Gadgets de milioane. Necesare sau nu?

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17766
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Postby Phat Skidz » Wed Dec 20, 2006 9:06 am

Mai, dar chiar asa, de ce isi tot cumpara lumea telefoane din astea de jdamii de milioane? La ce foloseste?
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
Neo
Nervos (C)
Posts: 301
Joined: Sat Oct 23, 2004 11:33 pm

Postby Neo » Wed Dec 20, 2006 1:32 pm

Dacă ai maşină şi chiar o foloseşti, GPS-ul te poate scuti de multe neplăceri, şi, inevitabil, de bani aruncaţi aiurea pe combustibil. La cei ~1000km pe care îi parcurg eu pe lună, chiar s-ar simţi, noroc că am hărţile tot timpul în maşină. Dar asta e valabil numai la Bucureşti, încearcă în Nancy, Paris sau Strasbourg să tragi pe dreapta şi să consulţi harta ;)

Un alt motiv ar fi că ţine loc de organiser, mai ales un PDA care recunoaşte scrisul de mână mi se pare genial pentru notiţe în genul celei pentru cumpărături, economisind timp, draci, hârtie şi creion :)

Camera foto evident sux la un telefon şi nimeni nu va înţelege curând că nu sunt gelos pe telefonul lor de 24 de milioane care face poze aşa mişto, ci că pur şi simplu optica unui astfel de aparat foto nu se va compara niciodată nici măcar cu cel mai prost dintre P&S.

Oricum, una peste alta, aş cumpăra mai degrabă un sistem GPS standalone decât un PDA/Smartphone, deoarece listele de cumpărături şi remind-urile încă le mai scriu cu pixul pe hârtie şi le prind de frigider cu magneţi coloraţi :)

Evident, mai există şi o altă categorie de oameni care cumpără aşa ceva din cel mai pur snobism, iar dacă îi întrebi ce funcţii mai are telefonul, ridică din umeri cu emfază şi se uită la tine cu reproş :lol:
Thou art eternal darkness
Thou art eternal heresy
Thou art day and night
Thou art the flame inside
I'll make my misery thy saturnine

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Wed Dec 20, 2006 3:25 pm

Neo wrote:
Un alt motiv ar fi că ţine loc de organiser, mai ales un PDA care recunoaşte scrisul de mână mi se pare genial pentru notiţe în genul celei pentru cumpărături, economisind timp, draci, hârtie şi creion :)


fix asta m-a incanta si pe mine la pda.(alaturi de gps)
problema e ca tu scrii ce vrei si ala intelege ce vrea el.
in rest de acord cu camera care nu o sa fie niciodata ca un p&s
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
danhia
elite
elite
Posts: 4297
Joined: Sat Oct 29, 2005 8:56 pm
Location: The Royal Ascot Brigade

Postby danhia » Wed Dec 20, 2006 3:40 pm

trebuie sa recunosc si eu aici ca prefer hartia si creionul. par example, inca nu am invata cum sa caut un nr in agenda in timp ce vb la tel. daca stiti vreun shortcut d-ala merci, daca nu oricum nu-mi bat capul.
asa ca idee mi-ar place un sony vayo. dar doar pentru ca arata f f f dragut. :roll:
Red Apple

User avatar
Neo
Nervos (C)
Posts: 301
Joined: Sat Oct 23, 2004 11:33 pm

Postby Neo » Wed Dec 20, 2006 4:47 pm

Hai ca am făcut un split, merită :)
Thou art eternal darkness
Thou art eternal heresy
Thou art day and night
Thou art the flame inside
I'll make my misery thy saturnine

User avatar
adi
elder
elder
Posts: 1119
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:40 am

Postby adi » Wed Dec 20, 2006 11:37 pm

vlad stroescu wrote:Mai, dar chiar asa, de ce isi tot cumpara lumea telefoane din astea de jdamii de milioane? La ce foloseste?


imi amintesc de unul, acum vre 5 ani, in metrou in bucuresti. statea pe scaun, la un moment dat si-a scos din geanta o cutie neagra, a deschis-o si, sa vezi dracie, au aparut oameni pe ecran si de pe undeva se auzeau niste voci.
se uitau toti la el ca la un extraterestru, ceva in genul: "uite-al dracului, noi nu avem bani de paine si asta..." . omul era obosit, probabil voia si el sa se relaxeze vazand un film. avea casti, nu deranja pe nimeni (inca nu aparuse laptopul cu ecran de 20''). era oare un snob? omul se purta natural, cei din jur erau incapabili sa vada naturaletea situatiei, dand in penibil cu modul primitiv de a reactiona la situatia data.

in aceeasi ordine de idei: de ce ai avea nevoie de x tip de fluier? rupe o frunza din primul copac :)
"Grass grows, birds fly, waves pound the sand. I just beat people up." Muhammad Ali

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17766
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Postby Phat Skidz » Thu Dec 21, 2006 12:09 am

Bine, intrebarea mea o fi fost o prostie, recunosc. Dar daca nu intreb, nu ma lamuresc. E drept ca am intrebat si pen'ca eu nu ma pricep deloc la astea si mi se pare (prostul de mine) ca ma descurc onorabil si fara. Nu am masina, de-a lungul vietii am mers aproape in exclusivitate pe jos. Asta e luxul meu. E drept ca in ultima vreme nu prea mai poci, noroc ca soferul autobuzului stie drumul pe de rost.

Si da, e si un dram de invidie in intrebarea mea, avand in vedere ca eu chiar nu-mi permit chestii din astea. :roll: Un laptop tare mi-ar trebui, ar fi chiar un salt calitativ al intregii mele vieti, dar - ciuciu.

Totusi, eu inca mai cred ca pot fi fericit si ma pot si descurca si fara atâtea gagete.

Mda, probabil o sa-mi spuneti ca de-aia n-am bani, fiindca nu inteleg utilitatea gagetelor. Poate, oi avea mentalitate de coate goale, nu e exclus.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
Neo
Nervos (C)
Posts: 301
Joined: Sat Oct 23, 2004 11:33 pm

Postby Neo » Thu Dec 21, 2006 4:11 am

Ohoho, staţi puţin că o dăm în extreme, şi nici una nu e bună. De ce e nevoie să vezi un film în metrou? :shocked: Nu de alta, dar mie sincer mi-ar fi frica, cine ştie cine se ia după mine la coborâre?

De partea cealaltă, dezaprob snobismul = etalarea cu ostentaţie a "jucărelelor" deşi omul habar nu are nici 1/2 din utilitatea acestora.
Thou art eternal darkness
Thou art eternal heresy
Thou art day and night
Thou art the flame inside
I'll make my misery thy saturnine

User avatar
victor
elder
elder
Posts: 1761
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:22 am
Contact:

Postby victor » Thu Dec 21, 2006 9:25 am

aceeasi problema cu filmul am patit-o si eu intr-un tren - un student (la automatica ceva) isi scoate laptopul si se uita la un film... Problema era ca nu avea casti... :lol:
===

si... let me present you the ultimate gaddget! (parerea mea) ~2000 un tablet pc? au si marketing serios - parca in starwars/enterprise/star~ [serialul] toti scriau si luau notite pe asa ceva :)

http://www.tabletpcreview.com/default.asp?newsID=632

partea faina (cred) la tablet pc (am avut norocoul sa ma lase cineva sa ating asa ceva): poti sa navighezi faster... poti sa highlight mai natural PDFs, scapi de amenitarile de carpal tunnel... scapi de limitarile de soft-ecran de pda... mouse gestures devin "pen gestures", more/more/more horizontal e-reading devine posibil :lol: etc

nitro
junior
junior
Posts: 77
Joined: Tue Jul 25, 2006 9:20 pm
Contact:

Postby nitro » Thu Dec 21, 2006 1:51 pm

Mi se pare cam mare pt un notebook de 12"
Si nici macar nu stiu sa diferentieze un ibook de un powerbook pe site-ul ala

Ca sa revin la ideea initiala:
cu un telefon, pda de ultima generatie poti sa mai intrii si pe net (prin 3g/wlan). Chiar daca nu este asa de confortabil de utilizat tot e foarte util daca trebuie sa cauti ceva.

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17766
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Postby Phat Skidz » Thu Dec 21, 2006 7:37 pm

Adi, eu prefer sa citesc carti in metrou. Si cred ca si in afara e la fel. Abia acum am citit cu atentie. Nu mi se pare ca vazutul de filme din metrou avanseaza spectaculos omenirea si calitatea vietii burghezului.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21859
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Postby Melania » Thu Dec 21, 2006 7:52 pm

In metrou prefer sa observ oamenii, le analizez trasaturile, le urmaresc gesturile; incerc sa vad ce fac in timpul mort cat dureaza calatoria cu metroul. Unii se uita absenti la ceilalti, probabil facand ceea ce fac eu, poate constient, poate nu. Altii butoneaza telefonul. Altii citesc (carti sau ziare)-ii admir ca se pot concentra la ceea ce citesc in nebunia din metrou. Am vazut si barbati care se uita insistent la fetiscanele din metrou si invers; ma intreb ce e in capul lor si ce cai ale sexualitatii sunt batatorite in creierul lor. Sunt pusti care se hlizesc, numai ei stiu de ce; tineretea se desfasoara aparent pe alta scara a timpului. Am observat si studenti care invata cursuri, probabil au un examen care ii asteapta la urmatoarea gura de metrou...
Cateodata inveti mai multe in timpul limitat in care Vlad isi termina constiicios capitolul din carte.

User avatar
adi
elder
elder
Posts: 1119
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:40 am

Postby adi » Thu Dec 21, 2006 7:59 pm

vlad stroescu wrote:Adi, eu prefer sa citesc carti in metrou. Si cred ca si in afara e la fel. Abia acum am citit cu atentie. Nu mi se pare ca vazutul de filme din metrou avanseaza spectaculos omenirea si calitatea vietii burghezului.
mai sunteti ceva de speriat :))

n-am inteles, daca pe tine de ex te relaxeaza sa citesti carti in metrou -sa spunem- de ce emiti judecati in ceea ce priveste metodele altora de relaxare sau informare, principial vorbind?? chiar nu realizezi absurdul situatiei? daca extinzi modul asta de gandire, poti foarte usor sa spui ca de ex unul care se uita pe un atlas de istorie de 5 milioane lei este un snob, ca ar fi trebuit sa aiba o carte litografiata de 20 mii, eventual fara coperti.

repet, atat timp cat "snobul" nu face nimic spre a te deranja, who the f cares?? poate sa aiba si un tablet pc de 4000$, ce importanta are pentru tine?

victor, intr-adevar, asta este si next on my list--un tablet. de fapt cred ca m-as orienta catre un convertible tabletpc -vlad deja este oripilat :lol: - pentru ca la scrisul meu, si cel mai bun soft de recunoastere ar fi inutil.

ps. acum am vazut si linkul de la victor, interesant lenovo. ce nu imi place deocamdata este faptul ca dpdv al placii video majoritatea sunt shared, as prefera sa aiba o placa video indep.
"Grass grows, birds fly, waves pound the sand. I just beat people up." Muhammad Ali

User avatar
adi
elder
elder
Posts: 1119
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:40 am

Postby adi » Thu Dec 21, 2006 8:19 pm

adi wrote: la scrisul meu, si cel mai bun soft de recunoastere ar fi inutil.

ps2. ca sa scutesc un post inutil: un tablet pc este f bun ca interfata ptr aplicatii grafice (gen maya de ex), nu neaparat ca inlocuitor al caietului
"Grass grows, birds fly, waves pound the sand. I just beat people up." Muhammad Ali

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17766
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Postby Phat Skidz » Fri Dec 22, 2006 12:21 am

Melania wrote:In metrou prefer sa observ oamenii, le analizez trasaturile, le urmaresc gesturile


Ce qui n'est pas très poli. Melania, sunt oameni. (Par contre, eu ma pot benocla la case cat vreau :) )

Adi, iote, am si eu un complex. De fiecare data cand se aduna niste domni si incep sa discute: "uite, mi-am luat un B345-C, are si blenzer p34, si 2345 gigopaţi" ma complexez nene. Probabil fiindca sunt esclus din discutie. Sa incercam sa facem abstractie din asta si tragem un profit intelectual din frustrarea mea, reformuland intrebarea: dincolo de utilitatea lor, pe care n-o contest, pentru ca n-o inteleg, ceea ce nu inteleg eu este preocuparea intensa, bucuria sincera, asemanatoare cu cea a copilului vizitat de Mos Craciun, pe care gagetele le pot declansa in oameni, mai ales in domni, cu exceptia mea (care oi fi oligofren si nici domn nu-s). Al doilea profit intelectual ar fi sa ma lamuresc in ce fel sunt inferior domnilor posesori de PDA, smartass-uri, etc., ca sa pot sa evoluez, daca sunt in stare.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
adi
elder
elder
Posts: 1119
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:40 am

Postby adi » Fri Dec 22, 2006 12:46 am

vlad stroescu wrote:
Melania wrote:In metrou prefer sa observ oamenii, le analizez trasaturile, le urmaresc gesturile


Ce qui n'est pas très poli. Melania, sunt oameni. (Par contre, eu ma pot benocla la case cat vreau :) )

Adi, iote, am si eu un complex. De fiecare data cand se aduna niste domni si incep sa discute: "uite, mi-am luat un B345-C, are si blenzer p34, si 2345 gigopaţi" ma complexez nene. Probabil fiindca sunt esclus din discutie. Sa incercam sa facem abstractie din asta si tragem un profit intelectual din frustrarea mea, reformuland intrebarea: dincolo de utilitatea lor, pe care n-o contest, pentru ca n-o inteleg, ceea ce nu inteleg eu este preocuparea intensa, bucuria sincera, asemanatoare cu cea a copilului vizitat de Mos Craciun, pe care gagetele le pot declansa in oameni, mai ales in domni, cu exceptia mea (care oi fi oligofren si nici domn nu-s). Al doilea profit intelectual ar fi sa ma lamuresc in ce fel sunt inferior domnilor posesori de PDA, smartass-uri, etc., ca sa pot sa evoluez, daca sunt in stare.


offf, nu este vorba de un plus de inteligenta in a avea sau nu un pda sau altceva de acest gen. te poate face mai eficient, asta da, iti deschide mai multe porti, te face mai independent - paradoxal. nu pot spune decat cum vad eu ca imi este util:
1. am carti pe care pot sa le citesc/in care pot sa caut oricand si oriunde, mai ma relaxez cu ceva filme.
2. ma ajuta sa merg rapid cu masina la destinatie, avand in vedere ca am o f proasta memorie a strazilor
3. pot sa imi verific conturile de e-mail oriunde -efectiv, opresc undeva, daca sunt intr-un cartier gasesc mai mult ca sigur o retea neparolata (foarte folositor cand mergi in alt oras si nu ai chef sa cari dupa tine laptopul)
4. joc un Counter :) , Age of Empires, etc
5. asculti mp3s, casti bluetooth
6. telefon- fain cum da muzica mai incet cand suna telefonul
7. telecomanda :)
8. scrii o nota rapida sau faci o schema, ai word, excell, powerpoint oricand vrei la indemana. ai echivalente ptr cam orice soft de pe pc,
9. te conectezi cu aproape orice; la internet mai des, mai ales ca in campus e wireless free peste tot

toate cele de mai sus intr-un pda, de aici "bucuria sincera" :) . iar acum, cu noul laptop asus dual screen, un fel de combinatie exotica laptop-pda, grozaviile de mai sus vor merge si mai departe :)
"Grass grows, birds fly, waves pound the sand. I just beat people up." Muhammad Ali

User avatar
Im
elite
elite
Posts: 3643
Joined: Fri Nov 28, 2003 3:42 pm

Postby Im » Fri Dec 22, 2006 12:55 am

Mi se pare un pic stupida ideea de a ma justifica de ce mi-am luat gadgeturi de milioane. Daca le-am luat, înseamna ca îmi folosesc, altfel nu le luam. Imi folosesc mie, nu voua. Deci nu asteptati liste cu folosurile de la mine.

De ce unii au carnetzele când poti scrie foarte bine în palma ?

User avatar
adi
elder
elder
Posts: 1119
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:40 am

Postby adi » Fri Dec 22, 2006 12:58 am

Im wrote:Mi se pare un pic stupida ideea de a ma justifica de ce mi-am luat gadgeturi de milioane. Daca le-am luat, înseamna ca îmi folosesc, altfel nu le luam. Imi folosesc mie, nu voua.

ai dreptate, dar ptr vlad merita o incercare :)
"Grass grows, birds fly, waves pound the sand. I just beat people up." Muhammad Ali

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17766
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Postby Phat Skidz » Fri Dec 22, 2006 9:09 am

Im wrote:Mi se pare un pic stupida ideea de a ma justifica de ce mi-am luat gadgeturi de milioane. Daca le-am luat, înseamna ca îmi folosesc, altfel nu le luam. Imi folosesc mie, nu voua. Deci nu asteptati liste cu folosurile de la mine.


IM ce faci mata in viata reala cu Smartfoenul tau nu e de interes pentru mine, dar aicea suntem pe forum si discutam.
Iar aici e viata reala, tata, unde am un Siemens cucubau cu manivela si mai pun un petic la blugi. Ma duc sa fac greva ca am salariul prea mic.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
Im
elite
elite
Posts: 3643
Joined: Fri Nov 28, 2003 3:42 pm

Postby Im » Fri Dec 22, 2006 1:59 pm

Eu am mereu tendinta sa spun ca-s prea putine functionalitati, nu prea multe. Din fericire draciile astea mici evolueaza ca hardware-ul clasic, devin relativ rapid mai performante si mai ieftine.

User avatar
victor
elder
elder
Posts: 1761
Joined: Sun Jul 06, 2003 8:22 am
Contact:

Postby victor » Fri Dec 22, 2006 4:57 pm

pe bune acum: m-am gandit ca tre sa apara si asa ceva: tablet pc-ul cu dual control: adica tablet pc cu tacamuri: sa folosesti cu o mana un pen, cu alta mana eventual alt pen, un mouse, track ball, scroll ceva - si bonus, daca se poate, si niste pedale :lol:

citeam de curand de un web-cam cu nu stiu ce soft care te filmeaza si cu care poti sa faci double click clipind mai des si plimband din ochi cursorul :roll:

User avatar
filhiol86
junior
junior
Posts: 75
Joined: Sat Sep 02, 2006 8:51 pm
Contact:

Postby filhiol86 » Sun Dec 24, 2006 10:38 am

adi wrote:
offf, nu este vorba de un plus de inteligenta in a avea sau nu un pda sau altceva de acest gen. te poate face mai eficient, asta da, iti deschide mai multe porti, te face mai independent - paradoxal. nu pot spune decat cum vad eu ca imi este util:
1. am carti pe care pot sa le citesc/in care pot sa caut oricand si oriunde, mai ma relaxez cu ceva filme.
2. ma ajuta sa merg rapid cu masina la destinatie, avand in vedere ca am o f proasta memorie a strazilor
3. pot sa imi verific conturile de e-mail oriunde -efectiv, opresc undeva, daca sunt intr-un cartier gasesc mai mult ca sigur o retea neparolata (foarte folositor cand mergi in alt oras si nu ai chef sa cari dupa tine laptopul)
4. joc un Counter :) , Age of Empires, etc
5. asculti mp3s, casti bluetooth
6. telefon- fain cum da muzica mai incet cand suna telefonul
7. telecomanda :)
8. scrii o nota rapida sau faci o schema, ai word, excell, powerpoint oricand vrei la indemana. ai echivalente ptr cam orice soft de pe pc,
9. te conectezi cu aproape orice; la internet mai des, mai ales ca in campus e wireless free peste tot

toate cele de mai sus intr-un pda, de aici "bucuria sincera" :) . iar acum, cu noul laptop asus dual screen, un fel de combinatie exotica laptop-pda, grozaviile de mai sus vor merge si mai departe :)


Si daca vreau sa-mi iau un PDA pe care sa-l pot folosi pe post de telefon, sa pot citi pdf-uri si pdb-uri, sa ascult muzica, sa vizionez filme, sa am word, excel, powerpoint, access, sa-l pot folosi pentru internet si multe altele, cam ce mi-ai recomanda?! Si sa fie sub 1000$.

User avatar
KeinEngel
senior
senior
Posts: 225
Joined: Sun Jan 09, 2005 1:50 am

Postby KeinEngel » Sun Dec 24, 2006 4:57 pm


User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Tue Mar 06, 2007 8:20 am

da si pe urma te lasa dra.
lasa gigi ca peste 3 faci si tu 18 ani si o sa mergi la vot. le arati tu atunci
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

pasarilatilungila
elder
elder
Posts: 679
Joined: Sun Nov 14, 2004 11:33 pm

Postby pasarilatilungila » Mon Mar 26, 2007 11:44 am

filhiol86 wrote:
adi wrote:
offf, nu este vorba de un plus de inteligenta in a avea sau nu un pda sau altceva de acest gen. te poate face mai eficient, asta da, iti deschide mai multe porti, te face mai independent - paradoxal. nu pot spune decat cum vad eu ca imi este util:
1. am carti pe care pot sa le citesc/in care pot sa caut oricand si oriunde, mai ma relaxez cu ceva filme.
2. ma ajuta sa merg rapid cu masina la destinatie, avand in vedere ca am o f proasta memorie a strazilor
3. pot sa imi verific conturile de e-mail oriunde -efectiv, opresc undeva, daca sunt intr-un cartier gasesc mai mult ca sigur o retea neparolata (foarte folositor cand mergi in alt oras si nu ai chef sa cari dupa tine laptopul)
4. joc un Counter :) , Age of Empires, etc
5. asculti mp3s, casti bluetooth
6. telefon- fain cum da muzica mai incet cand suna telefonul
7. telecomanda :)
8. scrii o nota rapida sau faci o schema, ai word, excell, powerpoint oricand vrei la indemana. ai echivalente ptr cam orice soft de pe pc,
9. te conectezi cu aproape orice; la internet mai des, mai ales ca in campus e wireless free peste tot

toate cele de mai sus intr-un pda, de aici "bucuria sincera" :) . iar acum, cu noul laptop asus dual screen, un fel de combinatie exotica laptop-pda, grozaviile de mai sus vor merge si mai departe :)


Si daca vreau sa-mi iau un PDA pe care sa-l pot folosi pe post de telefon, sa pot citi pdf-uri si pdb-uri, sa ascult muzica, sa vizionez filme, sa am word, excel, powerpoint, access, sa-l pot folosi pentru internet si multe altele, cam ce mi-ai recomanda?! Si sa fie sub 1000$.


eu am orange spv c600
face cam tot ce iti doresti tu :D
de pret- e mult sub cei 1000$
And the PRIDES shall stand as one, powerful in the LIGHT and SUPREME among BEINGS

pasarilatilungila
elder
elder
Posts: 679
Joined: Sun Nov 14, 2004 11:33 pm

Postby pasarilatilungila » Sun May 20, 2007 2:12 am

scoate ochelarii de soare :)
And the PRIDES shall stand as one, powerful in the LIGHT and SUPREME among BEINGS

User avatar
latvia
elder
elder
Posts: 1664
Joined: Mon Oct 24, 2005 11:10 pm

Postby latvia » Sun May 20, 2007 3:48 pm

GIGN-neu wrote:
kooksee wrote:lasa gigi ca peste 3 faci si tu 18 ani si o sa mergi la vot. le arati tu atunci


da, uite am mers azi la vot. dar tot negru vad in "fata"....


pai daca ai fost in tomis nord.normal.
e intunecata zona.
ca i parcu peste drum.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Sun May 20, 2007 6:37 pm

acum ca te stii cu gigi si ca sunteti din acelasi oras avem un respect deosebit pt tine. gigi, cum ti-a scapat brea?

User avatar
latvia
elder
elder
Posts: 1664
Joined: Mon Oct 24, 2005 11:10 pm

Postby latvia » Sun May 20, 2007 6:43 pm

ba tu ai scanat ever aipiu lu gigi?
sau macar pe al meu?
ce dreaq crezi ca numai tu ai 60 de clone?


Return to “Hardware”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests