23 Martie, 18.30-20.30, in Amfiteatrul Mare SUUB

Punct si de la capat. MS propune o noua lege pentru rezidentiat
doriana_rizea80
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Sun Feb 18, 2007 3:28 pm
Location: Bucuresti

23 Martie, 18.30-20.30, in Amfiteatrul Mare SUUB

Postby doriana_rizea80 » Thu Mar 22, 2007 10:32 pm

Vineri, 23 Martie, 18.30-20.30, in Amfiteatrul Mare al Spitalului Universitar de Urgenta Bucuresti, Prof. Univ. Dr. Irinel Popescu si Conf. Univ. Dr. Corin Badiu ne vor vorbi despre modificarile privind organizarea examenului de rezidentiat 2007 precum si despre desfasurarea programului de pregatire prin rezidentiat.

User avatar
ANKKON
senior
senior
Posts: 157
Joined: Sun May 15, 2005 5:38 pm

Postby ANKKON » Thu Mar 22, 2007 11:41 pm

ca rog sa postati ce se discuta pt cei care nu sunt in centrul bucuresti.Va multumesc anticipat

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42607
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Postby Calico » Fri Mar 23, 2007 1:59 am

E intrare libera sau trebuia sa te inscrii dinainte?

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Fri Mar 23, 2007 2:00 am

inscrierea se facea pe un site, dar din experienta programelor anterioare eu stiu ca poti sa pur si simplu prezinti cu 15 minute inainte si vb cu organizatorii, multi fac asa.

orisicum, intrarea este libera cu sau fara inscriere. din aceeasi experienta..

si-mi mentin ideea ca e o intalnire mult, mult importanta pe cei care dau rezi.

pasarilatilungila
elder
elder
Posts: 679
Joined: Sun Nov 14, 2004 11:33 pm

Postby pasarilatilungila » Fri Mar 23, 2007 11:14 am

daca are cineva un reportofon, face pls un bine si celor care nu au cum sa ajunga la intalnire ?
ms ;)
And the PRIDES shall stand as one, powerful in the LIGHT and SUPREME among BEINGS

User avatar
gine
junior
junior
Posts: 57
Joined: Wed Nov 09, 2005 11:40 pm

Postby gine » Fri Mar 23, 2007 10:08 pm

ce s-a discutat la sedinta?

User avatar
dr_anca
senior
senior
Posts: 120
Joined: Sat Sep 02, 2006 3:54 pm
Location: bucuresti

Postby dr_anca » Fri Mar 23, 2007 11:17 pm

nimic concret...despre pregatirea in anii de rezidentiat curricula,coordonare,indrumare....bla bla...cat despre rezidentiat-tematica e publicata,trunchiul comun stabilit pe cele 3 domenii iar metodologia de desfasurare vom afla

User avatar
gine
junior
junior
Posts: 57
Joined: Wed Nov 09, 2005 11:40 pm

Postby gine » Fri Mar 23, 2007 11:54 pm

merci dr_anca. ce prostie...............

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42607
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Postby Calico » Sat Mar 24, 2007 12:11 am

A cam fost o pacaleala. In sensul ca cei doi venisera acolo sa vorbeasca despre pregatirea din timpul rezidentiatului, cu accent pe rezidentiatul chirurgical. Nu despre concurs.

A inceput frumos, Irinel Popescu i-a pus sa ridice mana pe cei care vor o specialitate chirurgicala. Apoi a zis ceva de genul: si restul ce cauta aici? :evil:
Bun, si a vorbit Popescu despre cum e un rezidentiat chirurgical, cum ar trebui sa fie, bla bla, destul de interesant.

Apoi a venit Badiu si a vorbit tot despre rezidentiat (despre ce se intampla dupa concurs adica), dar in termeni mai plictisitori.
Si la un moment dat ii zice cineva sa ne spuna despre trunchiul comun, cum de s-a luat decizia asta, care sunt avantajele... Si el zice ca nu au fost chemati in seara asta sa discute despre concursul de rezi, dar ca o sa ne raspunda la intrebari dupa prezentare...

Buun.. deci despre concursul de rezi am vorbit practic vreo jumate de ora, la sfarsit. Cand lumea si-a exprimat nemultumirea cu privire la trunchiul comun si la tematica. In mod inutil de altfel, dupa parerea mea, ca oricum era totul deja stabilit.

Cei doi oricum nu aveau ce sa ne lamureasca. De stiut nu stiau nici ei prea multe, nu au fost in seara asta sa vorbeasca despre rezi (nu se stie cum va fi cu centrele unde se va da, ne-au zis sa venim noi cu propuneri).
Se stie insa ca medicalele, chirurgia si laboratorul sunt la comun. Deci si clasamentul dupa care se vor lua locurile de rezi va fi la comun.

Super tare a fost Irinel Popescu, la sfarsit.
Cineva a zis ca nu e corect sa te poti muta de la o specialitate la alta in timpul rezi (exemplu, ai luat rezi pe SPM si te muti pe chirurgie cardio-vasculara). Ca daca te-ai razgandit, sa mai dai odata rezi la anu.
La care Popescu: pai si pilele ce sa faca?
Persoana respectiva tot insista ca nu e bine.
Popescu tot insista ca e o lege pentru pilosi si ca asta e, trebuie sa spunem lucrurilor pe nume.
Eu realizam din ce in ce mai mult ca traiesc in Romania.
Si la urma, acel cineva a zis ca ar trebui sa se faca o lege si sa se respecte litera legii (sau ceva de genul asta, nu mai stiu exact, scuze).
La care Popescu: sa vii tu in parlament sa vezi cum se respecta litera legii.
La care noi am inceput sa aplaudam frenetic si asa s-a incheiat minunata conferinta.

Simpatic om, Popescu. Probabil a convins jumatate de sala sa emigreze. Jumatatea care nu era inca hotarata, adica.

User avatar
talib alin
newbie
newbie
Posts: 22
Joined: Fri Mar 02, 2007 7:53 pm

Postby talib alin » Sat Mar 24, 2007 12:26 am

MumaPadurii wrote:Simpatic om, Popescu. Probabil a convins jumatate de sala sa emigreze. Jumatatea care nu era inca hotarata, adica.

foarte tare.... :lol:
Nu exista vint prielnic pentru marinarul care nu stie unde sa mearga....

codita
senior
senior
Posts: 127
Joined: Thu Nov 23, 2006 1:24 am
Location: home

Postby codita » Sat Mar 24, 2007 12:37 am

[quote="MumaPadurii"] De stiut nu stiau nici ei prea multe, nu au fost in seara asta sa vorbeasca despre rezi (nu se stie cum va fi cu centrele unde se va da, ne-au zis sa venim noi cu propuneri).


Pe care le vor lua in seama binenteles! :twisted: Pai, daca stabilim noi ceva, ei in mod sigur vor face invers. Doar traim intr-o tara democrata, unde (nu :evil: ) conteaza votul majoritatii.

User avatar
cyualy
newbie
newbie
Posts: 12
Joined: Tue Mar 20, 2007 6:00 pm

data de sustinere a rezidentiatului???

Postby cyualy » Sat Mar 24, 2007 1:33 am

sa comunicat si data de sustinere a rez????


am aflat ...pe 18 noiem

User avatar
2much4you
senior
senior
Posts: 130
Joined: Wed Mar 14, 2007 8:41 pm

Postby 2much4you » Sat Mar 24, 2007 2:22 am

mi se pare normal sa ne putem alege orice specialitate, altfel care ar mai fi fost rostul trunchiului comun???
oricum era aberant sa ne puna sa alegem de la inceput ptr ce optam
ma incanta ideea asta de libertate, adika faptul ca putem alege absolut orice... in fond ai la urma urmei am terminat toti aceeasi facultate, si asa se intampla peste tot in lume

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Sat Mar 24, 2007 2:23 am

ash, de ce, era misto si daca nu, doar asa ca daca e aceleasi sub poate sa se sparga-n statistici pe candidati :twisted:

User avatar
Lex
senior
senior
Posts: 182
Joined: Thu Sep 25, 2003 4:13 pm
Location: download complete

Postby Lex » Sat Mar 24, 2007 11:05 am

Si tot la magnifica sedinta, am intrebat despre viitoarea "pregătire supravegheata" a celor care nu reusesc sa promoveze examenul de rezidentiat. Raspunsurile au fost din partea dr Badiu ceva "Nu se stie nimic concret" iar la intrebarea daca va mai fi repartitie automata pe MF la cerere, pentru cei cu punctaj de promovare Badiu a lasat sa se inteleaga ca s-ar putea ca MF ul sa ramana pentru cei care iau 60% din punctaj, iar "pregatirea supravegheata" sa fie pentru cei care nu iau acest minim. Insa impresia mea a fost ca nu prea avea nici cea mai vaga idee legata de ce se va intampla. Deci cred ca amanunte vom afla cand va aparea metodologia....

User avatar
tandarica_ndy
senior
senior
Posts: 248
Joined: Sat Mar 24, 2007 11:18 am
Location: Str. Fundatura Renasterii

Postby tandarica_ndy » Sat Mar 24, 2007 11:31 am

Ei conduc ceva, dar habar n-au ce...habar n-au din partea cui vin...habar n-au cum o sa fie...in rest totul va fi bine...da' ce numai Irinel Popescu sa fie glumetz?!...
Ce tot va agitati atat?...Nu ati auzit ca nici in parlament nu se stie ce e aia "litera de lege?"...e o necunoscuta pentru ei...

ps:Traiasca democratia si legile tzarii!!...Aoleoooo...am zis "legi"?...cred ca nu trebuia...

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Sat Mar 24, 2007 7:14 pm

daca nu apare un distrus si o zice pe aia cu "traim in romania si asta ne ocupa tot timpul" parca nu e topicul complet
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

ca_canarul
Posts: 4
Joined: Sat Mar 24, 2007 7:52 pm

Postby ca_canarul » Sat Mar 24, 2007 7:55 pm

Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!

User avatar
2much4you
senior
senior
Posts: 130
Joined: Wed Mar 14, 2007 8:41 pm

Postby 2much4you » Sat Mar 24, 2007 7:57 pm

da, adevarul e ca s-a cam rasuflat sintagma asta
oricum nimic nu se pricepe mai bine romanu' decat sa-si critice tara
daca nu va convine, de ce nu emigrati fratilor? deocamdata asta e singura solutie! aici nu se vor schimba lucrurile prea curand, si toate ironiile noastre vor fi in zadar.

ca_canarul
Posts: 4
Joined: Sat Mar 24, 2007 7:52 pm

Postby ca_canarul » Sat Mar 24, 2007 8:03 pm

Propun o noua revolutie! de ce? simplu ca sa eliminam distrusii! :D

User avatar
tandarica_ndy
senior
senior
Posts: 248
Joined: Sat Mar 24, 2007 11:18 am
Location: Str. Fundatura Renasterii

Postby tandarica_ndy » Sat Mar 24, 2007 9:40 pm

revolutie...poate ca ar fi o solutie...dar sa incercam sa eliminam mafia pe cale pasnica...dar tre sa si vrem!...
Cand am ridicat problema schimbarii specialitatii in loc sa sara cat mai multa lume s-a aplaudat replica domnului profesor popescu:"Si pilele ce fac ma?" si astfel s-a incheiat sedintza...
Nu credeti ca trebuia sa fie intrebat de cat mai multi studenti ce a vrut sa spuna cu asta si cum e posibil ca un om de talia dumnealui sa faca astfel de afirmatii in fata a 300 de studenti si...in Romania anului 2007!Cam trist zic eu...E un fel de:cui nu-i convine asta e! si uite asa se va alege praful de tara cat toti vor pleca si vor ramane toate scursurile care au trecut prin asa-zisa "portita a legii"!
De aplaudat trebuiau aplaudati, fireste tot intr-un mod ironic, dar un pic mai tarziu...ca replici pe langa se gaseau din abundentza!...

User avatar
2much4you
senior
senior
Posts: 130
Joined: Wed Mar 14, 2007 8:41 pm

Postby 2much4you » Sat Mar 24, 2007 9:53 pm

tandarica, stai calm... lucrurile se vor rezolva in timp
in curand va veni malpraxisul peste noi, asa ca multe nulitati intrate pe pile vor disparea din sistem asa cum au intrat
in plus, se va dezvolta sistemul privat, care va aprecia adevaratele valori, si nu pe pilosi

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Sat Mar 24, 2007 10:04 pm

2much4you wrote:in plus, se va dezvolta sistemul privat, care va aprecia adevaratele valori, si nu pe pilosi


gresit, TOTAL gresit.
particolierii angajeaza doctorii din spitale, deci pe cei cu pile ca restul n-ajung sa se angajeze in spitale. asta pt clientelea odata. plus ca se merge mult pe tarife diferentiate gen conferentiar, profesor dr. etc
si titlurile univ tot pe pile, asadar tzeapa, nu rezolva nimic privatu.
malpraxisul e judecat de cmr, deci again, vor pica in palse numa restu de fraieri, nu pilosii. logic

asa ca inca o speranta stearsa:)
scuze

User avatar
tandarica_ndy
senior
senior
Posts: 248
Joined: Sat Mar 24, 2007 11:18 am
Location: Str. Fundatura Renasterii

Postby tandarica_ndy » Sat Mar 24, 2007 10:08 pm

Malpraxis zici? Nu le e frica lor de asa ceva...vor sti cum sa se scoata!...
Ai fost la sedintza? 5 rezidenti la un indrumator????mi se pare mult...adica va fi o "nulitate", asa cum o numesti tu care va fi luata in seama, si alti 4 (sau mai multi ca oricum nu se va respecta norma) care vor sprijini peretii ca in facultate sau...foile...si astfel "nulitatile" vor invata meserie!...
Insusi prof. popescu a zis ca la stagii in rezidentiat nu se prea duce lumea, ca nu sunt luati in seama...bravos...si aici merita aplauze, nu?...dar sa schimbe ceva...noooooooooooo

ps:dar sa vedem jumatatea plina!...deci , cine e amabil...cu un microscop daca poate sa ne ajute...

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Sat Mar 24, 2007 10:11 pm

ah, plus ca se lucreaza mai bine cu rudele tale sau ale cunsocutilor, deci ideea ca te angajeaza dreaq in privat ca ai tu CV nici pentru astia de la Ase nu mai tzine. se merge oricum pe principiul: il angajez pe asta, frasu lu sormea, ca am incredere in el, nu introduc nu sh ce medic de pe strada.

ma rog, daca face bine la moral sa avem CV-uri bogate e ok, putem sa facem concurenta cu astia de la filologie la capitol de cv-uri, da in rest ne stergem cu ele.
parerea mea

User avatar
tandarica_ndy
senior
senior
Posts: 248
Joined: Sat Mar 24, 2007 11:18 am
Location: Str. Fundatura Renasterii

Postby tandarica_ndy » Sat Mar 24, 2007 10:18 pm

e, lasa-ne si pe noi sa visam frumos macar vreo cateva luni ca sa fim stimulati sa invatzam :D
Apoi ne ciupim si ne trezim! :D

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42607
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Postby Calico » Sat Mar 24, 2007 10:41 pm

tandarica_ndy wrote:De aplaudat trebuiau aplaudati, fireste tot intr-un mod ironic, dar un pic mai tarziu...ca replici pe langa se gaseau din abundentza!...


Pai n-ai vazut ca celui care a insistat pe ideea asta (nu stiu daca tu sau altcineva) i s-a dat aceiasi replica de trei ori?

Si eu am fost socata ca e atat de mare coruptia incat sa se recunoasca fara nici o jena ca singura motivatie a unei reglementari este cea ca face viata mai buna pentru pile...
Nici nu stiu daca sa apreciez sinceritatea lui Popescu sau daca sa-l consider neobrazat. Tind spre ultima varianta, avand in vedere modul cum a spus-o, ranjind.

Totusi, nu cred ca era locul pentru mai multe replici si proteste din partea noastra. Nu cred ca ar fi rezolvat nimic in acel moment.
Dupa mine, ori te lupti si incerci sa schimbi ceva, ori pleci, ori incerci sa te adaptezi sistemului.

User avatar
tandarica_ndy
senior
senior
Posts: 248
Joined: Sat Mar 24, 2007 11:18 am
Location: Str. Fundatura Renasterii

Postby tandarica_ndy » Sat Mar 24, 2007 11:13 pm

pai tocmai asta e ca trebuia atunci sa-l fi intrebat cum e posibil sa faca o astfel de afirmatie?! eu l-as fi intrebat, dar am fost intrerupt de aplauzele colegilor venite din spate, care nu stiu ce au aplaudat...sinceritatea lui popescu, situatia in sine...ideea de a continua tot asa...asta nu poate sa raspunda decat cel care a batut primul din palme!
Oricum m-am simtit ca dupa o piesa de teatru cand s-a aplaudat...de fapt nici nu cred ca a fost altceva!...

User avatar
adellyne_85
elder
elder
Posts: 650
Joined: Sun Dec 31, 2006 11:44 pm

Postby adellyne_85 » Sat Mar 24, 2007 11:21 pm

acu, irinelu a vrut sa fie de gasca, a vazut asistenta tensionata, si a zis sa fie spiritual, sa deconecteze spiritele
SAAAU
a fost o modalitate de distragere a atentiei de la problema in discutie. nah, s-a eschivat.

User avatar
tandarica_ndy
senior
senior
Posts: 248
Joined: Sat Mar 24, 2007 11:18 am
Location: Str. Fundatura Renasterii

Postby tandarica_ndy » Sat Mar 24, 2007 11:25 pm

mai degraba a doua varianta...

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42607
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Postby Calico » Sat Mar 24, 2007 11:33 pm

Pai s-a vazut de la inceputul discutiei cam care e atitudinea. Cand ne-a intrebat pe cei care am vrea sa urmam o specialitate medicala ce cautam aici...
Ca toata lumea se astepta sa se vorbeasca si despre rezi, nu stiu cat e vina lor si cat e vina organizatorilor. Dar totusi, cum sa intrebi asa ceva?

Mie mi-e lehamite sa ma lupt cu morile de vant. Daca te duci la o sedinta din care nu afli nimic, in care nu poti sa schimbi nimic, si mai esti tratat si cu misto-uri, ce poti sa faci? Aplauzi, te ridici si pleci.

(si vii acasa si-ti versi indignarea pe forum) :)

User avatar
andrita
elder
elder
Posts: 1006
Joined: Tue Feb 13, 2007 4:26 pm
Location: mi
Contact:

Postby andrita » Mon Mar 26, 2007 11:16 am

:allright:

User avatar
talib alin
newbie
newbie
Posts: 22
Joined: Fri Mar 02, 2007 7:53 pm

Postby talib alin » Mon Mar 26, 2007 2:54 pm

2much4you wrote:tandarica, stai calm... lucrurile se vor rezolva in timp
in curand va veni malpraxisul peste noi, asa ca multe nulitati intrate pe pile vor disparea din sistem asa cum au intrat
in plus, se va dezvolta sistemul privat, care va aprecia adevaratele valori, si nu pe pilosi

ce utopie.....tu chiar crezi ce spui sau doar iti place sa vinzi gogosi?
exista doua sisteme<paralele,din alta dimensiune sau cum vrei tu sa le spui>,ele nu au nici o legatura intre ele, cel mai mare unde este marea majoritate<includ aici si naivii ca tine,nu o spun peiorativ sa stii>este guvernat de legi si reguli pe care toti,absolut toti trebuie sa le respecte neconditionat.
in al doilea sistem sunt smekerii ,baietii cu pile, bani etc. asa zisii "baieti destepti".aici nu se aplica legile pentru prosti din primul sistem ,ci guverneaza o singura lege:LEGEA LOR<e un fel de tarim al fagaduintei pentru noi cei din primul sistem.... :roll:
ps cit despre malpraxis doar atit:albania,pardon romania,tigani,pib,justitie...sunt prea subtil?! :roll:
Nu exista vint prielnic pentru marinarul care nu stie unde sa mearga....

User avatar
ciocalteu_PRM
senior
senior
Posts: 281
Joined: Thu Mar 15, 2007 7:04 pm
Location: Bora Bora babyyy!!!!
Contact:

ceva aiurea

Postby ciocalteu_PRM » Mon Mar 26, 2007 3:39 pm

Nu am fost la sedinta din pacate,pt ca nu eram in Buc la ora aia. As vrea sa ve intreb ceva...a pus cineva in discutie problema numarului EXAGERAT de mare al studentilor la medicina? Cu totii ne plangem ca acum nu sunt posturi, ca rezidentiatul e cum e.Si in toate aceste conditii, ce fac dobitocii din senatul facultatii...maresc de la an la an numarul de locuri din facultate. Oare ce va fi peste cativa ani,cand vor termina facultatea 800 de oameni (sa presupunem prin absurd ca nu va renunta niciunul) si posturi din parti. Chiar daca multi din cei 800 sau cati sunt acum in anul 1 nu vor termina facultatea, ca poate majoritatea va renunta...nu este normal ca intr-un sistem subred,in care sa se incerce restructurarea lui, sa existe asa ceva. Ei cica vor mai multi medici, dar nu au bani sa ii plateasca nici pe cei care sunt acum. Din punctul lor de vedere ,e bine cand anual iei o taxa de 1000 de dolari, cand se dau spagi de sute de euro la examene din partea studentilor straini...se mai umfla buzunaru, isi mai iau un A6 ultimu racnet. Ar trebui sa se discute foarte serios pe marginea acestui subiect si sa coreleze si ei numarul de locuri cu situatia din spitale...si cu bugetul subtirel.
" In spatele fiecarui barbat puternic exista o femeie... care ii cheltuie banii"

User avatar
tandarica_ndy
senior
senior
Posts: 248
Joined: Sat Mar 24, 2007 11:18 am
Location: Str. Fundatura Renasterii

Postby tandarica_ndy » Mon Mar 26, 2007 3:48 pm

Dupa sedinta i-am propus domnului Badiu ca nr. de locuri scoase la concurs la medicina si nr de locuri scoase la rezidentiat sa fie EGAL cu nr. de posturi de dupa rezi, la care dumnealui mi-a spus zambitor:"Nu, asta nu se poate!..."
Probabil ca, dc l-as fi intrebat pe Popescu ar fi avut aceeasi replica genitala, pardon...geniala:"Si pilele ce sa faca ma?"

User avatar
ciocalteu_PRM
senior
senior
Posts: 281
Joined: Thu Mar 15, 2007 7:04 pm
Location: Bora Bora babyyy!!!!
Contact:

Postby ciocalteu_PRM » Mon Mar 26, 2007 4:02 pm

tandarica_ndy wrote:Dupa sedinta i-am propus domnului Badiu ca nr. de locuri scoase la concurs la medicina si nr de locuri scoase la rezidentiat sa fie EGAL cu nr. de posturi de dupa rezi, la care dumnealui mi-a spus zambitor:"Nu, asta nu se poate!..."
Probabil ca, dc l-as fi intrebat pe Popescu ar fi avut aceeasi replica genitala, pardon...geniala:"Si pilele ce sa faca ma?"


A raspuns din nou sec...fara nici o justificare. Mie mi se pare normal ca atunci cand ti se adreseaza o intrebare si raspunsul tau e negativ, sa oferi si niste explicatii...ca sa inteleaga lumea. Un simplu "nu" nu cred ca rezolva nelamurirea cuiva...ma rog, au ei niste motive ascunse, si noi astia muritorii de rand nu trebuie sa le aflam.
" In spatele fiecarui barbat puternic exista o femeie... care ii cheltuie banii"

User avatar
tandarica_ndy
senior
senior
Posts: 248
Joined: Sat Mar 24, 2007 11:18 am
Location: Str. Fundatura Renasterii

Postby tandarica_ndy » Mon Mar 26, 2007 4:08 pm

Toata sedinta a fost seaca, cuvantul caracteristic a fost "gargara" si nik concret! :D

Dar lasa k vine el nea Gigi-voievodul la putere si le arata el la toate zdrentzele si hahalerele! :lol:

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42607
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Postby Calico » Mon Mar 26, 2007 4:10 pm

ciocalteu_PRM wrote:Si in toate aceste conditii, ce fac dobitocii din senatul facultatii...maresc de la an la an numarul de locuri din facultate.

Si cei care au aspiratii la o cariera universitara ce sa faca? Sa renunte la postul de profesor sau asistent doar pentru ca nu sunt destul de multi studenti?
Doamne fereste sa fie mai putini studenti. Sa se desfiinteze din catedre? Sa se primeasca mai putini bani de la buget?

ciocalteu_PRM wrote:Oare ce va fi peste cativa ani,cand vor termina facultatea 800 de oameni (sa presupunem prin absurd ca nu va renunta niciunul) si posturi din parti.


Pai ce sa fie? Si la tara cine sa se duca?

User avatar
ciocalteu_PRM
senior
senior
Posts: 281
Joined: Thu Mar 15, 2007 7:04 pm
Location: Bora Bora babyyy!!!!
Contact:

Postby ciocalteu_PRM » Mon Mar 26, 2007 4:21 pm

Daca vine Voievodul, au pus-o toate rudele lu Dan Voiculescu din medicina...:)). Clar el e de vina, si cu toti comunistii...iese cu lacrimi, sange si sudoare.
" In spatele fiecarui barbat puternic exista o femeie... care ii cheltuie banii"

User avatar
tandarica_ndy
senior
senior
Posts: 248
Joined: Sat Mar 24, 2007 11:18 am
Location: Str. Fundatura Renasterii

Postby tandarica_ndy » Mon Mar 26, 2007 4:23 pm

Vezi ca ordinea era sange, sudoare si lacrimi! M-ai inteles? :lol:


Return to “Rezidentiat 2007”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests