dilema clasei a XII

Clatiti - va rog :)
tobias19c
Posts: 1
Joined: Fri Dec 18, 2009 10:55 pm

dilema clasei a XII

Postby tobias19c » Fri Dec 18, 2009 11:25 pm

buna,
sunt nou p acest "forum" si vreau sa ma lamuresca cineva in legatura cu admiterea p bucuresti la facultatea carol davila. eu vreau sa dau la stomatologie si imi este cam frica d chimie. fizica o stapanesc mai "bine" din cauza ca am avut un prof mai exigent si a bagat :)) materie in noi. in privinta biologiei am o profa super d treaba si p langa asta mai iau si meditatii. ce ma intereseaza p mine este gradul d dificultate la fizica. am inteles ca pe buc se da obligatoriu din 2 specialitati..... biologie si la alegere dintre chimie si fizica. sa inteleg ca 60% este bio si 40% fizica?

happyandrada
newbie
newbie
Posts: 16
Joined: Sat Feb 21, 2009 3:37 am

Re: dilema clasei a XII

Postby happyandrada » Mon Dec 21, 2009 8:42 pm

dap..parca asa a fost ... 60-biologie si 40-chimie sau fizica :)

User avatar
Crisas
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Fri Jan 22, 2010 3:48 pm

Re: dilema clasei a XII

Postby Crisas » Fri Jan 22, 2010 3:55 pm

Si eu sunt la fel de "speriata" si in "ceata" cu fizica...eu mi-am ales fizica pentru admitere, o inteleg mai bine. Insa o sa avem nevoie si de chimie la greu.... vreau sa vad gradul de dificultate al grilelelor sa vad cum stau. Le are cineva in format electromic?

Multumesc!


PS> Asa sunt mult ca noi la inceput care sunt putin "picati de pe luna". Ne dumirim noi din mers. Spor la invatat!
In order to have one thing you have to pretent you already have it.

Chip_Ben
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Sun Sep 06, 2009 4:11 am
Location: Pucioasa

Re: dilema clasei a XII

Postby Chip_Ben » Tue Jan 26, 2010 7:14 pm

Admiterea e doar primul pas. Nu va agitati prea mult in legatura cu asta; daca va place materia si sunteti un pic determinati n aveti probleme. Tintiti cat mai sus la bio. Eu am dat la chimie admiterea, m am pregatit f mult si nu a meritat. Grilele au fost oribile si preagtirea inutila. Colegii care au dat la fizica au avut mult mai putin de furca si au intrat cu punctaje mai mari. Nu va astepatati la prea multe pretentii in ceea ce priveste chimia anului I ; multa teorie, nimic legat de ceea ce faceti pt admitere, o carte stufoasa, doua partiale derutante si multa bataie de cap. Ex final..o sa vedeti. Sfatul meu : luati in calcul facultatea de stoma din Cluj....acum depinde ce cautati. Multa bafta !

P.S: am ambele carti de grile, bio si chimie. Au ramas aceleasi si pt anul asta. Daca va intereseaza !


Return to “Medicina Dentara”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests