SALARII!!!!!!!

schimbarea schimbarii...
tufish
junior
junior
Posts: 56
Joined: Thu Jun 12, 2008 9:11 pm

Re: SALARII!!!!!!!

Postby tufish » Wed Jul 09, 2008 2:30 pm

bagativa pe psihiatrie an I 1280ron, nu e rau, nu? a... si nu muncesti cine stie ce

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: SALARII!!!!!!!

Postby marmotul » Wed Jul 09, 2008 2:50 pm

da, e ca lumea psihi. chiar se merita. de muncit muncesti, dar e programul mai scurt :allright:
chiar se merita
qpepsi.gif

User avatar
black&white
newbie
newbie
Posts: 16
Joined: Wed Mar 14, 2007 7:32 pm

Re: SALARII!!!!!!!

Postby black&white » Wed Jul 09, 2008 5:20 pm

An 1 cardio 796 RON.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42779
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: SALARII!!!!!!!

Postby Calico » Wed Jul 09, 2008 5:29 pm

Anul 1, endocrine. Nu mi-am mai luat salariul de 5 luni ca mi-am uitat pin-ul si mi-e lene sa ma duc la banca.

maria1979
junior
junior
Posts: 39
Joined: Tue Jun 24, 2008 10:36 pm

Re: SALARII!!!!!!!

Postby maria1979 » Wed Jul 09, 2008 7:59 pm

ce ti-i si cu bogatasii :shock: ..................se lauda ca nu si-au ridicat salariul de 5 luni.................cand majoritatea dintre rezidenti depindem de acesti minunati bani.............uneori platim doar chiria si atat

User avatar
ciushka
elder
elder
Posts: 661
Joined: Fri Jun 09, 2006 1:49 am
Location: de la dracu in praznic putin pe stanga
Contact:

Re: SALARII!!!!!!!

Postby ciushka » Wed Jul 09, 2008 8:37 pm

chirurgii nu merita spor ca ei primesc plati informale!!!!:P :shock: .asta e politica in general a ms
"las ca se descurca doctorii cu banii deci nu tre sa le mai dam salarii"
de obicei de murit se moare doar odata... eu mor in fiecare zi cand ma trezesc si renasc la fiecare adormire( ego dixit)

User avatar
metalu
senior
senior
Posts: 117
Joined: Tue Jun 24, 2008 11:25 am
Location: undeva departe....

Re: SALARII!!!!!!!

Postby metalu » Sun Jul 13, 2008 7:09 pm

am auzit un zvon ca din sept s-ar plati garzile si din anul 1 la rezidenti.. e adevarat ? :roll:

User avatar
ciushka
elder
elder
Posts: 661
Joined: Fri Jun 09, 2006 1:49 am
Location: de la dracu in praznic putin pe stanga
Contact:

Re: SALARII!!!!!!!

Postby ciushka » Mon Jul 14, 2008 7:30 am

... si marmota.....
de obicei de murit se moare doar odata... eu mor in fiecare zi cand ma trezesc si renasc la fiecare adormire( ego dixit)

medstud
senior
senior
Posts: 269
Joined: Sat Jan 24, 2004 11:58 pm

Re: SALARII!!!!!!!

Postby medstud » Mon Jul 28, 2008 5:29 pm

....impacheta....

User avatar
dr.rezidentx1
senior
senior
Posts: 341
Joined: Sat Jun 23, 2007 11:08 pm
Location: France

Re: SALARII!!!!!!!

Postby dr.rezidentx1 » Thu Jul 31, 2008 10:26 pm

metalu wrote:am auzit un zvon ca din sept s-ar plati garzile si din anul 1 la rezidenti.. e adevarat ? :roll:


unde....unde...(scrie asta?)........vrem si nooi..... cred ca de la atata psihiatrie ni se trage......prea multi bani strica la cap :help: :help: :help: :help:

User avatar
metalu
senior
senior
Posts: 117
Joined: Tue Jun 24, 2008 11:25 am
Location: undeva departe....

Re: SALARII!!!!!!!

Postby metalu » Mon Sep 29, 2008 1:38 pm

hmm tocmai am facut angajarea dupa ce am luat rezi pe post si cica prin spitalul unde ai luat postul ti se vireaza banii.. am fo incadrat acu 780 RON Brut pe Ortopedie ... oare atat o sa ramana ?? imi scapa oare ceva ?

crazy_doc
senior
senior
Posts: 303
Joined: Fri Mar 14, 2008 2:44 pm

Re: SALARII!!!!!!!

Postby crazy_doc » Mon Sep 29, 2008 1:55 pm

metalu wrote:hmm tocmai am facut angajarea dupa ce am luat rezi pe post si cica prin spitalul unde ai luat postul ti se vireaza banii.. am fo incadrat acu 780 RON Brut pe Ortopedie ... oare atat o sa ramana ?? imi scapa oare ceva ?


ciushka wrote:chirurgii nu merita spor ca ei primesc plati informale!!!!:P :shock: .asta e politica in general a ms
"las ca se descurca doctorii cu banii deci nu tre sa le mai dam salarii"



Nu ti scapa nimic..si l ortopedie se aplica regula de mai sus cu chirurgii:))))
A young doctor has to do what a young doctor has to do.

User avatar
ciushka
elder
elder
Posts: 661
Joined: Fri Jun 09, 2006 1:49 am
Location: de la dracu in praznic putin pe stanga
Contact:

Re: SALARII!!!!!!!

Postby ciushka » Mon Sep 29, 2008 2:03 pm

stie careva daca se poate face rezidentiat pe brancardiologie sau asistentologie?nu de alta poate asa luam si noi salarii mai mari.ca medici ne multumim cu injuraturile de la pacienti :peace:
de obicei de murit se moare doar odata... eu mor in fiecare zi cand ma trezesc si renasc la fiecare adormire( ego dixit)

User avatar
metalu
senior
senior
Posts: 117
Joined: Tue Jun 24, 2008 11:25 am
Location: undeva departe....

Re: SALARII!!!!!!!

Postby metalu » Mon Sep 29, 2008 4:08 pm

ciushka wrote:stie careva daca se poate face rezidentiat pe brancardiologie sau asistentologie?nu de alta poate asa luam si noi salarii mai mari.ca medici ne multumim cu injuraturile de la pacienti :peace:


o da :peace:

doctoratu
senior
senior
Posts: 138
Joined: Mon May 05, 2008 10:27 pm

Re: SALARII!!!!!!!

Postby doctoratu » Mon Sep 29, 2008 6:41 pm

ciushka wrote:stie careva daca se poate face rezidentiat pe brancardiologie sau asistentologie?nu de alta poate asa luam si noi salarii mai mari.ca medici ne multumim cu injuraturile de la pacienti :peace:

iti iei un halat mai de doamne ajuta... faci rost de un scaun cu rotile... si sigur iti iese de o ciocolata... :allright:

User avatar
andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013
Posts: 30469
Joined: Sun Feb 25, 2007 1:03 pm
Location: no location

Re: SALARII!!!!!!!

Postby andy gavrilescu » Mon Sep 29, 2008 8:54 pm

metalu wrote:am auzit un zvon ca din sept s-ar plati garzile si din anul 1 la rezidenti.. e adevarat ? :roll:

in speranta ca ar fi adevarat, s-ar plati numai cele 20 (?) de ore care ar fi obligatorii, nicidecum cele 5-6 garzi pe care le fac unii lunar.
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

ceacky2
senior
senior
Posts: 223
Joined: Sun Sep 28, 2008 12:16 am

Re: SALARII!!!!!!!

Postby ceacky2 » Mon Sep 29, 2008 9:07 pm

ciushka wrote:stie careva daca se poate face rezidentiat pe brancardiologie sau asistentologie?nu de alta poate asa luam si noi salarii mai mari.ca medici ne multumim cu injuraturile de la pacienti :peace:

Daca ar avea un pacient nenorocul sa ma injure , indiferent de varsta, statut social, marca de chiloti care o poarta, mi'ar veni asa brusc in minte anii facultatii, noptile etc etc...si cu siguranta daca nu ar fi pacient la maxilo-faciale sau ortopedie, ar deveni in scurt timp ... daca nu, chiar cei de la legala ar avea treaba. pacientii (unii din ei) si fatucile sugatoare de microfon de pe la tv nu au auzit inca trilul injuraturilor ce ar putea fi declansat daca eu as pati asa ceva cu vreun huligan de asta ce are impresia ca suntem sclavii lui. pe asa salarii sa fie multumiti ca se deplaseaza lumea din casa
APA TRECE, BIVOLII RAMAN!

User avatar
Aurora boreala
senior
senior
Posts: 223
Joined: Wed Aug 06, 2008 10:46 am

Re: SALARII!!!!!!!

Postby Aurora boreala » Wed Oct 01, 2008 10:27 am

ceacky1 wrote:
ciushka wrote:stie careva daca se poate face rezidentiat pe brancardiologie sau asistentologie?nu de alta poate asa luam si noi salarii mai mari.ca medici ne multumim cu injuraturile de la pacienti :peace:

Daca ar avea un pacient nenorocul sa ma injure , indiferent de varsta, statut social, marca de chiloti care o poarta, mi'ar veni asa brusc in minte anii facultatii, noptile etc etc...si cu siguranta daca nu ar fi pacient la maxilo-faciale sau ortopedie, ar deveni in scurt timp ... daca nu, chiar cei de la legala ar avea treaba. pacientii (unii din ei) si fatucile sugatoare de microfon de pe la tv nu au auzit inca trilul injuraturilor ce ar putea fi declansat daca eu as pati asa ceva cu vreun huligan de asta ce are impresia ca suntem sclavii lui. pe asa salarii sa fie multumiti ca se deplaseaza lumea din casa



Chiar sunt de acord cu tine!!! Ai pus punctul pe I!!! :allright:
Nu stiu daca o sa-mi stea frumos ca o don'soara ce sunt sa fac asta, dar e vai de capul lor al alora care vor indrazni sa ma mai jigneasca... Jigniri am tot primit prin facultate ca...asta e...unii au mai uitat de unde au plecat si probabil ca stiti si voi cum e prin facultate, dar de aici incolo... :hate: Si nu e vorba numai de bani ci si de respectul fata de persoana de langa tine care si-a mancat cativa ani din viata!!! :x

razi
senior
senior
Posts: 358
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:29 pm

Re: SALARII!!!!!!!

Postby razi » Wed Oct 01, 2008 1:24 pm

Crezi ca daca esti rezident se schimba ceva?Tot umilinta trebuie sa induri,mai ales de la medici(nu toti),care daca nu-ti vorbesc urat,au o atitudine ca si cand ar vorbi urat.Odata m-a certat o nebuna de profesoara(sef de sectie)ca mi-a sunat telefonul(eu eram pe hol si ea la ea in cabinet) si mai rau ca la gradinita-m-a facut de kko,eu om la 30 de ani.Si credeti ca am putut sa zic ceva...ca ma gandeam ca nu-mi semneaza carnetul.

crazy_doc
senior
senior
Posts: 303
Joined: Fri Mar 14, 2008 2:44 pm

Re: SALARII!!!!!!!

Postby crazy_doc » Wed Oct 01, 2008 3:56 pm

Bai ce de oameni rai..cum sa injuri pacientii sau sa le mai scoti si vreo 2 dintzi din fata? O fi vina lor k nu ne plateste statul?O fi vina lor k sunt bolnavi? Nu stiu ce s amai cred nici eu.
A young doctor has to do what a young doctor has to do.

ceacky2
senior
senior
Posts: 223
Joined: Sun Sep 28, 2008 12:16 am

Re: SALARII!!!!!!!

Postby ceacky2 » Wed Oct 01, 2008 11:28 pm

crazy_doc wrote:Bai ce de oameni rai..cum sa injuri pacientii sau sa le mai scoti si vreo 2 dintzi din fata? O fi vina lor k nu ne plateste statul?O fi vina lor k sunt bolnavi? Nu stiu ce s amai cred nici eu.

nici dracu nu vorbea de PACIENTII CIVILIZATI...vorbeam de cretinii care au impresia ca medic=sclav care presteaza 24/7 fara sa creseasca si mai ales GRATIS ca el e robot si se hraneste cu spiritualitate
APA TRECE, BIVOLII RAMAN!

crazy_doc
senior
senior
Posts: 303
Joined: Fri Mar 14, 2008 2:44 pm

Re: SALARII!!!!!!!

Postby crazy_doc » Thu Oct 02, 2008 2:55 pm

Exista si IGNORE sa sti ;), chiar daca sunt cretini nu trebue sa te cobori l mintea lor...mai sti tu vb aia cu cel mai destept cedeaza..pacienti din astia intalnim toti in spital zi de zi ...iti garantez eu asta...si totusi nu umplem sectiile de orto sau BMF....nu am dreptate????
A young doctor has to do what a young doctor has to do.

ceacky2
senior
senior
Posts: 223
Joined: Sun Sep 28, 2008 12:16 am

Re: SALARII!!!!!!!

Postby ceacky2 » Thu Oct 02, 2008 3:00 pm

crazy_doc wrote:Exista si IGNORE sa sti ;), chiar daca sunt cretini nu trebue sa te cobori l mintea lor...mai sti tu vb aia cu cel mai destept cedeaza..pacienti din astia intalnim toti in spital zi de zi ...iti garantez eu asta...si totusi nu umplem sectiile de orto sau BMF....nu am dreptate????

Pe mine ma amuza maxim zicala cel mai destept cedeaza
Pentru ce tara e valabila ea? Pt Romania? =))))))
In Romania cel mai prost, fraier, inapt, incapabil, looser, cedeaza...restul lupta "ca e smecheri"
Poate o varianta ar fi sa explici omului, argumentat, de ce este el prost si tu destept, (sunt rautacios) ...ideea e ca poate ar trebui sa'i explici de ce nu are dreptate, dar asta ar insemna sa mai ai o slujba la volumul de pacienti raportat la nr de medici..."CARE ESTE" :))
APA TRECE, BIVOLII RAMAN!

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: SALARII!!!!!!!

Postby AvLee » Fri Oct 03, 2008 8:18 pm

Cand o sa-ti vina toata etnia roma pe cap, ca astia cand se imbolnaveste 1 se muta tot clanul la spital, sa vedem cine mai are ganduri dulci despre umanitate.
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides


Return to “Rezidentiat 2008”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests