Dilema mea

...nimeni n-a spus ca va fi usor
User avatar
abramburica
newbie
newbie
Posts: 10
Joined: Thu Nov 23, 2006 9:35 am
Location: Tara lui Papura Voda
Contact:

Dilema mea

Postby abramburica » Thu Nov 23, 2006 9:52 am

Am o mare dilema: merita sa renunt la medicina scolara pentru mf? sau pot sa le fac in acelasi timp?Ma poate sfatui cineva,va rog? :?:

User avatar
liana_ro2004
senior
senior
Posts: 124
Joined: Tue Aug 30, 2005 2:34 pm
Location: Acasa

Postby liana_ro2004 » Thu Nov 23, 2006 12:07 pm

Medicina scolara nu exista ca specialitate , nu inteleg la ce te referi. Poate medicina muncii. Oricum nu poti sa-ti alegi si specialitate si mf, asta cu siguranta. Acum depinde ce vrei tu, daca vrei sa mai dai rezi la anul sau nu, oricum mai bine consulti lista cu specialitati si poate iti surade ceva. Ce punctaj ai?

yly
junior
junior
Posts: 42
Joined: Sun Nov 19, 2006 2:50 pm

Postby yly » Thu Nov 23, 2006 3:54 pm

Am o colega la Brasov care face in paralel rezi cu medicina scolara si nu a avut probleme.Din cate stiu de la ea nu e nici o problema.

yly
junior
junior
Posts: 42
Joined: Sun Nov 19, 2006 2:50 pm

Postby yly » Thu Nov 23, 2006 3:54 pm

Am o colega la Brasov care face in paralel rezi cu medicina scolara si nu a avut probleme.Din cate stiu de la ea nu e nici o problema.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Thu Nov 23, 2006 4:13 pm

ia rezi pe mefe si fa in paralel medicina scolara (cu contract de colaborare sau ceva)
peste cativa ani o sa fie nasol ca se umple tara de mefisti si risti sa de dea vreunu la o parte.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...


Return to “Rezidentiat 2006”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 71 guests