Poate sa ma reprezinte altcineva la repartitie?

...nimeni n-a spus ca va fi usor
codita
senior
senior
Posts: 127
Joined: Thu Nov 23, 2006 1:24 am
Location: home

Poate sa ma reprezinte altcineva la repartitie?

Postby codita » Thu Nov 23, 2006 1:46 am

Hi! Poate sa ma reprezinte altcineva la repartitie si la DSP-uri ? Eu trebuie sa plec urgent si asi vrea sa stiu daca poate sa dea toate semnaturile in locul meu. Si cand incepe serviciul? In Ianuarie sau in martie dupa ce se fac transferurile?

User avatar
Lady-bug
senior
senior
Posts: 279
Joined: Wed Apr 19, 2006 11:59 pm

Postby Lady-bug » Thu Nov 23, 2006 2:07 am

Da poate sa te reprezinte. Dar numai cu imputernicire. Se incheie la un notariat. Altfel nu cred ca se poate. Serviciul din cate am inteles incepe in a doua saptamana din ianuarie. Chiar daca in martie iti iei transferul, tot trebuie sa te prezinti la post pe 9 sau cat pica lunea aceea. Cam asta e :)
"Numai in dictionar reusita vine inaintea sarguintei"

User avatar
Evo
senior
senior
Posts: 147
Joined: Thu Sep 23, 2004 12:13 pm

Postby Evo » Thu Nov 23, 2006 8:56 am

Daca sunteti curiosi va puteti face o idee despre minunata procura speciala necesara. Eu am facut-o ca back-up, in cazul in care intervine neprevazutul... :shock:
Mergeti la notar cu persoana care va reprezinta si buletinele.
Respectiva procura o scrie notarul, la explicatiile voastre, putin nedumerit de toata teoria cu repartitia ...rabdare deci, e si ei oameni. :wink:

A, si costa cam 400-500.000
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

aad
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Thu Nov 23, 2006 10:33 am
Location: mures

Postby aad » Thu Nov 23, 2006 10:40 am

nu stiti daca are voie sa ma insoteasca o persoana la teleconferinta? asa am inteles ca a fost anul trecut. Sau te legitimezi la intrarea in sala si doar candidatii au voie? :?:

User avatar
Evo
senior
senior
Posts: 147
Joined: Thu Sep 23, 2004 12:13 pm

Postby Evo » Thu Nov 23, 2006 11:00 am

Si pe mine m-ar interesa.
Pe mf pt. picati anul trecut era intrare libera. :orchestra:

User avatar
salex
junior
junior
Posts: 26
Joined: Mon Jun 13, 2005 4:03 pm
Location: CNPDS

Postby salex » Thu Nov 23, 2006 11:08 am

aad wrote:nu stiti daca are voie sa ma insoteasca o persoana la teleconferinta? asa am inteles ca a fost anul trecut. Sau te legitimezi la intrarea in sala si doar candidatii au voie? :?:

Poti sa vi cu cine vrei tu, in sala accesul este liber !
In momentul in care alegi esti fata in fata cu ecranul de proiectie, vezi ce locuri mai sunt libere si alegi; in plus te poti consulta cu cine vrei tu ca doar este alegerea ta.

User avatar
faramita
senior
senior
Posts: 225
Joined: Sat May 15, 2004 8:29 pm

Postby faramita » Thu Nov 23, 2006 11:15 am

UNDE se tine teleconferinta in Bucuresti???????
Un prost cauta sensul vietii...un nebun il stie!

User avatar
Doll
elder
elder
Posts: 876
Joined: Mon Aug 01, 2005 6:59 pm
Location: valley of the dolls
Contact:

Postby Doll » Thu Nov 23, 2006 11:25 am

n momentul in care alegi esti fata in fata cu ecranul de proiectie, vezi ce locuri mai sunt libere si alegi; in plus te poti consulta cu cine vrei tu ca doar este alegerea ta.


care ecran? care proiectie? In Iasi nu am vazut asa ceva anul trecut.

User avatar
skt
junior
junior
Posts: 27
Joined: Sun Sep 17, 2006 3:58 pm

Postby skt » Thu Nov 23, 2006 11:26 am

De unde stiti ca teleconferinta e duminica 26?E ceva oficial ca eu nu am gasit?Mergem la teleconferinta in ce oras vrem noi?

User avatar
salex
junior
junior
Posts: 26
Joined: Mon Jun 13, 2005 4:03 pm
Location: CNPDS

Postby salex » Thu Nov 23, 2006 11:34 am

Doll wrote:
n momentul in care alegi esti fata in fata cu ecranul de proiectie, vezi ce locuri mai sunt libere si alegi; in plus te poti consulta cu cine vrei tu ca doar este alegerea ta.


care ecran? care proiectie? In Iasi nu am vazut asa ceva anul trecut.

Scuze, nu am stiut ca la IASI nu exista asa ceva. La Bucuresti, noi am bagat de vreo 3-4 ani sistemul cu proiectie a locurilor ramase libere.
Din pacate, din cauza zgomotului din sala, a schimbari optiunii (DA, aveti dreptul sa renuntati la ce ati ales si sa va schimbati optiunea) e posibil sa mai pierdem din locuri. Dar asta numai pentru proiectie ! In MSP se tine evidenta (pe hartie evident :wink: ) a locurilor; astfel ca locurile nu se pierd.

curly
senior
senior
Posts: 102
Joined: Tue Nov 21, 2006 11:13 am

Postby curly » Thu Nov 23, 2006 11:37 am

nu, mergi in orasul unde te-ai inscris. cel putin eu asa stiu.

" Candidatii pot fi prezenti in unul din centrele universitare medicale: ARAD, BRASOV, BUCURESTI, CLUJ, CRAIOVA, CONSTANTA, IASI, ORADEA, SIBIU, TARGU MURES, TIMISOARA." asa scrie pe rez2006.

User avatar
terry
senior
senior
Posts: 230
Joined: Mon Aug 22, 2005 11:19 pm

Postby terry » Thu Nov 23, 2006 11:47 am

De unde stiti ca teleconferinta e duminica 26?E ceva oficial ca eu nu am gasit?Mergem la teleconferinta in ce oras vrem noi?


Scrie pe http://www.rezidentiat2006.ro
Alegerea locurilor in specialitate si a centrelor de pregatire va avea loc duminica 26 noiembrie 2006, incepand cu orele 8.30. Candidatii pot fi prezenti in unul din centrele universitare medicale: ARAD, BRASOV, BUCURESTI, CLUJ, CRAIOVA, CONSTANTA, IASI, ORADEA, SIBIU, TARGU MURES, TIMISOARA.
"For my dreams I hold my life/For wishes I behold my night/The truth at the end of time/Losing faith makes a crime".....
"For this gift of dream I must pay the price
with the loss of lïfe's pleasures"

User avatar
skt
junior
junior
Posts: 27
Joined: Sun Sep 17, 2006 3:58 pm

Postby skt » Thu Nov 23, 2006 12:18 pm

Pai eu m-am inscris in Suceava si am terminat in targu Mures.Unde sa ma duc?

User avatar
maya
junior
junior
Posts: 62
Joined: Sun Mar 13, 2005 8:35 pm
Location: somewhere...anywhere...

Postby maya » Thu Nov 23, 2006 2:21 pm

ok...si in [b]Bucuresti unde se tine teleconferinta[/b]
"Don't walk behind me i will not lead, don't walk in front of me i will not follow, just walk beside me and be my friend."

User avatar
maya
junior
junior
Posts: 62
Joined: Sun Mar 13, 2005 8:35 pm
Location: somewhere...anywhere...

Postby maya » Thu Nov 23, 2006 2:22 pm

ok...si in [b]Bucuresti unde se tine teleconferinta[/b]

:?: :?: :?:
"Don't walk behind me i will not lead, don't walk in front of me i will not follow, just walk beside me and be my friend."

User avatar
Lady-bug
senior
senior
Posts: 279
Joined: Wed Apr 19, 2006 11:59 pm

Postby Lady-bug » Thu Nov 23, 2006 3:22 pm

La Fac de Framacie in Aula. Ora 8:30 pt specialitatile chirurgicale :)
"Numai in dictionar reusita vine inaintea sarguintei"

yly
junior
junior
Posts: 42
Joined: Sun Nov 19, 2006 2:50 pm

Postby yly » Thu Nov 23, 2006 3:49 pm

Poti sa mergi in ce oras vrei la teleconferinta.Eu am luat rezi in 2005 dar nu au fost probleme .Fiecare s-a dus in ce centru a vrut.BAFTA MULTA la toti! :lol:

User avatar
giaserbu
senior
senior
Posts: 117
Joined: Wed Jan 12, 2005 4:25 pm
Location: Galati

Postby giaserbu » Thu Nov 23, 2006 10:56 pm

Nici la Cta n-a fost nici un ecran... :roll: Iar de mers,poti sa mergi oriunde intr-unul dintre centrele enumerate acolo pe site...Multa bafta la... marea imparteala :wink: si sa va inarmati cu mult calm si neaparat sa mai aveti pe cineva cu voi care sa va sustina si sa tina evidenta impreuna cu voi la ce locuri s-au luat...cate mai sunt....Pentru mine a fost cumplit la repartitii ...la un moment dat m-am pus cu capul pe banca si am inceput sa plang,ca mie nu-mi place nimic din ce-a ramas si ca ce ma fac?!!....Da....recunosc,o cam luasem razna... :oops: Noroc ca a fost sotul cu mine si m-a sustinut... :D

curly
senior
senior
Posts: 102
Joined: Tue Nov 21, 2006 11:13 am

Postby curly » Fri Nov 24, 2006 1:52 pm

e posibil sa mai pierdem din locuri. Dar asta numai pentru proiectie ! In MSP se tine evidenta locurilor

cum adica? deci ceea ce e proiectat se poate sa nu fie tocmai realitatea, dar cand ma duc acolo sa imi spun optiunea..ma pot uita pe hartii, nu? am inteles bine?

cloramina
junior
junior
Posts: 60
Joined: Mon Nov 20, 2006 2:10 pm

Postby cloramina » Sat Nov 25, 2006 12:03 pm

trebuie sa merg de la inceput la teleconferinta sau pot merge ulterior pe masura ce se apropie de sfarsit avand in vedere ca sunt printre primii picati.cu alte cuvinte se mai poate intra dupa ce a inceput??
mersi!


Return to “Rezidentiat 2006”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 70 guests