SearchAssistant

User avatar
tapirul
elite
elite
Posts: 3194
Joined: Sun Jul 06, 2003 5:57 am
Contact:

SearchAssistant

Postby tapirul » Sun Aug 08, 2004 12:32 am

bre, mi-am formatat hardu si reinstalat totu de la inceput. Cumva m-a procopsit cu tampenia asta de SearchAssistant - am pus spybot cu spybot-SD resident si la fiecare 20 secunde imi apare fereastra din figura
Am cautat pe net cu google, se pare ca multi au problema asta si nu stiu cum sa scape de ea. Am si Spybot si AdAware si nu merg. Stie cineva cum sa scap de pacostea asta?
Thanks
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Postby Dan » Sun Aug 08, 2004 2:19 am

Poti sa incerci cu Webroot Spy Sweeper..m-a scos zilele trecute dinttr-o belea enervanta adica un malware si anume CoolWebSearch.
ATENTIE: de preferat mai faci un cont pe sistem( banuiesc ca ai un XP pe el) de pe care il rulezi, pentru ca ulterior daca ceva mere prost sa poti restaura cheile de registri). Iti poate rade profilul si atunci ai ceva de munca sa-l restaurezi. Si ca si la Adaware il rulezi dupa ce ii faci update la definitii..

Spor
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

User avatar
tapirul
elite
elite
Posts: 3194
Joined: Sun Jul 06, 2003 5:57 am
Contact:

Postby tapirul » Sun Aug 08, 2004 6:50 am

deocamdata am aplicat metoda hei-rup, adica am luat-o de la capat cu instalatul (de data asta am wipe hardul, a durat vreo doua ore cel putin). Am fost mai atent la instalare acum, data trecuta am instalat driverul de placa de retea de pe un CD de la Comcast (ISP) si mi-a mai instalat si alte dracarii (ma enerveaza la culme soaftele astea de instalare hard care vin cu tot felul de prostii). De data asta am lasat windousu sa detecteze placa. Sa vad cum merge. Multam de sugestii anyways.


Return to “Software”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 59 guests