crize ,emotii nevroze etc.

Punct si de la capat. MS propune o noua lege pentru rezidentiat
User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Mon Nov 12, 2007 10:43 pm

pe calorifer la caldura.
eu zic ca ce-a fost greu s-a dus, gata invatatul..acuma doar asa sa se bage niste relaxare (cat sa se uite tot pana la rezi)

carmy
junior
junior
Posts: 42
Joined: Mon Mar 05, 2007 10:51 pm
Location: Timisoara

Re: crize ,emotii nevroze etc.

Postby carmy » Tue Nov 13, 2007 12:36 am

ufisoru wrote:in fiecare dimineatza daca ma trezesc la 8 ma simt vinovata ca am ratat ex pt ca m-am trezit tarziu si nu stiu ce zi e!is super stresata...sper sa fie bine..si sa nu am nevoie de loc de dat cu capul!!


Ieri m-a intrebat prietenu' ceva (sincer nu mai stiu ce, ca nu am facut focus) si i-am raspuns: 'auzi, da-mi te rog 5 variante, ca altfel nu pot raspunde'
A ras de mine 5 minute.
:shock:

User avatar
Cyph3r
elder
elder
Posts: 567
Joined: Tue Mar 06, 2007 9:11 pm
Location: Acolo unde mana omului n-a pus niciodata piciorul

Re: crize ,emotii nevroze etc.

Postby Cyph3r » Tue Nov 13, 2007 12:39 am

carmy wrote:Ieri m-a intrebat prietenu' ceva (sincer nu mai stiu ce, ca nu am facut focus) si i-am raspuns: 'auzi, da-mi te rog 5 variante, ca altfel nu pot raspunde'A ras de mine 5 minute. :shock:

cate 1 min pentru fiecare varianta :lol: :lol: :lol:
I choose not to choose life.And the reason..there is no reason.Who needs reasons when you got medicine??

User avatar
danhia
elite
elite
Posts: 4297
Joined: Sat Oct 29, 2005 8:56 pm
Location: The Royal Ascot Brigade

Postby danhia » Tue Nov 13, 2007 12:59 am

si a fost bulan sau ai stiut raspunsul?
Red Apple

User avatar
Dr.Lili
elder
elder
Posts: 940
Joined: Fri Jun 15, 2007 1:28 pm

Postby Dr.Lili » Tue Nov 13, 2007 1:48 am

eu am ramas cu defect profesional;dau sa citesc o lectura scurta si vad o enumerare:primul reflex:memo repede,pana sa realizez ca e alta cartea cu pricina :P
love is everything we payed
life is beautiful; try it today

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Tue Nov 13, 2007 1:50 am

sa tii departe cartea de tel *(btw, nu e asa de grea pana la D)

User avatar
Dr.Lili
elder
elder
Posts: 940
Joined: Fri Jun 15, 2007 1:28 pm

Postby Dr.Lili » Tue Nov 13, 2007 1:56 am

??
love is everything we payed
life is beautiful; try it today

User avatar
she-doc
junior
junior
Posts: 88
Joined: Wed Sep 27, 2006 1:19 pm
Location: timisoara

Postby she-doc » Tue Nov 13, 2007 10:10 am

:lol:

User avatar
adellyne_85
elder
elder
Posts: 650
Joined: Sun Dec 31, 2006 11:44 pm

Postby adellyne_85 » Tue Nov 13, 2007 12:50 pm

dati-mi si mie pe pm id-urile voastre, care doriti, sa va trim cerere de prietenie pe hi5, sa va vaz si eu cat de adiposi sunteti :)

User avatar
doctorita_irina
senior
senior
Posts: 151
Joined: Mon Dec 04, 2006 11:09 pm

Postby doctorita_irina » Tue Nov 13, 2007 1:05 pm

adellyne_85 wrote:dati-mi si mie pe pm id-urile voastre, care doriti, sa va trim cerere de prietenie pe hi5, sa va vaz si eu cat de adiposi sunteti :)


eu am pe netlog :D


si ma dreg de stresuri
punand tara la cale si marea escapada la munte dupa rezi cu iubi :D deja visez cu ochii deschisi
"Invatatura iti da lumina, dar nu te inalti decat prin caracter."

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Tue Nov 13, 2007 2:20 pm

corect, de la inaltime se cade mai tare :)

User avatar
Bubu
senior
senior
Posts: 161
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:20 am
Location: Miserupia
Contact:

Postby Bubu » Tue Nov 13, 2007 3:04 pm

Pe haifaiv si pe netlog nu am decat poze vechi, de pe vremea cand aratam oarecum normal. Acum nu mai intru in cadru, oricat as incerca sa ma pozez. :lol:
Image

Nu beau, nu fumez, doar seduc si-abandonez.

User avatar
adellyne_85
elder
elder
Posts: 650
Joined: Sun Dec 31, 2006 11:44 pm

Postby adellyne_85 » Tue Nov 13, 2007 7:06 pm

Bubu wrote:Pe haifaiv si pe netlog nu am decat poze vechi, de pe vremea cand aratam oarecum normal. Acum nu mai intru in cadru, oricat as incerca sa ma pozez. :lol:


moaa ce pretexte, ca vad ca in poza intitulata "Cauza incalzirii globale" ati incaput 3. :lol:
sau e dinainte de?

User avatar
Cyph3r
elder
elder
Posts: 567
Joined: Tue Mar 06, 2007 9:11 pm
Location: Acolo unde mana omului n-a pus niciodata piciorul

Postby Cyph3r » Tue Nov 13, 2007 7:12 pm

adellyne_85 wrote:moaa ce pretexte, ca vad ca in poza intitulata "Cauza incalzirii globale" ati incaput 3. :lol:
sau e dinainte de?

cred ca era inainte de... ca atunci era timp de prajit pinguini, vizionat filme si dat din cap pe muzica
Acu, singurul moment cand nu ma gandesc la rezi e cand mananc..asa se explica de ce multi dintre noi prefera sa manance decat sa se gandeasca la rezi :lol:
I choose not to choose life.And the reason..there is no reason.Who needs reasons when you got medicine??

User avatar
Bubu
senior
senior
Posts: 161
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:20 am
Location: Miserupia
Contact:

Postby Bubu » Tue Nov 13, 2007 8:22 pm

adellyne_85 wrote:moaa ce pretexte, ca vad ca in poza intitulata "Cauza incalzirii globale" ati incaput 3. :lol:
sau e dinainte de?


Asta se intampla in sesiunea din iarna. :lol:
Image



Nu beau, nu fumez, doar seduc si-abandonez.

User avatar
Dr.Lili
elder
elder
Posts: 940
Joined: Fri Jun 15, 2007 1:28 pm

Postby Dr.Lili » Tue Nov 13, 2007 9:09 pm

la mine e o pupaza pe hi5.merge? :P
love is everything we payed
life is beautiful; try it today

User avatar
doctorita_irina
senior
senior
Posts: 151
Joined: Mon Dec 04, 2006 11:09 pm

Postby doctorita_irina » Tue Nov 13, 2007 10:33 pm

Dr.Lili wrote:la mine e o pupaza pe hi5.merge? :P



pe netlog nimeni, nimeni? :lol: :D
"Invatatura iti da lumina, dar nu te inalti decat prin caracter."

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42618
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Postby Calico » Wed Nov 14, 2007 3:10 am

Eu imi fac unghiile la doua zile, desi n-am mai iesit de o saptamana din casa. Si de plictiseala am inceput sa scriu ghicitori. Va dau un exemplu... mai benign...

"Ce e mic si imputit
Si daca iese din kur
Lumea pleaca dimprejur
Si te face nesimtit?"

Ma gandesc sa scriu o carte pentru copii daca nu iau rezi. Intotdeauna un sfarsit e un nou inceput, un sut in fund e un pas inainte, etc.

User avatar
sandman
senior
senior
Posts: 296
Joined: Wed Apr 19, 2006 5:31 pm
Location: Cluj-Napoca

Postby sandman » Wed Nov 14, 2007 4:30 am

MumaPadurii wrote:
Ma gandesc sa scriu o carte pentru copii daca nu iau rezi. Intotdeauna un sfarsit e un nou inceput, un sut in fund e un pas inainte, etc.


Depinde si cu sutul ala in kur. Daca esti pe marginea prapastiei, nu prea iti pica bine un sut in posterior. :lol:

User avatar
adellyne_85
elder
elder
Posts: 650
Joined: Sun Dec 31, 2006 11:44 pm

Postby adellyne_85 » Wed Nov 14, 2007 10:10 am

Dr.Lili wrote:la mine e o pupaza pe hi5.merge? :P


da ma, merge, important e sa te reprezinte :D
e pe id-ul ala de il stiu sau ai altul secret?

User avatar
Dr.Lili
elder
elder
Posts: 940
Joined: Fri Jun 15, 2007 1:28 pm

Postby Dr.Lili » Wed Nov 14, 2007 4:40 pm

nu,pe ala oficial;dar pun poze CU MINE facute azi pe dealu cu zapada :twisted: pe celalalt daca iau rezi prima :P
love is everything we payed
life is beautiful; try it today

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Postby Riley » Wed Nov 14, 2007 10:18 pm

stiu k e foarte offtopic dar nu conteaza...BAFTA mai duminica la toata lumea, o sa ma gandesc la voi, aveti incredere si sper sa luati toti pe ce vreti, stiu ca acum este greu,ma gandesc cu groaza cum o sa fac eu cand imi vine randul dar asta e alta poveste :). Fruntea sus si nu uitati sa nu va stresati nici pt bulina si nici pt nu stiu ce detalii absurde, asta nu poate decat sa taie din randament.am incredere in voi si dupa ce va alegeti specializarea sa scrieti un topic sa vedem si noi cum si ce ati reusit! HAI SPOR SI MULTA MULTA BAFTA! Ciao ;)

User avatar
Cyph3r
elder
elder
Posts: 567
Joined: Tue Mar 06, 2007 9:11 pm
Location: Acolo unde mana omului n-a pus niciodata piciorul

Postby Cyph3r » Wed Nov 14, 2007 10:24 pm

esti simpatic. Sa ne traiesti.
nu esti offtopic.
I choose not to choose life.And the reason..there is no reason.Who needs reasons when you got medicine??

User avatar
andrita
elder
elder
Posts: 1006
Joined: Tue Feb 13, 2007 4:26 pm
Location: mi
Contact:

Postby andrita » Wed Nov 14, 2007 10:26 pm

multumesc fain!eu vb doar in dreptul meu.
Tot ce-i trebuie raului ca sa reuseasca este ca oamenii buni sa nu faca nimic.

User avatar
casandra13
senior
senior
Posts: 405
Joined: Tue May 08, 2007 2:27 pm
Location: undeva in vest
Contact:

Postby casandra13 » Wed Nov 14, 2007 10:34 pm

andrita wrote:si eu sunt de acord cu tine.dar ce faci daca nu prea ai invatat ?mai ingrasi porcul in ajun sau o lasi pe.....la anu?


nu-l mai ingrasi ca nu are rost, il loveste apoplexia :lol:
ba nu o lasi pt. la anu', mergi si vezi ce reusesti sa faci ca de multe ori poti avea surprize ... placute; iar daca nu-l iei tot te-ai ales cu experienta de la examen;poate ca la anul apare ceva neprevazut si nu poti sa inveti nici cat anul asta; bine acuma nu ma refer la aia care nu au habar de nimic; am avut si eu doua colege care au mers anul trecut asa la plesneala , au frunzarit materia o luna si au picat cu 500 de puncte...
Primum non nocere

User avatar
adellyne_85
elder
elder
Posts: 650
Joined: Sun Dec 31, 2006 11:44 pm

Postby adellyne_85 » Wed Nov 14, 2007 10:39 pm

Pauly wrote:stiu k e foarte offtopic dar nu conteaza...BAFTA mai duminica la toata lumea, o sa ma gandesc la voi, aveti incredere si sper sa luati toti pe ce vreti, stiu ca acum este greu,ma gandesc cu groaza cum o sa fac eu cand imi vine randul dar asta e alta poveste :). Fruntea sus si nu uitati sa nu va stresati nici pt bulina si nici pt nu stiu ce detalii absurde, asta nu poate decat sa taie din randament.am incredere in voi si dupa ce va alegeti specializarea sa scrieti un topic sa vedem si noi cum si ce ati reusit! HAI SPOR SI MULTA MULTA BAFTA! Ciao ;)


ce de treaba! :P
f strategic sa iti doresti sa luam, scapi de noi cand ti-o veni randul.
( asta inseamna "multumesc"... dar asa iesi formulat acu :lol: )

User avatar
hari
junior
junior
Posts: 44
Joined: Mon Mar 12, 2007 2:36 pm
Location: Cluj-Napoca

Postby hari » Wed Nov 14, 2007 11:00 pm

Pauly wrote:stiu k e foarte offtopic dar nu conteaza...BAFTA mai duminica la toata lumea, o sa ma gandesc la voi, aveti incredere si sper sa luati toti pe ce vreti, stiu ca acum este greu,ma gandesc cu groaza cum o sa fac eu cand imi vine randul dar asta e alta poveste :). Fruntea sus si nu uitati sa nu va stresati nici pt bulina si nici pt nu stiu ce detalii absurde, asta nu poate decat sa taie din randament.am incredere in voi si dupa ce va alegeti specializarea sa scrieti un topic sa vedem si noi cum si ce ati reusit! HAI SPOR SI MULTA MULTA BAFTA! Ciao ;)

multumim mult!
[insert something smart here]

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Wed Nov 14, 2007 11:01 pm

asa, si cam cati de pe forum o sa ia reziul ok? (whistle)

ufisoru
senior
senior
Posts: 143
Joined: Fri Oct 06, 2006 11:53 am
Location: cluj

crize ,emotii nevroze etc.

Postby ufisoru » Thu Nov 15, 2007 12:34 am

TOŢI!!
io

User avatar
crisstallus_cris
senior
senior
Posts: 343
Joined: Sun Sep 02, 2007 5:31 pm
Location: iasi-constanta
Contact:

Postby crisstallus_cris » Thu Nov 15, 2007 1:03 am

TOTI,FARA INDOIALA.MERSI DE URARI... :D
nothing to gain,so much to lose...as a doctor

woody
senior
senior
Posts: 399
Joined: Fri Feb 23, 2007 10:02 am

Postby woody » Thu Nov 15, 2007 1:18 am

crisstallus_cris wrote:TOTI,FARA INDOIALA.MERSI DE URARI... :D
:D :arrow:

User avatar
TibiGZU
elder
elder
Posts: 810
Joined: Thu Feb 01, 2007 1:09 pm
Location: contesting rulz
Contact:

Postby TibiGZU » Thu Nov 15, 2007 8:23 am

Pauly wrote:ma gandesc cu groaza cum o sa fac eu cand imi vine randul dar asta e alta poveste :).


stai calm pana la sfarsitu lu feb. fa orice numai nu invatza nimik pana atunci. eventual asteapta programa.

apoi iti faci o strategie de invatat pe tot anu pana la rezi, dar care sa cuprinda o vacantza de o luna prin mai si una de 2 saptamani in vara. dupa aia din vara bagi serios (trebuie sa fi trecut o data prin materie de incalzire pana atunci). dar nu bagi pana te extenuezi, ci mai multumesti si corpu (nu numai creieru) cu 3-4 sedinte de sport pe sapt si 8 ore de somn pe noapte.

dupa licentza mananci cartea pana la rezi. si-n ultimele 3 saptamani intrerupi orice relatii interumane si te focusezi numai pe data rezidentiatului. fiecare minut care trece si nu ai citit sa ti se para unul pierdut anul asta si castigat pt rezidentiatul de la anu.

si cel mai important, nu te relaxa pana in seara dinaintea examenului. ultima saptamana e cea mai productiva. dc ai tarie atunci fixezi tot.

si iti zic duminica seara rezultatu ca sa vezi daca are rost sa aplici zhgema asta :twisted:

bafta colegilor si sa luati ce va doriti :!:
contesting is a life style

miki2283
senior
senior
Posts: 166
Joined: Mon Jun 18, 2007 9:26 pm
Location: wandering around

Postby miki2283 » Thu Nov 15, 2007 8:48 am

Sa aveti bafta multa si emotii deloc :) , subiectele sa para banale iar inbulinarea sa para o minunata forma de relaxare ! Stiu ca indiferent ce ar spune oricine , pana duminica dupa-amiaza pur si simplu nu o sa mai fiti oameni . Tot ce va doresc e sa aveti motiv duminica seara sa dati o bere ( sau cat va lasa inima ) la prieteni. Sunt langa voi , pt ca stiu ce ma asteapta si pe mine la anu' :roll:

miki2283
senior
senior
Posts: 166
Joined: Mon Jun 18, 2007 9:26 pm
Location: wandering around

Postby miki2283 » Thu Nov 15, 2007 8:49 am

Si chiar si ca strategie, cred ca nici pe voi care dati anu asta nu v-ar deranja foarte tare sau NU ne vedem la anu in sala :lol:

User avatar
alinavalean
senior
senior
Posts: 399
Joined: Sat Nov 04, 2006 11:56 pm

Postby alinavalean » Thu Nov 15, 2007 9:48 am

Multumim de urari... Hai sa nu mai carcotim... E dragut din partea celor mai mici sa ne ureze succes... Mai ales ca nu stiu cum ne simtim noi acum. Eu de-abia acum m-am prins ce cosmar e rezidentiatul asta. Pana acum ma miram ce se plang toti de stresul si nebuneala prin care au trecut cu rezi...

Bysko
senior
senior
Posts: 249
Joined: Fri Dec 01, 2006 6:26 pm
Location: Cocarlatii de Vale:)

Postby Bysko » Thu Nov 15, 2007 11:04 am

Chiar ca f frumos din partea voastra. Multumim!

In alta ordine de idei ca e topicul de asas natura eu am o alta problema: am facut febra musculara la mana dreapta de la subliniat si notat pe margini( si acum de-abia tastez) :cry: Ce ma fac? N-o sa mai pot imbulina duminica :x

User avatar
Cyph3r
elder
elder
Posts: 567
Joined: Tue Mar 06, 2007 9:11 pm
Location: Acolo unde mana omului n-a pus niciodata piciorul

Postby Cyph3r » Thu Nov 15, 2007 11:20 am

Bysko wrote:Chiar ca f frumos din partea voastra. Multumim!

In alta ordine de idei ca e topicul de asas natura eu am o alta problema: am facut febra musculara la mana dreapta de la subliniat si notat pe margini( si acum de-abia tastez) :cry: Ce ma fac? N-o sa mai pot imbulina duminica :x

repaus si aspirine :D
la naiba..ca bulinez si cu stanga sau cu degetele de la picioare, cu dintii tin carioca numai sa stiu materia sau pun pe altul (trident daca pici cu mine in sala iti dau tie onoarea).
Important e sa stii ce sa bulinezi
I choose not to choose life.And the reason..there is no reason.Who needs reasons when you got medicine??

Bysko
senior
senior
Posts: 249
Joined: Fri Dec 01, 2006 6:26 pm
Location: Cocarlatii de Vale:)

Postby Bysko » Thu Nov 15, 2007 12:32 pm

Da-o-n p de treaba ca nu mai sunt sigura nici de ce stiam inainte :x - stresul asta imi distruge putinele sinapse viabile! Parca din ce invat din aia sunt mai confuza...

User avatar
hari
junior
junior
Posts: 44
Joined: Mon Mar 12, 2007 2:36 pm
Location: Cluj-Napoca

Postby hari » Thu Nov 15, 2007 12:35 pm

credeam ca numai eu nu recunosc nimic nici din ce recitesc, nici din grile... :oops:
[insert something smart here]

User avatar
dr.rezidentx1
senior
senior
Posts: 341
Joined: Sat Jun 23, 2007 11:08 pm
Location: France

Postby dr.rezidentx1 » Thu Nov 15, 2007 12:47 pm

Bysko wrote:Da-o-n p de treaba ca nu mai sunt sigura nici de ce stiam inainte :x - stresul asta imi distruge putinele sinapse viabile! Parca din ce invat din aia sunt mai confuza...


si la mine
nu recunosc nimic din recitire
nu stiu cat timp le-a luat unora sa treaca de 3 ori prin materie....
ca la mine slabe sanse.....
plus ca in ultima vreme oboseala isi spune cuvantu
nopti nedormite......adica insomnii..te puyi in pat la 11-12,si deabia adormi pe la 2-3 noaptea......ziua dai -nainte cu cafeaua............
in iltima vreme nu reusesc sa ma concentrez deloc.....si mi se spinteca gura cascand a somn..............
deci..............


Return to “Rezidentiat 2007”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests