medicina de familie pt promotia 2005

...noi crestem odata cu tara...
User avatar
andy
elder
elder
Posts: 699
Joined: Sat May 29, 2004 9:56 pm
Location: Bucuresti

Postby andy » Fri Dec 02, 2005 4:32 pm

treaba cu "directiile de sanatate publica arondate marilor centre universitare" mie imi da serios de gandit...
e clar ca au de gand sa ne faca o surpriza, sa ne trimita la Cucuietii din Deal :( era de asteptat; sa vezi de acolo ce usor te transferi :?
Not kennt kein Gebot.

roa_med
elder
elder
Posts: 790
Joined: Mon May 16, 2005 8:30 pm

Postby roa_med » Fri Dec 02, 2005 4:34 pm

prea tare va agitati pentru o nimika toata! luati-o usor fratilor...ca sunteti tineri si imbatraniti inainte de vreme! viata e asa frumoasa.... :P :P :P

User avatar
nelly_ct
junior
junior
Posts: 59
Joined: Sun Nov 13, 2005 4:18 pm
Location: Constanta
Contact:

Postby nelly_ct » Fri Dec 02, 2005 4:39 pm

trident wrote:pai cum sa nu te enervezi cand adeverinta e contract si viceversa..

am auzit mai nou ca lumea urmarescte forumul si ia de bune ce scrie p-aicea.



Esti culmea!Nu te mai enerva si tu, acuma! :wink:

Ca sa nu mai fie nici o confuzie am pus bucatile scanate din Viata Medicala.

Eu sunt f pasnica si nu-mi place sa ma iau la cearta cu nimeni!
Sper ca s-a lamurit confuzia! :oops: :oops: :oops:
Orice shut in fund e un pas inainte!

User avatar
andy
elder
elder
Posts: 699
Joined: Sat May 29, 2004 9:56 pm
Location: Bucuresti

Postby andy » Fri Dec 02, 2005 5:30 pm

sa vezi ce frumoasa o sa ti se para viata cand o sa vina un taranoi nespalat care o sa se holbeze la fundul tau, iar tu va trebui sa te apleci peste el si sa ii palpezi ficatul. o nebunie! :twisted:
Not kennt kein Gebot.

User avatar
danhia
elite
elite
Posts: 4297
Joined: Sat Oct 29, 2005 8:56 pm
Location: The Royal Ascot Brigade

Postby danhia » Fri Dec 02, 2005 5:42 pm

asa domnule andy...taranoii nespalati nu au dreptul la asigurari medicale nu? numai cei de la oras sa fie privilegiati....stait u linistit sa vezi cati de la oras nu stiu ce e apa si sapunul ...cred ca dai dovada de cea mai pura forma de discriminare impotriva pacientilor!

inteleg sa spui ca nu-ti convine sa faci medicina la tara pt ca amplasarea nu corespunde standardelor de viata cu care esti obisnuit ..adica cu puful de la mama de acasa...dar ca sa spui ca cei de la tara sunt niste taranoi nespalati si ignoranti mi se pare o dovada de lipsa de educatie. Revizuieste-ti comportamentul ca in viata nu cred ca cei peste 1000 de asigurati ai tai or sa stea toti in Primaverii!!

roa_med
elder
elder
Posts: 790
Joined: Mon May 16, 2005 8:30 pm

Postby roa_med » Fri Dec 02, 2005 5:43 pm

asa si?

User avatar
danhia
elite
elite
Posts: 4297
Joined: Sat Oct 29, 2005 8:56 pm
Location: The Royal Ascot Brigade

Postby danhia » Fri Dec 02, 2005 5:44 pm

asa si ce?

roa_med
elder
elder
Posts: 790
Joined: Mon May 16, 2005 8:30 pm

Postby roa_med » Fri Dec 02, 2005 6:01 pm

ii raspundeam lui andy!
si ca sa continui.....bah andy...daca dau atentie si orasenilor,nu doar taranoilor care se holbeaza la fundul meu...unde ajung?
lasa omu' sa se uite....ka de aia are oki :P :P

User avatar
andy
elder
elder
Posts: 699
Joined: Sat May 29, 2004 9:56 pm
Location: Bucuresti

Postby andy » Fri Dec 02, 2005 6:07 pm

mai danhia tu ma cam faultezi pe unde ma prinzi ca postez... :D
nu am scris taranoi ignoranti, imbecili, prost crescuti, dobitoci, porci, fara un elementar bun simt sau de-a dreptul idioti. tot ce am spus a fost ca sunt nespalati... respect taranul roman, am si eu rude la tara si sunt impotriva discriminarii de orice natura.
iar postul avea scopul de a ii arata oanei aspectele neplacute ale vietii de medic la tara.
so...
ps. dar totusi sunt tare nespalati.
scuze de offtopic dar trebuia sa ii explic fetei.
pps. in trei ani de "stat" prin spitale fii sigura ca am avut parte si de astfel de pacienti, ca noi toti de altfel. asa ca, mai subtire cu demagogia.
no offence!
Not kennt kein Gebot.

roa_med
elder
elder
Posts: 790
Joined: Mon May 16, 2005 8:30 pm

Postby roa_med » Fri Dec 02, 2005 6:10 pm

dar cine ti-a zis ca ma duc la tara andy???

User avatar
andy
elder
elder
Posts: 699
Joined: Sat May 29, 2004 9:56 pm
Location: Bucuresti

Postby andy » Fri Dec 02, 2005 6:14 pm

deja degenereaza discutia... va invit pe amandoua la o teleconferinta pe messenger daca vreti sa ne lamurim :lol:
nu de alta, dar topicul e cu totul altul aici.
nu a zis nimeni ca te duci la tara, dar pareai foarte indiferenta la varianta asta. :)
dar daca iti place sa fii privita cu pofta de toti taranii, atunci totul e ok. :lol:
Not kennt kein Gebot.

roa_med
elder
elder
Posts: 790
Joined: Mon May 16, 2005 8:30 pm

Postby roa_med » Fri Dec 02, 2005 6:18 pm

dar cine ti-a zis ca imi place andy?

User avatar
danhia
elite
elite
Posts: 4297
Joined: Sat Oct 29, 2005 8:56 pm
Location: The Royal Ascot Brigade

Postby danhia » Fri Dec 02, 2005 6:40 pm

andy wrote:mai danhia tu ma cam faultezi pe unde ma prinzi ca postez... :D
nu am scris taranoi ignoranti, imbecili, prost crescuti, dobitoci, porci, fara un elementar bun simt sau de-a dreptul idioti. tot ce am spus a fost ca sunt nespalati... respect taranul roman, am si eu rude la tara si sunt impotriva discriminarii de orice natura.
iar postul avea scopul de a ii arata oanei aspectele neplacute ale vietii de medic la tara.
so...
ps. dar totusi sunt tare nespalati.
scuze de offtopic dar trebuia sa ii explic fetei.
pps. in trei ani de "stat" prin spitale fii sigura ca am avut parte si de astfel de pacienti, ca noi toti de altfel. asa ca, mai subtire cu demagogia.
no offence!

stii cum e cu comunicarea..nu intodeauna reusesti sa spui ce gandesti..de asta e bine sa gandesti de doua ori inainte sa vorbesti...nu cred ca am dat dovada de demagogie si la o adica prost crescuti care se uita la fundul unei fete -medic sau nu...sunt destui in spitale si alte locuri publice ..iar ca sa intelegi mai bine cred ca dezaantajele unui post la Cuca Macaii sunt de fapt cu totul altele..(lipsa dotarii,lipsa de bani, lipsa unui loc unda sa stai..mijloace de transport ...chestii de astea) si nu neaparat proasta educatie a "taranilor" .Si inca ceva ...bietii oameni din cine stie ce sat au pastrat in continuare respectul fata de medic spre deosebire de multi dintre cei de la oras...care nu dau doi bani pe tine sic are cred ca ot 1 suta de mii pe care ti-o baga in buzunar au dreptul la mai mult decat ar fi cazul...dar e cazul sa incheiem sau sa mutam discutia pe alt topic ....

Adriana
junior
junior
Posts: 53
Joined: Mon Jul 25, 2005 5:28 pm

Postby Adriana » Fri Dec 02, 2005 7:36 pm

Pana la urma ce o sa conteze? punctajul obtinut sau scorul ponderat, ca eu nu m-am lamurit!

User avatar
rontzy
senior
senior
Posts: 270
Joined: Sat Apr 02, 2005 7:22 pm
Location: Printre tone de materie!!!
Contact:

Postby rontzy » Fri Dec 02, 2005 7:38 pm

cred de fapt ca nu o sa conteze nimik. Pt ca ne vor imprastia in toate spitalele judetene posibile si imposibile!!!

Si-au batut joc de noi in ultimul hal!!!!!
Asta e!!! Asta meritam!!!!
Este pacat ca singurul lucru pe care un om il poate face opt ore este sa munceasca. Nu poate sa manance opt ore; nu poate sa bea opt ore; nu poate sa faca dragoste opt ore.

cristina_25
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Mon Nov 21, 2005 8:21 am

Postby cristina_25 » Fri Dec 02, 2005 8:21 pm

Scuza-ma Rontzy, dar de ce zici ca si-au batut joc de noi? Eu abia acum 10 minute am deschis computerul... :?:

User avatar
rontzy
senior
senior
Posts: 270
Joined: Sat Apr 02, 2005 7:22 pm
Location: Printre tone de materie!!!
Contact:

Postby rontzy » Fri Dec 02, 2005 8:45 pm

Pai citeste si tu posturile de mai sus si mai ales ceea ce a atasat nelly_ct.
Ei ne pot trimite in te miri ce oras pe care nu l-ai vazut in viata ta!!!!
Cum va place asta......

De ex, eu de la Timis ma pot trezi bine ha, merci prin severin sau prin hunedoara sau te mai miri pe unde!!!!

Cum suna asta pt tine?? Bine, nu-i asa?????
Este pacat ca singurul lucru pe care un om il poate face opt ore este sa munceasca. Nu poate sa manance opt ore; nu poate sa bea opt ore; nu poate sa faca dragoste opt ore.

cristina_25
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Mon Nov 21, 2005 8:21 am

Postby cristina_25 » Fri Dec 02, 2005 8:48 pm

Eu sunt din buc. Nu mi-ar conveni sa ma trimita cine stie unde... :!: Multumesc mult . Dar nu inteleg. Pana acum cateva zile ziceau eva si acum zic altceva??!!!! De fapt traim in Romania, tara tuturor posibilitatilor in sensul negativ al cuvantului

Paul_T
junior
junior
Posts: 47
Joined: Tue Oct 25, 2005 2:51 am
Location: Timisoara

Postby Paul_T » Fri Dec 02, 2005 9:33 pm

rontzy wrote:Pai citeste si tu posturile de mai sus si mai ales ceea ce a atasat nelly_ct.
Ei ne pot trimite in te miri ce oras pe care nu l-ai vazut in viata ta!!!!
Cum va place asta......

De ex, eu de la Timis ma pot trezi bine ha, merci prin severin sau prin hunedoara sau te mai miri pe unde!!!!

Cum suna asta pt tine?? Bine, nu-i asa?????


severin sau hunedoara.. esti optimist :lol:

User avatar
andy
elder
elder
Posts: 699
Joined: Sat May 29, 2004 9:56 pm
Location: Bucuresti

Postby andy » Fri Dec 02, 2005 9:37 pm

de ce nu posteaza nimeni vreo informatie ceva din interior? e impsobil sa nu se stie cum se va proceda. Dr. Coculescu a afirmat ca citeste frecvent acest forum...
eu cred ca vreau la Cuca Macaii, sa imi aduca taranii cate o pasare gripata, sa iau 20 de milioane ca ma stabilesc acolo, si sa fiu respectat ca doctor. :lol:
of of of...
Not kennt kein Gebot.

roa_med
elder
elder
Posts: 790
Joined: Mon May 16, 2005 8:30 pm

Postby roa_med » Fri Dec 02, 2005 9:42 pm

eu zic ca sunteti paranoici!
rezidentiatul se face in centru universitar!!!!!!
punct

User avatar
danhia
elite
elite
Posts: 4297
Joined: Sat Oct 29, 2005 8:56 pm
Location: The Royal Ascot Brigade

Postby danhia » Fri Dec 02, 2005 10:04 pm

si eu zic la fel..si incerc sa le explic oamenilor acestia de cand hau...ca am trimis si un mail cu care cred ca si incepe acest topic in care mi s-a raspuns foarte clar ca rezid pe mf se face in centru universitar pentru simplul si normalul motiv ca rezidentiatul este o metoda de invatamant ,....dar nimeni nu vrea sa inteleaga..facetti ca cu drobul de sare sau preferati sa va stresati..ce ar fi dc ati trimite frumusel un mailpe adresa contact sau director @ perfmed(adresa e pe site) si vedeti ce vi se raspunde...stati aici ci faceti supoztii in loc sa va agitati si sa intrebati...ce va intereseaza...

roa_med
elder
elder
Posts: 790
Joined: Mon May 16, 2005 8:30 pm

Postby roa_med » Fri Dec 02, 2005 10:19 pm

sunt de acord cu tine,danhia!
sau poate unii nu stiu sa citeasca :P :P(a se citi "printre randuri") 8)
P.S.:nu te mai agita...lasa-i sa se stresseze daca le place

User avatar
rontzy
senior
senior
Posts: 270
Joined: Sat Apr 02, 2005 7:22 pm
Location: Printre tone de materie!!!
Contact:

Postby rontzy » Fri Dec 02, 2005 10:36 pm

ce ar fi dc ati trimite frumusel un mail pe adresa contact sau director @ perfmed(adresa e pe site) si vedeti ce vi se raspunde...stati aici ci faceti supoztii in loc sa va agitati si sa intrebati...ce va intereseaza...



Sa iti spun ceva!!! Eu am trimis pana acum cateva mailuri pe toate adresele pe care le am. Ba, mai mult, am sunat pe la toate nr de telefon pe care le stiu si peste tot mi s-a raspuns sa am rabdare pana pe 11 ca atunci ni se va anunta "ceva" oficial!!! Ce e acel ceva, aia nu mai stiu!!!
Asa ca... permiteti-mi sa fiu sceptica in ceea ce priveste aceasta problema, pentru ca nu imi aduc aminte vreodata, in tara asta, cineva sa faca ceva bun pentru cei ca noi!!!!
Este pacat ca singurul lucru pe care un om il poate face opt ore este sa munceasca. Nu poate sa manance opt ore; nu poate sa bea opt ore; nu poate sa faca dragoste opt ore.

User avatar
danhia
elite
elite
Posts: 4297
Joined: Sat Oct 29, 2005 8:56 pm
Location: The Royal Ascot Brigade

Postby danhia » Fri Dec 02, 2005 10:59 pm

pentru ca au existat foarte mutle intrebari si zvonuri m-am hotarat sa -i intreb pe cei care se ocupa de aceste lucruri rspectiv presedintele comisiei si cei de la resurse umane de la Ministerul Sanatatii.
Intr-o prima faza am primit urmatorul raspuns la intrebarea unde vor desfasura activitatea cei ce aleg rezidentiatul pe medicina de familie,conditiile de desfasurare (adica spitale de stagiu ) si conditii de salarizare:
"Centrul Universitar va fi cel pentru care optati Dvs.

Spitalele ca centre de indrumare metodologica, ca unitate platitoare si ca loc de desfasurare a stagiilor depind de fiecare Centru universitar in parte. Ce pot sa va spun sigur e ca pentru Bucuresti acestea se vor afisa pe site-ul oficial al concursului dupa desfasurarea repartitiei pe specialitati si centre universitare (la o saptamana dupa concurs).

Vis a vis de salarizare si alte conditii, cel ma bine ar fi sa va adresati Directiei Resurse Umane din Ministerul Sanatatii (tel. 021-313.26.92)"



asta ca sa ma citez singura:)) ....eu am intrebat asta inainte de rezidentiat...si asa mi-au raspuns...probabil ca acum sunt ocupati sau nu au chef sa mai raspunda la attea intrebari si telefoane...trebuiau sa faca cum le-am sugerat si sa publice oficial...de aceea va inteleg totusi frustrarea ...dar dc au zis asa si nu numai mie acum 2 saptamani...nu cred ca au schimbat de atunci si pina acum...dar ce sa-i faci la noi mai greu cu organizarea....

jim
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Mon Dec 20, 2004 8:27 pm

Postby jim » Sat Dec 03, 2005 3:07 pm

pregatirea rezidentilor pe mf se poate face si in spitalele judetene acreditate, arondate centrelor universitare. pana in ianuarie 2006 se vor evalua si acredita spitalele judetene cu pricina. asa ca cei din provincie pot face rezi si acasa, cel putin unele module, pt care exista sectii/clinici in spitalele judetene acreditate. nu se pune problema de cucuieti sau adunati sau popleaca. cel mai rau deci - spitale judetene.

sunt informatii primite de la CNPP.... mai multe detalii vor fi comunicate saptamana viitoare.

User avatar
danhia
elite
elite
Posts: 4297
Joined: Sat Oct 29, 2005 8:56 pm
Location: The Royal Ascot Brigade

Postby danhia » Sat Dec 03, 2005 3:35 pm

si se mai facu un pic de lumina....

User avatar
ralu_anto
senior
senior
Posts: 150
Joined: Thu Sep 22, 2005 2:31 pm
Location: colentina

Postby ralu_anto » Sat Dec 03, 2005 4:40 pm

rontzy wrote:
p.s. poate mi-a scapat ceva....de la marea depunere de foi..intrebati-ma



Si nu ai intrebat daca cumva nu ne gasim pe faimoasele liste ce putem face?
Centrul asta nu are o adresa de mail sa ii intrebam acolo. Eventual sa ne si raspunda :D

Am o prietena care a venit din Caraiova avand aceeasi problema pe care a preferat sa o rezolve decat sa astepte sa se vada ca nu era pe lista...fetele alea de la secretariat nu prea stiau nimic despre ce o sa se mai intample pt ca deocamdata nimic nu este stabilit pt noi adica Dumnezeu cu mila...am intrebat daca poti suna dupa ce ai trimis faxul sa intrebi daca au ajuns foile, dare ste imposibil de facul acest lucru pt ca sunt f multe trimise pe fax si nu pot verifica la toata lumea...cand m-am dus cu prietena mea din Craiova sa depuna si ea miercuri foile nu mai erau 2 secretare ci era doar una care se ocupa de noi cei din promo 2005 si mai erau si altii care mai cereau info si aveau si ei nevoie de niste acte pe care secreatara nu avea timpul fizic sa le dea... :evil: :evil:

User avatar
ralu_anto
senior
senior
Posts: 150
Joined: Thu Sep 22, 2005 2:31 pm
Location: colentina

Postby ralu_anto » Sat Dec 03, 2005 4:42 pm

cristina_25 wrote:Daca ma inscriu pe medicina de familie, si peste o luna imi dau seama ca nu vroiam asta ,credeti ca mai pot renunta?

Ma-m inteesat eu si se pare ca poti sa-ti dai demisia ca in orice alta functie...

User avatar
ralu_anto
senior
senior
Posts: 150
Joined: Thu Sep 22, 2005 2:31 pm
Location: colentina

Re: Contract MF

Postby ralu_anto » Sat Dec 03, 2005 4:52 pm

nelly_ct wrote:au aparut azi in viata medicala formularul care trebuie semnat cand te inscrii pt MF.
si contractul cu pricina este pe termen de 3 ani!!! :shock: :shock: :shock:
asa ca nu stiu cati dintre voi vor mai fi interesati de MF!

Contractul ala este ca in orice alta functie...oriunde te angajezi trebuie semnat un contract. :wink:
Nu scrie nimic ca nu ai voi sa renunti la functie....doar ca esti angajat pe 3 ani si atata timp au ei obligatii catre tine...asta este explicatia contractului tiparit in viata medicala :D

User avatar
ralu_anto
senior
senior
Posts: 150
Joined: Thu Sep 22, 2005 2:31 pm
Location: colentina

Re: Contract MF

Postby ralu_anto » Sat Dec 03, 2005 5:10 pm

ralu_anto wrote:
nelly_ct wrote:au aparut azi in viata medicala formularul care trebuie semnat cand te inscrii pt MF.
si contractul cu pricina este pe termen de 3 ani!!! :shock: :shock: :shock:
asa ca nu stiu cati dintre voi vor mai fi interesati de MF!

Contractul ala este ca in orice alta functie...oriunde te angajezi trebuie semnat un contract. :wink:
Nu scrie nimic ca nu ai voi sa renunti la functie....doar ca esti angajat pe 3 ani si atata timp au ei obligatii catre tine...asta este explicatia contractului tiparit in viata medicala :D

adeverinta nu contract...m-am fastacit si eu :evil:

User avatar
andy
elder
elder
Posts: 699
Joined: Sat May 29, 2004 9:56 pm
Location: Bucuresti

Postby andy » Sun Dec 04, 2005 4:53 pm

jim wrote:pregatirea rezidentilor pe mf se poate face si in spitalele judetene acreditate, arondate centrelor universitare. pana in ianuarie 2006 se vor evalua si acredita spitalele judetene cu pricina. asa ca cei din provincie pot face rezi si acasa, cel putin unele module, pt care exista sectii/clinici in spitalele judetene acreditate. nu se pune problema de cucuieti sau adunati sau popleaca. cel mai rau deci - spitale judetene.

sunt informatii primite de la CNPP.... mai multe detalii vor fi comunicate saptamana viitoare.


bai nene... se poate alege spitalul/centrul sau nu? asta e intrebarea...
ca e clar ca unele stagii nu le poti face decat in spitale :shock:
Not kennt kein Gebot.

User avatar
sandra_alina
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Sun Nov 23, 2003 9:03 pm
Location: iasi
Contact:

Postby sandra_alina » Sun Dec 04, 2005 10:59 pm

am depus si eu minunata cerere prin fax ( de vreo 2 ori de la posta unde nu am mai primit nici in ziua de azi confirmare si inca o data de la o firma tot prin fax unde am primit confirmarea) inca stau ca pe spini ..astept sa ma vad pe lista.
am si eu o intrebare vor fi locuri destule pentru fiecare centru sau va trebui si noi sa umblam dupa transferuri dupa acel minunat telespeaker?
stiti careva, ati auzit ceva? :?:

User avatar
andy
elder
elder
Posts: 699
Joined: Sat May 29, 2004 9:56 pm
Location: Bucuresti

Postby andy » Sun Dec 04, 2005 11:09 pm

nu. raspunsul e NU. tu daca esti din Iasi de exemplu, ai 90% sanse sa ajungi rezident la Timisoara. clar!
Not kennt kein Gebot.

User avatar
crisa_s
senior
senior
Posts: 433
Joined: Sun Jan 23, 2005 9:49 pm
Contact:

Postby crisa_s » Sun Dec 04, 2005 11:36 pm

nu. raspunsul e NU. tu daca esti din Iasi de exemplu, ai 90% sanse sa ajungi rezident la Timisoara. clar!


adica? explica pls :shock:

User avatar
andy
elder
elder
Posts: 699
Joined: Sat May 29, 2004 9:56 pm
Location: Bucuresti

Postby andy » Mon Dec 05, 2005 12:14 am

e inexplicabil.
Not kennt kein Gebot.

User avatar
crisa_s
senior
senior
Posts: 433
Joined: Sun Jan 23, 2005 9:49 pm
Contact:

Postby crisa_s » Mon Dec 05, 2005 12:49 am

ciudate sunt caile domnului! :roll: :roll:

roa_med
elder
elder
Posts: 790
Joined: Mon May 16, 2005 8:30 pm

Postby roa_med » Mon Dec 05, 2005 12:58 am

andy wrote:nu. raspunsul e NU. tu daca esti din Iasi de exemplu, ai 90% sanse sa ajungi rezident la Timisoara. clar!

de unde si pana unde mai domnule,legaturile astea care ma frapeaza prin logica lor de fier...huh?????
ia uimeste-ma...unde ajung eu din CT? 8) :lol: :lol:

User avatar
crisa_s
senior
senior
Posts: 433
Joined: Sun Jan 23, 2005 9:49 pm
Contact:

Postby crisa_s » Mon Dec 05, 2005 12:53 pm

nu mai stresa draga omul n-ai vazut ca e inexplicabil :evil:
adevarul este dincolo de noi! buhuhu :wink:

User avatar
ralu_anto
senior
senior
Posts: 150
Joined: Thu Sep 22, 2005 2:31 pm
Location: colentina

Postby ralu_anto » Mon Dec 05, 2005 2:52 pm

romanescu_oana wrote:
andy wrote:nu. raspunsul e NU. tu daca esti din Iasi de exemplu, ai 90% sanse sa ajungi rezident la Timisoara. clar!

de unde si pana unde mai domnule,legaturile astea care ma frapeaza prin logica lor de fier...huh?????
ia uimeste-ma...unde ajung eu din CT? 8) :lol: :lol:


Deja combinatia asta o depaseste si pe mama Omida si pe ficele ei la gramada... :D :D :D


Return to “Rezidentiat 2005”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests