Probleme viteza acces internet / Virusati

anunturi, tehnicals, info
User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Probleme viteza acces internet / Virusati

Postby Dan » Thu Apr 10, 2008 4:17 am

In conditiile in care si asa banda e cum e , incepand cu 10 aprilie 2008 vom deconecta automat calculatoarele care sunt infectate cu virusi care au impact asupra traficului in retea si implicit pe internet. ( cei din gama ip spoofing, arp spoofing sau combinat ) Utilizatorilor respectivi li se suspenda accesul la internet si orice pagina web pe incearca sa o deschida ajunge la adresa http://10.128.0.1:24000. Aici au instructiunile de baza pentru remedierea problemei ( nu neaparat complete si cele mai bune )

In plus neremedierea situatiei in termen de 48 de ore atrage deconectarea fizica de la retea( se scot cablurile din switchuri ) a INTREGII CAMERE, chiar daca in respectiva camera exista 1 utilizator virusat din 3, la fel pana la remedierea situatiei.
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

User avatar
KeinEngel
senior
senior
Posts: 225
Joined: Sun Jan 09, 2005 1:50 am

Re: Probleme viteza acces internet / Virusati

Postby KeinEngel » Thu Apr 10, 2008 10:22 pm

Daca zici "automat", mi-e teama sa nu apara si greseli... Care-s metodele prin care decide script-ul ca un user e virusat?

Paul
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Mon Jan 10, 2005 2:41 am
Contact:

Re: Probleme viteza acces internet / Virusati

Postby Paul » Thu Apr 10, 2008 10:40 pm

In seara asta mi s-a suspendat accesul la internet ,mentionez ca am update-uri la windows facute ,firewall(outpost) si antivirus(nod32) cu update-uri la zi .
Am incercat sa contectez administratorul de retea din P20 in timpul programului care este afisat pe usa (19:00-21:00) pentru a solutiona problema ,dar nu l-am gasit;in sfarsit l-am gasit la telefon aproape de ora 21:00, mi-a raspuns ca nu se poate ocupa de problema deoarece este in trafic si m-a "programat" peste o ora .
La ora 22:00 l-am contactat din nou,nu am apucat sa vorbesc cu el deoarece a inchis telefonul iar cand am ajuns la usa s-a repezit la mine ,a lovit cu pumnul in usa si a zbierat , citez e "pachet de nervi",scurt a si trantit usa-n nas;am inteles totusi ca in 48 ore sau pana la o saptamana poate ma va reconecta dar nu tine de el daca recidiveaza ,asta in conditiile in care folosesc in continuare solutiile de securitate mentionate mai sus si ca in retea se fura MAC-uri ceea ce mi s-a intamplat si mie ramanand fara acces la internet ,foloseam firewall-ul recomandat,Sygate.Se poate si acum sa mai intre cineva in retea cu mac-ul si ip-ul meu si nu cred ca sunt singurul(atunci am recapatat accesul la internet dupa ce mi s-a schimbat ip-ul).
Din moment ce nu toti administratorii de camin se pot ocupa de retea ,nici in timpul programelor afisate ,poate au si ei problemele lor,poate nu e cea mai buna solutie deconectarea totala si ar functiona un preaviz ,adica macar accesul la dc sau forum ,sa poata fi anuntati coordonatorii de retea cand s-a terminat devirusarea pc-ului ,eventual format si reinstalare .
Si asa ca atunci cand "merge" internetul se intrerupe la fiecare 3 minute ,asta imi mai lipsea sa fiu deconectat avand in vedere ca vad in logul de firewall zilnic o gramada de atacuri din toata reteaua.
Ip-ul meu este 10.220.2.142 ,rog sa fiu reconectat deoarece am scanat pc-ul ,nu apare nici o problema si am folosit mai multe utilitare.

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Re: Probleme viteza acces internet / Virusati

Postby Dan » Fri Apr 11, 2008 1:14 am

1. Daca nu esti multumit de coordonatorii AIM - pozitia noastra e simpla - ASTEPTAM VOLUNTARI. Poate ar fi bine de altfel sa facem lista publica cu persoanele din cauza carora netul merge cum merge. Separarea in VLANURI poate fi primul pas in acest sens.
2. Singurul preaviz eficient este taierea netului pentru ca NIMENI nu citeste afisele si pe nimeni nu intereseaza ce se intampla. Inca exista useri care vin si se plang ca nu le merge netul DAR habar nu au ca trebuia sa-si scimbe setarile.
3.Netul merge la 3 minute pentru ca numai in P20 sunt 30 de useri cu care in permanenta functioneaza ca proxyuri in retea ( involuntar) si fac inject in html-urile pe care le cer altii cu cod malitios. Daca vrei detalii - -cauta w32.arpiframe, 8v8.biz pe google si poate iti faci o idee. Ar fi bine sa stii ca FOARTE PUTINI ANTIVIRUSI au in semnaturi troieni. So windows la zi cu sygate ( apropo sygate nu mai exista a fost preluat de Symantec si bagat in Symantec Endpoint Protection 11.0 ) s-ar putea sa nu fie o solutie infailibila. Sfatul meu e sa rulezi si un antispyware, care ARE definitii de troieni ( Trojan.Downloader e primul semn ca e ceva in neregula si il cauti de in temporary internet files pe care ar trebui sa le stergi in mod constant)
4. Daca toata lumea ar avea un anitivirus care sa mearga situatia nu ar fi atat de dezastruoasa. Astazi la prima strigare din cei 1500 de useri 89 au fost deconectati in toata reteaua. Daca ai vreo metoda de preaviz eficienta te rog sa ne anunti.
5. Ti-am restabilit accesul la internet, insa ar fi bine sa fii SIGUR ca maine la ora 20.00 nu ai nici un fel de gargaritza pe calculator pentru ca vei ajunge din nou pe "celebra pagina" deja cu AVIRA ( altul mai bun si gratuit n-am gasit )

Spor.
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Re: Probleme viteza acces internet / Virusati

Postby Dan » Fri Apr 11, 2008 1:20 am

@KeinEngel

arpwatch e programul care monitorizeaza schimbarile de mac/ ip din vlanuri. Asta scoate ca output 1 ip si 2 maci. Ulterior scriptul verifica baza de date cu mac /ip si elimina macul care nu corespunde din outputul lui arpwatch. E solutia cu "fals-positive" 0. Daca ai vaga cunostiinta de bash scripting si perl il postez.
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

Paul
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Mon Jan 10, 2005 2:41 am
Contact:

Re: Probleme viteza acces internet / Virusati

Postby Paul » Fri Apr 11, 2008 1:43 am

1.nu am spus ca sunt nemultumit ,am descris reactia pe care a avut-o omul,poate era suparat din alte cauze,in alte conditii ne intelegeam bine.
2.da, si eu am schimbat in u6 setarile unei colege si la mine in camin altcuiva si au stat aproape o saptamana fara net deoarece nu au citit pasii sa isi rezolve singuri problema accesului.
3.stiu cati virusati sunt in p20 pt ca am logul de la firewall ,cel pe care il folosesc acum este outpost deoarece nu mai folosesc sygate de cand mi s-a furat mac-ul,am explicat asta ,poate nu ai inteles exact .Am mentionat de sygate pt ca este cel dat ca exemplu de firewall bun in pagina optimizare_net de pe dc.
4.nu e ceva nou pt mine, stiu situatia,nu am facut nici o obiectie in privinta asta ,nu ma includ in cei fara antivirus.
5.am scanat pc-ul cu mai multe utilitare ,printe care bineinteles av si nu e nici o gargaritza ;una dintre afirmatiile pe care le-a facut administratorul cu care am vorbit a fost ca desi eu nu am nimic aiurea in pc ,daca de la ip-ul meu vin atacuri pa pa net si o va tine tot asa ,deci poate fi altcineva cu ip-ul meu sau ,aici nu sunt sigur ,pot apare de 2 ori datele mele in retea dintre care una e falsa (inca o data nu e domeniul meu nu sunt sigur ,doar din ce am mai citit cand imi cautam un firewall bun).
Multumesc pt reconectare ,eu pastrez tot timpul av si fw on ,dar uite ca tot mi-am pierdut accesul,poate nu vor mai fi probleme

Paul
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Mon Jan 10, 2005 2:41 am
Contact:

Re: Probleme viteza acces internet / Virusati

Postby Paul » Fri Apr 11, 2008 1:52 am

pt spyware folosesc lavasoft ad-aware
daca vreti sa faceti lista publica cu persoanele din cauza carora netul merge cum merge ,personal nu am nimic impotriva pt ca stiu cum pastrez pc-ul ,pe de alta parte nu prea vad cum ne-ar ajuta("A sunt trecut acolo?!Eh ,mi se rupe" cam asta ii vad gandind)
preaviz-poate sa ramana accesul la local si daca vrea sa citeasca mail-ul sa apara pagina cu alerta ,probabil nu va face decat sa apara cu "sa-mi introduc si sa-mi scot " pe dc dar era o idee ca sa nu mai bata la usa, in cazul meu nu era nevoie sa dau telefon sau sa ajung la usa pt ca am inceput sa scanez imediat ce mi s-a interzis accesul.

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Re: Probleme viteza acces internet / Virusati

Postby Dan » Fri Apr 11, 2008 3:14 am

Ok, sper ca intr-adevar problema e rezolvata. Chestia cu "mi se rupe" - nu fi asa sigur de ce zici. Internetul / yahoo messenger e mai important ca gazul, curentul si apa calda la un loc.
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

Nashul
junior
junior
Posts: 41
Joined: Sun Mar 04, 2007 10:19 pm
Location: undeva in Univers

Re: Probleme viteza acces internet / Virusati

Postby Nashul » Fri Apr 11, 2008 11:01 am

Aceeasi belea am patit-o si eu...10.201.2.111.Avira antivir personal edition classic+windows firewall+SP3 update la windows.(m-am trezit fara net...)Atata timp cat macurile se pot fura...metoda de detectie a userilor virusati este INEFICIENTA. In loc sa-si instaleze un antivirus si sa-si scaneze PC-ul, prefera sa fure macul altuia...Trebuie gasita o metoda, astfel incat sa nu mai poata fi furat contul de net...abia atunci se va sti sigur cine are calculatorul virusat si cine nu...
"Ei doar au stele cu noroc
Si prigoniri de soarte,
Noi nu avem nici timp, nici loc,
Si nu cunoastem moarte."

golanulstelist
senior
senior
Posts: 264
Joined: Sat Sep 30, 2006 10:36 am

Re: Probleme viteza acces internet / Virusati

Postby golanulstelist » Fri Apr 11, 2008 11:21 am

AVG instalat cu firewall, windows SP3. Aseara ma trezesc ca sunt deconectat!!! Instalez si alt proram de devirusare tot nici un virus!!! Sa intelelg ca e de la World of Warcraft pe care stau mai tot timpul????? Ip-ul este 10.201.0.120!!!! Nici administratorul de camin nu a stiut ce sa imi zica.

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Re: Probleme viteza acces internet / Virusati

Postby Dan » Fri Apr 11, 2008 11:42 am

De cateva ori intr-o secunda e mai greu sa schimbi un mac de mana.
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Re: Probleme viteza acces internet / Virusati

Postby Dan » Fri Apr 11, 2008 11:53 am

Reconectati amandoi. Ar fi bine sa reverificati si sa fiti siguri ca antivirusul va scaneaza si traficul http.
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

golanulstelist
senior
senior
Posts: 264
Joined: Sat Sep 30, 2006 10:36 am

Re: Probleme viteza acces internet / Virusati

Postby golanulstelist » Fri Apr 11, 2008 11:59 am

Multumesc. daca se poate o reverificare pe contul meu ar fi perfect! Sa fiu si eu mai linistit.

darkandrew
Posts: 3
Joined: Fri Apr 11, 2008 5:21 pm

Re: Probleme viteza acces internet / Virusati

Postby darkandrew » Fri Apr 11, 2008 5:28 pm

golanulstelist -> cum naiba iti merge tie WOW-ul ca eu ma tot chinu cu el de ceva vreme ... .am un lag super super mare :shock:

golanulstelist
senior
senior
Posts: 264
Joined: Sat Sep 30, 2006 10:36 am

Re: Probleme viteza acces internet / Virusati

Postby golanulstelist » Fri Apr 11, 2008 5:57 pm

Merge foarte bine acum dupa devirusarea adevarata..de vreo saptamana si ceva dupa ce au fost schimbate ip-urile mergea mai greu da acum e iar ok, lag sub 250ms. apropo, bagati-va frumos panda sau oricum altceva fata de avira/avg/kav ca sunt bune de sters la c_r.

armand
junior
junior
Posts: 67
Joined: Wed Jan 18, 2006 8:37 pm

Re: Probleme viteza acces internet / Virusati

Postby armand » Sat Apr 12, 2008 12:15 am

A venit un baiat la mine la use...la ora 11:30...noaptea....ca "cine sunteti voi sa ma banati pe mine ca am virusi?ce va intereseaza pe voi ce e la mine in calculator?".....mai avea un pic si-mi sarea la gat...s-a oprit brusc si mi-a spus"te rog sa nu tipi la mine, da-ti demisia daca nu-ti convine!".......e acelasi baiat care a venit la un moment dat sa ma intrebe cum sa-si faca o conectare pe numele lui, ca s-a saturat sa scaneze reteaua si sa "fure' maci si aipiuri....
....cu ocazia schimbarilor claselor de aipiuri am pus neste afise...de vreo 3 ori....au disparut....astia suntem...toti frustratii au idei despre cum ar trebui sa fie, ca sa fie NET!......nu am vazut unu in 3 ani care sa vina sa ma intrebe "ce pot sa fac si eu sa dau o mana de ajutor?".............

User avatar
pc7
elite
elite
Posts: 10934
Joined: Fri Apr 01, 2005 8:07 pm

Re: Probleme viteza acces internet / Virusati

Postby pc7 » Sat Apr 12, 2008 1:11 pm

partea proasta e ca astia vor fi doctori :twisted:
Life's not fair, get used to it

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Probleme viteza acces internet / Virusati

Postby 187.92a » Sat Apr 12, 2008 7:32 pm

da chiar, ce va pe voi ca are ala virusi in calc. asa v trebe :)

golanulstelist
senior
senior
Posts: 264
Joined: Sat Sep 30, 2006 10:36 am

Re: Probleme viteza acces internet / Virusati

Postby golanulstelist » Sat Apr 12, 2008 10:38 pm

Pai da sefu si cum tratamentul antiviral e inca in pom s-or fi gandit ca si la pc-uri e la fel.....si cum am ajuns offtopic rau de tot!!!!!

User avatar
LORD
junior
junior
Posts: 80
Joined: Thu Jul 21, 2005 7:20 pm
Location: Unknown
Contact:

Re: Probleme viteza acces internet / Virusati

Postby LORD » Sun Apr 13, 2008 12:18 pm

e vesnica problema ca : fac ce vreau, cum vreau si cand vreau, cine esti tu sa ma controlezi....
Do you ever think what's beneath?

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Re: Probleme viteza acces internet / Virusati

Postby Dan » Sun Apr 13, 2008 7:53 pm

Daca va pica netul si vreti sa stiti din cauza cui, poate le dati o mana de ajutor la colegii vostri - poate terminam mai repede cu istoria asta.
http://10.128.0.1:24000/virusati.html

Am schimbat si antivirusul - se pare Avira are totusi niste probleme in a detecta, scoate si preveni problemele cu care ne confruntam.
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

golanulstelist
senior
senior
Posts: 264
Joined: Sat Sep 30, 2006 10:36 am

Re: Probleme viteza acces internet / Virusati

Postby golanulstelist » Mon Apr 14, 2008 7:48 pm

Da, pentru cei interesati luati Symantec Endpoint Protection..gaseste cam tot ce e si e free vreo 2 luni jumate. dupa formatare + reinst de xp si iar e free 2 luni jumate :d

User avatar
LORD
junior
junior
Posts: 80
Joined: Thu Jul 21, 2005 7:20 pm
Location: Unknown
Contact:

Re: Probleme viteza acces internet / Virusati

Postby LORD » Mon Apr 14, 2008 8:29 pm

rog un administrator sa reconecteze un anume Florin Murgociu din U1 cam 805....
am fost azi la el si i-am bagat antivirus/firewall dupa format. ( e prieten :D )
P.S. administratorul de camin e de negasit !
Do you ever think what's beneath?

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Re: Probleme viteza acces internet / Virusati

Postby Dan » Mon Apr 14, 2008 9:59 pm

Bun- atata vreme cat se da o mana de ajutor e f bine. Conectat.
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

n0n0semeni
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Tue Apr 15, 2008 11:00 am

Re: Probleme viteza acces internet / Virusati

Postby n0n0semeni » Fri Apr 18, 2008 7:28 pm

eu zic sa cumparati sw de acces cu management si sa limitezi la 1 mac per port
daca face prostii cu macuri , sw-ul sa faca disable la port
sa vezi cum se cumintesc
deja astfel de sw au ajuns la preturi ok

daca nu sunt bani ptr cele de acces, limitezi la nivel distributie ptr o suma de macuri si tot e bine
e ceva munca in plus dar nu mai apar batai de cap si "packete de nervi" -:)

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Re: Probleme viteza acces internet / Virusati

Postby Dan » Fri Apr 18, 2008 8:09 pm

Da usor de zis - dar am avea nevoie de cel putin 9 switchuri L2 per camin ( in U-uri ). E metoda "beton" , insa fa un calcul simplu 9x6 = 54 switchuri pt U-uri, 16 switchuri pentru B-uri, vreo 10 switchuri pentru E, si cam tot atat pentru P20. Deci in total vreo 90 switchuri. La 200 de dolari bucata ( sunt niste Zyxeluri ) e vorba de vreo 18000 dolari - greu de realizat dintr-o data. Pana una alta ne orientam pentru un L3 mai destept care stie DHCP snooping. Mai vedem, mai sapam.

Ideea de compromis cu n macuri per port e un pic neaplicabila - managementul la ce maci pe ce port ar fi greoi. Mai vedem/ mai sapam
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

n0n0semeni
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Tue Apr 15, 2008 11:00 am

Re: Probleme viteza acces internet / Virusati

Postby n0n0semeni » Sun Apr 20, 2008 10:15 am

Huawei 2008 EI
http://www.huawei.com/products/datacomm ... g.do?id=62
acum au reprezentant si in Romania
poate va fac un pret bun

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Re: Probleme viteza acces internet / Virusati

Postby Dan » Sun Apr 20, 2008 3:29 pm

Ok arunc un oki sa vad ce si cum. "Dificultatea" mea consta in urmatorul lucru : am sistem de management useri php/mysql ( cine e userul, care e ip/mac, care e switchul si portul in care e conectat si unde e localizat echipamentul )din care scot sa zicem o asociere switch/port/mac pe baza caruia fac un update la fisierul de configurare al switchului, pe care il uploadez pe switchul in cauza si eventual il determin sa faca reload. Adica e esential sa fac management intr-un singur loc nu pe 80 de switchuri.
2. Web gui trebuie sa-mi "bata" cu fisierul de configurare editat in CLI. M-am fript cu niste switchuri Allied Telesys mai vechi care una aveau in boot.cfg si alta vedeai in WebGui.. - not funny
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

n0n0semeni
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Tue Apr 15, 2008 11:00 am

Re: Probleme viteza acces internet / Virusati

Postby n0n0semeni » Sun Apr 20, 2008 10:18 pm

eu as spune asa:

sa ai o corespondenta user - mac - tree(pe vlan management,
sa nu ramai cu ochii in soare)
in momentul in care un mac nu e unde ar trebui sa fie,
se pune automat prin snmp pe vlan management portul in disable si
la revedere cu furaciosu'
trebuie lucrat putin cgi dar ai aplicatia pe viata si poate
deveni modulara; poti sa o vinzi si ca lucrare de licenta -:)

Pharaoh
newbie
newbie
Posts: 10
Joined: Fri Nov 25, 2005 11:14 pm

Re: Probleme viteza acces internet / Virusati

Postby Pharaoh » Sat Jun 07, 2008 11:37 am

Am si eu o problema va rog daca puteti sa-mi ajutati cumva. Am internet sa zicem tot timpu dar la fiecare 5-10 minute nu se poate deschide nici o pagina mesingerul merge skypul merge foarte bine dar nu pot sa deschid nici o pagina.Am crezut ca e virus am facut format ieri cand am instalat tot iar la fel nu stiu care e problema.In perioada asta cand nu pot sa deschid nici o pagina nu pot nici sa ma conectez la DC++ pare ca netu e cazut dar mesingerele merg e cam ciudata situatia.Am citit pe DC ca scrie daca va cade netu la cinci in cinci minute atinci aveti colegi virusati.Eu stau in E si la noi in camin nu e nici unul care apare pe lista aia.Am intrebat niste colegi de camin la ei merge bine netul.Va rog daca ma puteti ajuta ca am nebunit cu situatia asta. Am VISTA folosesc nod32 antivirus si lavasoft ad-aware si spybot si tot felu de chestii anti spyware si adware.scanez calculatoru cam de 2 ori pe saptamana cand am timp. VA MULTUMESC ANTICIPAT PT AJUTOR :help:
Fortune favores the bald

Pharaoh
newbie
newbie
Posts: 10
Joined: Fri Nov 25, 2005 11:14 pm

Re: Probleme viteza acces internet / Virusati

Postby Pharaoh » Sat Jun 07, 2008 12:00 pm

Connection Interrupted

The connection to the server was reset while the page was loading.

The network link was interrupted while negotiating a connection. Please try again.

ASA scrie cand nu deschide paginile nu scrie ca nu e net :cry:
Fortune favores the bald

User avatar
LORD
junior
junior
Posts: 80
Joined: Thu Jul 21, 2005 7:20 pm
Location: Unknown
Contact:

Re: Probleme viteza acces internet / Virusati

Postby LORD » Fri Sep 19, 2008 5:25 pm

iar se intampla... nu se mai ocupa nimeni de virusati?
in fiecare zi incepand cu ora 5 seara... netul in b2 merge execrabil... si la fiecare pagina accesata sau yahoo messenger... efectiv orice.. "x" troieni, virusi si alte chestii intra si le opreste antivirusul....
si asta tine pana cel putin 1-2, dupa n-am mai stat eu :D
netul de-abia merge, si e foarte enervant sa-ti apara alertul de la AV de fiecare data cand deschizi o pagini sau vrei sa vb cu cineva pe mess....
rog un administrator sa verifice ce, cine si cum si sa rezolve problema...
Do you ever think what's beneath?

golanulstelist
senior
senior
Posts: 264
Joined: Sat Sep 30, 2006 10:36 am

Re: Probleme viteza acces internet / Virusati

Postby golanulstelist » Wed Dec 10, 2008 11:32 pm

Sa inteleg ca s-a lasat cu amenintari si nu se mai face nimic cu virusatii? Deci dupa vreo luna de cand a inceput scoala netu dupa 6 merge execrabil, si chiar nu cred k s-au facut atat de multe conectari. Anul trecut dupa curatenie netul a mers perfect vreo 2-3 luni. Sa inteleg ca acum nu se mai face nimic?


Return to “Reteaua”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests