harri 16 format pdf

Punct si de la capat. MS propune o noua lege pentru rezidentiat
romaniasatraiasca
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Thu Dec 08, 2005 12:03 pm

harri 16 format pdf

Postby romaniasatraiasca » Sun Dec 03, 2006 11:32 pm


User avatar
ciushka
elder
elder
Posts: 661
Joined: Fri Jun 09, 2006 1:49 am
Location: de la dracu in praznic putin pe stanga
Contact:

Postby ciushka » Thu Dec 21, 2006 6:52 pm

in ce limba e?
ca am conexiunea destul de nashpa si nu am chef sa ma chinui pt varianta in engleza
de obicei de murit se moare doar odata... eu mor in fiecare zi cand ma trezesc si renasc la fiecare adormire( ego dixit)

luly_boy
senior
senior
Posts: 227
Joined: Tue Aug 15, 2006 9:53 am

Postby luly_boy » Thu Dec 21, 2006 7:27 pm

...engleza.

User avatar
ciushka
elder
elder
Posts: 661
Joined: Fri Jun 09, 2006 1:49 am
Location: de la dracu in praznic putin pe stanga
Contact:

Postby ciushka » Thu Dec 21, 2006 7:31 pm

nashpa
de obicei de murit se moare doar odata... eu mor in fiecare zi cand ma trezesc si renasc la fiecare adormire( ego dixit)

User avatar
excristi
senior
senior
Posts: 164
Joined: Sun Sep 28, 2003 10:47 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby excristi » Thu Dec 21, 2006 9:30 pm

Trebuie sa stii engleza daca vrei sa fii MEDIC. Daca vrei sa fii un medic nu trebuie sa stii nici macar medicina.....
www.AdmitereMedicina.ro

yoopy
junior
junior
Posts: 66
Joined: Fri Nov 24, 2006 10:03 pm

Postby yoopy » Thu Dec 21, 2006 9:33 pm

pt a fi MEDIC tre sa fii medic, pt care tre sa iei rezidentiatul in limba romana... :twisted:

User avatar
ciushka
elder
elder
Posts: 661
Joined: Fri Jun 09, 2006 1:49 am
Location: de la dracu in praznic putin pe stanga
Contact:

Postby ciushka » Thu Dec 21, 2006 9:34 pm

cine zice ca tre sa stii engleza?sunt idei preconcepute.nu vreau sa revolutionez medicina,nu vreau sa fiu somitate international etc.vreau sa imi fac treaba bine si sa nu uit niciodata de unde am plecat si de ce m-am facut medic.
de obicei de murit se moare doar odata... eu mor in fiecare zi cand ma trezesc si renasc la fiecare adormire( ego dixit)

User avatar
excristi
senior
senior
Posts: 164
Joined: Sun Sep 28, 2003 10:47 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby excristi » Fri Dec 22, 2006 3:06 pm

Nu vrei sa fii o somitate, dar nu vrei sa afli ultimele noutati in domeniu? Sau vrei sa tratezi pacientii tot cum ai invatat in facultate? De ce americanii sunt cei mai buni in domeniu? Pentru ca se rezuma la ce au invatat la facultate?? Pentru a fi un medic bun trebuie sa fii la curent cu ultimele tratamente and stuff. Citeste numai in lb romana... si o sa afli cele mai noi chestii dupa 10 ani .... cand nu o sa mai fie noutati...
Fiecare face ce vrea...
www.AdmitereMedicina.ro

User avatar
ciushka
elder
elder
Posts: 661
Joined: Fri Jun 09, 2006 1:49 am
Location: de la dracu in praznic putin pe stanga
Contact:

Postby ciushka » Fri Dec 22, 2006 3:12 pm

chia ai impresia ca in harry 16 sunt ultimele descoperiri in domeniu.si inca ceva de ce sa ma chinui visand la ce am citit in chestii de ultima ora cand eu am la dispozitie chestii din secolul 19.si faza cu americanii cei mai tari am auzit-o si eu cand eram mic de la bunicii de prinsesera vremea cand se viza la americanii izbavitori asha ca mai subtire.ca fapt divers sa mai dai si tu cu intrebarea si sa vezi cati americani profeseaza in america medicina.

daca vei reusi sa pleci si sa ai parte de ce au medicii din america bv tie si succes,daca nu sa imi zici incati ani ai putut aplica la noi toate cunostintele din harry 16 care e totusi o carte destul de veche avand innvedere avantul in cercetare.asha ca deschide ochii larg si vezi ce ai in jur si apoi sa imi zici parerea ta
de obicei de murit se moare doar odata... eu mor in fiecare zi cand ma trezesc si renasc la fiecare adormire( ego dixit)

User avatar
ioaname
senior
senior
Posts: 138
Joined: Fri Oct 06, 2006 10:26 am
Location: pe mijlocul tarii

Postby ioaname » Sat Dec 23, 2006 1:35 am

excristi wrote:Nu vrei sa fii o somitate, dar nu vrei sa afli ultimele noutati in domeniu? Sau vrei sa tratezi pacientii tot cum ai invatat in facultate? De ce americanii sunt cei mai buni in domeniu? Pentru ca se rezuma la ce au invatat la facultate?? Pentru a fi un medic bun trebuie sa fii la curent cu ultimele tratamente and stuff. Citeste numai in lb romana... si o sa afli cele mai noi chestii dupa 10 ani .... cand nu o sa mai fie noutati...
Fiecare face ce vrea...


Da .............f frumos se vede ca ai fost pe la multe cursuri in facultate!Cu chestiile astea ne abureau si pe noi unii profi mai exact aveam o profa de fizpat prin anul 3 care avea texte din astea!
Te lasam pe tine sa aplici in spitalele din Romania ce scrie in Harry16 in conditiile in care sunt sectii care nu au nici macar manusi chirurgicale!
"Fiinta fara constiinta nu e decat ruina sufletului"

User avatar
ioaname
senior
senior
Posts: 138
Joined: Fri Oct 06, 2006 10:26 am
Location: pe mijlocul tarii

Postby ioaname » Sat Dec 23, 2006 1:38 am

Si vorba lui Ciushka harry16 e depasit deja!
"Fiinta fara constiinta nu e decat ruina sufletului"

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Sat Dec 23, 2006 6:08 am

americanii e cei mai buni in orice pt ca au bani verzelor :lol:
dar desigur ca un medic trebuie sa stie asa: franceza bunele maniere sa fie foarte citit (ciofu am putea spune ca are un rating bun, deoarece e foarte citit) sa fie si meloman si sa aibe stomacu tare si obrazu subtire. okay si taica-miu va da clasa pe domeniu medic cu m mare sau mic sau mijlociu

ieri seara totusi am citit dintr-o rasuflare harri16 si va pot spune ca acum ma simt mult mai bine. noaptea asta citesc medline0ul :lol:

User avatar
doctorita_irina
senior
senior
Posts: 151
Joined: Mon Dec 04, 2006 11:09 pm

Postby doctorita_irina » Thu Dec 28, 2006 2:11 pm

La rezi, sunt concepute grile si din trimiterile din Harrison, acolo in tema pe care o ai de invatat cand scrie vezi si pagina 324?inteleg ca pentru o mai buna intelegere sau pentru clarificarea unor chestiuni trebuie citite si ele sau in fine ramane la alegerea fiecaruia, dar apar intrebari din ele la rezi?
Multumesc
"Invatatura iti da lumina, dar nu te inalti decat prin caracter."

yoopy
junior
junior
Posts: 66
Joined: Fri Nov 24, 2006 10:03 pm

Postby yoopy » Thu Dec 28, 2006 2:52 pm

io, in putinele grile pe care le-am facut, din putinele capitole pe care le-am citit, nu am vazut sa fie grile din trimiteri...dar am zis, vorbesc de f putine teme, poate la altele sunt si din trimiteri.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Thu Dec 28, 2006 2:57 pm

nu sunt din trimiteri
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
andrita
elder
elder
Posts: 1006
Joined: Tue Feb 13, 2007 4:26 pm
Location: mi
Contact:

Postby andrita » Thu Mar 15, 2007 12:30 pm

cine are un convertor pdf in doc?se numeste solid converter pdf.si nu am serial.deci...fie va mila!plssssssssss daca se poate cu tot cu serial si toate alea sa mearga.
merci!


Return to “Rezidentiat 2007”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 55 guests