Topic de incurajari

schimbarea schimbarii...
User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30363
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Topic de incurajari

Postby andy gavrilescu » Thu Oct 02, 2008 6:28 pm

aici se tin pumnii, se ureaza bafta, se spun fraze optimiste pt cei ce dau rezu.
cei mai buni sa castige! (mai ales prietenii mei, indiferent cat de bine pregatiti ar fi, sa ma scoata in oras :D ).
si sa nu regretati daca luati!
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

User avatar
dr_
elder
elder
Posts: 511
Joined: Sat Dec 02, 2006 4:48 am

Re: Topic de incurajari

Postby dr_ » Thu Oct 02, 2008 6:41 pm

Le urez bafta multa tuturor (mai putin celor care vor specialitatea mea :lol: )!

Kidding. :rightblinky:

Lizz22
elder
elder
Posts: 552
Joined: Thu Aug 09, 2007 11:55 am
Contact:

Re: Topic de incurajari

Postby Lizz22 » Thu Oct 02, 2008 6:59 pm

doresc colegilor (in general) si mie (in special :mrgreen: ) nervi d fier pana atunci si minte luminata in cele 4 ore d examen!
altfel...s-auzim d bine! :smilecolros:

User avatar
dr_dr
elder
elder
Posts: 869
Joined: Thu Oct 02, 2008 11:04 am

Re: Topic de incurajari

Postby dr_dr » Thu Oct 02, 2008 7:37 pm

:allright: :allright: :allright: :allright: Multa bafta tuturor..... :smilecolros:
Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e prost :)

User avatar
andrita
elder
elder
Posts: 1006
Joined: Tue Feb 13, 2007 4:26 pm
Location: mi
Contact:

Re: Topic de incurajari

Postby andrita » Thu Oct 02, 2008 8:20 pm

s a trezit fair play ul in voi ?fai ma fiti seriosi.in adancul mintii si sufletului ziceti"poate poate iau eu cu un pct mai mult ca ala ca nu a vazut "nu" sau "cu exceptia" lasati fair play l deoparte!e un concurs,la naiba! :lol: :twisted:
Tot ce-i trebuie raului ca sa reuseasca este ca oamenii buni sa nu faca nimic.

razi
senior
senior
Posts: 358
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:29 pm

Re: Topic de incurajari

Postby razi » Thu Oct 02, 2008 8:58 pm

Va doresc si eu succesfara interese ascunse ca sunt deja rezidenta) si va mai dau un sfat(daca nu considerati asta jignitor)-pastrati din forte si chef pentru recapitularea finala,din ultimele zile ca este foarte importanta.

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30363
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: Topic de incurajari

Postby andy gavrilescu » Wed Oct 08, 2008 8:20 pm

eeeh, ce ne mai uram de bine inainte sa se afiseze locurile :lol: , atunci cand credeam si noi ca vom fi omul si locul :D
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

Lizz22
elder
elder
Posts: 552
Joined: Thu Aug 09, 2007 11:55 am
Contact:

Re: Topic de incurajari

Postby Lizz22 » Wed Oct 08, 2008 9:39 pm

andy gavrilescu wrote:eeeh, ce ne mai uram de bine inainte sa se afiseze locurile :lol: , atunci cand credeam si noi ca vom fi omul si locul :D

eehh...hai ca nici acum nu ne dusmanim...
la urma urmei...(din punctul meu d vedere)... cine-i mai bun sa castige!

User avatar
casandra13
senior
senior
Posts: 405
Joined: Tue May 08, 2007 2:27 pm
Location: undeva in vest
Contact:

Re: Topic de incurajari

Postby casandra13 » Wed Oct 08, 2008 10:39 pm

bine ca se mai inveseleste lumea un pic :D :allright:
ma bucur ca incepe sa dispara tonul pesimist care se pogorase dupa anuntarea locurilor/posturilor

in fond si pana la urma urmei nu este decat un examen ; cine va dori o va lua pe alt drum daca nu reuseste acum ,altii vor continua...cred ca unii chiar si-au dorit sa faca medicina , nu neaparat pentru bani sau pozitie sociala, iar altii ar putea descoperi ca pot alege sa faca altceva asa cum spunea colegul care a scris putin mai inainte; imporatnt este sa nu clachezi in ziua examenului, sa fii odihnit [eu nu mai citesc aproape nimic in utimele zile, dar asta este alegerea fiecaruia] si sa reusesti sa nu faci o drama din toata povestea asta; viata ne pune mereu in fata unor "examene" fie ca ne convine sau nu; invingatorii sunt cei care merg mai departe, indiferent de rezultatul de moment

SA AVEM BAFTA :!: :wink: :peace: :) :wink:
Primum non nocere

User avatar
helios
senior
senior
Posts: 418
Joined: Mon Mar 24, 2008 6:05 pm

Re: Topic de incurajari

Postby helios » Wed Oct 08, 2008 11:15 pm

Nu doresc sa o fac pe filosoful acuma,insa din punctul meu de vedere adevaratele examene ale vietii inca nici nu le-am dat, cel putin marea majoritate a noastra. Cum zicea si casandra, viata ne rezerva multe examene. In spital pana la urma e ca-n "Junimea" - intra cine vrea (dupa 1,2,3...n incercari), ramane cine poate :) . Pana la urma rezidentiatul este un examen unde,daca inveti,nu ai cum sa pici. Poate ca nu iei punctajul dorit, nu atingi targetul pe care si-l stabileste fiecare, dar un post de vreme rea tot se nimereste,macar pana la anul.
Pe mine sincer,nu ma streseaza deloc examenul,indiferent de rezultat. Daca se intampla sa pic,sau sa prin in Otelu Rosu, asta e, au fost altii mai buni care au meritat, vinovat sunt doar eu,nu e nicio tragedie.
Nu stiu cati dintre voi ati avut probleme reale de sanatate, sau momente critice in care ati evitat in ultima secunda o tragedie (am avut din ambele). Dupa ce treci cu bine de astfel de hopuri,te bucuri si de aerul pe care il respiri, te bucuri ca poti sa mergi din nou. Inainte ma rugam mereu la Dumnezeu pt cele mai banale lucruri "Da Doamne sa iau nota cutare la teza la fizica, da Doamne sa nu ploua azi ca merg la munte,"etc. Acum ii multumesc lui D-zeu ca traiesc, e deja prea mult sa-i cer bafta la rezi. O sa iau cat o sa merit
"E nevoie de 46 de muşchi ca să te încrunţi la cineva, insa doar de 4 pentru a-i trage un pumn în faţă. Hai sa nu-i deranjam pe aia 46 pentru un fleac"

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17799
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: Topic de incurajari

Postby Phat Skidz » Wed Oct 08, 2008 11:33 pm

Helios: nota 10 :)

Aşa e domne. Nu e sfârşitul lumii. Io când am dat rezi, l-am dat la Cluj. Când am ajuns acolo şi am văzut ce frumos e oraşul şi ce drăguţi sunt oamenii, m-am simţit ca în vacanţă. La examen m-am dus cu inima uşoară (deşi nu eram deloc tobă de carte), şi cu asta l-am luat. E decisiv să fiţi relaxaţi, nu la modul fatalist, defetist ("asta e, tot îl pic, lasă că-l dau şi la anul"), ci exact atitudinea lui helios.

Taves baxtalo!
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
corymp
junior
junior
Posts: 86
Joined: Fri Jul 18, 2008 1:23 pm

Re: Topic de incurajari

Postby corymp » Thu Oct 09, 2008 12:44 pm

eu 8 ore dorm si in restul plang si injur tona de foi pe care le am de invatat. Efectiv nu mai pot, vreau sa dau examenul asta sa scap de stres. L-as da si maine daca s-ar putea. Nici nu mai stiu cum sa invat, ce tactica sa mai abordez ..la masa, in pat, pe burta, pe spate ( si nu va ganditi la prostii acum :roll: ). Imi zboara gandul numai la ce descarcari de adrenalina o sa am in momentul in care incep sa citesc subiectele si la si mai multe descarcari din toti hormonii posibili cand voi da grila la corectat. Nu o sa uit in veci ce am simtit cand am dat admiterea. De aceea mi-e si frica acum.
:( :( :( :cry:

