specialitati nerecunoscute in uniune

schimbarea schimbarii...
User avatar
nejla_dr
junior
junior
Posts: 61
Joined: Sun Dec 02, 2007 1:45 am

specialitati nerecunoscute in uniune

Postby nejla_dr » Fri Oct 17, 2008 5:12 pm

am si eu o mare nedumerire...ce se intampla cu specialitatile scoase anul acesta gen:diabet,expertiza medicala a capacitatii de munca,igiena,medicina sportiva,neonatologie,oncologie,neurologie pediatrica?din cate stiu eu anul trecut nu au fost scoase la rezidentiat (expertiza medicala a capacitatii de munca,igiena,medicina sportiva,neonatologie,oncologie,neurologie pediatrica)decat diabet din lunga lista de mai sus.dar de ce s-au scos tocmai anul acesta?
am incercat sa ma informez mai mult in legatura cu specialitatile nerecunoscute in uniune,si iata ce am gasit: http://www.lsmb.myforum.ro/-vp333.html
si de ce diabetul care este nerecunoscut in uniune,este recunoscut la noi?ce se va intampla cu rezidentii care prind la rezi una din specialitatile de mai sus?si de ce din statutul de specialitatzi asimilate ,specialitatile enumerate au aparut din nou pe listele pt rezidentiat? :?

razi
senior
senior
Posts: 358
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:29 pm

Re: specialitati nerecunoscute in uniune

Postby razi » Fri Oct 17, 2008 5:35 pm

ba au fost si anul trecut scoase,unii le-au ales si sunt acum rezidenti.

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: specialitati nerecunoscute in uniune

Postby b3 » Fri Oct 17, 2008 11:37 pm

Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
antalgic
elder
elder
Posts: 775
Joined: Fri Oct 17, 2008 11:42 pm

Re: specialitati nerecunoscute in uniune

Postby antalgic » Sat Oct 18, 2008 12:12 am

pai...sa fie. ce, nu stiai?
tzara de la pagina 5, here we are!

User avatar
gaurav_singh_md
elder
elder
Posts: 862
Joined: Wed Sep 03, 2008 2:58 pm
Location: Timisoara

Re: specialitati nerecunoscute in uniune

Postby gaurav_singh_md » Sat Oct 18, 2008 11:27 am

daca alegi o specialitate nerecuoscuta in UE esti incadrat sub o specialitate recunoscuta (i mean that if u r paediatric orthopaedician u r considered orthopaedician in EU member states).


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests