dictionar medical free

User avatar
originaltup
elder
elder
Posts: 1749
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:52 am
Location: Ohio

dictionar medical free

Postby originaltup » Wed Aug 27, 2003 7:57 pm


User avatar
sl0bizz
elder
elder
Posts: 671
Joined: Mon Jul 14, 2003 7:33 pm
Location: Boston
Contact:

Postby sl0bizz » Thu Aug 28, 2003 2:34 pm

3. Nu este acceptata promovarea unui produs/firma/website, in scop comercial.

...sau este?
Sau tu nu mai vezi niciodata alte site-uri si aia scrii numai despre asta?
6 din ultimele 10 posturi se refera la situl ala, care este doar un redirector, care copie stiri de pe unde apuca si da linkuri de download de pe unde apuca (adica nici unul din programele de care scrii nu e pe serverul ala).
Daca va prisosesc sau va trebuie obiecte, incercati Freecycle Bucuresti. Daca nu va trebuie nimic, ma supar.

User avatar
originaltup
elder
elder
Posts: 1749
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:52 am
Location: Ohio

Postby originaltup » Thu Aug 28, 2003 4:08 pm

E site-ul de soft pe care intru cel mai frecvent (din lipsa de timp) si cand gasesc ceva care mi se pare interesant dau in link catre respectivul "chilipir". Deci nu e nici pe departe in scop comercial caci nu am absolut nimic cu cei de acolo. Si intrucat asa imi este mai comod si nu imi interzice nimeni asta, asa o sa fac si in continuare. Iti convine bine, nu-ti convine e problema ta nu si a mea.

PS. daca esti asa bine intentionat, cauta linkurile originale la ce postez eu si pune-le in continuare.

User avatar
sl0bizz
elder
elder
Posts: 671
Joined: Mon Jul 14, 2003 7:33 pm
Location: Boston
Contact:

Postby sl0bizz » Thu Aug 28, 2003 6:53 pm

Asa sa fie...
Mai bine ai da tu linkurile alea. Am un coleg (medicinist si nu prieten, ci cunostinta) care se ocupa de site-ul ala, si un click acolo e 3 centi in buzunarul lor. Un link in plus inseamna un refferal in plus pentru Google si ajung acolo tot felul de groenlandezi, care nu inteleg textul reclamei la "altex" si alti bani pentru ei.
Evident ca situl original are niste reclame ale lui, si postind linkul catre situl original il sprijini pe cel care a facut softul respectiv sau a scris articolul respectiv, pe care de altfel il lauzi (nu cred ca dai linkuri catre programe infecte si troieni).
Daca va prisosesc sau va trebuie obiecte, incercati Freecycle Bucuresti. Daca nu va trebuie nimic, ma supar.

User avatar
originaltup
elder
elder
Posts: 1749
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:52 am
Location: Ohio

Postby originaltup » Thu Aug 28, 2003 7:23 pm

Pe mine ma intereseaza programul ca atare, daca mi se pare interesant dau un link catre pagina unde l-am gasit. In general prefer softnews pt ca prezinta variante f noi (am gasit versiuni care inca nu aparusera pe site-ul producatorului; pe bune, nu stiu cum au facut) si au niste comentarii si ratinguri (pe download.com de abia acum baga). Plus ca e romanesc si merge mai repede.
Cu stirile care imi mai sar in ochi cand intru pe ei, la fel. Ma intereseaza mai mult informatia decat locul de unde o citesti. Daca le intra si lor bani in buzunar, asta e. Nu o sa ma apuc acum sa pierd de 3-4 ori mai mult timp doar ca sa-i saracesc pe ei.

tyo
Posts: 2
Joined: Wed Dec 10, 2003 4:32 pm

Uite si adresa...

Postby tyo » Sun Dec 21, 2003 5:03 pm

Mai varza nu te mai agita:
http://www.medical-dictionary.ro

User avatar
Courage
junior
junior
Posts: 79
Joined: Wed Oct 15, 2003 9:42 pm
Contact:

Postby Courage » Sun Dec 21, 2003 6:40 pm

LOL
Un click - 3 centi !

Am trait sa o vad si pe asta !
Reclama nu e platita per clic.
E pe 1000 de afisari (atunci cand exista reclama)!
Daca ar fi pe clickuri as fi milionar in $.

Este uimitoare reactia, insa e comuna si nu ma asteptam sa o vad pe aici!
In loc sa ajuti (chiar si insignifiant) un site romanesc , tu preferi sa dai link catre altele, mai "straine"...

E o atitudine care o vad zilnic si sincer am ajuns la concluzia ca nu se va schimba.
E o invidie ce a devenit tipic romaneasca (pe www cel putin) !

Daca eu as face $ si tu i-ai pierde cand vizitatorii vin pe site-ul meu, eu as intelege, dar altfel...

P.S. originaltup pt. aprecieri ;)

User avatar
originaltup
elder
elder
Posts: 1749
Joined: Sun Jul 06, 2003 11:52 am
Location: Ohio

Postby originaltup » Sun Dec 21, 2003 7:16 pm

Poanta e ca dictionarul respectiv e chiar bun, eu l-am folosit si acopera multe chestii cu cele cca 10.000 de intrari pe care le are.
"There is a big difference between knowing the path, and walking the path"

User avatar
tapirul
elite
elite
Posts: 3194
Joined: Sun Jul 06, 2003 5:57 am
Contact:

Postby tapirul » Sun Dec 21, 2003 11:36 pm

despre XTerm Medical Dictionary:

Contributors (in alphabetical order)

Some definitions are written / sent by these generous people. I would like to thank them and their enthusiasm that helped thousands of users. A. S. Ivan, M.D.

Christoph Champ, student - Oregon State University: Biochemistry, Cell Biology

Sam Vaknin - author of 'Malignant Self Love - Narcissism Revisited': Personality Disorders


:)

User avatar
Tyby
Dungeon Keeper
Posts: 602
Joined: Sun Jul 06, 2003 10:39 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Postby Tyby » Fri Jan 09, 2004 6:05 am

uff ma slobizz ... iar te-a luat gura pe dinainte ... cine draq tzi-a spus tie ca fisierele alea nu sunt hostate si pe serverele SoftPedia (fost SoftNews)?! Ce placere va face sa va bagati numai pentru a da in cap!? INtamplator am tinut o perioada un mini-mirror pentru SN (de fapt il mai tin inca, dar chiar nu shtiu daca mai e folosit :shock: ), asha ca poti sa ma crezi linistit ... sau nu ....

Bleah ...

PS: cum draq am vazut asa tarziu posturile astea?! :evil:
formerly known as gaurika ...

May the best from your past be the worst in your future!

Tyby out!


Return to “Software”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 72 guests