ceruta intial...in cazul in care nu citisi si atunci ...au zis ca nu pot si ne-au dat o sapt..acum tot 7 dec s-a cerut si au zis ca ii vor da in judecata unii ca tine ca isi iau salariul mai tarziu cu o luna....si ne-au lasat tot 16 nov...deci nu schimba nimeni datele
e aceeasi cerere...primordial fiind nr de locuri... :peace:

User avatar
angel
senior
senior
Posts: 116
Joined: Sun Apr 01, 2007 10:43 am
Location: Constanta

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby angel » Sun Oct 19, 2008 9:52 am

16 noiembrie :allright:

luly_boy
senior
senior
Posts: 227
Joined: Tue Aug 15, 2006 9:53 am

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby luly_boy » Sun Oct 19, 2008 11:09 am

optimus wrote:Si ce veti zice Joi?Stati ca de fapt nu vrem pe 16,vrem pe 7 Decembrie.Deja nu mai prezentati credibilitate si integritate in cerinte daca o suciti pe alte feţe.Din moment ce s-a difuzat si la TV azi ca data oficiala a rezidentiatului 2008 va fi pe 16 noiembrie ...credeti ca o vor schimba inca odata?E in joc si imaginea lor (si asa destul de sifonata).
Mai bine rugati-va sa va dea locuri in plus.

Da helios pentru mine e foarte clar.Se pare ca la voi e problema ..de o suciti cu datele.


Eu sunt curioasa ce credibilitate mai are Nico de o suceste atat: "Nu avem locuri, dar daca amenintati va mai dam 100 (si 46 posturi bonus, ca au intarziat niste liste)...bine, daca tot amenintati ca faceti scandal, ma mai scotocesc de 78 de locuri...da, va dam si amanare de o sapt...numai, va rog eu, nu iesiti in strada, da? Sssst, sa nu auda nimeni, bine?"

Iar in interviu tot o tinea ca e o neconcordanta intre listele pe care le-a primit de la UMF-uri (care "nu au cadre pt pregatirea rezidentilor") si ceea ce sustin UMF-urile (ca au cadre suficiente pt a pregati inca n rezidenti :shock: Pur si simplu acuza UMF-urile de minciuna!

Despre amanare...mi-e indiferent daca se da pe 16 sau 7, deci daca se da pe 7 chiar nu ma deranjeaza. Dar am o colega care isi luase gandul de la rezi datorita unor probleme personale grave si daca s-ar da pe 7dec, ar putea prinde ceva, deci pt ea m-as bucura, ca si pt toti cei care altfel ar sta acasa un an (si chiar nu-s ipocrita cand spun asta, dar nu vreau raul nimanui). Mai bine ar fi pt ei sa aiba ceva la mana, un mf sau altceva, chiar daca nu doreau asta, decat sa fie someri si eventual si depresivi.

User avatar
lanaiba
senior
senior
Posts: 195
Joined: Fri Oct 03, 2008 10:53 am

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby lanaiba » Sun Oct 19, 2008 12:05 pm

nu vreau sa arunc o vorba in vant, dar din telefoane, discutii, si rasdiscutii (k numai asta am facut zilele astea) am prins o idee ca nico ar zbura intr o sapt, sau doua, ca se vede ca e cam shef ,ca de ...MS ul nu i "asistenta sociala". asha ca tb tras tare, chiar de e amanare pe 7 dec cred ca ar fi si mai bine ca sa obtinem ce vrem.
Muntele formeaza omul si marea formeaza sufletul

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby AvLee » Sun Oct 19, 2008 1:10 pm

Normal ca zboara doar vin alegerile. Si chair presupunand ca tot PNL vine la guvernare mai trebe facut loc si pentru alti la cascaval.
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

hashimoto
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Fri Oct 17, 2008 1:08 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby hashimoto » Sun Oct 19, 2008 1:13 pm

Voi chiar nu pricepeti ca amanarea nu are nici un beneficiu?????!!!!!

1. In loc sa se negocieze pentru majorarea nr de locuri, ca de fapt asta conteaza, se insista pe amanare nejustificata. Pe Nico nu-l doare nicaiari sa amane, poate va da amanare, dar locuri oricum nu mai da si atunci ce facem, ne jupuim intre noi cu punctaje mari pe 500 de locuri??????!!!!! E cea mai proasta varianta. Ba chiar ii favorizam pe cei care acum s-au trezit!!!
2. Cu cat amanam mai mult, cu atat cresc sansele de baraje. Vor apuca si lenesii sa citeasca ceva, si mai dam departajare de REVELION. Va surade ideea????
3. Termenul e stabilit de 7 luni. De ce sa le iasa par alb celor care si-au zdrelit fundu pe toate scaunele sa invete pana acum, ca sa vina unii din vacante fresh si sa se apuce si ei de invatat??? Unde e corectitudinea aici?
4. Pentru cei care au organizat protestele, amanam o saptamana. O luna nu poate aduce niciun beneficiu, de vreme ce ori ai invatat de 7 luni, ori nu-ti stii prioritatile si nu ai de ce sa primesti ingaduinta.
5. Mai ganditi-va si la cei care nu sunt intretinuti de mami si tati, la ei conteaza inca o luna pe gol. Nici nu se pot angaja, ajutorul de somaj nu ajunge. De ce trebuie sa sufere cei care s-au chinuit pana acum? Astia se distrug psihic. NU E CORECT!

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30436
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby andy gavrilescu » Sun Oct 19, 2008 1:15 pm

hashimoto wrote:Voi chiar nu pricepeti ca amanarea nu are nici un beneficiu?????!!!!!

1. In loc sa se negocieze pentru majorarea nr de locuri, ca de fapt asta conteaza, se insista pe amanare nejustificata. Pe Nico nu-l doare nicaiari sa amane, poate va da amanare, dar locuri oricum nu mai da si atunci ce facem, ne jupuim intre noi cu punctaje mari pe 500 de locuri??????!!!!! E cea mai proasta varianta. Ba chiar ii favorizam pe cei care acum s-au trezit!!!
2. Cu cat amanam mai mult, cu atat cresc sansele de baraje. Vor apuca si lenesii sa citeasca ceva, si mai dam departajare de REVELION. Va surade ideea????
3. Termenul e stabilit de 7 luni. De ce sa le iasa par alb celor care si-au zdrelit fundu pe toate scaunele sa invete pana acum, ca sa vina unii din vacante fresh si sa se apuce si ei de invatat??? Unde e corectitudinea aici?
4. Pentru cei care au organizat protestele, amanam o saptamana. O luna nu poate aduce niciun beneficiu, de vreme ce ori ai invatat de 7 luni, ori nu-ti stii prioritatile si nu ai de ce sa primesti ingaduinta.
5. Mai ganditi-va si la cei care nu sunt intretinuti de mami si tati, la ei conteaza inca o luna pe gol. Nici nu se pot angaja, ajutorul de somaj nu ajunge. De ce trebuie sa sufere cei care s-au chinuit pana acum? Astia se distrug psihic. NU E CORECT!

astea-s motivele de bun simt pe care le cerea avlee de la cei ce nu vor amanare suplimentara.
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

pufii
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Fri Oct 17, 2008 8:11 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby pufii » Sun Oct 19, 2008 1:29 pm

hashimoto wrote:Voi chiar nu pricepeti ca amanarea nu are nici un beneficiu?????!!!!!

1. In loc sa se negocieze pentru majorarea nr de locuri, ca de fapt asta conteaza, se insista pe amanare nejustificata. Pe Nico nu-l doare nicaiari sa amane, poate va da amanare, dar locuri oricum nu mai da si atunci ce facem, ne jupuim intre noi cu punctaje mari pe 500 de locuri??????!!!!! E cea mai proasta varianta. Ba chiar ii favorizam pe cei care acum s-au trezit!!!
2. Cu cat amanam mai mult, cu atat cresc sansele de baraje. Vor apuca si lenesii sa citeasca ceva, si mai dam departajare de REVELION. Va surade ideea????
3. Termenul e stabilit de 7 luni. De ce sa le iasa par alb celor care si-au zdrelit fundu pe toate scaunele sa invete pana acum, ca sa vina unii din vacante fresh si sa se apuce si ei de invatat??? Unde e corectitudinea aici?
4. Pentru cei care au organizat protestele, amanam o saptamana. O luna nu poate aduce niciun beneficiu, de vreme ce ori ai invatat de 7 luni, ori nu-ti stii prioritatile si nu ai de ce sa primesti ingaduinta.
5. Mai ganditi-va si la cei care nu sunt intretinuti de mami si tati, la ei conteaza inca o luna pe gol. Nici nu se pot angaja, ajutorul de somaj nu ajunge. De ce trebuie sa sufere cei care s-au chinuit pana acum? Astia se distrug psihic. NU E CORECT!

Trebuie sa adaug/corectez ceva:
4. Cei care au protestat probabil ca au invatat ceva inainte, cat au invatat... Pe acestia ii vor ajunge prima data cei care s-au apucat tarziu sa invete si vor avea o luna in plus pentru ca acestia vor sta acasa si vor invata luna aceasta pe cand cei care au iesit in strada si s-au batut pentru drepturile noastre, vor protesta in continuare si tot nu vor putea invata ca lumea. Cei care au stat frumos in casa si au invatat de 7 luni, vor invata in continuare si pe acestia nu prea au cum sa ii ajunga cei care s-au apucat tarziu si au lenevit pana atunci. Deci concurenta cea mare va fi intre cei care au protestat si "lenesii" care s-au gandit sa se apuce in septembrie de invatat, numai asa... sa dea si ei rezidentiatul...
5. Nu se da nici macar ajutor de somaj numai dupa ce se da rezidentiatul, in caz ca nu prindem nici un loc... pana atunci, fiecare traieste din ce poate.
Last edited by pufii on Sun Oct 19, 2008 1:31 pm, edited 1 time in total.

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby AvLee » Sun Oct 19, 2008 1:29 pm

hashimoto wrote:Voi chiar nu pricepeti ca amanarea nu are nici un beneficiu?????!!!!!

1. In loc sa se negocieze pentru majorarea nr de locuri, ca de fapt asta conteaza, se insista pe amanare nejustificata. Pe Nico nu-l doare nicaiari sa amane, poate va da amanare, dar locuri oricum nu mai da si atunci ce facem, ne jupuim intre noi cu punctaje mari pe 500 de locuri??????!!!!! E cea mai proasta varianta. Ba chiar ii favorizam pe cei care acum s-au trezit!!!
2. Cu cat amanam mai mult, cu atat cresc sansele de baraje. Vor apuca si lenesii sa citeasca ceva, si mai dam departajare de REVELION. Va surade ideea????
3. Termenul e stabilit de 7 luni. De ce sa le iasa par alb celor care si-au zdrelit fundu pe toate scaunele sa invete pana acum, ca sa vina unii din vacante fresh si sa se apuce si ei de invatat??? Unde e corectitudinea aici?
4. Pentru cei care au organizat protestele, amanam o saptamana. O luna nu poate aduce niciun beneficiu, de vreme ce ori ai invatat de 7 luni, ori nu-ti stii prioritatile si nu ai de ce sa primesti ingaduinta.
5. Mai ganditi-va si la cei care nu sunt intretinuti de mami si tati, la ei conteaza inca o luna pe gol. Nici nu se pot angaja, ajutorul de somaj nu ajunge. De ce trebuie sa sufere cei care s-au chinuit pana acum? Astia se distrug psihic. NU E CORECT!


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Poate esti toba de carte dar in rest esti prost de dai in gropi. Hai sa o luam pe puncte.

1.Si de ce sa favorizam pe cei care s-au trezit mai devreme? Daca tot e vorba de favoritism

2. Exista punctajul ponderat. Situatii gen mai multi cu nota maxima decat locuri scoase la concurs nu ai sa vezi prea curand.Aia care sunt lenesi sunt de vita nobila.Sau aderam la principi comuniste gen munca multa inobileaza pe om.

3.Dar de ce sa nu albeasca si sa crape chiar.Rezidentiatul si medicina in general presupun nervi tari nu numai pagini memorate, daca nu tine asta e mori si fa loc altuia.Si daca au venit din vacanta fresh te opreste cineva pe tine sa iei vacanta akum?

4. Sa sti ca sunt oameni care fac minuni intr-o luna. Poate un tocilar ca tine nu dar alti da.Referitor la ingaduinta de ce cei multi trebuie sa aiba mila de cei putini in conditile in care cei putini nu au ingaduinta referitor la cei mari.Cei mai multi sau puternici castiga.Legea supravietuiri.

5.Intradevar ai trait 6 ani din bani alor tai si akum nu mai poti trai decat cu salariul de rezident. Mult noroc sa traiesti numai din ala. Apropo somajul e kam jumatate din salariu de rezident, deci mai bine decat cand erai student. De fapt nu bani astia sunt problema ta, ci alti bani care probabil nu mai poti sa-i cheltuiesti kum vrei tu.



In continuare astept niste motive rezonabile si personale. Daca tot miniti , mintiti inteligent.
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30436
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby andy gavrilescu » Sun Oct 19, 2008 1:32 pm

AvLee, dar care sunt motivele tale intemetiate si persoanale pt care vrei sa amani? (in afar de faptul ca n-ai invatat nik pan acu').
de ce s-ar amana rezidentizatul pentru motivele personale ale cuiva?
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

User avatar
werger
senior
senior
Posts: 116
Joined: Thu Sep 11, 2008 12:47 pm

Re: 16 noiembrie vs. 7 decembrie

Postby werger » Sun Oct 19, 2008 1:33 pm

mai dati-le o luna la rezidentii care vor post si atunci vedeti voi concurenta si departajare in functie de scorul ponderat
fost student, actual pervers, viitor medic


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests