rezidentiat chirurgie pediatrica

Punct si de la capat. MS propune o noua lege pentru rezidentiat
User avatar
carinutz
junior
junior
Posts: 27
Joined: Fri Feb 10, 2006 8:23 pm
Location: cluj-napoca

rezidentiat chirurgie pediatrica

Postby carinutz » Tue Nov 06, 2007 1:59 pm

Salut. Ce stiti despre chirurgia pediatrica in Bucuresti? Cam care e concurenta? Si care clinica e mai buna? Ce dotari au? Cum sunt profesorii? Merita sa imi aleg la rezidentiat specialitatea asta in Bucuresti? Eu sunt clujean. Ce stiti, cum o sa fiu privit acolo (clujean care a terminat facultatea la Cluj )? Se face treaba buna? Sau mai bine ma las de meserie si-mi aleg spm in Ardeal ? Astept un raspuns. Mersi.
to be or not to be

User avatar
optimus
senior
senior
Posts: 251
Joined: Sat Apr 09, 2005 11:51 pm

Postby optimus » Tue Nov 06, 2007 2:22 pm

Ia mai intai examenul si apoi intreaba de specialitatea respectiva.Ai suficient timp dupa examen sa te informezi.
REST IN PEACE!

User avatar
Lex
senior
senior
Posts: 182
Joined: Thu Sep 25, 2003 4:13 pm
Location: download complete

Postby Lex » Tue Nov 06, 2007 2:30 pm

Parca erau si locuri de chir ped si la cluj. De ce nu iei chir ped la Cluj?

User avatar
carinutz
junior
junior
Posts: 27
Joined: Fri Feb 10, 2006 8:23 pm
Location: cluj-napoca

Postby carinutz » Tue Nov 06, 2007 2:30 pm

era vorba de o simpla informatie. apreciez daca o poate oferi cineva.
to be or not to be

User avatar
tzi-tzi
junior
junior
Posts: 60
Joined: Mon Feb 26, 2007 4:53 pm

Postby tzi-tzi » Tue Nov 06, 2007 2:31 pm

eu am facut la spitalul Marie Curie si nu pot sa zic ca m-a impresionat ceva....adica aparatura veche (sau mai bine zis "vai de mama lor"), profii nu prea interesati de noi (am cam sprijinit peretii). poate cu rezidentii se poarta altfel, nu stiu asta.

poate la Gr. Alexandrescu e altceva, ca pare mai aranjat...asa din afara.

dar....din ce am observat prin bucuresti...cam toti cei din provincie nu sunt prea bine vazuti, nu inteleg de ce. si eu sunt din B dar nu am nika cu nimeni, numa ca am prieteni din provincie care se plang ca bucurestenii sunt rai.
acum...ca tu vii din CJ...se poate schimba atitudinea, tinand cont de faptu ca fac din CJ e una renumita in a da oameni buni...deci s-ar putea sa fii privit cu ochi buni de profi....(restu nu cred ca te intereseaza) dar repet: nu stiu cum se poarta profii cu rezidentii.
orice ai alege....sa fii tu impacat ca ai facut alegerea buna! :byebye:
lucrurile fara masura nu dureaza mult.

User avatar
carinutz
junior
junior
Posts: 27
Joined: Fri Feb 10, 2006 8:23 pm
Location: cluj-napoca

Postby carinutz » Tue Nov 06, 2007 2:31 pm

este vorba de alegerea intre cluj si bucuresti. in cluj stiu cum sta treaba. in bucuresti nu stiu
to be or not to be

User avatar
Im
elite
elite
Posts: 3643
Joined: Fri Nov 28, 2003 3:42 pm

Postby Im » Tue Nov 06, 2007 2:36 pm

De obicei lumea pleaca la mai bine, nu la mai rau, dar în fine, e viata ta.

User avatar
carinutz
junior
junior
Posts: 27
Joined: Fri Feb 10, 2006 8:23 pm
Location: cluj-napoca

Postby carinutz » Tue Nov 06, 2007 3:08 pm

In Cluj... chirurgia pediatrica... no comment (nu vreau sa zic prea multe, cine stie cine citeste ce scriu...). Chiar medicii de acolo mi-au recomandat sa-mi vad de treaba si sa aleg alt oras. Ce am zis nu e la deruta pentru cei ce vor chirurgie pediatrica la Cluj, ci e pe bune. Ma gandeam ca in Bucuresti e mai bine un pic (totusi, e cel mai mare centru universitar din Romania, nu?). Cam pe ce se axeaza patologia in fiecare clinica? Adica malformatii sau trauma sau oncologie sau de toate sau etc?:D Nu stiu daca o sa ajung acolo, desi eu ma consider copil cat de cat destept, da’ am nevoie de informatiile astea ca sa stiu in ce ma introduc.
Daca nu ma puteti lamuri cu chirurgia pediatrica, macar spuneti-mi despre alte specialitati chirurgicale (ortopedie, chirurgie generala, ginecologie, urologie, chirurgie plastica) in Bucuresti.
In ceea ce ii priveste pe bucuresteni, din cate ii cunosc si ei au 2 maini, 2 picioare si 2 ochi, deci nu cred ca or fi chiar asa de rai;)). Iar in ceea ce priveste Bucurestiul, cred ca o sa imi placa.
Pe mine ma intereseaza mai mult la Bucuresti latura profesionala.
Mersi de informatii.
to be or not to be

User avatar
Lex
senior
senior
Posts: 182
Joined: Thu Sep 25, 2003 4:13 pm
Location: download complete

Postby Lex » Tue Nov 06, 2007 3:13 pm

Din cate stiu eu Bucurestiul la chirurgie are 2 caracteristici : latura profesionala buna, aglomeratie mare.

User avatar
tzi-tzi
junior
junior
Posts: 60
Joined: Mon Feb 26, 2007 4:53 pm

Postby tzi-tzi » Tue Nov 06, 2007 3:17 pm

din ce mi-aduc eu aminte...la Marie Curie am vazut multe cazuri de ortopedie la copilasi, sau diverse malformatii....gastro-intestinale, bucale...de tot soiu. n-am avut ocazia sa intram in sala (ca nu ne baga nimeni in seama, chiar dc noi vroiam asta), cazurile le-am vazut pe sectie.
oncologia pedr stiu ca e numai la fundeni, dar mie mi se pare prea....trista. nici nu pot sa ma gandesc la asa ceva.
lucrurile fara masura nu dureaza mult.

User avatar
Cyph3r
elder
elder
Posts: 567
Joined: Tue Mar 06, 2007 9:11 pm
Location: Acolo unde mana omului n-a pus niciodata piciorul

Re: rezidentiat chirurgie pediatrica

Postby Cyph3r » Tue Nov 06, 2007 3:28 pm

carinutz wrote:Salut. Ce stiti despre chirurgia pediatrica in Bucuresti?

Am un prieten f bun care a luat chirped anul trecut pe bucuresti. Initial a facut la fundeni si mai mult a scris foi si a sprijinit peretii, iar acum e la Marie Curie. Cica nu au cine stie ce dotari dar are cazuistica ff diversa si ii lasa pe rezidenti (desi el e anu I trece pe 2) sa puna ghipsuri si reduceri de luxatii.
de intrat in sala intra deocamdata la suturari si inchidere de plaga chirurgicala. Nu e defavorizat de faptul ca a plecat din iasi sau mai stiu eu ce prostii ca e din provincie. Ii iese si ceva spaga deci all is well.
Din cate stiu eu nu e mare competie pe chirped (el a luat cu 820 anul trecut) asa ca daca iti place si crezi ca scoti punctaj de chirped baga mare.
Multa bafta.
I choose not to choose life.And the reason..there is no reason.Who needs reasons when you got medicine??

User avatar
carinutz
junior
junior
Posts: 27
Joined: Fri Feb 10, 2006 8:23 pm
Location: cluj-napoca

Postby carinutz » Tue Nov 06, 2007 3:33 pm

multumesc pentru informatii. bafta multa si voua!
to be or not to be

User avatar
andrita
elder
elder
Posts: 1006
Joined: Tue Feb 13, 2007 4:26 pm
Location: mi
Contact:

Postby andrita » Tue Nov 06, 2007 6:05 pm

carinutz wrote:In Cluj... chirurgia pediatrica... no comment (nu vreau sa zic prea multe, cine stie cine citeste ce scriu...). Chiar medicii de acolo mi-au recomandat sa-mi vad de treaba si sa aleg alt oras. Ce am zis nu e la deruta pentru cei ce vor chirurgie pediatrica la Cluj, ci e pe bune. Ma gandeam ca in Bucuresti e mai bine un pic (totusi, e cel mai mare centru universitar din Romania, nu?). Cam pe ce se axeaza patologia in fiecare clinica? Adica malformatii sau trauma sau oncologie sau de toate sau etc?:D Nu stiu daca o sa ajung acolo, desi eu ma consider copil cat de cat destept, da’ am nevoie de informatiile astea ca sa stiu in ce ma introduc.
Daca nu ma puteti lamuri cu chirurgia pediatrica, macar spuneti-mi despre alte specialitati chirurgicale (ortopedie, chirurgie generala, ginecologie, urologie, chirurgie plastica) in Bucuresti.
In ceea ce ii priveste pe bucuresteni, din cate ii cunosc si ei au 2 maini, 2 picioare si 2 ochi, deci nu cred ca or fi chiar asa de rai;)). Iar in ceea ce priveste Bucurestiul, cred ca o sa imi placa.
Pe mine ma intereseaza mai mult la Bucuresti latura profesionala.
Mersi de informatii.


mai sunt doua chestii "in plus" la bucuresteni.in certif de nastere sau in buletin scrie bucuresti si cred ca majoritatea au fost dati de 6 ani la scoala(intelegi ce vreau sa spun?).
oricum bafta la rezi !
Tot ce-i trebuie raului ca sa reuseasca este ca oamenii buni sa nu faca nimic.

User avatar
carinutz
junior
junior
Posts: 27
Joined: Fri Feb 10, 2006 8:23 pm
Location: cluj-napoca

Postby carinutz » Tue Nov 06, 2007 8:47 pm

O intrebare mai am si dup-aia nu va mai stress-ez. Puteti sa imi faceti o comparatie intre Grigore Alexandrescu si Marie Curie? Eu atata stiu (din presa si de la unii medici): Grigore Alexandrescu are dotari foarte bune si arata foarte fitzos, iar Marie Curie arata ca dracu’ si nu prea e dotat, da’ totusi il are pe prof. Pesamosca despre care numai de bine am auzit, plus ca se va renova din cate am inteles. In rest nu stiu mai nimic. Deci care e adevarul? Avantaje si dezavantaje. Va multumesc. Bafta!
to be or not to be

User avatar
TibiGZU
elder
elder
Posts: 810
Joined: Thu Feb 01, 2007 1:09 pm
Location: contesting rulz
Contact:

Postby TibiGZU » Tue Nov 06, 2007 10:21 pm

stiu o clinica supertare daca vrei mf ;)
contesting is a life style

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Wed Nov 07, 2007 2:08 pm

carinutz wrote:O intrebare mai am si dup-aia nu va mai stress-ez. Puteti sa imi faceti o comparatie intre Grigore Alexandrescu si Marie Curie? Eu atata stiu (din presa si de la unii medici): Grigore Alexandrescu are dotari foarte bune si arata foarte fitzos, iar Marie Curie arata ca dracu’ si nu prea e dotat, da’ totusi il are pe prof. Pesamosca despre care numai de bine am auzit, plus ca se va renova din cate am inteles. In rest nu stiu mai nimic. Deci care e adevarul? Avantaje si dezavantaje. Va multumesc. Bafta!


grigore.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
pc7
elite
elite
Posts: 11077
Joined: Fri Apr 01, 2005 8:07 pm

Postby pc7 » Thu Nov 08, 2007 1:38 am

doh...pasarea din mana sau cea de pe gard? grea alegere...dotari care se vad sau cele pe care le asteptam sa vie?
Life's not fair, get used to it

User avatar
danhia
elite
elite
Posts: 4297
Joined: Sat Oct 29, 2005 8:56 pm
Location: The Royal Ascot Brigade

Postby danhia » Thu Nov 08, 2007 11:17 am

pece te=ai detasat si tu la bucuresti de ai vayut cum e prin spitalele de la capitala_ sau vb din auzite ca e obicei_
Red Apple

User avatar
carinutz
junior
junior
Posts: 27
Joined: Fri Feb 10, 2006 8:23 pm
Location: cluj-napoca

Postby carinutz » Thu Nov 08, 2007 1:03 pm

Din cate imi amintesc, am precizat cateva post-uri mai sus ca vorbesc din auzite. Tocmai de-aia am post-at pe forum, in speranta ca imi spune si mie cineva ceva concret despre situatia in clinicile de chirurgie pediatrica din Bucuresti. Dar cum unii n-au ce face cu timpul, decat sa ocupe forumul cu raspunsuri degeaba, asta e, inseamna ca numai atata pot, stimati/stimate TibiGzu, pc7 si Danhia. Naivu’ de mine credea ca pana la varsta asta vi s-au inchis fizele (nu fitzele, ci fizele). Bafta!
to be or not to be

User avatar
TibiGZU
elder
elder
Posts: 810
Joined: Thu Feb 01, 2007 1:09 pm
Location: contesting rulz
Contact:

Postby TibiGZU » Thu Nov 08, 2007 1:07 pm

carinutz wrote:Din cate imi amintesc, am precizat cateva post-uri mai sus ca vorbesc din auzite. Tocmai de-aia am post-at pe forum, in speranta ca imi spune si mie cineva ceva concret despre situatia in clinicile de chirurgie pediatrica din Bucuresti. Dar cum unii n-au ce face cu timpul, decat sa ocupe forumul cu raspunsuri degeaba, asta e, inseamna ca numai atata pot, stimati/stimate TibiGzu, pc7 si Danhia. Naivu’ de mine credea ca pana la varsta asta vi s-au inchis fizele (nu fitzele, ci fizele). Bafta!


io cre'k nu prinzi kiru pediatrica asa ca poti sa stai calm, sa scapi de ghimpele asta si sa te pregatesti mai departe
contesting is a life style

User avatar
crisstallus_cris
senior
senior
Posts: 343
Joined: Sun Sep 02, 2007 5:31 pm
Location: iasi-constanta
Contact:

Postby crisstallus_cris » Thu Nov 08, 2007 1:12 pm

De ce e nevoie de rautate si aciditati ?In fond suntem colegi cu totii,asa ar trebui sa ne consideram....Daca poti ajuta pe cineva cu un raspuns e ok,daca nu mai bine nu te baga...
nothing to gain,so much to lose...as a doctor

User avatar
Dr.Lili
elder
elder
Posts: 940
Joined: Fri Jun 15, 2007 1:28 pm

Postby Dr.Lili » Thu Nov 08, 2007 1:18 pm

criss,aici intri daca vrei sa faci un studiu pe piata:e sau nu e cauza de hiperaciditate cola twist?
love is everything we payed
life is beautiful; try it today

User avatar
sandman
senior
senior
Posts: 296
Joined: Wed Apr 19, 2006 5:31 pm
Location: Cluj-Napoca

Postby sandman » Thu Nov 08, 2007 1:23 pm

Celor care se cred prea importanti le recomand urmatorul proverb:

Şi ceapa se crede în rândul fructelor.

Nu se aplica celor cu bune intentii, astia fiind mai putini la numar. Oricum sunt cam multe cepe in medicina.

User avatar
Dr.Lili
elder
elder
Posts: 940
Joined: Fri Jun 15, 2007 1:28 pm

Postby Dr.Lili » Thu Nov 08, 2007 1:24 pm

ai auzit de sirop de ceapa?face bine la tuse si se aplica pe arsuri.
love is everything we payed
life is beautiful; try it today

User avatar
carinutz
junior
junior
Posts: 27
Joined: Fri Feb 10, 2006 8:23 pm
Location: cluj-napoca

Postby carinutz » Fri Nov 09, 2007 1:57 pm

Reportaj cu Adi Mutu:
“Reporter: Ce parere aveti despre campionatul romanesc de fotbal?
Adi Mutu: Da, sigur, cu ajutoru’ lui Dumnezeu si a lu’ nea Piti totul o sa fie bine.
R: Dar despre ultimul meci in care ati jucat ce ne puteti spune?
AM: Fireste, cu ajutoru’ lui Dumnezeu si cu nea Piti, baietii o sa faca treaba buna.
R: Ce ne puteti spune despre meciul cu Bulgaria din 17 noiembrie?
AM: Normal, ca daca ne ajuta Dumnezeu si nea Piti, eu cu baietii o sa castigam.
R: Ce va mai face familia? Sotia? Copiii?
AM: Da, evident, cu ajutorul lui Dumnezeu si al lui nea Piti si cu baietii o sa facem o faza frumoasa.
R: Ce credeti despre romanii din Italia?
AM: Da, sunt convins ca cu ajutoru’ lui Dumnezeu si a lui nea Piti, baietii or sa se descurce pe teren.
R: Iata ca am ajuns la finalul interviului. Ce puteti sa le transmiteti viitorilor rezidenti care au examen peste o saptamana?
AM: Da, sunt sigur ca cu ajutotu’ lui Dumnezeu si al lui nea Piti si cu baietii o sa castigam campionatul.
R: Va multumesc, domnule Adi Mutu pentru interviu. Ati fost foarte de treaba ca m-ati lasat sa va rapesc din pretiosul dumneavoastra timp pentru a-mi raspunde la intrebari. De asemenea va multumesc ca mi-ati adus atatea informatii utile.
AM: Da, eu asa sunt, cu ajutoru’ lu’ Dumnezeu si a lu’ nea Piti si cu baietii. Noi da, sigur, nu putem spune ca nu pentru ca stiti cum se spune despre, ma-ntelegeti, cu ajutoru’ lu’ nea Piti si al lui Dumnezeu si cu baietii, desigur ca da, nu am nimic impotriva.”

Deci, in concluzie, asadar si prin urmare, nu cred ca e vorba de cepe in medicina, doar ceapa e un aliment foarte nobil si bun. Cred ca e vorba de “microbistii” (a se citi “microbii”) din medicina, care daca “e” intrebati ceva, “nu stie sa raspunde”. Luati un antibiotic, dragii mei. Unii dintre voi ati dat de prea multe ori cu capu’ in Harrison. Macar ati inscris?
to be or not to be

User avatar
andrita
elder
elder
Posts: 1006
Joined: Tue Feb 13, 2007 4:26 pm
Location: mi
Contact:

Postby andrita » Fri Nov 09, 2007 2:44 pm

deocamdata ne am inscris la rezi.
dupa asta,cu ajutoru' lui d zeu si a lu' nea' piti o sa facem o schema buna .
si la anu ne vom inscrie din nou la rezi.macar o parte dintre noi!(sa nu stricam traditia).
Tot ce-i trebuie raului ca sa reuseasca este ca oamenii buni sa nu faca nimic.

User avatar
adellyne_85
elder
elder
Posts: 650
Joined: Sun Dec 31, 2006 11:44 pm

Postby adellyne_85 » Fri Nov 09, 2007 2:59 pm

:lol: :lol: :lol:
ce tare!

User avatar
TibiGZU
elder
elder
Posts: 810
Joined: Thu Feb 01, 2007 1:09 pm
Location: contesting rulz
Contact:

Postby TibiGZU » Fri Nov 09, 2007 6:22 pm

buei nush la ce va loatzi voi de adi mutu. va credetzi superioori or what?

are mai multa inteligentza motrica decat va vedea iq-ul vostru vreodata, stie doua limbi straine, a facut ceva concret pt tara asta (imaginea conteaza in orice domeniu) si pe deasupra mai e si credincios.
contesting is a life style

User avatar
andrita
elder
elder
Posts: 1006
Joined: Tue Feb 13, 2007 4:26 pm
Location: mi
Contact:

Postby andrita » Fri Nov 09, 2007 6:47 pm

no hai sa nu exageram.
si cand s a drogat de l o ginit aia tot faima romaniei a dus o mai departe.
pai stie 2 limbi .....romaneasca si aia de la adidasi.si poate un ciao bambina....pe ici pe colo.
ei nu ..acu serios..e mare dar nici chiar asa......de foarte laudat.e talentat .si atat!
esti sigur ca e credincios?atunci de ce nu si a tinut promisiunea in fata Domnului a juramantului facut cand s a casatorit?ca si casatoria in fata lui d zeu e tot o taina.
Tot ce-i trebuie raului ca sa reuseasca este ca oamenii buni sa nu faca nimic.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42716
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Postby Calico » Fri Nov 09, 2007 7:20 pm

andrita wrote:si cand s a drogat de l o ginit aia tot faima romaniei a dus o mai departe.

Da. ASTA a stricat reputatia romanilor.

andrita wrote:esti sigur ca e credincios?atunci de ce nu si a tinut promisiunea in fata Domnului a juramantului facut cand s a casatorit?ca si casatoria in fata lui d zeu e tot o taina.

Domnul le iarta pe toate, sa stii. Mi se pare ca tu nu prea ai un comportament de crestin, din modul cum vorbesti. Ar trebui sa stii ca nu e locul tau sa judeci credinta altora. Cinci Ave Maria si 20 de genuflexiuni.

User avatar
andrita
elder
elder
Posts: 1006
Joined: Tue Feb 13, 2007 4:26 pm
Location: mi
Contact:

Postby andrita » Sat Nov 10, 2007 9:12 am

ave maria nu prea ca nu mai am glas dar genuflexoiuni cu placere ca m am cam ankilozat pe scaun de atatea luni.
Tot ce-i trebuie raului ca sa reuseasca este ca oamenii buni sa nu faca nimic.

User avatar
andrita
elder
elder
Posts: 1006
Joined: Tue Feb 13, 2007 4:26 pm
Location: mi
Contact:

Postby andrita » Sat Nov 10, 2007 9:13 am

MumaPadurii wrote:
andrita wrote:si cand s a drogat de l o ginit aia tot faima romaniei a dus o mai departe.

Da. ASTA a stricat reputatia romanilor.

andrita wrote:esti sigur ca e credincios?atunci de ce nu si a tinut promisiunea in fata Domnului a juramantului facut cand s a casatorit?ca si casatoria in fata lui d zeu e tot o taina.

Domnul le iarta pe toate, sa stii. Mi se pare ca tu nu prea ai un comportament de crestin, din modul cum vorbesti. Ar trebui sa stii ca nu e locul tau sa judeci credinta altora. Cinci Ave Maria si 20 de genuflexiuni.


ce te a facut sa crezica nu sunt asa crestina?ce limbaj mai bine zis??EXEMPLE!!sa nu mor si eu proasta.
Tot ce-i trebuie raului ca sa reuseasca este ca oamenii buni sa nu faca nimic.

User avatar
alinavalean
senior
senior
Posts: 399
Joined: Sat Nov 04, 2006 11:56 pm

Postby alinavalean » Sat Nov 10, 2007 9:46 am

Capul asta de mort cu tigara in gura nu e o imagine prea credincioasa... :lol:

User avatar
sandman
senior
senior
Posts: 296
Joined: Wed Apr 19, 2006 5:31 pm
Location: Cluj-Napoca

Postby sandman » Sat Nov 10, 2007 11:41 am

E campanie impotriva fumatului. :lol:

User avatar
alinavalean
senior
senior
Posts: 399
Joined: Sat Nov 04, 2006 11:56 pm

Postby alinavalean » Sat Nov 10, 2007 12:24 pm

Macar andrita sa-si puna un cap de ingeras sau si mai bine un iepuras playboy... aia da credinta... :lol: :lol:

User avatar
andrita
elder
elder
Posts: 1006
Joined: Tue Feb 13, 2007 4:26 pm
Location: mi
Contact:

Postby andrita » Sat Nov 10, 2007 1:12 pm

sandman wrote:E campanie impotriva fumatului. :lol:


EXACT!!!!!
Tot ce-i trebuie raului ca sa reuseasca este ca oamenii buni sa nu faca nimic.

User avatar
andrita
elder
elder
Posts: 1006
Joined: Tue Feb 13, 2007 4:26 pm
Location: mi
Contact:

Postby andrita » Sat Nov 10, 2007 1:14 pm

CAPUL DE INGERAS INSEAMNA CA INGERASUL E FOST DECAPITAT.DECI TOT NECREDINCIOS.SI IEPURASUL PLAYBOY...SI MAI CREDINICIOS.
ms de idee alivalean. :twisted: :twisted:
Tot ce-i trebuie raului ca sa reuseasca este ca oamenii buni sa nu faca nimic.

User avatar
carinutz
junior
junior
Posts: 27
Joined: Fri Feb 10, 2006 8:23 pm
Location: cluj-napoca

Postby carinutz » Sat Nov 24, 2007 7:28 pm

Asadar, am mai scris acum cateva saptamani. Am aceeasi intrebare pentru cei care cunosc situatia (rezidenti, studenti,…): Ce imi recomandati – Grigore Alexandrescu sau Marie Curie? Si de ce? Mersi frumos.
to be or not to be

User avatar
crisstallus_cris
senior
senior
Posts: 343
Joined: Sun Sep 02, 2007 5:31 pm
Location: iasi-constanta
Contact:

Postby crisstallus_cris » Sat Nov 24, 2007 7:44 pm

carinutz wrote:Asadar, am mai scris acum cateva saptamani. Am aceeasi intrebare pentru cei care cunosc situatia (rezidenti, studenti,…): Ce imi recomandati – Grigore Alexandrescu sau Marie Curie? Si de ce? Mersi frumos.

Sa inteleg ca ai luat un punctaj decent...ca sa nu zic chiar bun? :D
nothing to gain,so much to lose...as a doctor

User avatar
carinutz
junior
junior
Posts: 27
Joined: Fri Feb 10, 2006 8:23 pm
Location: cluj-napoca

Postby carinutz » Sat Nov 24, 2007 7:50 pm

Am luat 816.Sper sa am ceva sanse. Si inca o intrebare: cand se face alegerea clinicilor si pe ce criterii? Am auzit tot felul de zvonuri... cum ca alegerea clinicii se face prin tragere la sorti. Mersi.
to be or not to be


Return to “Rezidentiat 2007”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests