propunere desfasurare rezidentiat :!:

Punct si de la capat. MS propune o noua lege pentru rezidentiat
User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Thu Mar 29, 2007 6:27 pm

greshit cu supravegherea, atat ca suma cat si ca si componentza a comisiilor de supraveghere.
secondly, destul de imposibil sa se aranjeze, dat fiind ca eu unul am vazut procedura si mi s-a parut highly impossible sa faci vreo shjmecherie.
trei, toti intr-un singur loc e absurd dar nu imposibil
patru, ai mai bine sa asjteptam sa vedem

User avatar
TibiGZU
elder
elder
Posts: 810
Joined: Thu Feb 01, 2007 1:09 pm
Location: contesting rulz
Contact:

Postby TibiGZU » Thu Mar 29, 2007 9:08 pm

nu stiu la ce va mai agitati. va zic eu din surse sigure ca dam toti la bucuresti. gata cu tema asta. alt topic?!
contesting is a life style

User avatar
tana
elder
elder
Posts: 2017
Joined: Mon Jun 20, 2005 5:39 pm

Postby tana » Thu Mar 29, 2007 9:16 pm

uof, am scris un raspuns si s-a pierdut. era mai lung, dar ideea era ca par example daca eu as fi iasul si s-ar hotara sa se dea doar la cluj, m-as oftica. poa sa se roteasca, totusi
I'm not anti-social. I'm just not user friendly

User avatar
tandarica_ndy
senior
senior
Posts: 248
Joined: Sat Mar 24, 2007 11:18 am
Location: Str. Fundatura Renasterii

Postby tandarica_ndy » Thu Mar 29, 2007 10:47 pm

Io zic sa se dea rezidentiatu' l Pucioasa ca am auzit ca e un oras mare, metropola, zic unii! :lol:

User avatar
tandarica_ndy
senior
senior
Posts: 248
Joined: Sat Mar 24, 2007 11:18 am
Location: Str. Fundatura Renasterii

Postby tandarica_ndy » Thu Mar 29, 2007 10:48 pm

Io zic sa se dea rezidentiatu' la Pucioasa ca am auzit ca e un oras mare, metropola, zic unii! :lol:

User avatar
Bubu
senior
senior
Posts: 161
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:20 am
Location: Miserupia
Contact:

Postby Bubu » Fri Mar 30, 2007 12:32 am

tandarica_ndy wrote:Io zic sa se dea rezidentiatu' la Pucioasa ca am auzit ca e un oras mare, metropola, zic unii! :lol:


E mare gara sau trebuie sa-mi aduc cortul? Ca sa stiu unde voi sta. :smoking:
Image

Nu beau, nu fumez, doar seduc si-abandonez.

User avatar
TibiGZU
elder
elder
Posts: 810
Joined: Thu Feb 01, 2007 1:09 pm
Location: contesting rulz
Contact:

Postby TibiGZU » Fri Mar 30, 2007 9:45 am

tandarica_ndy wrote:Io zic sa se dea rezidentiatu' la Pucioasa ca am auzit ca e un oras mare, metropola, zic unii! :lol:


ati vrea voi la pucioasa, dar numa unii au privilegiu asta :D
contesting is a life style

User avatar
andrita
elder
elder
Posts: 1006
Joined: Tue Feb 13, 2007 4:26 pm
Location: mi
Contact:

Postby andrita » Fri Mar 30, 2007 9:47 am

eu zic ca tot la sacele e cel mai bine.e mai...larg locul.si dupa ,facem si o excursie la baba runca....pt cine cunoaste zona :lol:

User avatar
matrix
elder
elder
Posts: 519
Joined: Mon Jul 07, 2003 9:03 am

Postby matrix » Fri Mar 30, 2007 10:04 am

fiecare sa dea in centrul unde a facut, dar sa fie comisii/supraveghere din alte centre.
sau sa se dea la bucuresti la gramada cu o comisie mixta din toate centrele universitare.
Viata lunga si prospera!

User avatar
TibiGZU
elder
elder
Posts: 810
Joined: Thu Feb 01, 2007 1:09 pm
Location: contesting rulz
Contact:

Postby TibiGZU » Fri Mar 30, 2007 10:11 am

io zic "sa se dea o lege in tara asta sa nu se mai fure" - Andrei Poll :lol:
contesting is a life style

woody
senior
senior
Posts: 399
Joined: Fri Feb 23, 2007 10:02 am

Postby woody » Fri Mar 30, 2007 12:28 pm

adellyne_85 wrote:poate 20/centru.


Bai oameni buni numa la centrele mici din ardeal pile sunt cel putin 50% din sutndetii din anul 6 :idea: :twisted: :evil:

User avatar
ANKKON
senior
senior
Posts: 157
Joined: Sun May 15, 2005 5:38 pm

Postby ANKKON » Fri Mar 30, 2007 1:04 pm

de acord cu tine

User avatar
adellyne_85
elder
elder
Posts: 650
Joined: Sun Dec 31, 2006 11:44 pm

Postby adellyne_85 » Fri Mar 30, 2007 2:33 pm

woody wrote:Bai oameni buni numa la centrele mici din ardeal pile sunt cel putin 50% din sutndetii din anul 6 :idea: :twisted: :evil:

nuuuuuuuuu :ohmamma:

User avatar
tandarica_ndy
senior
senior
Posts: 248
Joined: Sat Mar 24, 2007 11:18 am
Location: Str. Fundatura Renasterii

Postby tandarica_ndy » Fri Mar 30, 2007 2:36 pm

Hai ca sunteti foarte simpatici! 20 pe centru auzi!...50% cu pile...
Sub nicio forma nu e asa! Rezidentiatul e un examen corect, probabil ultimul de acest tip!...
Adica voi vreti sa ziceti ca vine cineva si razuie cu "pila" raspunsul corect pe care l-am pus eu? :lol:

User avatar
adellyne_85
elder
elder
Posts: 650
Joined: Sun Dec 31, 2006 11:44 pm

Postby adellyne_85 » Fri Mar 30, 2007 2:45 pm

tandarica_ndy wrote:Adica voi vreti sa ziceti ca vine cineva si razuie cu "pila" raspunsul corect pe care l-am pus eu? :lol:

nooo, hai maaa, ca vei raspunde corect la mai multe.

User avatar
tandarica_ndy
senior
senior
Posts: 248
Joined: Sat Mar 24, 2007 11:18 am
Location: Str. Fundatura Renasterii

Postby tandarica_ndy » Fri Mar 30, 2007 2:56 pm

nooo, ca anu asta o sa fie o intrebare principala, asa-numita "intrebare-bomba", la care dc vei raspunde iei automat rezidentiatu'! Deci doar un raspuns e suficient!...restul nu mai conteaza=))))

User avatar
adellyne_85
elder
elder
Posts: 650
Joined: Sun Dec 31, 2006 11:44 pm

Postby adellyne_85 » Fri Mar 30, 2007 3:04 pm

io glumeam oleaca, nu trebuia sa incepi tu de-a serioaselea...cu intrebarea bomba si alea intrari automate in rezi. nu mai imi place discutia in acesti termeni. nu stiti de gluma. :x

User avatar
andrita
elder
elder
Posts: 1006
Joined: Tue Feb 13, 2007 4:26 pm
Location: mi
Contact:

Postby andrita » Fri Mar 30, 2007 3:15 pm

daca nu ar fi existat pile si relatii...cum credeti ca au luat rezidentiatul pe chirurgicale niste absolventi care au terminat kineto la bucuresti si s au transferat la noi (ca a doua facultate FARA TAXA) si care veneaau numai in sesiune sa dea ex...si habar nu aveau sa faca un exam obiectiv?
sau cum a luat rezi pe medicale un alt coleg de an care era in fiecare weekend prin disco si il vedeam la facultate de 10 ori pe semestru(incluzind examenele)?eu zic ca erau cumetrii cu lupul!(fierarul din poveste).

User avatar
ioaname
senior
senior
Posts: 138
Joined: Fri Oct 06, 2006 10:26 am
Location: pe mijlocul tarii

Postby ioaname » Fri Mar 30, 2007 4:35 pm

andrita wrote:daca nu ar fi existat pile si relatii...cum credeti ca au luat rezidentiatul pe chirurgicale niste absolventi care au terminat kineto la bucuresti si s au transferat la noi (ca a doua facultate FARA TAXA) si care veneaau numai in sesiune sa dea ex...si habar nu aveau sa faca un exam obiectiv?
sau cum a luat rezi pe medicale un alt coleg de an care era in fiecare weekend prin disco si il vedeam la facultate de 10 ori pe semestru(incluzind examenele)?eu zic ca erau cumetrii cu lupul!(fierarul din poveste).


Lasa-i pe cei cu kineto in pace ca ei chiar au invatat si n-ai de ce sa-i vorbesti de rau!
Si tu de unde stii ca acel coleg era in fiecare weekend in disco sau erai si tu pe acolo!Poate de aia n-ai luat nici macar MF.
Si chiar cine e acel coleg care a luat pe medicale ca eu nu-l stiu.
"Fiinta fara constiinta nu e decat ruina sufletului"

claudia23
junior
junior
Posts: 50
Joined: Fri Jun 30, 2006 5:24 pm

Postby claudia23 » Fri Mar 30, 2007 4:52 pm

si parerea mea e ca rezidentiatul e un examen corect. l-am dat de doua ori, am invatat si l-am luat de amandoua datile cu nota destul de mare. singura modalitate de a trisa la el este (dupa parerea mea), daca cineva face rost de grile cu 20-30 de minute inainte de examen. de ex. mamica e secretara la rectorat si e pe faza cand se trimit prin fax, iar cei care supravegheaza trec cu vederea ca ai intarziat un pic. deci cu cat mai multe centre cu atat mai multe mame secretare. eu zic sa se dea intr-un singur loc, sau cel putin sa fie la intamplare cine unde da. in ordine alfabetica a numelui de fata a mamei, a varstei bunicilor si cu totii suntem in stare sa mai inventam si altele.
spor la invatat.

User avatar
andrita
elder
elder
Posts: 1006
Joined: Tue Feb 13, 2007 4:26 pm
Location: mi
Contact:

Postby andrita » Fri Mar 30, 2007 5:42 pm

ioaname wrote:
andrita wrote:daca nu ar fi existat pile si relatii...cum credeti ca au luat rezidentiatul pe chirurgicale niste absolventi care au terminat kineto la bucuresti si s au transferat la noi (ca a doua facultate FARA TAXA) si care veneaau numai in sesiune sa dea ex...si habar nu aveau sa faca un exam obiectiv?
sau cum a luat rezi pe medicale un alt coleg de an care era in fiecare weekend prin disco si il vedeam la facultate de 10 ori pe semestru(incluzind examenele)?eu zic ca erau cumetrii cu lupul!(fierarul din poveste).


Lasa-i pe cei cu kineto in pace ca ei chiar au invatat si n-ai de ce sa-i vorbesti de rau!
Si tu de unde stii ca acel coleg era in fiecare weekend in disco sau erai si tu pe acolo!Poate de aia n-ai luat nici macar MF.
Si chiar cine e acel coleg care a luat pe medicale ca eu nu-l stiu.


1.nu ai fost in an cu mine!
2.am zis generic coleg si medicale....de fapt e colega...
3.cind ai pb in familie grave...nu cred ca iti mai arde de invatat chiar asa de tare!
4.referitor la disco...lumea vorbeste.....totul se afla....si da...de fiecare data cind am fost si eu in discoo..m am intalnit cu "colegul"
5.tu de ce ai luat numai mf?

User avatar
latvia
elder
elder
Posts: 1664
Joined: Mon Oct 24, 2005 11:10 pm

Postby latvia » Fri Mar 30, 2007 5:56 pm

claudia23 wrote: singura modalitate de a trisa la el este (dupa parerea mea), daca cineva face rost de grile cu 20-30 de minute inainte de examen. de ex. mamica e secretara la rectorat si e pe faza cand se trimit prin fax, iar cei care supravegheaza trec cu vederea ca ai intarziat un pic.


mamica lu trident e secretara la rectorat. :roll:
ma gandeam io cum a luat asta rezi pe dv si a stat non stop pe imed.

User avatar
tandarica_ndy
senior
senior
Posts: 248
Joined: Sat Mar 24, 2007 11:18 am
Location: Str. Fundatura Renasterii

Postby tandarica_ndy » Fri Mar 30, 2007 7:51 pm

Hai mai adellyne, cum sa nu stiu io de gluma?! Tot in gluma am zis si io de "intrebarea bomba", dar nu poti sa stii niciodata ...poa sa dea o intrebare cu un grad inalt de dificultate la care sa raspunda putina lume...si...atunci e suficient un singur raspuns...glumeam desigur! :D

User avatar
pc7
elite
elite
Posts: 11019
Joined: Fri Apr 01, 2005 8:07 pm

Postby pc7 » Fri Mar 30, 2007 9:43 pm

brea asta e si rezi pe dv, si prep pe gastro, si sef, si cu mama secretara?

breaaaa trideluleee...da...mult...k**t macasi cand ai fost mic
Life's not fair, get used to it

User avatar
latvia
elder
elder
Posts: 1664
Joined: Mon Oct 24, 2005 11:10 pm

Postby latvia » Fri Mar 30, 2007 11:21 pm

cu linguritza pc sept,cu linguritza.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Sat Mar 31, 2007 12:10 pm

si tata infirmier intr-un MARE spital bucurestean
e, ce vreit mai mult :lol:


Return to “Rezidentiat 2007”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 55 guests