aparat dentar

Clatiti - va rog :)
User avatar
pinky
senior
senior
Posts: 216
Joined: Wed Jun 01, 2005 6:10 pm
Location: aici, printre voi

aparat dentar

Postby pinky » Mon Jun 30, 2008 12:37 am

buna. vreau si eu sa stiu daca exista vreo modalitate de a se monta aparat dentar gratuit. Pe mine una preturile m-au speriat ingrozitor, iar dentista mea mi-a spus ca exista anumiti profesori care in cadrul unor programe ar putea face asest lucru. Astept detalii. Multumesc

User avatar
aleha
junior
junior
Posts: 53
Joined: Sat Feb 23, 2008 12:11 pm
Location: Ardeal

Re: aparat dentar

Postby aleha » Thu Jul 03, 2008 3:24 pm

Si eu am avut aparat dentar o buna bucata de timp,dar nu mi-am pus niciodata problema cu montatul,cu demontatul si cu faze din astea.Am mers la stomatologul care mi l-a facut si se ocupa el de asta.Nu stiu daca ti-l monteaza altcineva.Dar tu de unde-l ai?L-ai luat din piata?Si in plus cand mergi sa ti-l mai fixeze din 2 in 2 luni cred ca tre sa mergi la acelasi medic.In fine...eu zic sa te ti de treaba daca tot ai dat banii pe el si sa mergi la cine ti l-a facut sa se ocupe de el pana la sfarsit.

User avatar
pinky
senior
senior
Posts: 216
Joined: Wed Jun 01, 2005 6:10 pm
Location: aici, printre voi

Re: aparat dentar

Postby pinky » Thu Jul 03, 2008 8:01 pm

nu l-am cumparat din piata, nu am acum aparat dentar, era vorba daca sunt programe de la ministerul sanatatii pentru aparate dentare si daca exista medici in Bucuresti care fac acest lucru.

User avatar
cosmina-gabriela
elder
elder
Posts: 1871
Joined: Sat Dec 03, 2005 9:35 pm
Location: unde nu creste iarba
Contact:

Re: aparat dentar

Postby cosmina-gabriela » Fri Jul 04, 2008 3:06 pm

aleha wrote:Si eu am avut aparat dentar o buna bucata de timp,dar nu mi-am pus niciodata problema cu montatul,cu demontatul si cu faze din astea.Am mers la stomatologul care mi l-a facut si se ocupa el de asta.Nu stiu daca ti-l monteaza altcineva.Dar tu de unde-l ai?L-ai luat din piata?Si in plus cand mergi sa ti-l mai fixeze din 2 in 2 luni cred ca tre sa mergi la acelasi medic.In fine...eu zic sa te ti de treaba daca tot ai dat banii pe el si sa mergi la cine ti l-a facut sa se ocupe de el pana la sfarsit.

cat mai e aparatu` pe piata?

User avatar
aleha
junior
junior
Posts: 53
Joined: Sat Feb 23, 2008 12:11 pm
Location: Ardeal

Re: aparat dentar

Postby aleha » Fri Jul 04, 2008 3:15 pm

Chiar asa! Cat e?

User avatar
pinky
senior
senior
Posts: 216
Joined: Wed Jun 01, 2005 6:10 pm
Location: aici, printre voi

Re: aparat dentar

Postby pinky » Fri Jul 04, 2008 9:46 pm

unul decent pentru adulti e in jur de 30 de milioane


Return to “Medicina Dentara”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 51 guests