cum se formateaza un laptop?

User avatar
dr.rezidentx1
senior
senior
Posts: 341
Joined: Sat Jun 23, 2007 11:08 pm
Location: France

cum se formateaza un laptop?

Postby dr.rezidentx1 » Fri Mar 21, 2008 3:58 pm

intreb asta in ideea ca poate ma ajuta cineva la aceasta intrebare.nu am mai fost niciodata in aceasta situatie,si nedumerirea mea cea mai mare e ca am auzit mai multe pareri ba o singura formatare de 12 ore ba 2 max 3 cu laptopul inchis si tinut in priza... si ca ele merg pe principiul formatarilor tel mobile.stie cineva ceva concret?

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: cum se formateaza un laptop?

Postby Chingachgook » Fri Mar 21, 2008 5:58 pm

start>run> format c: enter

eu asa stiu
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Re: cum se formateaza un laptop?

Postby Dan » Fri Mar 21, 2008 6:23 pm

Mah omu vorbeste de formatatul bateriei. De principiu daca e baterie Litiu ion nu prea ii trebuie formatare. Daca e Nichel - formatezi ca la telefoane.
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

User avatar
emptyspaces
senior
senior
Posts: 138
Joined: Mon Jan 01, 2007 11:56 pm

Re: cum se formateaza un laptop?

Postby emptyspaces » Sun Mar 23, 2008 8:28 pm

in principiu nu trebuiesc formatate.eu mi am luat un laptop si am instalat windowsul singura.apoi a inceput sa faca probleme si cautam pe net solutii.am gasit la un moment dat un site in care scrie de formatarea lor.am mers cu laptopul la garantie crezand k asta e problema, dar mi au spus aia ca ele deja din fabrica sunt formatate.sa ma linisteasca complet, mi au aratat un laptop, carora le instalau ei windowsul si nu au facut nici o formatare nimic.dupa ce a fost gata, le au zis clientilor sa mearga acasa si sa il foloseasca fara grija:).la mine problema era de la vista de fapt.
Nu vreau sa ma schimb, fiindca nu stiu cum sa ma schimb. Sunt deja foarte obisnuita cu mine insami.


Return to “Hardware”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests