vreau net

anunturi, tehnicals, info
User avatar
cuiumcn
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Thu Nov 27, 2003 2:38 pm

vreau net

Postby cuiumcn » Fri Nov 28, 2003 2:41 pm

bai.am asteptat 2 zile sa imi bagati mac-ul in server si tot nu imi merge netul in afara retelei .stau in u1 203

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Postby Dan » Sat Nov 29, 2003 4:24 pm

S-a rezolvat de ieri seara.
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

diles
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Sun Sep 28, 2003 6:17 pm

Postby diles » Thu Dec 04, 2003 6:47 pm

Ca sa nu mai deschid alt topic.. injur aici.
Catre adminul din U1: &*&#^^@*^!( #^!^&*! !!!!!
Acu' sa revenim.. credeti c-o sa se cableze si la U1 207 anul asta ? (2003)
De fiecare data s-a aberat altceva.. mereu motive serioase.. doh !
Oare pt ce s-a platit 800k in conditiile in care adminul iti spune ca "nu mai e cablu.. tre' sa colectam din u2 cablu folosit ramas de anul trecut ".
Pai de 800k luam un miniswitch si cablu sa dau ocolul camerei de 3-4 ori.. Iar in conditiile in care mai e un comp cu net in zona, nu ma mai rugam zilnic de toti indiferentii (aici am fost prea finuts.. recunosc) . Si sa nu-mi spuneti ca n-as fi avut net pe motiv de mac@server bla bla.. (arp-u' sa traiasca)

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Postby Dan » Thu Dec 04, 2003 10:48 pm

Esti un finutz...recunosc.. :evil: Da un PM daca nu se rezolva cu MAC si nume.( ai PC inkis acu)

PS: miniswitch ala unde il conectai ? Asa de curiozitate.. :lol:
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

diles
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Sun Sep 28, 2003 6:17 pm

Postby diles » Sun Dec 07, 2003 4:38 am

Nu m-am plans de mac.. d'ala se gaseste in ultima instanta.. (chiar , posa-l iau p'al tau ? :D)
Oricum.. remarc cu nespusa bucurie ca s-a miscat ceva.. ultima oara cand am trecut p'acolo se cablase (nesertizat.. da' ce conteaza acu' o mufa in plus ? :P )

PS: mai e un comp cu net in camera aia. Asa, ca fapt divers..

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Postby Dan » Sun Dec 07, 2003 11:07 pm

diles wrote: Nu m-am plans de mac.. d'ala se gaseste in ultima instanta.. (chiar , posa-l iau p'al tau ?


Poti sa incerci( asta nu te poate impiedica nimeni) dar trebe sa te obosesti un pic + ca daca esti prins se cam taie netu' la faza asta si nu ca incerci la mine ci la oricare.
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

triny
Posts: 3
Joined: Fri Dec 12, 2003 6:19 pm

Si noi vrem net....

Postby triny » Fri Dec 12, 2003 6:34 pm

In tentativa de a obtine net si pentru colega mea de camera (care de 5 saptamani asteapta ziua de "maine"..) o sa va prezint pentru ultima data (sper) problema noastra:

1.Dupa "lupte seculare" adminul din U1 a reusit sa ne cableze.Uraaaaa (am zis noi, crezand ca totul e rezolvat).As!! Cablarea este un lucru, mufarea altul..Asta am aflat dupa ce am asteptat sa vina sa sertizeze "maine" si a mai trecut 1 saptamana... In fine..
2. Nu cred ca va puteti imagina cum apare cablul nostru pe hol (baietii au cablat si au plecat..la propriu).Drept pentru care, pe tot holul se gaseste zacand in adormire un cablu luat in picioare de toti care trec (trebuie mentionat ca noi stam in capatul holului). Si daca nu va puteti inchipui, atasam o poza foarte descriptiva pentru lamuriri.
3.Pentru Victor in special: nu te supara, dar vrem si noi un raspuns clar.Spune-ne ca in martie, dar spune-ne clar, ca ne-am saturat de "maine" si "in curand". Merci.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.


Return to “Reteaua”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 63 guests