helllp pls

Punct si de la capat. MS propune o noua lege pentru rezidentiat
User avatar
dr.rezidentx1
senior
senior
Posts: 341
Joined: Sat Jun 23, 2007 11:08 pm
Location: France

helllp pls

Postby dr.rezidentx1 » Wed Oct 31, 2007 9:40 am

era anul trecut pe un forum postat ceva de gen.......luati rezidentiatul cu 200 pagini invatate......schite, sheme,etc
stiti cuma daca mai e valabil topicu asta............
poate sa posteze cineva?
[/quote]

User avatar
lniculaescu
junior
junior
Posts: 49
Joined: Tue May 23, 2006 7:17 pm

Postby lniculaescu » Wed Oct 31, 2007 10:22 am

asta cauti?
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Bysko
senior
senior
Posts: 249
Joined: Fri Dec 01, 2006 6:26 pm
Location: Cocarlatii de Vale:)

Postby Bysko » Wed Oct 31, 2007 10:25 am

Tu ce crezi? :) Parca asta era "tactica trident", care din pacate anul asta nu se poate aplica(parerea mea) totusi se poate incerca,nu? :wink:
Bine, partea cu 4 raspunsuri se poate -ca nu are ce sa strice in conditiile in care nu ai habar.

User avatar
lniculaescu
junior
junior
Posts: 49
Joined: Tue May 23, 2006 7:17 pm

Postby lniculaescu » Wed Oct 31, 2007 10:33 am

.sincer nu stiu a cui era tactica. asta o aveam pe comp. eu zic ca cea mai buna tactica e sa mananci fasole inainte de rezi si apoi sa-i derutezi pe ceilalti candidati intr-un mod natural :D

User avatar
alinavalean
senior
senior
Posts: 399
Joined: Sat Nov 04, 2006 11:56 pm

Postby alinavalean » Wed Oct 31, 2007 10:34 am

Nu cred ca merge tactica cu 200 de pagini... Cu 4 raspunsuri, s-ar putea, vedem acolo. Sa speram ca nu va fi cazul sa nu stim intrebarile deloc dupa atata munca...

User avatar
dr.rezidentx1
senior
senior
Posts: 341
Joined: Sat Jun 23, 2007 11:08 pm
Location: France

Postby dr.rezidentx1 » Wed Oct 31, 2007 10:37 am

Bysko wrote:Tu ce crezi? :) Parca asta era "tactica trident", care din pacate anul asta nu se poate aplica(parerea mea) totusi se poate incerca,nu? :wink:
Bine, partea cu 4 raspunsuri se poate -ca nu are ce sa strice in conditiile in care nu ai habar.


mda.....ai dreptate.....treaba cu 4 rasp bifate am incercat-o si eu....si merge.....dar pt cei care sunt disperati sa ia rezu chiar si pe mf......numai sa intre in sistem si sa nu stea un an acasa
dar eu deja am un rez luat pe mf si nu vreau sa aleg iar mf.....cred ca nu ma voi prezenta la repart pt mf-isti daca iar am ocazia asta..........

pasarilatilungila
elder
elder
Posts: 679
Joined: Sun Nov 14, 2004 11:33 pm

Postby pasarilatilungila » Wed Oct 31, 2007 11:25 am

anul trecut am incercat si eu la unele intrebari si am cam luat teapa la destule intrebari :)
And the PRIDES shall stand as one, powerful in the LIGHT and SUPREME among BEINGS

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Wed Oct 31, 2007 1:42 pm

e a mea si principiul e aplicabil in continuare, ba chiar mai calumea ca sunt doar 50d e teme nu 58, deci sanse mai mari. totusi nr pagini este cel pt rezi 2005-2006, aici clar ca nu se potriveste. btw o pusesem initial pe forum cu tot cu o nota explicativa (un *.doc) care spunea si cam ce sasteptari sa ai de la metoda, ceva despre premize aplicabilitate etc.
calculul statistic dovedeste din faza cu 4 raspunsuri, aceleasi intotdeaunaetc.a se intelege cu nivel de probabilit statistica, daca ai doar 1 intrebare fara raspuns e clar ca n-o gineste, dar daca sunt multe, ai best chances dintre toate celelalte variante de bulan. in curand o sa apara si vartianta pt 2009 cand scoat cartea :lol:

woody
senior
senior
Posts: 399
Joined: Fri Feb 23, 2007 10:02 am

Postby woody » Wed Oct 31, 2007 1:44 pm

pasarilatilungila wrote:anul trecut am incercat si eu la unele intrebari si am cam luat teapa la destule intrebari :)
vrei sa descrii aceata tactica pls ? ca sa inteleg de ce ai luat teapa? :( parca era vb sa fie aplicata numai la sub la care nu ai habar acum poate o fi alta tactica mai noua? bafta :shock:

Bysko
senior
senior
Posts: 249
Joined: Fri Dec 01, 2006 6:26 pm
Location: Cocarlatii de Vale:)

Postby Bysko » Wed Oct 31, 2007 2:40 pm

trident wrote:in curand o sa apara si vartianta pt 2009 cand scoat cartea :lol:

Sa speram ca noi n-o sa avem nevoie :lol:
Da' scoate-o pentru generatiile care vor urma :wink:

cosmin82
junior
junior
Posts: 56
Joined: Sat May 05, 2007 2:12 am

Postby cosmin82 » Wed Oct 31, 2007 9:39 pm

pai mai incerci de 2x pana in 2009 ca sa poti spune ca esti sigur? oricum cred ca merge, dar cele 200 de pagini tre stiute ca pe poezie, nu asa flusturatic. :P

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Wed Oct 31, 2007 9:40 pm

am gasit si wordul cu restul. este depasita au trecut 2 ani s-a sch si amteria, dar wtf. oricum m-a topit ca iniculaescu avea in calc o idee de-a mea, in scurt timp ma voi desavarsi ca formator de opinii si ideile mele vor cuprinde lumea intr-o frenezie buuahhahah :lol:

nush cume cu fasolea mai sus amintita, dar soto sticla de cola agitata si deschisa cu stropirea foilor colegilor de banci e de viitor. cica anul asta o sa lase doar cu sprite, ca ala se usuca si nu intra aiurea la scaner :D
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
adellyne_85
elder
elder
Posts: 650
Joined: Sun Dec 31, 2006 11:44 pm

Postby adellyne_85 » Wed Oct 31, 2007 10:31 pm

ia uite ce aveam si eu in calc si nu stiam ce e cu ele, nici nu mai stiu de cand le am si de la cine, ma incurcam in ele, le mai deschideam, dar niciodata nu am cit pana la capat :D
ma, ca daca le citeam mai din timp...
cu redbull ne lasa?

User avatar
dr.rezidentx1
senior
senior
Posts: 341
Joined: Sat Jun 23, 2007 11:08 pm
Location: France

.....

Postby dr.rezidentx1 » Wed Oct 31, 2007 11:41 pm

lniculaescu wrote:.sincer nu stiu a cui era tactica. asta o aveam pe comp. eu zic ca cea mai buna tactica e sa mananci fasole inainte de rezi si apoi sa-i derutezi pe ceilalti candidati intr-un mod natural :D


cu mirosuri colorate de ii dai pe concurenti pe spate......
trident tu ai fost vreodata in oltenia.......
armele secrete ale oltenilor sunt flatulierele si ciushca( a se intelege ardei iute) :D :D :D :D :D :D :D

User avatar
lniculaescu
junior
junior
Posts: 49
Joined: Tue May 23, 2006 7:17 pm

Postby lniculaescu » Thu Nov 01, 2007 1:40 am

trident wrote:. oricum m-a topit ca iniculaescu avea in calc o idee de-a mea, in scurt timp ma voi desavarsi ca formator de opinii si ideile mele vor cuprinde lumea intr-o frenezie buuahhahah :lol:


:D :D eu sunt foarte adunator din fire. adun informatii din toate partile si ce mi se pare interesant pastrez. iar faza cu ideile nu vad nimic rau, daca sunt bune de ce sa nu fie perpetuate. ce mama dreaq.

mai avem nevoi sa ascultam si la altii. ce conteaza cine e persoana respectiva daca ce spune merita auzit. (asta asa ca o mica paranteza mai serioasa)

User avatar
adellyne_85
elder
elder
Posts: 650
Joined: Sun Dec 31, 2006 11:44 pm

Re: .....

Postby adellyne_85 » Thu Nov 01, 2007 9:25 am

dr.rezidentx1 wrote:
lniculaescu wrote:.sincer nu stiu a cui era tactica. asta o aveam pe comp. eu zic ca cea mai buna tactica e sa mananci fasole inainte de rezi si apoi sa-i derutezi pe ceilalti candidati intr-un mod natural :D


cu mirosuri colorate de ii dai pe concurenti pe spate......
trident tu ai fost vreodata in oltenia.......
armele secrete ale oltenilor sunt flatulierele si ciushca( a se intelege ardei iute) :D :D :D :D :D :D :D


da ma? si cum se explica imunitatea non-oltenilor? (mai ales a clujului si bucurestiului) caci in ciuda asa-ziselor arme secrete, nu oltenii sunt in frunte la rez, semn ca nu prea au efecte armele lor.
cred ca se abordeaza tactica fight fire with fire :D

cosmin82
junior
junior
Posts: 56
Joined: Sat May 05, 2007 2:12 am

Postby cosmin82 » Thu Nov 01, 2007 4:20 pm

cred ca e vb de cum sa iei rezi, nu cum sa il iei printre primii....
pt ca poti fi si din bangladesh, ai invatat cele 850 pagini si ai luat primul.
:P

User avatar
andrita
elder
elder
Posts: 1006
Joined: Tue Feb 13, 2007 4:26 pm
Location: mi
Contact:

Postby andrita » Thu Nov 01, 2007 5:22 pm

cosmin82 wrote:cred ca e vb de cum sa iei rezi, nu cum sa il iei printre primii....
pt ca poti fi si din bangladesh, ai invatat cele 850 pagini si ai luat primul.
:P


aia din bangladesh nu cred ca invata dupe o carte din 98.
Tot ce-i trebuie raului ca sa reuseasca este ca oamenii buni sa nu faca nimic.


Return to “Rezidentiat 2007”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 59 guests