User avatar
helios
senior
senior
Posts: 418
Joined: Mon Mar 24, 2008 6:05 pm

Re: Topic de incurajari

Postby helios » Thu Oct 09, 2008 2:33 pm

corymp wrote:eu 8 ore dorm si in restul plang si injur tona de foi pe care le am de invatat. Efectiv nu mai pot, vreau sa dau examenul asta sa scap de stres. L-as da si maine daca s-ar putea. Nici nu mai stiu cum sa invat, ce tactica sa mai abordez ..la masa, in pat, pe burta, pe spate ( si nu va ganditi la prostii acum :roll: ). Imi zboara gandul numai la ce descarcari de adrenalina o sa am in momentul in care incep sa citesc subiectele si la si mai multe descarcari din toti hormonii posibili cand voi da grila la corectat. Nu o sa uit in veci ce am simtit cand am dat admiterea. De aceea mi-e si frica acum.
:( :( :( :cry:

Eu cand am dat admiterea am simtit...miros de formol,pt ca eram in sala de anatomie
"E nevoie de 46 de muşchi ca să te încrunţi la cineva, insa doar de 4 pentru a-i trage un pumn în faţă. Hai sa nu-i deranjam pe aia 46 pentru un fleac"

User avatar
cog1983
elder
elder
Posts: 1015
Joined: Fri Sep 05, 2008 12:37 am

Re: Topic de incurajari

Postby cog1983 » Thu Oct 09, 2008 2:34 pm

helios wrote:Eu cand am dat admiterea am simtit...miros de formol,pt ca eram in sala de anatomie

Si tu? :D
Simtul umorului e o dovada de inteligenta

User avatar
helios
senior
senior
Posts: 418
Joined: Mon Mar 24, 2008 6:05 pm

Re: Topic de incurajari

Postby helios » Thu Oct 09, 2008 2:50 pm

cog1983 wrote:
helios wrote:Eu cand am dat admiterea am simtit...miros de formol,pt ca eram in sala de anatomie

Si tu? :D


Da, m-am gandit initial ca e mana dusmanilor, ca sa ne intimideze. :P M-am tinut tare, recunosc
"E nevoie de 46 de muşchi ca să te încrunţi la cineva, insa doar de 4 pentru a-i trage un pumn în faţă. Hai sa nu-i deranjam pe aia 46 pentru un fleac"

User avatar
casandra13
senior
senior
Posts: 405
Joined: Tue May 08, 2007 2:27 pm
Location: undeva in vest
Contact:

Re: Topic de incurajari

Postby casandra13 » Thu Oct 09, 2008 3:28 pm

cand am dat admiterea in prima zi la anatomie era sa lesin de pofta ca una din fata mea manca ciocolata :D nu sunt gurmanda, doar pofticioasa :green:

de atunci nu a mai fost examen la care sa nu merg cu ciocolata la mine; si sa stiti ca nu este rau de loc daca nu ai probleme cu tubul digestiv din cauza stresului- nu risti sa-ti scada glicemia si sa te apuce nervii - si te simti asa de bine... :lol:

deci marmota m-a "ajutat" la examen
Primum non nocere

User avatar
helios
senior
senior
Posts: 418
Joined: Mon Mar 24, 2008 6:05 pm

Re: Topic de incurajari

Postby helios » Thu Oct 09, 2008 3:32 pm

casandra13 wrote:cand am dat admiterea in prima zi la anatomie era sa lesin de pofta ca una din fata mea manca ciocolata :D nu sunt gurmanda, doar pofticioasa :green:

de atunci nu a mai fost examen la care sa nu merg cu ciocolata la mine; si sa stiti ca nu este rau de loc daca nu ai probleme cu tubul digestiv din cauza stresului- nu risti sa-ti scada glicemia si sa te apuce nervii - si te simti asa de bine... :lol:

deci marmota m-a "ajutat" la examen



Hmm, parca n-as manca ciocolata inainte de examen...mi-e frica sa nu ma fac de cacao. :D
"E nevoie de 46 de muşchi ca să te încrunţi la cineva, insa doar de 4 pentru a-i trage un pumn în faţă. Hai sa nu-i deranjam pe aia 46 pentru un fleac"

EdiM
Posts: 3
Joined: Thu Oct 09, 2008 9:04 pm

Re: Topic de incurajari

Postby EdiM » Thu Oct 09, 2008 9:09 pm

Eu ma gandesc asa... pana la urma e doar un alt examen... si, daca citesti cu atentie intrebarea si raspunsurile si iti pui putin mintea la contributie, practic nu ai cum sa nu iei un punctaj bunicel. Spuneti-mi cum vreti, dar asa vad eu lucrurile. :)

User avatar
dr_
elder
elder
Posts: 511
Joined: Sat Dec 02, 2006 4:48 am

Re: Topic de incurajari

Postby dr_ » Thu Oct 09, 2008 9:22 pm

Nu cred ca te lasa cu ciocolata pe banca.

@EdiM - nu sunt asa de optimist

User avatar
Atom
junior
junior
Posts: 45
Joined: Fri Jun 27, 2008 5:21 pm

Re: Topic de incurajari

Postby Atom » Thu Oct 09, 2008 9:39 pm

dr_ wrote:Nu cred ca te lasa cu ciocolata pe banca.


ba da :D
si cu apa/suc...totusi stam acolo de la 8 la 14....poate face careva o hipoglicemie...

Spor la invatat!

User avatar
corymp
junior
junior
Posts: 86
Joined: Fri Jul 18, 2008 1:23 pm

Re: Topic de incurajari

Postby corymp » Thu Oct 09, 2008 9:54 pm

te lasa si cu pui fript daca vrei. La admitere era o chestie de genul sa nu aiba etichete ca poate se ascunde pe acolo vreo formula magica :lol:

User avatar
d'Arc
elder
elder
Posts: 1377
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:18 am

Re: Topic de incurajari

Postby d'Arc » Thu Oct 09, 2008 11:34 pm

da' cu cartea nu ne lasa? asa ca suport moral... oricum n-ai timp sa cauti, si daca ai avea, daca n-ai habar tot nu stii nici unde sa cauti...

in rest, sincer bafta tuturor, eu ma obstinez sa cred ca nimic nu ni se intampla degeaba, poate daca picam rezu ne asteapta ceva mai bun la colt... iar daca il luam, eu nu concurez pe nimeni, doar un loc/post de urgente mi-as dori, ca la ideea de legala am renuntat din 3 oct incoace...

:allright: :susel: :olympic:

User avatar
lazarosa
senior
senior
Posts: 411
Joined: Tue Feb 06, 2007 7:44 pm
Contact:

Re: Topic de incurajari

Postby lazarosa » Sat Oct 11, 2008 1:04 pm

am visat azi noapte ca aveam rezi in 13 zile si nu citisem nimic...si's anu' 3... :lol:
.

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: Topic de incurajari

Postby swiss » Sat Oct 11, 2008 1:27 pm

andrita wrote:s a trezit fair play ul in voi ?fai ma fiti seriosi.in adancul mintii si sufletului ziceti"poate poate iau eu cu un pct mai mult ca ala ca nu a vazut "nu" sau "cu exceptia" lasati fair play l deoparte!e un concurs,la naiba! :lol: :twisted:

da...hai sa luam toti 950 si sa ne dea la toti locuri si sa-ti bage...biiiip posturile Ministrul ala undeva...
asta ca si asa o sa avem bani numai de eugenia in timpul rezidentiatului...
bine... macar eugenia are 2 bucati si o poti imparti cu iubita in parc :reject: :grab:

Lizz22
elder
elder
Posts: 552
Joined: Thu Aug 09, 2007 11:55 am
Contact:

Re: Topic de incurajari

Postby Lizz22 » Sat Oct 11, 2008 7:24 pm

l4z4r0s4 wrote:am visat azi noapte ca aveam rezi in 13 zile si nu citisem nimic...si's anu' 3... :lol:

eu visez in fiecare noapte cate ceva...dar numai tampenii...
si nu sunt singura...azi m-a sunat o colega sa mi spuna ca m-a visat ferice tare ca luasem 840 d pct la rez (wwwwoooowww!!! Doamne-ajuta!)

User avatar
Atom
junior
junior
Posts: 45
Joined: Fri Jun 27, 2008 5:21 pm

Re: Topic de incurajari

Postby Atom » Sat Oct 11, 2008 9:09 pm

Lizz22 wrote:
l4z4r0s4 wrote:am visat azi noapte ca aveam rezi in 13 zile si nu citisem nimic...si's anu' 3... :lol:

eu visez in fiecare noapte cate ceva...dar numai tampenii...
si nu sunt singura...azi m-a sunat o colega sa mi spuna ca m-a visat ferice tare ca luasem 840 d pct la rez (wwwwoooowww!!! Doamne-ajuta!)


si eu la fel....si ma visez rezidenta exact pe specialitatile pe care nu le vreau....
cred ca intr-un fel visele sunt o forma de eliberare ale frustrarilor de peste zi....

mc00000
junior
junior
Posts: 74
Joined: Fri Sep 12, 2008 3:05 pm

Re: Topic de incurajari

Postby mc00000 » Sat Oct 11, 2008 9:30 pm

pana acum cateva saptamani nu retineam nici un vis, de cate ori ma trezeam aveam impresia ca nu am visat nimic
acum as putea sa ma apuc de scris romane la cate-mi trec prin cap in fiecare noapte sleepy2.gif
so cd nu reusesc nimic pe 9 nov. ma reprofilez.
read2.gif va promit ca va trimit la toti cate un manuscris cu dedicatie
multa putere in continuare la toti!!!!

Lizz22
elder
elder
Posts: 552
Joined: Thu Aug 09, 2007 11:55 am
Contact:

Re: Topic de incurajari

Postby Lizz22 » Sun Oct 12, 2008 1:12 pm

mc00000 wrote:pana acum cateva saptamani nu retineam nici un vis, de cate ori ma trezeam aveam impresia ca nu am visat nimic
acum as putea sa ma apuc de scris romane la cate-mi trec prin cap in fiecare noapte sleepy2.gif
so cd nu reusesc nimic pe 9 nov. ma reprofilez.
read2.gif va promit ca va trimit la toti cate un manuscris cu dedicatie
multa putere in continuare la toti!!!!

mah,la mine n-ar fi chiar rau faptul ca visez...dar mor d oftica pt ca ma trezesc mai obosita decat ma culc.
si e al draq d neplacut (mai ales ca eu nu pot sa invatz noaptea,deci p zi trb sa trag cat pot) ..

User avatar
Aurora boreala
senior
senior
Posts: 223
Joined: Wed Aug 06, 2008 10:46 am

Re: Topic de incurajari

Postby Aurora boreala » Sun Oct 12, 2008 6:36 pm

Eu nu mai visez nimic in ultima vreme! O fi de rau?! :roll:

Sunt ca un robotel...Uoffff, anosta viata!
Nu-i suficient sa faci tot ce-i mai bun. Intai trebuie sa stii ce sa faci, APOI sa faci ce-i mai bun!

http://www.youtube.com/watch?v=a4eav7dF ... re=related

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30363
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: Topic de incurajari

Postby andy gavrilescu » Sun Oct 12, 2008 8:32 pm

cum mai merge invatatul? :D
acum e vremea cand se asimileaza cel mai mult; ce invatati acum, aia o sa stiti la rez.sau nu. :)
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

User avatar
lazarosa
senior
senior
Posts: 411
Joined: Tue Feb 06, 2007 7:44 pm
Contact:

Re: Topic de incurajari

Postby lazarosa » Sun Oct 12, 2008 8:36 pm

andy, am incredere in tine ! :accept:
.

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30363
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: Topic de incurajari

Postby andy gavrilescu » Sun Oct 12, 2008 8:42 pm

l4z4r0s4 wrote:andy, am incredere in tine ! :accept:

multumesc! asa e, precum spun. am fost anul trecut in situatia asta :P
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

User avatar
helios
senior
senior
Posts: 418
Joined: Mon Mar 24, 2008 6:05 pm

Re: Topic de incurajari

Postby helios » Sun Oct 12, 2008 8:49 pm

andy gavrilescu wrote:
l4z4r0s4 wrote:andy, am incredere in tine ! :accept:

multumesc! asa e, precum spun. am fost anul trecut in situatia asta :P


Mi se intampla sa recitesc ceva si sa aflu lucruri noi. Mai are careva feelingul asta? :)
"E nevoie de 46 de muşchi ca să te încrunţi la cineva, insa doar de 4 pentru a-i trage un pumn în faţă. Hai sa nu-i deranjam pe aia 46 pentru un fleac"

User avatar
d'Arc
elder
elder
Posts: 1377
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:18 am

Re: Topic de incurajari

Postby d'Arc » Sun Oct 12, 2008 8:51 pm

din pacate, da

User avatar
lazarosa
senior
senior
Posts: 411
Joined: Tue Feb 06, 2007 7:44 pm
Contact:

Re: Topic de incurajari

Postby lazarosa » Sun Oct 12, 2008 8:51 pm

este un pas f bun. inseamna ca privesti din alta perspectiva... :D
.

User avatar
dr_
elder
elder
Posts: 511
Joined: Sat Dec 02, 2006 4:48 am

Re: Topic de incurajari

Postby dr_ » Sun Oct 12, 2008 8:55 pm

Azi e rezidentiatul. Azi, peste 4 saptamani, vreau sa spun. :?

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30363
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: Topic de incurajari

Postby andy gavrilescu » Sun Oct 12, 2008 8:58 pm

l4z4r0s4 wrote:este un pas f bun. inseamna ca privesti din alta perspectiva... :D

da, a rezidentului chinuit de garzi neplatite si munci ale sectiei ce nu tin de calitatea de rezident, cuprins de melancolia perioadei prerezidentiat. eeh, de ati sti voi pt ce va chinuiti atata! :roll:
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

User avatar
helios
senior
senior
Posts: 418
Joined: Mon Mar 24, 2008 6:05 pm

Re: Topic de incurajari

Postby helios » Sun Oct 12, 2008 8:59 pm

l4z4r0s4 wrote:este un pas f bun. inseamna ca privesti din alta perspectiva... :D


Cu cat inteleg mai mult, cu atat incep sa-mi pun intrebari. Cu cat imi pun mai multe intrebari, incep sa contest grilele de pe rezitests. Sunt victima sigura la examen... :lol:
"E nevoie de 46 de muşchi ca să te încrunţi la cineva, insa doar de 4 pentru a-i trage un pumn în faţă. Hai sa nu-i deranjam pe aia 46 pentru un fleac"

oantzza
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Sun Oct 12, 2008 9:28 pm

Re: Topic de incurajari

Postby oantzza » Sun Oct 12, 2008 9:52 pm

helios wrote:
l4z4r0s4 wrote:este un pas f bun. inseamna ca privesti din alta perspectiva... :D


Cu cat inteleg mai mult, cu atat incep sa-mi pun intrebari. Cu cat imi pun mai multe intrebari, incep sa contest grilele de pe rezitests. Sunt victima sigura la examen... :lol:

Eu zic sa nu-ti mai pui prea multe intrebari...sa nu incerci sa intelegi prea multe....nu de alta dar rez-ul din pacate inseamna TOCEALA.....stai sa vezi cand incepi sa mai contesti pe ici pe colo si ce scrie la carte.....atunci distractie... :lol:

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30363
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: Topic de incurajari

Postby andy gavrilescu » Sun Oct 12, 2008 9:58 pm

oricum, multe din grilele de pe rezitest sunt varza, facute cum a inteles fiecare grilist materia.
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 72 guests