Sesiune 2009

Clatiti - va rog :)
User avatar
DentStudent
senior
senior
Posts: 208
Joined: Thu Nov 20, 2008 9:10 pm

Sesiune 2009

Postby DentStudent » Sun Jan 25, 2009 8:09 pm

momentul "mult" asteptat...sesiunea:D care sunt notele in medie luate la ex de anatomie? am auzit k e f greu,si nu ia prea multa lume...dar asa,in mare...kre ar fi subiectele preferate...

nijte tipsuri ceva pt celelalte ex: citologie,biofizica,fiziologie are cineva? asteptam cu interes:D

alta1973tensione
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Wed Jan 21, 2009 4:55 pm

Re: Sesiune 2009

Postby alta1973tensione » Fri Jan 30, 2009 6:53 pm

hehe...am reusit sa intru in examenul final la anatomie :peace:

am luat la primul partial 1 la al doilea partial 2,90. la primul examen practic la anato am picat cu 10,5 si am picat si primul examen practic la embrio:))

am luat lucrarea la anato cu admis/respins. am luat si repracticu la anato cu 15 puncte si am luat si am luat si repracticu la embrio:D. cu chiu cu vai am reusit sa intru in examenul din sesiune:D

User avatar
cosmina-gabriela
elder
elder
Posts: 1871
Joined: Sat Dec 03, 2005 9:35 pm
Location: unde nu creste iarba
Contact:

Re: Sesiune 2009

Postby cosmina-gabriela » Fri Jan 30, 2009 6:56 pm

alta1973tensione wrote:hehe...am reusit sa intru in examenul final la anatomie :peace:

am luat la primul partial 1 la al doilea partial 2,90. la primul examen practic la anato am picat cu 10,5 si am picat si primul examen practic la embrio:))

am luat lucrarea la anato cu admis/respins. am luat si repracticu la anato cu 15 puncte si am luat si am luat si repracticu la embrio:D. cu chiu cu vai am reusit sa intru in examenul din sesiune:D


esti varza.
dar stii ce e mijto? ca poti sa le dai pana se sictireaza aia si te trec

alta1973tensione
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Wed Jan 21, 2009 4:55 pm

Re: Sesiune 2009

Postby alta1973tensione » Fri Jan 30, 2009 7:30 pm

bine ca esti tu tare ma....e adevarat ca nu am invatat la timp dar ca sa trec chiar am invatat...nu te trece nimeni pe ochi frumosi...au fost multi care nu au intrat in examen. ce pot sa spun....daca nu existau elite ca tine care sa-i judece pe altii..atunci nu existau extreme ca mine.

User avatar
i_love_chipmunks
senior
senior
Posts: 104
Joined: Mon May 26, 2008 9:40 pm
Location: r.d.v

Re: Sesiune 2009

Postby i_love_chipmunks » Sat Jan 31, 2009 3:10 am

Aveti de ce sa va plangeti, este destul de greu, insa trebuia sa fiti mai seriosi in timpul anului.
Nu este atat de greu sa iei lucrarile daca inveti logic

Cat despre examene...hm..pai :
-la anato trebuie sa inveti cartile alea, nu ai scapare, 10 subiecte, notele de la 0 la 10, dar oricum, pici cu 4 chit ca ai facut de 0,1 :))
-la fizio trebuie sa fi citit macar materia pt a trece, mare atentie, complement negativ
-la biochimie, tot grile, tot trebuie sa inveti, nu merge sa pui la nimereala
-la citologie se poate copia lejer
I'm a real bitch sometimes and I have a hard time saying sorry. Should I change myself ?

User avatar
DentStudent
senior
senior
Posts: 208
Joined: Thu Nov 20, 2008 9:10 pm

Re: Sesiune 2009

Postby DentStudent » Sat Jan 31, 2009 9:59 pm

cam ce se da la cito? am luni si ma gandesc k nu trebuie sa stiu ficare organit acolo...lizozom,peroxizom. am inteles k sunt 5 subiecte...cam ce vor de la noi?

la anato am inteles k se pleak cu punctajul de la practic...adik dak ai luat 13 puncte,ai din start 1,3 la examen. asa e? se pik la greu la anato?

User avatar
i_love_chipmunks
senior
senior
Posts: 104
Joined: Mon May 26, 2008 9:40 pm
Location: r.d.v

Re: Sesiune 2009

Postby i_love_chipmunks » Sun Feb 01, 2009 7:45 pm

DentStudent wrote:cam ce se da la cito? am luni si ma gandesc k nu trebuie sa stiu ficare organit acolo...lizozom,peroxizom. am inteles k sunt 5 subiecte...cam ce vor de la noi?

la anato am inteles k se pleak cu punctajul de la practic...adik dak ai luat 13 puncte,ai din start 1,3 la examen. asa e? se pik la greu la anato?




la cito poate sa dea orice
la anato ai 10 subiecte, feicare valoreaza un punct si se face media din notele primite la fiecare subiect tratat. daca sunteti seria2 si faceti cu galie, in cazul in care ati picat la examen, cand dati in toamna aveti dreptul de a renunta la 2 subiecte din cele 10. asta doar in cazul in care ati picat, nu si daca nu va prezentati
I'm a real bitch sometimes and I have a hard time saying sorry. Should I change myself ?

User avatar
monicutza
elder
elder
Posts: 678
Joined: Tue Apr 19, 2005 9:02 pm
Location: bucuresti

Re: Sesiune 2009

Postby monicutza » Mon Feb 02, 2009 11:22 pm

pica orice :) la astea nu e o regula so just study
si plus ca pana la urma si lizozomu si mai stiu eu ce pe la anato o sa va loviti de ele si mai tarziu si nu o sa stiti de unde sa le luati so..macar o data trecut prin ele sa fi auzit de fiecare notiune :allright:

User avatar
DentStudent
senior
senior
Posts: 208
Joined: Thu Nov 20, 2008 9:10 pm

Re: Sesiune 2009

Postby DentStudent » Sat Feb 07, 2009 11:21 pm

ce subiecte de ex preferera galie? asa...informativ?:D

User avatar
monicutza
elder
elder
Posts: 678
Joined: Tue Apr 19, 2005 9:02 pm
Location: bucuresti

Re: Sesiune 2009

Postby monicutza » Mon Feb 09, 2009 6:51 pm

e o lista de subiecte si de acolo alege...ziceti voi numerre sau trageti ceva de genu si ce pica aia e
nu exista sub preferat :D

User avatar
DentStudent
senior
senior
Posts: 208
Joined: Thu Nov 20, 2008 9:10 pm

Re: Sesiune 2009

Postby DentStudent » Mon Feb 09, 2009 8:52 pm

asta la cito poate...dar la anato?

User avatar
cosmina-gabriela
elder
elder
Posts: 1871
Joined: Sat Dec 03, 2005 9:35 pm
Location: unde nu creste iarba
Contact:

Re: Sesiune 2009

Postby cosmina-gabriela » Mon Feb 09, 2009 9:03 pm

la cito, la anato..acelasi sistem...
unii zic ca la anato ar fi de forma trasul unor numere..ca ei schimba ordinea subiectelor si ce credeai tu ca e nr 17 nu se mai verifica. de asemenea, ca au deja stabilite subiectele... :P
chiar daca se da pe nr, sunt complementare, au cam acelasi grad de dificultate

oricum, nu mai se dau aberatiile alea de cadeau pe la lucrari..gen inelul cuneo, triunghiul rouviere.. :D
mie mi se par de bun simt, atata tot ca sunt multe si ei nu prea sunt punctuali
din subiectele de embrio, abia daca am punctat chestiile mari :green: (nu prea am cazut pe subiecte, sa zicem)
conteaza si notele de la lucrare, EP

User avatar
monicutza
elder
elder
Posts: 678
Joined: Tue Apr 19, 2005 9:02 pm
Location: bucuresti

Re: Sesiune 2009

Postby monicutza » Tue Feb 10, 2009 1:45 am

daa..la cito nu e lista e ce are chef atunci :D
de anato era vb..oricum erau 10 sub klebs 4 numere :D
le alegea erau de acasa cert e ca pierdeam timpu cu ele cand era examen :D


Return to “Medicina Dentara”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests