Dosar incadrare

Punct si de la capat. MS propune o noua lege pentru rezidentiat
User avatar
rozmaria
junior
junior
Posts: 45
Joined: Sun May 14, 2006 11:48 pm

Postby rozmaria » Tue Dec 04, 2007 12:08 pm

Stie careva ce acte sunt necesare pt cluj?
When I am an old woman I shall Wear purple With a red hat which doesn't go, and doesn't suit me
8)

moniq
junior
junior
Posts: 26
Joined: Sat Oct 22, 2005 10:57 am

Postby moniq » Tue Dec 04, 2007 12:27 pm

crisstallus_cris wrote:
moniq wrote:Pt Cta, o sa mai fie nevoie de VDRL+ medicina muncii...o sa va zica tanti de la resurse umane exact unde treb sa mergeti.

Carnetul de munca de unde il luam?Eu am sunat azi la Asp si mi-a zis ca pt dosarul de rezident sa merg la spitalul judetean la biroul de personal....De acolo ai luat actele repective?Si dosarul medical e format din ce analize avem nevoie?


Incadrarea se face la Spit Jud. , nu la ASP....si da toate actele respective sunt afisate la avizier langa resurse umane...

User avatar
crisalia
senior
senior
Posts: 431
Joined: Fri Sep 26, 2003 11:55 pm
Location: asteptand extraterestri
Contact:

Postby crisalia » Tue Dec 04, 2007 3:16 pm

pt Municipal sunt aceleasi acte necesare ca la Floreasca??????
all good things come to an end

User avatar
hari
junior
junior
Posts: 44
Joined: Mon Mar 12, 2007 2:36 pm
Location: Cluj-Napoca

Postby hari » Tue Dec 04, 2007 3:41 pm

rozmaria wrote:Stie careva ce acte sunt necesare pt cluj?

Mi-a zis o colega (eu inca n-am ajuns acolo inca)
-adeverinta de la repartitie - original + 2 copii
-copie xerox dilpoma de absolvire sau adeverinta de la facultate
-copie certificat de nastere (si casatorie daca e cazul)
-2 copii carte de identitate
-2 poze tip buletin
-adeverinta de la medicul de familie ca esti apta de munca
-dosar plic
[insert something smart here]

User avatar
newfrix
senior
senior
Posts: 191
Joined: Thu Feb 26, 2004 1:13 am
Location: Cluj-Napoca

Postby newfrix » Tue Dec 04, 2007 3:44 pm

hari wrote:
rozmaria wrote:Stie careva ce acte sunt necesare pt cluj?

Mi-a zis o colega (eu inca n-am ajuns acolo inca)
-adeverinta de la repartitie - original + 2 copii
-copie xerox dilpoma de absolvire sau adeverinta de la facultate
-copie certificat de nastere (si casatorie daca e cazul)
-2 copii carte de identitate
-2 poze tip buletin
-adeverinta de la medicul de familie ca esti apta de munca
-dosar plic


depinde de spitalul de incadrare. in unele cazuri se cere markerii de hepatita, hiv si examen coproparazitologic

User avatar
zmotocel
junior
junior
Posts: 51
Joined: Tue Aug 30, 2005 10:12 pm

Postby zmotocel » Tue Dec 04, 2007 4:13 pm

sf ioan, bucuresti:

copie certificat nastere
2 copii CI
copie diploma bac
adeverinta medic familie
adeverinta licenta (adica inca un drum la fac pt ca vor original :D)
foaia de repartitie (aia de duminca)
10 RON
dosar cu sina

User avatar
zmotocel
junior
junior
Posts: 51
Joined: Tue Aug 30, 2005 10:12 pm

Postby zmotocel » Tue Dec 04, 2007 4:15 pm

am uitat... mai vroiau certificat casatorie si ceva legat de copii (parca tot certificate), dar nu am fost atenta.....
si la cei care au mai lucrat parca mai vroiau ceva.....

razi
senior
senior
Posts: 358
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:29 pm

Postby razi » Tue Dec 04, 2007 5:09 pm

eu stiu ca vor si copie dupa foaia matricola

User avatar
zmotocel
junior
junior
Posts: 51
Joined: Tue Aug 30, 2005 10:12 pm

Postby zmotocel » Tue Dec 04, 2007 5:36 pm

daca o ai...... ia-o cu tine :)
la mine chiar daca o vor n-am de unde.... mai dureaza pana la primavara cand ne-o dau :D

User avatar
doctorita_irina
senior
senior
Posts: 151
Joined: Mon Dec 04, 2006 11:09 pm

Postby doctorita_irina » Tue Dec 04, 2007 5:46 pm

Cum trebuie sa sune cererea de incadrare adresata directorului general al spitalului? cei de la Sf.Ioan cer asa ceva.

Adeverinta de la medicul de familie conform careia suntem apti de munca este suficienta sau sunt sunt necesare si analize suplimentare?Eu stiam ca cei de la Sf Ioan doar aceasta adeverinta o cer.Sa mai imi confirme cineva, va rog frumos.
"Invatatura iti da lumina, dar nu te inalti decat prin caracter."

razi
senior
senior
Posts: 358
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:29 pm

Postby razi » Tue Dec 04, 2007 6:01 pm

dar chestia asta cu diploma de bac ma da pe spate.Le-o fi frica sa nu-mi fi luat diploma pe naspa?

Ellie
Posts: 4
Joined: Fri May 18, 2007 8:50 pm

Postby Ellie » Tue Dec 04, 2007 6:58 pm

La Brasov ce acte trebuie pentru incadrare?

User avatar
silvioara
newbie
newbie
Posts: 12
Joined: Sat Sep 11, 2004 10:04 pm

Postby silvioara » Tue Dec 04, 2007 8:41 pm

TibiGZU wrote:dosar angajare floreasca


Multumim frumos, ne-ai scutit pe multi de un drum.

User avatar
claudya
senior
senior
Posts: 238
Joined: Mon Oct 31, 2005 11:21 pm
Location: somewhere

Postby claudya » Tue Dec 04, 2007 9:30 pm

stie cineva unde se pot face in iasi , gratuit, analizele pt angajare?
ideologiile ne despart, visele si suferinta ne apropie :)

User avatar
casandra13
senior
senior
Posts: 405
Joined: Tue May 08, 2007 2:27 pm
Location: undeva in vest
Contact:

Postby casandra13 » Tue Dec 04, 2007 9:35 pm

pai daca ai carte de munca in alta parte trebuie s-o scoti de unde este pt. ca vei fi incadrata cu norma intreaga ca medic rezident la un spital
Primum non nocere

User avatar
cuty
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Mon Nov 28, 2005 9:21 pm
Location: bucuresti

Postby cuty » Wed Dec 05, 2007 9:49 am

stie cineva la SUUB ce acte trebuie ...si cum se desfasoara toata actiunea?

User avatar
anelenabalab
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Fri Sep 22, 2006 9:05 am
Location: Bucharest

SUUB

Postby anelenabalab » Wed Dec 05, 2007 10:00 am

As vrea sa stiu ce acte trebuiesc pt SUUB.

User avatar
cuty
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Mon Nov 28, 2005 9:21 pm
Location: bucuresti

Postby cuty » Wed Dec 05, 2007 10:27 am

incerc sa ajung eu azi pe acolo ....daca reusesc sa aflu ce ne trebuie anunt :d

User avatar
george.nero
senior
senior
Posts: 111
Joined: Wed Mar 30, 2005 3:09 pm
Contact:

Postby george.nero » Wed Dec 05, 2007 11:09 am

Timisoara cere pt dosar si repartitie de la fortele de munca........stie cineva ceva????? Ca eu nu am mai auzit asa ceva..........

User avatar
rolyzoly
senior
senior
Posts: 218
Joined: Tue Mar 16, 2004 7:55 pm

Postby rolyzoly » Wed Dec 05, 2007 11:54 am

daca anul trecut am fost angajata la floresca si anul asta l-am ales iar ca spit platitor dar cu alta specialiate, trebuie sa fac dosarul de angajare de la inceput? cu analize la ei si toate parafele? nu scapam mai usor...? :roll:
daca mai e cineva in situatia asta si ati fost deja la spit sa aflati cum se face, pls share.

dr_zomm
newbie
newbie
Posts: 12
Joined: Tue Feb 20, 2007 3:31 pm

Postby dr_zomm » Wed Dec 05, 2007 12:27 pm

esk wrote:IN ATENŢIA REZIDENŢILOR CARE AU ALES SPECIALITATEA
ÃŽN CENTRUL UNIVERSITAR IAŞI, ÃŽN URMA
REPARTIŢIEI DIN DATA DE 28.11.2007

Repartiţia pentru alegerea spitalului plătitor se va face la Spitalul Clinic Judeţean de Urgenţă « Sf. Spiridon », Ambulatoriul de specialitate (Policlinica) din str. Vasile Conta nr. 2-4 în Sala de şedinţe de la etajul IV, începând cu ora 900

ÃŽncheierea formelor de încadrare la unitatea angajatoare se va face în data de 10.12.2007, după alegerea spitalului plătitor, fiind necesare urmatoarele acte pentru încadrare:
- copie după adeverinţa de repartiţie, eliberată de autorităţile de sănătate publică judeţene;
- copie după certificatul de naştere;
- copie după certificatul de căsătorie (unde este cazul);
- copie după BI/CI;
- copie după diploma de licenţă sau după adeverinţa privind promovarea examenului de licenţă;
- cazier judiciar ;
- fişa medicală;
- nota de lichidare şi cartea de muncă pentru cei care sunt sau au fost încadraţi;
- 6 RON pentru cei care nu au carte de muncă;
- cont IBAN pentru cei care au card la una dintre bancile: Bancpost, BRD, Raiffeisen si Transilvania;
- dosar plic.

La data de 17.12.2007, începând cu ora 9,00, va avea loc alegerea îndrumătorului de stagiu şi repartiţia pe stagii de pregătire, conform curriculei de rezidenţiat, activitate ce se va derula la nivelul Autorităţii de Sănătate Publică Iaşi (urmând ca locaţia să fie precizată în timp util, prin acelaşi mijloc de informare).

Contractul individual de muncă pe durată determinată se va încheia începând cu data de 01.01.2008, iar stagiul de pregătire va începe la data de 01.01.2008.
Informaţiile de mai sus pot fi accesate şi pe site-ul www. dspiasi.ro.
ÃŽn măsura în care vor fi transmise informaţii suplimentare sau precizări de la Ministerul Sănătăţii Publice privind orice date utile rezidenţilor care au fost confirmaţi pe specialităţi la repartiţia din 28.11.2007, acestea vă vor fi aduse la cunoştinţă prin intermediul site-ului indicat mai sus şi prin afişare la avizierul ASP Iaşi.
Director executiv,



ms...ai idee ce trebuie sa contina fisa medicala pt iasi?

buza'
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Sat Oct 22, 2005 2:05 am

Postby buza' » Wed Dec 05, 2007 12:50 pm

la floreasca cer doar adeverinta de repartitie iar in ianuarie vei semna un act aditional

buza'
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Sat Oct 22, 2005 2:05 am

Postby buza' » Wed Dec 05, 2007 12:51 pm

scuze informatia de mai sus este ptr. cei care sunt deja angajati la floreasca si au schimbat specialitatea

ufisoru
senior
senior
Posts: 143
Joined: Fri Oct 06, 2006 11:53 am
Location: cluj

dosar incadrare

Postby ufisoru » Wed Dec 05, 2007 12:55 pm

Ce trebuie făcut dacă aţi reuşit la examenul de rezidenţiat Listeaza E-mail
03 Decembrie 2007
ImageConform aprobării Ministerul Sănătăţii Publice, candidaţii care au promovat concursul de rezidenţiat din sesiunea 18.11.2007, şi au ales specialitatea şi centrul universitar de pregătire miercuri 28.11.2007, se vor prezenta la nivelul autorităţilor de sănătate publică, din centrele universitare alese, pentru încheierea formelor de încadrare, in perioada 3-14 decembrie 2007. Contractul individual de muncă pe durata determinată se va incheia începând cu data de 1 ianuarie 2008. Alegerea îndrumătorului de stagiu si repartiţia pe stagii de pregătire, conform curriculei de rezidenţiat, se va face la nivelul autorităţilor de sănătate publică de care aparţin unităţile sanitare cu care au încheiat contract individual de muncă în ziua de 17 dec.2007, ora 9,00, cu excepţia centrului universitar Bucureşti pentru care această repartiţie va avea loc în perioada 17-19 decembrie 2007.
Stagiul de pregătire va începe la data de 1 ianuarie 2008. Cererile de schimbare a centrelor de pregătire se vor depune în perioada 3-15 ianuarie 2008, la autorităţile de sănătate publică din centrele universitare în care se solicită transferul şi vor fi însoţite de următoarele documente: avizele conducerii universităţilor de medicină si farmacie din centrele implicate, avizul autorităţii de sănătate publică şi al unui coordonator de program, respectiv director de program în specialitatea în care este confirmat, din centrul universitar în care urmează să se pregătească. Rezidenţii în medicină de familie vor prezenta numai avizul autorităţilor de sănătate publică şi al coordonatorilor de program, de plecare şi de primire.
Ministerul Sanatatii Publice va comunica pana la data de 1 februarie 2008, aprobările privind schimbările de centre de pregătire atât autorităţilor de sănătate publică din centrele universitare, cât şi pe site-ul http://www.perfmed.ro/ .
Clasificarea candidaţilor, care au depus cereri de confirmare în rezidenţiat de medicină de familie va fi afişată la data de 5 dec.2007. La aceeaşi data se vor afişa şi centrele universitare şi prin intermediul acestora unităţile sanitare de încadrare. Redistribuirea către medicina de familie va avea loc în ziua de duminică 9 dec.2007, prin teleconferinţă, începând cu ora 8,30. Prezentarea la nivelul autoritatilor de sănătate publică pentru încheierea formelor de încadrare se va face în perioada 10-17 decembrie 2007. Contractul individual de muncă pe durată determinată se va încheia începând cu data de 1 ianuarie 2008. Alegerea îndrumătorului de stagiu si repartiţia pe stagii de pregătire, conform curriculei de rezidenţiat, se va face la nivelul autorităţilor de sănătate publică de care aparţin unităţile sanitare cu care au încheiat contract individual de muncă în ziua de 20 dec.2007, ora 9,00, cu excepţia centrului universitar Bucureşti pentru care această repartiţie va avea loc în perioada 20-21 decembrie 2007.
Stagiul de pregătire va începe la data de 1 ianuarie 2008. Cererile de schimbare a centrelor de pregătire se vor depune în perioada 3-15 ianuarie 2008, la autorităţile de sănătate publică în care se solicită transferul şi vor fi însoţite de următoarele documente: avizul autorităţilor de sănătate publică şi al coordonatorilor de program, de plecare şi de primire. Ministerul Sănătăţii Publice va comunica pana la data de 1 februarie 2008, aprobările privind schimbările de centre de pregătire atât autoritatilor de sănătate publică implicate, cât şi pe site-ul http://www.perfmed.ro/
io

User avatar
rolyzoly
senior
senior
Posts: 218
Joined: Tue Mar 16, 2004 7:55 pm

Postby rolyzoly » Wed Dec 05, 2007 1:00 pm

buza' wrote:la floreasca cer doar adeverinta de repartitie iar in ianuarie vei semna un act aditional


excelent! merci frumos. deci fac un singur drum sa le duc repartitia si gata cu hirtiile. :P

User avatar
george.nero
senior
senior
Posts: 111
Joined: Wed Mar 30, 2005 3:09 pm
Contact:

Postby george.nero » Wed Dec 05, 2007 11:17 pm

mai fratilor....de timisoara nu spune nimeni nimic????
chiar nu sunt rezid si pe acolo care doresc sa se transf....
sau care sa stie ce se cere acolo???? :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

User avatar
Dr.Lili
elder
elder
Posts: 940
Joined: Fri Jun 15, 2007 1:28 pm

Postby Dr.Lili » Wed Dec 05, 2007 11:19 pm

....
love is everything we payed
life is beautiful; try it today

User avatar
TibiGZU
elder
elder
Posts: 810
Joined: Thu Feb 01, 2007 1:09 pm
Location: contesting rulz
Contact:

Postby TibiGZU » Thu Dec 06, 2007 1:24 am

la floreasca duceti-va cu noaptea-n cap. altfel riscati sa pierdeti toata ziua pe la med muncii, recoltari si rx
contesting is a life style

User avatar
esk
junior
junior
Posts: 70
Joined: Mon Oct 23, 2006 9:56 pm
Location: Iasi

Postby esk » Thu Dec 06, 2007 2:55 am

dr_zomm wrote:ms...ai idee ce trebuie sa contina fisa medicala pt iasi?



eu zic sa astepti intai sa alegi spitalul, ca mai sunt mici diferente, in plus sau in minus. anul trecut stiu ca la spiridon iti dadea un fluturas pe care scria tot ce trebuia sa contina dosarul de angajare( printre altele si un CV :lol: ), si precizau si analizele,care la spiridon cred ca sunt gratuite (cel putin dupa ce te angajezi sigur ai gratis pt orice fisa med in policlinica)

danjuf
Posts: 4
Joined: Wed Oct 05, 2005 9:46 pm

Postby danjuf » Thu Dec 06, 2007 12:50 pm

Pentru cei din Iasi nu stiti daca trebuie neaparat pe 10 cazierul si dosarul medical? In anii trecuti asa a fost? Nu stiu daca ajung acasa in timp sa-mi scos cazierul.

User avatar
d33a
junior
junior
Posts: 63
Joined: Wed Sep 27, 2006 11:04 am

Postby d33a » Thu Dec 06, 2007 2:36 pm

Fisa medicala nu trebuie luni. Dupa ce alegi spitalul platitor va trebui sa faci fisa. Cazierul presupun ca e necesar pe 10. Oricum dureaza 15-20 de min sa il obtii.

User avatar
esk
junior
junior
Posts: 70
Joined: Mon Oct 23, 2006 9:56 pm
Location: Iasi

Postby esk » Thu Dec 06, 2007 5:24 pm

luni trebuie sa avem buletinul si adeverinta de la repartitie, atat. dupa ce alegi spitalul vezi sigur ce vor pt dosar si apoi duci toate hartiile, inclusiv cazierul.

jn_alina
junior
junior
Posts: 43
Joined: Mon Dec 20, 2004 10:16 am

Postby jn_alina » Thu Dec 06, 2007 6:46 pm

pentru craiova? a mai intrebat cineva dar parca nu am vazut nici un raspuns
eu am ales endocrinologie dar anul trecut am facut medicina de familie in provincie. stie cineva cum e cu cartea de munca? adica pana cand trebuie sa figurez ca lucrez pe MF? am intrebat la asp bucuresti si mi-a zis ca pot oricand sa incetez lucrul pe mf dar eu stiam ca trebuie sa am continuitate adica sa lucrez pana pe 31.....nu mai inteleg nimic :?:

User avatar
dr.rezidentx1
senior
senior
Posts: 341
Joined: Sat Jun 23, 2007 11:08 pm
Location: France

Postby dr.rezidentx1 » Thu Dec 06, 2007 7:10 pm

jn_alina wrote:pentru craiova? a mai intrebat cineva dar parca nu am vazut nici un raspuns
eu am ales endocrinologie dar anul trecut am facut medicina de familie in provincie. stie cineva cum e cu cartea de munca? adica pana cand trebuie sa figurez ca lucrez pe MF? am intrebat la asp bucuresti si mi-a zis ca pot oricand sa incetez lucrul pe mf dar eu stiam ca trebuie sa am continuitate adica sa lucrez pana pe 31.....nu mai inteleg nimic :?:


exact...ca si eu sunt in situatia ta....
acum lucrez ca mf dar azi am fost la spital sa intreb cum pot proceda ca sa-mi scot cartea de munca..pt ca am luat rezu in alta parte...
dna de la personal mi-a zis sa fac o cerere in care sa mentionez ca nu mai vreau sa lucrez la ei incepand cu 1 ian si sa o las la semnat la manager

pasarilatilungila
elder
elder
Posts: 679
Joined: Sun Nov 14, 2004 11:33 pm

Postby pasarilatilungila » Thu Dec 06, 2007 7:19 pm

NU 1 ian, ci 31 decembrie

de pe 1 ian vei fi incadrat in noua specialitate


ATENTIE : trebuie dus si xerox dupa foaiamatricola si diploma de licenta (cel putin la Sf. Ioan asa e)
And the PRIDES shall stand as one, powerful in the LIGHT and SUPREME among BEINGS

User avatar
adybubu
junior
junior
Posts: 53
Joined: Wed Sep 27, 2006 6:30 pm
Location: Bucales
Contact:

Postby adybubu » Thu Dec 06, 2007 7:33 pm

Pai si daca foaia matricola si diploma de licenta se elibereaza abia in martie... ce facem?!

Cei care ati fost deja la Sf Ioan pt incadrare... unde trebuie sa ne prezentam? La biroul de personal? Ce program au tantiile alea si la ce ora ar fi cel mai bine sa mergem? Multumesc

User avatar
dr.rezidentx1
senior
senior
Posts: 341
Joined: Sat Jun 23, 2007 11:08 pm
Location: France

Postby dr.rezidentx1 » Thu Dec 06, 2007 7:48 pm

pasarilatilungila wrote:NU 1 ian, ci 31 decembrie

de pe 1 ian vei fi incadrat in noua specialitate


ATENTIE : trebuie dus si xerox dupa foaiamatricola si diploma de licenta (cel putin la Sf. Ioan asa e)


da asa e cu data de 31 dar si mie mi s-a parut ciudat ca dna de la personal de la sf ioan mi-a zis ceva de gen :pe 1 ian sa-mi incheie cartea actualul spital si tot atunci sa mi-o deschida ei..nu degeaba mi-a ramas data de 1 ian in minte...confused....

User avatar
zmotocel
junior
junior
Posts: 51
Joined: Tue Aug 30, 2005 10:12 pm

Postby zmotocel » Thu Dec 06, 2007 8:46 pm

pt sf ioan

trebuie sa mergeti in spital la etajul 6 (parca runos se numeste, sau ceva e gen).
nu trebuie foaia matricola pt cei care au terminat anul asta, doar o adeverinta de la fac

User avatar
zmotocel
junior
junior
Posts: 51
Joined: Tue Aug 30, 2005 10:12 pm

Postby zmotocel » Thu Dec 06, 2007 8:49 pm

eu am fost azi diminerata pe la 9 si in 10 min am scapat. cel mai mult a durat pana m-am hotarat la ce fond vreau pensia privata. uitasem complet de ea :D

User avatar
adybubu
junior
junior
Posts: 53
Joined: Wed Sep 27, 2006 6:30 pm
Location: Bucales
Contact:

Postby adybubu » Thu Dec 06, 2007 9:56 pm

Aoleu, si eu am uitat complet de pensie. Trebuie sa ne facem inainte sa ne ducem cu dosarul? Ne pun sa ne facem pe loc acolo? Sau putem sa ne ocupam de asta si mai incolo.... care e treaba?


Return to “Rezidentiat 2007”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests