Retrageri pe chirurgie?

...noi crestem odata cu tara...
User avatar
LoS
senior
senior
Posts: 274
Joined: Thu Jul 24, 2003 12:03 am
Contact:

Retrageri pe chirurgie?

Postby LoS » Wed Nov 23, 2005 8:58 pm

Salut!

Nu sunt implicat direct in rez 2005, insa o persoana apropiata mie este intre primii 5 picati pe chirurgicale. Sunt curios daca vor exista retrageri pe aceasta specialitate si eventual posibilele motive pentru care acestea pot aparea (doctoranzi, rezidenti, etc., nu mai sunt la curent cu legislatia actuala).

Va multumesc!
N/A

User avatar
Balena
junior
junior
Posts: 68
Joined: Mon Nov 24, 2003 6:58 pm

Re: Retrageri pe chirurgie?

Postby Balena » Wed Nov 23, 2005 9:20 pm

LoS wrote:Salut!

Nu sunt implicat direct in rez 2005, insa o persoana apropiata mie este intre primii 5 picati pe chirurgicale. Sunt curios daca vor exista retrageri pe aceasta specialitate si eventual posibilele motive pentru care acestea pot aparea (doctoranzi, rezidenti, etc., nu mai sunt la curent cu legislatia actuala).

Va multumesc!


Io am vazut un candidat din republica moldova in primii 356... Asta inseamna ca intra si al 357-lea. Poate or mai fi. Poate or mai fi si doctoranzi. Si MA si SRI...
Bafta maxima!
Totul este cat se poate de bine in cea mai buna dintre toate lumile posibile!

User avatar
Adna
junior
junior
Posts: 64
Joined: Fri Apr 02, 2004 8:15 pm

Re: Retrageri pe chirurgie?

Postby Adna » Wed Nov 23, 2005 10:37 pm

Balena wrote:
LoS wrote:Salut!

Nu sunt implicat direct in rez 2005, insa o persoana apropiata mie este intre primii 5 picati pe chirurgicale. Sunt curios daca vor exista retrageri pe aceasta specialitate si eventual posibilele motive pentru care acestea pot aparea (doctoranzi, rezidenti, etc., nu mai sunt la curent cu legislatia actuala).

Va multumesc!


Io am vazut un candidat din republica moldova in primii 356... Asta inseamna ca intra si al 357-lea. Poate or mai fi. Poate or mai fi si doctoranzi. Si MA si SRI...
Bafta maxima!


Si eu am un prieten intr-o situatie asemanatoare, tot printre primii a picat...
Era cineva pe-aici care stia sa aleaga pe cei MA, SRI, RM in Excel. Eu sincer nu stiu cum se face. Daca a facut cineva pana acum il rog sa ne spuna cati sunt in total. Merci.
Si cu doctoratul cum mai e legea acum? De ce nu concureaza ei pe locurile celorlalti? Se echivaleaza? Stiu ca asa era intr-o vreme, dar parca s-a scos legea aia. :roll:

User avatar
terim_terim
senior
senior
Posts: 188
Joined: Wed Dec 15, 2004 11:45 am

Postby terim_terim » Wed Nov 23, 2005 10:44 pm

Din pacate pe chirurgie este doar unu din Republica Moldova (RM)
0 de la SRI
0 MA
Deci va scadea doar cu un loc.

User avatar
Adna
junior
junior
Posts: 64
Joined: Fri Apr 02, 2004 8:15 pm

Postby Adna » Wed Nov 23, 2005 10:47 pm

terim_terim wrote:Din pacate pe chirurgie este doar unu din Republica Moldova (RM)
0 de la SRI
0 MA
Deci va scadea doar cu un loc.


pacat....speram sa dau o veste buna in seara asta...
merci de info.

User avatar
cnicu
senior
senior
Posts: 130
Joined: Thu Jul 17, 2003 9:48 pm
Contact:

Postby cnicu » Wed Nov 23, 2005 11:16 pm

Pot fi preparatori/asistenti universitari sau chiar cei care dau iar rezi in speranta unei specialitati mai bune si nu o prind. Deci exista posibilitatea sa se coboare media ultimului admis.
Totul se decide la teleconferinta.

User avatar
radu_vasile
junior
junior
Posts: 70
Joined: Tue Nov 25, 2003 12:49 pm
Location: House of Pain

Postby radu_vasile » Wed Nov 23, 2005 11:18 pm

Cu a zis cnicu. dar nu cred ca o sa coboare cu mai mult de 10-15 locuri (maxim). In toti anii a coborat cam cu 10-15 locuri.

User avatar
Morcov
newbie
newbie
Posts: 12
Joined: Tue Jul 20, 2004 10:39 pm

Postby Morcov » Thu Nov 24, 2005 9:05 am

eu mai stiu inca 2 doctoranzi
Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.

User avatar
LoS
senior
senior
Posts: 274
Joined: Thu Jul 24, 2003 12:03 am
Contact:

Postby LoS » Sat Nov 26, 2005 8:55 pm

Multumesc mult de informatii! :)

Sper ca miine sa fie o zi norocoasa pentru persoana respectiva. Bafta la repartitie!
N/A


Return to “Rezidentiat 2005”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests