ce se intampla cu contestatiile?

...nimeni n-a spus ca va fi usor
AO
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Sun Nov 19, 2006 6:15 pm

ce se intampla cu contestatiile?

Postby AO » Tue Nov 21, 2006 8:40 pm

cand am depus contestatie ieri , mi s-a spus ca se afiseaza azi pe site-ul oficial raspunsul....pe site...nimic....stie cineva ceva?

User avatar
Darinna
junior
junior
Posts: 37
Joined: Sat Aug 06, 2005 2:39 am

Postby Darinna » Tue Nov 21, 2006 8:59 pm

"Grilele cu raspunsuri corecte ramase definitive se afiseaza in ziua de miercuri, 22.11.2006, orele 16.30 pe site-ul oficial al concursului, http://www.rezidentiat2006.ro
Clasificarile pe grupe de specialitati se afiseaza in ziua de miercuri, 22.11.2006, orele 17.00, pe acelasi site (http://www.rezidentiat2006.ro) "

User avatar
sykaz
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Wed Nov 22, 2006 1:35 am

Postby sykaz » Wed Nov 22, 2006 1:59 am

Se pare ca n-a fost admis nicio contestatie, punctajele raman cele de la iesirea din sala
O intrebare inteleasa e pe jumatate rezolvata

User avatar
Evo
senior
senior
Posts: 147
Joined: Thu Sep 23, 2004 12:13 pm

Postby Evo » Wed Nov 22, 2006 2:03 am

De unde ai aflat? S-a anuntat undeva?

User avatar
firstaidkit
senior
senior
Posts: 110
Joined: Tue Feb 03, 2004 6:13 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby firstaidkit » Wed Nov 22, 2006 3:03 am

Evo wrote:De unde ai aflat? S-a anuntat undeva?


radio shantz, evident!

User avatar
faramita
senior
senior
Posts: 225
Joined: Sat May 15, 2004 8:29 pm

Postby faramita » Wed Nov 22, 2006 9:08 am

sykaz wrote:Se pare ca n-a fost admis nicio contestatie, punctajele raman cele de la iesirea din sala

De unde stii? Sau doar "se pare"?!?
Un prost cauta sensul vietii...un nebun il stie!

User avatar
ratzushka
elder
elder
Posts: 1316
Joined: Tue Apr 20, 2004 1:40 pm

Postby ratzushka » Wed Nov 22, 2006 9:51 am

scuze, eu nu cred asta
cel putin 2 intrebari sunt clar gresite, si nu are cum sa nu le anuleze.
nu ca mi-as dori asta, si eu pierd puncte cu ea, si nici nu putine, ca le-am raspuns "corect"
Keep smiling, it makes people wonder what you're up to.

AO
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Sun Nov 19, 2006 6:15 pm

Postby AO » Wed Nov 22, 2006 6:13 pm

oricum PENIBIL...examenul asta e de mare ..***....

in concluzie ...stie cineva unde pot eu folosi numarul de contestatie pe care l-am primit cand am depus cerere???

nu stiu la ce m-ar mai ajuta acum...dar ma rog....
penibil...

cineva mi-a spus ca rezultatele finale vor fi afisate NUMAI DUPA ce se afiseaza rezultatele contestatiilor...e adevarat? (asa ar trebui)...cand dumnezeu se intampla asta ca io deja am facut shantz in casa.... :(

Cip_V
junior
junior
Posts: 37
Joined: Wed Nov 22, 2006 6:35 pm

Postby Cip_V » Wed Nov 22, 2006 6:47 pm

"Comisia Centrala de Rezidentiat sesiunea 19.11.2006 anunta ca in urma analizarii contestatiilor depuse de candidati in termenul prevazut de metodologie, nu s-au constatat situatii potrivit carora sa se modifice raspunsurile din grilele anuntate initial sau de anulare de intrebari. "

Varianta B, test nr 70:
Complicatiile acute ale ulcerului gastric sunt:
A. penetratia
B. perforatia
C. stenoza
D. hemoragia
E. fistula gastro-colica

Raspunsul dupa care s-a corectat este B, C. Raspunsul corect ar fi fost B si D. Nu are rost sa va dau si locul din carte unde scrie, e o chestie destul de evidenta.
Dupa cum au fost formulate majoritatea intrebarilor, nici nu ma mira faptul ca exista greseli (a se vedea si intrebarea cu complicatiile frecvente in ulcer), cat despre competenta comisiei, no comment.
Cand ai o comisie care nu e in stare sa dea o tematica din timp (anul asta a aparut cu 5 luni inainte), cand tematica nu are nici macar paginatia trecuta (ischemia acuta periferica trebuia de citit atat din Harrison cat si din Angelescu, insuficienta respiratorie iarasi in ceata, la sarcina normala si complicatii cred ca trebuia citit tot volumul 1), cand nu sunt in stare sa conceapa 200 de grile cu cartea in fata, nu din memorie, la ce sa te mai astepti? Ziceti mersi ca se dau rezultatele pe loc, ca daca era de corectat la manutza, ne prindea Craciunul de la anu'.
[/b]

AO
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Sun Nov 19, 2006 6:15 pm

Postby AO » Wed Nov 22, 2006 7:40 pm

cip_v ai mare dreptate ...din nou spun ca aceste examen este o mare tampenie, si este conceput de idioti.......ar fi bine ca situatia sa se schimbe dar nimeni nu face nimic iar studentii dau din umeri.....e trist ca un examen de asha calibru e conceput in asha hal...RUSHINICA ROMANIA!

inalia
senior
senior
Posts: 120
Joined: Mon Oct 10, 2005 10:12 pm
Location: Bucuresti

Postby inalia » Wed Nov 22, 2006 8:49 pm

daca te uiti mai bine o sa vezi k e site-ul facut cu picioarele...la toate cele 4 variante e aceeasi grila de raspunsuri...deh...e greu sa aiba grija la detalii...nu te mai enerva k n-are rost,e doar o alta corvoada de care trebuie sa treci, chiar daca asta inseamna sa invati ca papagalul 60 de capitole...poate nepotii noastrii sa dea un exam calumea,gen step...pina atunci...bafta si memorie!

User avatar
ciushka
elder
elder
Posts: 661
Joined: Fri Jun 09, 2006 1:49 am
Location: de la dracu in praznic putin pe stanga
Contact:

Postby ciushka » Wed Nov 22, 2006 8:51 pm

nu vi se pare ciudat ca nu a fost admisa nici o contestatie.iar daca in teancul pe care l-am vazut cu ochisorii mei albastrii erau doar 40 de coli eu le mananc.va multumim dragi organizatori pentru grija si corectitudinea cu care ne tratati!
de obicei de murit se moare doar odata... eu mor in fiecare zi cand ma trezesc si renasc la fiecare adormire( ego dixit)


Return to “Rezidentiat 2006”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 78 guests