Site-ul impotriva discriminarii de la Rezidentiatul 2005

...noi crestem odata cu tara...
User avatar
Doll
elder
elder
Posts: 876
Joined: Mon Aug 01, 2005 6:59 pm
Location: valley of the dolls
Contact:

Postby Doll » Mon Dec 12, 2005 8:44 pm

ti-am luat-o inainte :D eu am postat aceasta oferta mai demult de cand facea mures_an panarama pe forum da nu a vrut nimeni asa ca......lada de bere putem sa o impartim intre noi 8)

User avatar
vmc
elite
elite
Posts: 3589
Joined: Sat Apr 16, 2005 1:26 pm

Postby vmc » Tue Dec 13, 2005 10:32 am

Doll wrote:si mor io daci am intales ceva din postu asta :roll: asta a fost limbaj a la tg frumos :twisted:

Ai inteles, nu asta este problema! Iar limbajul este de Tg. Frumos ca sa te obisnuiesti cu ce urmeaza. Nu ziceai ca vei fi medic rezident la Tg. Frumos? Ce nedreapta este viata! Unul cu limbaj de Tg. Frumos sta intr-un centru universitar, iar tu cu un limbaj elevat va trebui sa te adaptezi intr-un mediu ostil culturii. Bafta!

User avatar
danhia
elite
elite
Posts: 4297
Joined: Sat Oct 29, 2005 8:56 pm
Location: The Royal Ascot Brigade

Postby danhia » Tue Dec 13, 2005 12:33 pm

problema dupa cum vad eu nu e de fapt dc se va face sau nu ceva in centrele astea ne-universitare..ci mai degraba tot stresul cu naveta,cu faptul canu ai unde sa astai pe acolo,ca faci ceva ce nu iti place si nu vrei..dar de rusine fata de familie parinti sau pur si simplu de nevoia de a lua cei 3-4 mil cati or fi...te duci la munca...
Cu ocazia asta vreau sa imi cer scuze fata de toti cei de pe mf..caci eu am sustinut tot timpul ca nu se va face mf in centre ne -universitare pe motiv de neexistenta de indrumatori ..imi pare sincer rau, mi se apre o mare prostie ce au facut..si nu ma asteptam..Romania reuseste pe zi ce trece sa ma surprinda si sa ma socheze cu u sitem de conducere aberant .

User avatar
Doll
elder
elder
Posts: 876
Joined: Mon Aug 01, 2005 6:59 pm
Location: valley of the dolls
Contact:

Postby Doll » Tue Dec 13, 2005 6:50 pm

vmc wrote: iar tu cu un limbaj elevat va trebui sa te adaptezi intr-un mediu ostil culturii. Bafta!


eu sper sa nu fie nevoie sa ma adaptez pt ca am inteles ca medicii nu prea dau prin spitalul ala decat o data pe saptamana eventual :roll:


Return to “Rezidentiat 2005”

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 11 guests