rez radiologie

Punct si de la capat. MS propune o noua lege pentru rezidentiat
User avatar
rolyzoly
senior
senior
Posts: 218
Joined: Tue Mar 16, 2004 7:55 pm

rez radiologie

Postby rolyzoly » Fri Nov 30, 2007 11:42 am

pe radio ce spitale sunt in buc? care e de ales? cine stie cum e rezul pe radio, pls share.

User avatar
danhia
elite
elite
Posts: 4297
Joined: Sat Oct 29, 2005 8:56 pm
Location: The Royal Ascot Brigade

Postby danhia » Fri Nov 30, 2007 8:39 pm

Fundeni, coltea , Militar si SuUB. La FUndeni este sef Georgescu Stefan care pana de curand a fost sefub soc ro de radio. Acuma e Zaharia care e sef la Coltea. codorean parca se numeste cel de la militar si e presed soc de rmn in ro. Au si sectie misto de neurologie. La SUUb e sef Emanoil Popescu ( prof) si sefa e sectie Georgescu C. Era Iana inainte dar acuma e manager de spital.
Asta ca directie
Fundeni e f departe, dar dc ai camin in Fundeni nu-i incomod. Altfel traversezi tot Buc prin noroaie si santiere, si stai mult la spital. De invatat inveti p-acolo ca te pun aia la munca. Are reputatia ca '' se face '' cel mai bine acolo. Cel putin la eco se inghesuie toti sa faca acolo. Rezid din COltea si Militar sunt maj fete nush de ce.....si nu prea povestesc mult dar cred ca e in limite. Militaru parca are ceva coerenta in curricula. rezid din Municipal sunt cei mai relaxati. si mai autodiddacti.
Cam atat.
Red Apple

User avatar
rolyzoly
senior
senior
Posts: 218
Joined: Tue Mar 16, 2004 7:55 pm

Postby rolyzoly » Fri Nov 30, 2007 9:08 pm

ok. merci frumos.

User avatar
rolyzoly
senior
senior
Posts: 218
Joined: Tue Mar 16, 2004 7:55 pm

Postby rolyzoly » Sat Dec 01, 2007 12:55 am

cite garzi se fac si cam cit de crunte sunt? se tin si cursuri?

User avatar
chris0500
senior
senior
Posts: 177
Joined: Mon Nov 21, 2005 9:02 pm
Location: prin sud

Postby chris0500 » Wed Dec 05, 2007 3:47 pm

rolyzoly wrote:cite garzi se fac si cam cit de crunte sunt? se tin si cursuri?


nu se fac garzi la sp Militar. cursuri se tin pt studenti, doar in per in care au studentii stagiul de radio.
“EVERYTHING THAT HAPPENS HAS A REASON BEHIND”

User avatar
Madi
elder
elder
Posts: 666
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:16 am
Location: Tei
Contact:

Postby Madi » Mon Dec 10, 2007 10:17 pm

Sa inteleg ca daca mai ai un job dupa amiaza cel mai recomandat ar fi Municipalul?


P.S. Stiam ca mai erau topicuri veki (rezi 2005 sau kiar 2004 pe subiectul asta, dar nu-sh de ce nu le gasesc... :? )
Dagli amici mi guardi Dio, dai nemici mi guardo io!

User avatar
skyzzo
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Wed Nov 29, 2006 1:03 pm

Postby skyzzo » Tue Dec 11, 2007 10:49 am

Eu am luat radio pe iasi la spitalul sf spiridon.Imi poate spune cineva ce profesor indrumator voi avea? Formularea e de alegere a profesorului indrumator..noi il alegem?....prea putin probabil..dar daca da atunci care e cea mai buna alegere?
Stiu ca profesor e Dr. Negru..el va fi si indrumatorul sau cum sta treaba?


Return to “Rezidentiat 2007”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests