Promovabilitate

Clatiti - va rog :)
toni90
Posts: 2
Joined: Tue Sep 07, 2010 3:43 pm

Promovabilitate

Postby toni90 » Tue Sep 07, 2010 4:17 pm

Nu gasesc nicaieri Regulamentul privind activitatea profesionala a studentilor pentru 2009/2010 si nu imi este clar in ce conditii se promoveaza anul.

Sunt in anul I si am restante la chimie pe semestrul I si II, adica 8 credite.

Regulamentul de anul trecut (pe care m-am bazat pana acum) spune ca:

Art 15. Studentul care dupa perioada de reexaminari din toamna realizeaza minimum 48 din cele 60 de credite anuale poate trece in anul urmator. Studentul de anul I care nu promoveaza cele 48 de credite pana la 1 noiembrie ramane repetent si este exmatriculat. El poate reveni printr-un nou examen de admitere.

Deci se promoveaza anul cu 48 de credite pana la 1 noiembrie.

Acum am aflat ca pentru anul 2009/2010 este obligatorie promovarea la toate materiile pentru a trece in anul II. Am inteles ca s-a mai intamplat asa si anul trecut si ca de fapt e nevoie de 48 de credite.

Pana la urma care este conditia de promovabilitate pentru 2009/2010?

User avatar
The Cezar
junior
junior
Posts: 42
Joined: Fri Sep 25, 2009 6:50 pm
Location: camin

Re: Promovabilitate

Postby The Cezar » Thu Sep 09, 2010 5:16 pm

nu ai primit de la sefa de grupa nimic?
daca nu fii atent
-ia'ti lucrarile la chimie cat poti de repede
-du'te la reexaminare - daca deja le'ai luat te duci la restanta
-aaa si pune mana sa inveti
_______________________
Image
__________________________________________________
Without Sinners There Would Be No Saints

User avatar
The Cezar
junior
junior
Posts: 42
Joined: Fri Sep 25, 2009 6:50 pm
Location: camin

Re: Promovabilitate

Postby The Cezar » Thu Sep 09, 2010 5:30 pm

Am vorbit cu dna prof Greabu legat de refacerile lucrarilor la chimie, care va conditioneaza intrarea in examenul final de refacere. Pentru cei care nu au luat lucrarile date acum la inceputul lunii septembrie, le vor putea reface abia dupa data de 18 septembrie, adica dupa ce se vor da restantele la examenele finale de chimie. Data nu este inca stabilita, va va comunica dna prof cand veti sustine examenul final pe 18 septembrie. Dansa pleaca maine dimineata din tara si revine pe data de 16 (noaptea, f tarziu), iar pe data de 17 septembrie o puteti gasi la catedra, in cadrul facultatii de MG, cand sunt programate examenele de licenta si dansa participa. Pentru intreabri si nelamuriri va asteapta atunci, dupa ora 10-11.
Astept raspuns de la catedra de anatomie tot legat de refacerea lucrarilor pentru cei care nu au intrat astazi sasustina examenul final la restanta si va voi comunica cum am vesti noi. Tot atunci voi afla si cand sa va duceti sa aflati rezultatele la examenele sustinute ieri si azi pentru sem 1 si sem 2.
Mi s a pus problema ca nu am intrebat de subiecte posibile care se dau acum la restanta la anatomie. Eu am intrebat de mai multe ori de posibile subiecte si ce mi s a raspuns a fost ca examenul se tine dupa aceeasi metodologie ca cel din sesiunea din iunie-iulie si ca aveti de invatat acele liste de la cap-craniu-gat + cursurile de la embrilogie, dnul prof Rusu si dnul prof Podoleanu.
Iarasi as dori sa subliniez faptul ca nu are nici un rost sa folositi scuze fata de dnii prof cum ca nu ati fost anuntati de refaceri si de datele cand sustineti restantele etc etc, pentru ca este total neadevarat, deoarece va tin zilnik la curent cu tot ce apare nou, sun si ma informez pentru voi.
As dori sa rog inca o data sefii de grupa sa trimita absolut toate mail-urile mele tuturor colegilor lor pentru ca de aici apar f multe probleme colaterale.
De asemenea vreau sa va spun ca este si de datoria voastra sa va infromati, sa mergeti sa va uitati la avizierele facultatii si sa faceti tot posibilul sa va rezolvati problemele, pentru ca un mai mare prijin decat cel care vi l dau acum, sa va informez si sa va ajut cat de mult pot, nu am cum sa ma duc non stop la facultate sa vad cand afiseaza ceva nou.
Repet inca o data, de acum inainte tot ce afiseaza nou, rezultate, refaceri etc etc se afiseaza la avizierele fiecarei materii din cadrul facultatii de MG si de la PLEVNEI, asa ca va rog mult verificati le frecvent. Eu voi continua sa va trimit tot ce aflu nou si astfel sa puteti sa va faceti ordine in idei si sa va puneti pe invatat acum, sa trageti tare pentru a termina cu bine.
Celor care nu au intrat in examene, la anatomie, chimie sau alte materii, nu va descurajati, invatati si mai mult si luptati pana la capat pentru sansa voastra, fiti ambitiosi si dovediti va in primul rand voua ca se poate si mai mult decat ati facut pana acum. Cum pot de mult sunt alaturi de voi, va spijin si va ajut si va doresc din suflet sa scapati repede si cu bine de aceste zile grele si extrem de stresante.
BAFTA IN CONTINUARE !!!



sper ca ai inteles ceva ---- am citat din draga noastra sefa de an
_______________________
Image
__________________________________________________
Without Sinners There Would Be No Saints

toni90
Posts: 2
Joined: Tue Sep 07, 2010 3:43 pm

Re: Promovabilitate

Postby toni90 » Sun Sep 12, 2010 5:05 pm

The Cezar wrote:sper ca ai inteles ceva ---- am citat din draga noastra sefa de an


Da, da! S-a clarificat... bine ca se mai pot da refaceri :)


Return to “Medicina Dentara”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests