Sfarsitul epocii Catu:

coltzul cu dileme

Cum credeti ca se va incheia criza:

1) Iohannis ii cere (public) demisia lui Catu
0
No votes
2) Catu demisioneaza fara cereri publice
0
No votes
3) Catu pica in parlament
4
50%
4) USR+ ramane la guvernare
3
38%
5) USR+ iese de la guvernare
1
13%

Total votes: 8

primarita
elite
elite

Re: Sfarsitul epocii Catu:

Postby primarita » Sun Sep 05, 2021 12:22 am

Cand furau impreuna, nimeni nu era interesat ca nu veneau bani de salarii.
Usr si pnl sunt la fel.

jolly joker
elder
elder

Postby jolly joker » Sun Sep 05, 2021 9:39 am

Cred ca doar Orban mai poate salva situatia acum.

MumaPadurii
addicted
addicted

Postby MumaPadurii » Sun Sep 05, 2021 11:00 am

O sa-l salveze Ciolacu.
Muma the Puma

MumaPadurii
addicted
addicted

Postby MumaPadurii » Sun Sep 05, 2021 11:18 am

Oricum Klaus miza pe un viitor sprijin din partea PSD-ul inca de cand a decis sa faca vant USR-ului de la guvern.
Ce ziceau liberalii aia corupti interceptati de DNA? "cu pesedistii era mai bine, macar cu ei te puteai intelege" :D
In plus, se pare ca stiau cam ce coace Sefu de la cotroceni:

Drulă are deja trei luni, ăștia deja îi cântă prohodul. Tot ministerul se uită cine va fi viitorul ministru ca să (neinteligibil)

Las-o încet, las-o moale, până vedem ce se întâmplă în 30 de zile, 40. E posibil să dea demisia.

Cine i-a băgat p-ăștia (neinteligibil) USR-iști, îs nebuni. Mai bine lucrezi cu PSD-iștii. Nenorociți.
M.D.: Până la urmă, probabil, la asta se va ajunge, susținere din umbră.

Klaus planuia de mult la un USL2 pe sub mana, asta a visat, asta a pictat.
Muma the Puma

Melania
elite
elite

Postby Melania » Sun Sep 05, 2021 12:01 pm

Hai ca acum incepe victimizarea.

andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013

Postby andy gavrilescu » Sun Sep 05, 2021 8:17 pm

deci cand se termina epoca catu?
We don't have to dance
https://www.youtube.com/watch?v=8fEoWA9Vz3A

De profesie optometrist
*nu exista lentile antiaburire!!!

jolly joker
elder
elder

Postby jolly joker » Sun Sep 05, 2021 9:07 pm

Vedem luni

Melania
elite
elite

Postby Melania » Sun Sep 05, 2021 9:10 pm

2028

jolly joker
elder
elder

Postby jolly joker » Sun Sep 05, 2021 9:17 pm

Isi da demisia singur. Nu se ajunge la parlament. Acum e clar ca trece motiunea.

Melania
elite
elite

Postby Melania » Sun Sep 05, 2021 9:23 pm

Care motiune?Cea a PSD? USRPLUS+AUR au plastografiat semnaturi. Penali.:/

jolly joker
elder
elder

Postby jolly joker » Mon Sep 06, 2021 8:48 am

Motinea AUR pe care au zis USR+ si ieri PSD ca o vor vota. Nu te-ai uitat ieri la tv :D . Ai facut picturi :)

primarita
elite
elite

Postby primarita » Mon Sep 06, 2021 9:19 am

Cred ca pica, dar mai bine isi dadea demisia pt ca VV si-a dat demisia si pt mai putin.

MumaPadurii
addicted
addicted

Postby MumaPadurii » Mon Sep 06, 2021 10:46 am

https://www.hotnews.ro/stiri-politic-25 ... alitie.htm

Probleme in paradis? :twisted:

Presedintele era mediator, nu ar trebui sa discute cu ambele parti in cazul unei crize politice? Macar asa, de fatada, ca in rest stie toata lumea ca el e una dintre parti.
Muma the Puma

Melania
elite
elite

Postby Melania » Mon Sep 06, 2021 11:27 am

Ciolos: nu avem niciun proiect politic cu AUR.
https://www.g4media.ro/ciolos-despre-so ... u-aur.html
In afara evident de a da un guvern jos. Prostirea in fata; merge la alegatorul PLUSR.

MumaPadurii
addicted
addicted

Postby MumaPadurii » Mon Sep 06, 2021 12:36 pm

MumaPadurii wrote:https://www.hotnews.ro/stiri-politic-25020501-ultima-ora-iohannis-intalneste-citu-pentru-discuta-despre-criza-din-coalitie.htm

Cum imi imaginez eu ca decurge intrevederea asta:

La ora 12:30, niciun minut in plus, secretara ii facu semn sa intre in biroul presedintelui. Citu deschise usa incet si pasi timid, cu coada intre picioare, mototolindu-si nervos un colt al gecii de piele.

Spre surprindera lui, incaperea era goala. Se uita febril in dreapta si-n stanga: o camera frumos mobilata, cu un birou masiv de lemn de stejar in mijlocul ei, cateva carpete turcesti, niste ghivece cu plante… totul pustiu. Doar paltonul aruncat neglijent pe o canapea rococó arata ca cineva ar fi trecut recent pe-acolo.
Premierul se apropie grabit si agata frumos paltonul in cuierul de langa usa, apoi se aseaza cuminte pe marginea unui scaun, in fata biroului.

- Ei bine? se auzi o voce.

Citu inmarmuri. Se mai uita inca o data in jur, se gandi un pic, isi sterse transpiratia de pe buza superioara, se razgandi, si, intr-un final, isi lua inima in dinti si i se adreseaza dulapului din stanga biroului:

- Va slut cu rspect, dmnule prsdinte!

- Unde te uiti, prostule?

Ficusul impozant de langa fereastra se apropie de birou si se tranti greu pe scaun.

- M´sczati, dmule prsednte, nu v´m recnscut intrs cu spatle…

Citu isi da o palma mentala. Inca o greseala de genul asta si o va ajunge la BNR doar ca sa-i steraga Vioricai de praf bibelourile de pe birou.

- Taci, dadu presedintele dintr-o mana, a lehamite.

Citu se feri usor. Ranjind, Iohannis continua:

- Ce-ai facut, nenorocitule, ai aruncat Coalitia in aer?

- M´scpat de Stelica, asa cum vriati, dmnule prsednte, miorlai Citu nefericit.

- Te-ai grabit ca prostul. Aveau baietii mei la cuptor un dosarel mama, mama… In doua, trei zile iesea, vorbisem cu cei de la Rise Project, era totul aranjat… Acum ce fac? Iar trebuie sa ma inteleg cu aia de la PSD? Cum ai putut sa-mi faci asta, Citule, doar stii cat imi repugna gratarele, o sa fie nevoie sa imi refac toata colectia de costume dupa negocierile cu astia… Mda, dar ce sa intelegi tu problema de-astea importante de stat, se stramba Iohannis, aruncand o privire dispretuitoare blugilor premierului.

- Sorry, boss…

Citu era cu adevarat trist. Si lui ii repugnau negocierile de la gratarele pesediste, unde era obligat sa asculte manele si sa manance totul cu paine.

- Nu vad decat o singura solutie, ii intrerupse presedintele gandurile.

Iohannis facu o pauza de efect, mai lunga decat de obicei, apoi decreta:

- Va trebui sa-l seduci pe George Simion.

Lui Catu ii cazu fata.

- Nu te uita asa la mine, toata lumea stie ca-i gay. Va trebui sa-l seduci si sa-l convingi sa renunte la motiunea aia. Restul partidului o sa traga de timp cat o sa poata, o sa depuna contestatii si alte mizerii de-astea, dar grabeste-te! Am incredere in tine, dovedeste-mi ca nu ti-am platit degeaba abonamentul la sala si lectiile la logoped. Si, sper ca nu mai e nevoie s-o spun, adauga presedintele, totul trebuie sa se petreaca in cel mai mare secret. Din partea lui Simion ma astept la discretie, avand in vedere ideología partidului. Daca ma gandesc bine, o sa le spun baietilor sa-ti puna si-o camera de filmat in dormitor, sa-l avem cu ceva la mana in viitor. Pune-ti chilotii aia buni, mai adauga Iohannis, privind circumspect hainele premierului.

- Aaa… facu Citu livid la fata. Nu s´poat sa-l seduc pe Drla?

- N-ai tu fata de Drula.

- Atnci pe Brna? incerca Citu.

- Barna e cu Ciolos, nu cred ca poti sa te bagi acolo. Nu vezi ca umbla peste tot impreuna, nu-l lasa un moment singur?

- Ghnea? mai cobori Citu un pic pretentiile.

- Ei, Ghinea te fte el pe tine, asa cum a facut si cu PNRR-ul. Termina cu prostiile, George Simion e cea mai buna optiune. Zi mersi ca un te-am trimis la Sosoaca.

- Dar are ftza de tzran! protesta premierul. Und s´l scot in oras? N´pot s´l duc uneva finuz, la o cafea de spcialiate… asta bea bere… se ingrozi Citu la perspectiva carbohidratilor.

- Te descurci. Du-l la Vama, ca si-asa s-a umplut de tarani pe-acolo in ultimul timp. Hai, gata, ca am intalnire cu manichiurista, ii facu semn presedintele catre usa.

Catu se conforma tacut si iesi cu capul intre umeri, inchizand usor usa in urma lui.

Afara, pe treptele Palatului, asteptau reporterii. La vederea premierului, se napustira toti cu microfoanele sa puna intrebari, curiosi de rezultatul intrevederii.
Citu ii privi superior, apoi isi continua drumul, scuipand discret o jurnalista in trecere. Ajuns la masina, isi intoarse o secunda privirea peste umar si le arunca dispretuitor:

- Am avut o intalnire foarte buna cu presedintele, in care si-a exprimat sustinerea! Mergem inainte. Fiti siguri ca voi face tot ce e necesar pentru a apara interesele Romaniei, ca si pana acum!

Apoi intra in masina, care demara in tromba. Pe treptele Palatului, o reporterita de la Digi24 lesina de admiratie.
Muma the Puma

andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013

Postby andy gavrilescu » Mon Sep 06, 2021 6:53 pm

Ministrii USR anunta ca demisioneaza, Catalin Drula posteaza intr-una de proiectele pe care le executa. El stie ca se intampla ce se intampla? Creca nu. Omul munceste, nu are timp de politica. Bravo, Drula!
We don't have to dance

De profesie optometrist

andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013

Postby andy gavrilescu » Mon Sep 06, 2021 6:58 pm

MumaPadurii wrote:
MumaPadurii wrote:https://www.hotnews.ro/stiri-politic-25020501-ultima-ora-iohannis-intalneste-citu-pentru-discuta-despre-criza-din-coalitie.htm

Cum imi imaginez eu ca decurge intrevederea asta:

La ora 12:30, niciun minut in plus, secretara ii facu semn sa intre in biroul presedintelui. Citu deschise usa incet si pasi timid, cu coada intre picioare, mototolindu-si nervos un colt al gecii de piele.

Spre surprindera lui, incaperea era goala. Se uita febril in dreapta si-n stanga: o camera frumos mobilata, cu un birou masiv de lemn de stejar in mijlocul ei, cateva carpete turcesti, niste ghivece cu plante… totul pustiu. Doar paltonul aruncat neglijent pe o canapea rococó arata ca cineva ar fi trecut recent pe-acolo.
Premierul se apropie grabit si agata frumos paltonul in cuierul de langa usa, apoi se aseaza cuminte pe marginea unui scaun, in fata biroului.

- Ei bine? se auzi o voce.

Citu inmarmuri. Se mai uita inca o data in jur, se gandi un pic, isi sterse transpiratia de pe buza superioara, se razgandi, si, intr-un final, isi lua inima in dinti si i se adreseaza dulapului din stanga biroului:

- Va slut cu rspect, dmnule prsdinte!

- Unde te uiti, prostule?

Ficusul impozant de langa fereastra se apropie de birou si se tranti greu pe scaun.

- M´sczati, dmule prsednte, nu v´m recnscut intrs cu spatle…

Citu isi da o palma mentala. Inca o greseala de genul asta si o va ajunge la BNR doar ca sa-i steraga Vioricai de praf bibelourile de pe birou.

- Taci, dadu presedintele dintr-o mana, a lehamite.

Citu se feri usor. Ranjind, Iohannis continua:

- Ce-ai facut, nenorocitule, ai aruncat Coalitia in aer?

- M´scpat de Stelica, asa cum vriati, dmnule prsednte, miorlai Citu nefericit.

- Te-ai grabit ca prostul. Aveau baietii mei la cuptor un dosarel mama, mama… In doua, trei zile iesea, vorbisem cu cei de la Rise Project, era totul aranjat… Acum ce fac? Iar trebuie sa ma inteleg cu aia de la PSD? Cum ai putut sa-mi faci asta, Citule, doar stii cat imi repugna gratarele, o sa fie nevoie sa imi refac toata colectia de costume dupa negocierile cu astia… Mda, dar ce sa intelegi tu problema de-astea importante de stat, se stramba Iohannis, aruncand o privire dispretuitoare blugilor premierului.

- Sorry, boss…

Citu era cu adevarat trist. Si lui ii repugnau negocierile de la gratarele pesediste, unde era obligat sa asculte manele si sa manance totul cu paine.

- Nu vad decat o singura solutie, ii intrerupse presedintele gandurile.

Iohannis facu o pauza de efect, mai lunga decat de obicei, apoi decreta:

- Va trebui sa-l seduci pe George Simion.

Lui Catu ii cazu fata.

- Nu te uita asa la mine, toata lumea stie ca-i gay. Va trebui sa-l seduci si sa-l convingi sa renunte la motiunea aia. Restul partidului o sa traga de timp cat o sa poata, o sa depuna contestatii si alte mizerii de-astea, dar grabeste-te! Am incredere in tine, dovedeste-mi ca nu ti-am platit degeaba abonamentul la sala si lectiile la logoped. Si, sper ca nu mai e nevoie s-o spun, adauga presedintele, totul trebuie sa se petreaca in cel mai mare secret. Din partea lui Simion ma astept la discretie, avand in vedere ideología partidului. Daca ma gandesc bine, o sa le spun baietilor sa-ti puna si-o camera de filmat in dormitor, sa-l avem cu ceva la mana in viitor. Pune-ti chilotii aia buni, mai adauga Iohannis, privind circumspect hainele premierului.

- Aaa… facu Citu livid la fata. Nu s´poat sa-l seduc pe Drla?

- N-ai tu fata de Drula.

- Atnci pe Brna? incerca Citu.

- Barna e cu Ciolos, nu cred ca poti sa te bagi acolo. Nu vezi ca umbla peste tot impreuna, nu-l lasa un moment singur?

- Ghnea? mai cobori Citu un pic pretentiile.

- Ei, Ghinea te fte el pe tine, asa cum a facut si cu PNRR-ul. Termina cu prostiile, George Simion e cea mai buna optiune. Zi mersi ca un te-am trimis la Sosoaca.

- Dar are ftza de tzran! protesta premierul. Und s´l scot in oras? N´pot s´l duc uneva finuz, la o cafea de spcialiate… asta bea bere… se ingrozi Citu la perspectiva carbohidratilor.

- Te descurci. Du-l la Vama, ca si-asa s-a umplut de tarani pe-acolo in ultimul timp. Hai, gata, ca am intalnire cu manichiurista, ii facu semn presedintele catre usa.

Catu se conforma tacut si iesi cu capul intre umeri, inchizand usor usa in urma lui.

Afara, pe treptele Palatului, asteptau reporterii. La vederea premierului, se napustira toti cu microfoanele sa puna intrebari, curiosi de rezultatul intrevederii.
Citu ii privi superior, apoi isi continua drumul, scuipand discret o jurnalista in trecere. Ajuns la masina, isi intoarse o secunda privirea peste umar si le arunca dispretuitor:

- Am avut o intalnire foarte buna cu presedintele, in care si-a exprimat sustinerea! Mergem inainte. Fiti siguri ca voi face tot ce e necesar pentru a apara interesele Romaniei, ca si pana acum!

Apoi intra in masina, care demara in tromba. Pe treptele Palatului, o reporterita de la Digi24 lesina de admiratie.

Era melania.
Ca cam asa a fost. Sa nea dea s noua klaus filmarile.
We don't have to dance

De profesie optometrist

Melania
elite
elite

Postby Melania » Mon Sep 06, 2021 6:58 pm

Daca isi poate face imagine Drula din toata vanzoleala, de ce nu?
E mai potrivit ca presedinte plusr decat tache & mache.
Eu reporter digi24? Nu raspund la magarii.

andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013

Postby andy gavrilescu » Mon Sep 06, 2021 7:10 pm

Gata, incepu
20210906_191014.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
We don't have to dance

De profesie optometrist

Melania
elite
elite

Postby Melania » Mon Sep 06, 2021 7:11 pm

Intre timp ministrii usr tocmai ce au zis cand vor anunta ca vor spune cand va avea loc comunicatul de presa care va stabili data conferintei de presa in care se va declara cand ministrii USR isi vor da demisia. Or shit.

andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013

Postby andy gavrilescu » Mon Sep 06, 2021 7:22 pm

au ei o strategie.

pe care sa o conceapa.
We don't have to dance

De profesie optometrist

Melania
elite
elite

Postby Melania » Mon Sep 06, 2021 7:52 pm

Gata lamour est fini.
Usr a demonstrat ca talibanii nu sunt in stare sa faca coalitii pnl a demonstrat ca nu e reformat si ca e incompetent, iohannis ca nu a reusit nicio schema ca presedinte, psd ca e psd si aur ca e partid de gay. Singurii votabili sunt ungurii.

jolly joker
elder
elder

Postby jolly joker » Mon Sep 06, 2021 8:18 pm

jolly joker wrote:Motinea AUR pe care au zis USR+ si ieri PSD ca o vor vota. Nu te-ai uitat ieri la tv :D . Ai facut picturi :)

S-a schimbat treaba. Au gasit chichita. Semnaturile.

jolly joker
elder
elder

Postby jolly joker » Mon Sep 06, 2021 9:13 pm

E circ total. Deja ii vad dansand lambada la parlament.

primarita
elite
elite

Postby primarita » Mon Sep 06, 2021 9:15 pm

Si euro de 5.

jolly joker
elder
elder

Postby jolly joker » Mon Sep 06, 2021 9:17 pm

andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013

Postby andy gavrilescu » Mon Sep 06, 2021 11:56 pm

Nu inteleg, Ponta de ce se bucura?
We don't have to dance

De profesie optometrist

Melania
elite
elite

Postby Melania » Tue Sep 07, 2021 1:53 am

Ponta nici nu e in parlament. Se bucura probabil ca nu I-a iesit combinatia lui Iohannis

MumaPadurii
addicted
addicted

Postby MumaPadurii » Tue Sep 07, 2021 6:21 pm

Melania wrote:Usr a demonstrat ca talibanii nu sunt in stare sa faca coalitii

Talibanii fiind #echipacastigatoare, presupun.
Ca useristii au tot facut compromisuri pentru a mentine coalitia, pana la a fi acuzati in mod constant ca au prins gustul puterii si ar face orice compromis, ar inghite orice, doar ca sa se mentina la guvernare.
Cel mai probabil nu ar fi rupt coalitia daca Citu n-ar fi gasit de cuvinta sa-i foloseasca drept masa de care sa-si bata pla. Si sunt sigura ca a facut asta stiind exact care vor fi consecintele si calculand ruperea coalitiei.
Muma the Puma

dustweaver
elder
elder

Postby dustweaver » Sat Sep 11, 2021 9:22 pm

De profesie pițigoi moțat.
(xey/xem/xyr)
Pe-aici umbla şi el şi se-ntorcea mereu
contimporan cu fluturii, cu Dumnezeu.

Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz

Postby Phat Skidz » Mon Sep 13, 2021 9:39 am

Cine o fi Istodor ăsta? Dau tot timpul peste textele lui de pe HN și nu înțeleg nimic din ce scrie, parcă ar avea un avc.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

dustweaver
elder
elder

Postby dustweaver » Mon Sep 13, 2021 9:45 am

Cred ca e acelasi Eugen Istodor care scria la Academia Catavencu prin anii '90, nu mai tiu minte daca a trecut la kmkz sau ramas tot catavenc cand s-a preschimbat AC. Pasamite scriitura dumisale tot cam ca atunci iashte - articolele lui (cel mai des interviuri) ma cam enervau. Totusi, cateodata parca strabatea un fior poiiietic printre elipse.
Last edited by dustweaver on Mon Sep 13, 2021 9:49 am, edited 1 time in total.
De profesie pițigoi moțat.
(xey/xem/xyr)
Pe-aici umbla şi el şi se-ntorcea mereu
contimporan cu fluturii, cu Dumnezeu.

Melania
elite
elite

Postby Melania » Mon Sep 13, 2021 9:49 am

Phat Skidz wrote:Cine o fi Istodor ăsta? Dau tot timpul peste textele lui de pe HN și nu înțeleg nimic din ce scrie, parcă ar avea un avc.

http://www.eugeniavoda.ro/ro/emisiuni/presa/eugen-istodor

Melania
elite
elite

Postby Melania » Mon Sep 13, 2021 10:57 pm

Am inceput sa il re-evaluez pe Orban. Mi-a placut discursul lui de azi, in afara de accentele nationaliste dar stim toti ca nu crede in aburelile astea.
Catzu si Iohannis si-au cam pierdut capul.

andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013

Postby andy gavrilescu » Mon Sep 13, 2021 11:20 pm

Si electoratul.
We don't have to dance

De profesie optometrist

Melania
elite
elite

Postby Melania » Wed Sep 15, 2021 10:39 am

G4media a ajuns rau de tot. Invoca statul paralel, la fel ca Trump.
https://www.g4media.ro/restauratia-epol ... istem.html

MumaPadurii
addicted
addicted

Postby MumaPadurii » Wed Sep 15, 2021 3:02 pm

Sa fi avut dreptate AMP-ul in tot acest timp?
Muma the Puma

Melania
elite
elite

Postby Melania » Wed Sep 15, 2021 3:11 pm

MumaPadurii wrote:Sa fi avut dreptate AMP-ul in tot acest timp?

E posibil, la fel si Dragnea.
Eu nu inteleg de ce s-a suparat PLUSR ca motiunea le-a fost amanata in parlament pentru niste semnaturi.
Si la ei s-a blocat procesul, si inca ei sunt IT-sti majoritatea, nu lingatori de dosare cu sina ca la parlament.
https://www.hotnews.ro/stiri-politic-25 ... rebuie.htm
Sa-si fi bagat statuparalel coada?

andy gavrilescu
cel mai imedist din 2013
cel mai imedist din 2013

Postby andy gavrilescu » Wed Sep 15, 2021 4:45 pm

FB_IMG_1631713463095.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
We don't have to dance

De profesie optometrist

Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz

Postby Phat Skidz » Wed Sep 15, 2021 4:49 pm

:what: Cine e AMP-ul? :what:
Și s-a terminat epocacatu, sau încă mai e?
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

Return to “Discutii pe bune”