de cate ori v-ati propus sa treceti prin materie

Punct si de la capat. MS propune o noua lege pentru rezidentiat

de cate ori v-ati propus sa treceti prin materie?

Poll ended at Thu Nov 22, 2007 10:32 pm

o data si e suficient
1
2%
de 2 ori
11
22%
de 3 ori
22
45%
de 4 ori si dak mai am timp mai e loc si de.........
15
31%
 
Total votes: 49

User avatar
dr.rezidentx1
senior
senior
Posts: 341
Joined: Sat Jun 23, 2007 11:08 pm
Location: France

de cate ori v-ati propus sa treceti prin materie

Postby dr.rezidentx1 » Wed Oct 03, 2007 10:32 pm

chiar daca e relativa intrebarea.............caci nu conteaza de cate ori treci ci cu ce ai ramas din ce ai trecut....si cate ore alocati zilnic studiului pt rez asta daca va mai tin neuronii ca ai mei dau semne de oboseala.

User avatar
doctorita_irina
senior
senior
Posts: 151
Joined: Mon Dec 04, 2006 11:09 pm

Re: de cate ori v-ati propus sa treceti prin materie

Postby doctorita_irina » Wed Oct 03, 2007 11:10 pm

dr.rezidentx1 wrote:chiar daca e relativa intrebarea.............caci nu conteaza de cate ori treci ci cu ce ai ramas din ce ai trecut....si cate ore alocati zilnic studiului pt rez asta daca va mai tin neuronii ca ai mei dau semne de oboseala.


Nu inteleg la ce te referi cand spui ca neuronii dau semne de oboseala: nu mai ai rabdare sa stai sa citesti/inveti, ai impresia ca nu iti mai amintesti un procent semnificativ din ceea ce ai considerat invatat anterior sau mai ai teme neparcurse, deci informatie de asimilat si nu se mai lipeste? sau toate la un loc? :)

eu votez pentru trecutul de mai multe ori prin materie cu cat mai mult simt al raspunderii, mi se pare cel mai eficient dar pana la urma fiecares tie cat poate sa-i depoziteze neuronii.Succes! :)
"Invatatura iti da lumina, dar nu te inalti decat prin caracter."

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Wed Oct 03, 2007 11:12 pm

sau alte semne in plus. stiu pe cineva careia neuronii ii beculeau cand erau hobo :)

User avatar
dr.rezidentx1
senior
senior
Posts: 341
Joined: Sat Jun 23, 2007 11:08 pm
Location: France

........

Postby dr.rezidentx1 » Wed Oct 03, 2007 11:17 pm

trident wrote:sau alte semne in plus. stiu pe cineva careia neuronii ii beculeau cand erau hobo :)


nu doar senzatia ca nu mai e loc unde sa se depoziteze inform in cap.........dar cine e acea persoana careia neuronii ii beculeau cand erau hobo :)[/quote] poate imi da vreo idee sa-mi beculeasca si mie neuroniii

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Wed Oct 03, 2007 11:20 pm

fix asta era pb ta, cine e persoana care beculea :lol:
ati vaz epis ala cu kelly bundy cand orice info noua stergea o info veche? cand mergea asta la concursuri din alea gen vsf milardar? :lol:

User avatar
dr.rezidentx1
senior
senior
Posts: 341
Joined: Sat Jun 23, 2007 11:08 pm
Location: France

..........

Postby dr.rezidentx1 » Wed Oct 03, 2007 11:59 pm

trident wrote:fix asta era pb ta, cine e persoana care beculea :lol:
ati vaz epis ala cu kelly bundy cand orice info noua stergea o info veche? cand mergea asta la concursuri din alea gen vsf milardar? :lol:


da asta e pb mea
sa ma sfatuiesc cu acea persoama cum sa invatam trimitandu-ne pm reciproc!!!!!!!!!
cumva tu si nu stiu eu???????? :shock: :?:

User avatar
TibiGZU
elder
elder
Posts: 810
Joined: Thu Feb 01, 2007 1:09 pm
Location: contesting rulz
Contact:

Postby TibiGZU » Thu Oct 04, 2007 2:08 pm

voi trece de 3 ori prin materie. momentan sunt la tura a 2-a. mi-am planificat ca ultima trecere sa o fac incepand cu 20 oct.

nu e important sa treci ca trenul de cat mai multe ori. cred ca e mult mai important sa repeti in fiecare zi chestii din cat mai multe subiecte, ca sa nu uiti (sa intretii materia calda). de exemplu eu aloc zilnic jumatate de zi pentru recapitularea subiectelor la care in ziua precedenta am gresit mai mult de o intrebare. fac un test pe zi cu 4 intrebari random / tema (1CS plus 3CM) si in restul de cateva ore mai repet un nou subiect.
contesting is a life style


Return to “Rezidentiat 2007”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 63 guests