MF-ul pt medicale

...nimeni n-a spus ca va fi usor
User avatar
ciushka
elder
elder
Posts: 661
Joined: Fri Jun 09, 2006 1:49 am
Location: de la dracu in praznic putin pe stanga
Contact:

Postby ciushka » Thu Dec 14, 2006 9:09 am

a mers si la insi care nu aveau domiciliu in orasul unde vroiau sa se transfere.asha ca relax
de obicei de murit se moare doar odata... eu mor in fiecare zi cand ma trezesc si renasc la fiecare adormire( ego dixit)

User avatar
matrix
elder
elder
Posts: 519
Joined: Mon Jul 07, 2003 9:03 am

Postby matrix » Thu Dec 14, 2006 9:43 pm

ceea ce se parea a fi o simpla formalitate cu analizele pentru angajare s-a transformat intr-un adevarat calvar de 6 ore de stat pe la cozi si completat cereri catre " Domnul Manager "....sa speram ca anul viitor va fi mai bun decat asta.

sarbatori fericite si nervi de otel :P

PS: cat despre transferuri/detasari eu zic sa cereti transfer in afara Romaniei, eventual la un ocean distanta :D
Viata lunga si prospera!

codita
senior
senior
Posts: 127
Joined: Thu Nov 23, 2006 1:24 am
Location: home

Postby codita » Fri Dec 15, 2006 4:19 am

Ati facut examenele de ORL si Oftalmo?

User avatar
mcatcata
junior
junior
Posts: 28
Joined: Mon Jan 09, 2006 9:07 pm

Postby mcatcata » Fri Dec 15, 2006 8:19 am

codita wrote:Ati facut examenele de ORL si Oftalmo?


nu, pe motiv ca medicii respectivi ar fi in concediu (or fi avand cate un singur medic pe specialitate?!), urmand sa le facem in inauarie

codita
senior
senior
Posts: 127
Joined: Thu Nov 23, 2006 1:24 am
Location: home

Postby codita » Fri Dec 15, 2006 12:15 pm

Merci pt info. Sarbatori fericite pentru toata lumea!!!!!!!!!!!!

User avatar
shumi
junior
junior
Posts: 34
Joined: Tue Oct 14, 2003 12:00 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby shumi » Fri Dec 15, 2006 12:18 pm

:evil:
la "minunata" cererea trebuie anexata o chitanta (se plateste la casierie 20 RON) si un timbru fiscal iar "domnul manager" va binevoi sa ne aprobe eliberarea unui certificat medical cum ca "stam bine cu mansarda".
ca deh....nu suntem inca angajatii spitalului si trebe sa platim ceva (sa fie totul moca?!)
una peste alta,am reusit sa semnez contractul si se pare ca vom fi renumerati cu "uriasa " suma de 591 RON(brut cred)

iulia2na
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Sat Oct 30, 2004 9:39 pm

Urgent, va rog frumos

Postby iulia2na » Fri Dec 15, 2006 1:07 pm

Subiect: Transfer Bucuresti dupa Redsitribuire pe MF
Am o intrebare: pentru acordul indrumatorului de rezidentiat pe MF avem nevoie neaparat de semnatura Conf. Dr. Matei Dumitru (seful catedrei MF) sau e suficienta aprobarea/primirea de un medic primar MF de pe listele DSP Bucuresti??? :?:

User avatar
matrix
elder
elder
Posts: 519
Joined: Mon Jul 07, 2003 9:03 am

Postby matrix » Fri Dec 15, 2006 2:57 pm

shumi wrote::evil:
la "minunata" cererea trebuie anexata o chitanta (se plateste la casierie 20 RON) si un timbru fiscal iar "domnul manager" va binevoi sa ne aprobe eliberarea unui certificat medical cum ca "stam bine cu mansarda".
ca deh....nu suntem inca angajatii spitalului si trebe sa platim ceva (sa fie totul moca?!)
una peste alta,am reusit sa semnez contractul si se pare ca vom fi renumerati cu "uriasa " suma de 591 RON(brut cred)


salariul e 595 lei evident brut :P iar tu ai fost o norocoasa ca ai semnat contrcatul ca noi restul de la final nu am mai semnat contrcatul pt ca oricum nu e inca valabil pt ca nu a semnat domn manager si nu sunt analizele la dosar :P
Viata lunga si prospera!

User avatar
ALBA IULIAN
senior
senior
Posts: 132
Joined: Mon Dec 04, 2006 5:42 pm

Postby ALBA IULIAN » Fri Dec 15, 2006 2:58 pm

shumi wrote::evil:
...
una peste alta,am reusit sa semnez contractul si se pare ca vom fi renumerati cu "uriasa " suma de 591 RON(brut cred)



Vorbesti de salariul unui rezident an I pe mf? Ca mi se pare cam mult fata de cel actual (desi insuficient inca) ...

User avatar
matrix
elder
elder
Posts: 519
Joined: Mon Jul 07, 2003 9:03 am

Postby matrix » Fri Dec 15, 2006 2:59 pm

pai e brut. deci cash va fi ceva de genul 450-490 lei
Viata lunga si prospera!

User avatar
ioaname
senior
senior
Posts: 138
Joined: Fri Oct 06, 2006 10:26 am
Location: pe mijlocul tarii

Postby ioaname » Fri Dec 15, 2006 5:00 pm

shumi wrote::evil:
se pare ca vom fi renumerati cu "uriasa " suma de 591 RON(brut cred)


Salariile sunt la fel in toata tara pt toti rezidentii, toate specialitatile sau difera in functie de spitalul platitor?
"Fiinta fara constiinta nu e decat ruina sufletului"

User avatar
ANKKON
senior
senior
Posts: 157
Joined: Sun May 15, 2005 5:38 pm

Postby ANKKON » Fri Dec 15, 2006 8:05 pm

sunt la fel in principiu

User avatar
shumi
junior
junior
Posts: 34
Joined: Tue Oct 14, 2003 12:00 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby shumi » Sat Dec 16, 2006 1:00 am

"oricum nu e inca valabil pt ca nu a semnat domn manager si nu sunt analizele la dosar "

intr-avdevar nu e mare sfaraiala din punctul asta de vedere, pentru ca tot mai am de umblat pana finalizez dosarul dar, la mine este o problema si anume:o carte de munca care trebe ridicata de la un ITM din provincie si pentru asta aveam nevoie sa fie semnat contractul.


Return to “Rezidentiat 2006”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests