vista & norton

User avatar
emptyspaces
senior
senior
Posts: 138
Joined: Mon Jan 01, 2007 11:56 pm

vista & norton

Postby emptyspaces » Sun Apr 13, 2008 12:17 pm

am windows vista pe calc. si norton symantec 360 k antivirus cu licenta cumparata din magazin.windows update imi da o eroare de cate ori incearca sa isi faca actualizarile. error number 80070005. am intrat pe forum la microsoft, acolo am gasit un post din care am inteles k dak am 2 firewalluri (unul de la windows si al doilea de la norton) pe calc, nici defenderul si nici windowsul nu isi fac update ul. am rezolvat o cu defenderul facand update urile manual. am dezactivat mai intai firewall de la windows si tot nu facea update ul. l am activat inapoi si l am dezactivat pe ala de la norton, la fel.. nu vrea si pace. acum am doar 1 firewall, ala de la norton.
are cineva vreo solutie?
mai mentionez k am incercat sa imi pun windows xp pe calc, am reusit dar facea probleme .. se inkidea din cand in cand singur. am fost la garantie si ei s au spalat pe maini, zicand k trebuie sa am vista pe el k sa mi l ia. am reinstalat vista si au umblat ei pe acolo au zis k e bun.

plsss are vreo unul dintre voi vreo idee cum sa rezolv problema cu windows update?
Nu vreau sa ma schimb, fiindca nu stiu cum sa ma schimb. Sunt deja foarte obisnuita cu mine insami.

User avatar
emptyspaces
senior
senior
Posts: 138
Joined: Mon Jan 01, 2007 11:56 pm

Re: vista & norton

Postby emptyspaces » Sun Apr 13, 2008 11:38 pm

deci nimeni:( :(
Nu vreau sa ma schimb, fiindca nu stiu cum sa ma schimb. Sunt deja foarte obisnuita cu mine insami.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: vista & norton

Postby Chingachgook » Sun Apr 13, 2008 11:42 pm

eu m-am blocat acolo unde scria ca ai cumparat licenta de av din magazin.
poate asta e motivul
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
danhia
elite
elite
Posts: 4297
Joined: Sat Oct 29, 2005 8:56 pm
Location: The Royal Ascot Brigade

Re: vista & norton

Postby danhia » Mon Apr 14, 2008 4:38 am

eu nu prea inteleg cum e cu calculatoarele dar remarc unele similitudini si anume vista am si eu , am si norton cu licenta din magazin si updateurile se fac automat la win.deci nush ce problema ai tu, dar eu n-am. :D
Red Apple

User avatar
emptyspaces
senior
senior
Posts: 138
Joined: Mon Jan 01, 2007 11:56 pm

Re: vista & norton

Postby emptyspaces » Mon Apr 14, 2008 8:51 am

pai mi am luat calc la 2 zile dupa ce ma mutasem in alta tara .. si nu stiam daca o sa pot sa gasesc dc++ si de pe emule am mai descarcat eu niste av si erau niste prostii fara crack. av era la oferta oricum.si in plus.. e platit numai pt un an. acu am pe stoc altele:)

da vreau sa fac update la windows!!! :( :( :(
Nu vreau sa ma schimb, fiindca nu stiu cum sa ma schimb. Sunt deja foarte obisnuita cu mine insami.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: vista & norton

Postby Chingachgook » Mon Apr 14, 2008 12:28 pm

dezintaleaza antivirusul de tot, fa update-ul si pune av iar
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...


Return to “Hardware”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests