windows 1.0 professional :)

User avatar
eugen
Site Admin
Posts: 687
Joined: Sat Jul 05, 2003 10:42 pm
Contact:

windows 1.0 professional :)

Postby eugen » Thu Sep 11, 2003 6:02 pm

vedeti si voi daca il faceti sa mearga. de pe dischete, eventual un pc mai vechi..

User avatar
sl0bizz
elder
elder
Posts: 671
Joined: Mon Jul 14, 2003 7:33 pm
Location: Boston
Contact:

Postby sl0bizz » Thu Sep 11, 2003 6:59 pm

Ma crezi sau nu, e inca copyright-ed. (minim 25 de ani)
Daca va prisosesc sau va trebuie obiecte, incercati Freecycle Bucuresti. Daca nu va trebuie nimic, ma supar.

User avatar
eugen
Site Admin
Posts: 687
Joined: Sat Jul 05, 2003 10:42 pm
Contact:

Postby eugen » Thu Sep 11, 2003 9:15 pm

:lol: n-am stiut. credeam ca de la 95 in jos le dau free. asta e tare..

User avatar
sl0bizz
elder
elder
Posts: 671
Joined: Mon Jul 14, 2003 7:33 pm
Location: Boston
Contact:

Postby sl0bizz » Thu Sep 11, 2003 9:26 pm

Un patent este o metoda de inregistrare a unei tehnici, sa zicem un nou mod de arhivare. Durata standard este 25 de ani.
O licenta este inregistrarea in acte a unei implementari specifice (adica un nou program de arhivare, care poate sa foloseasca patentele altora, cu acordul lor). Nu impune restrictii asupra implementarilor facute de ceilalti. Aici intra majoritatea softului. Insa asta poate dura si mai mult de 25 de ani.
Daca va prisosesc sau va trebuie obiecte, incercati Freecycle Bucuresti. Daca nu va trebuie nimic, ma supar.

User avatar
costin
senior
senior
Posts: 130
Joined: Sun Jul 06, 2003 3:00 am
Contact:

Postby costin » Thu Sep 11, 2003 10:18 pm

Am incercat eu sa il instalez si e plin de buguri. E o aplicatie, evident, nu sistem de operare. Lucreaza intr-un mod semi-text/semi-grafic, foate albastru :twisted: si crapa de la orice. Are 1.3 MB instalat si, asa cum am auzit demult, nu are nici un fel de exit. Sau, nu am gasit eu. L-am instalat in dosemu, sub linux.
Cat despre licenta, e adevarat ca inca se aplica. Nici morti nu o sa renunte micro$~1 la produsul lor. Eu am insa un word 5.5 pentru dos, cu licenta, dar free.
Image Get Firefox!

User avatar
LoS
senior
senior
Posts: 274
Joined: Thu Jul 24, 2003 12:03 am
Contact:

Postby LoS » Thu Sep 11, 2003 10:59 pm

din cite stiu eu, problema este cu reverse engineering (desi... ce ar fi de gasit nou si interesant in win1.0?!) si mai putin cu propagarea lui pe net. daca as fi in locul lui microsoft te-as premia si as face o reclama cu tine: produsele noastre n-au termen de garantie... bla bla bla... ;).

PS: n-au pentru ca sint cam prea perisabile ca sa specifici...
N/A


Return to “Software”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests